Poprzedni
Następny

Clearaudio Performance DC – hi-endowe gramofony dla wszystkich

Firma Clearaudio jest doskonale znana wśród melomanów, zwłaszcza wśród tych, którzy uwielbiają analogowe brzmienie i interesują się sprzętem do odtwarzania płyt winylowych. Clearaudio to przede wszystkim wysokiej jakości gramofony, ramiona do gramofonów, a także wkładki i akcesoria. W swojej ofercie niemiecki producent ma m.in. linię gramofonów Performance DC, którą sam określa mianem „hi-endu dla wszystkich”. Sprawdź, jakie konfiguracje sprzętowe w linii Performance DC proponują #EksperciDobregoBrzmienia.

Clearaudio Performance DCLinia Performance DC to wysokiej klasy gramofony, które sprawdzą się doskonale na początek przygody z hi-endem, ale zadowolą też nawet najbardziej wymagających użytkowników, zapewniając wrażenia słuchowe na najwyższym poziomie.

Modele z linii Performance DC wyróżniają się eleganckim, minimalistycznym designem z podstawą o konstrukcji typu „sandwich” (warstwową). Mają napęd paskowy i wykorzystują specjalnie zaprojektowany silnik prądu stałego, który został zoptymalizowany pod kątem redukcji niepożądanych wibracji. Talerz w modelach należących do serii Performance DC ma grubość 40 mm i został wykonany z tworzywa POM, niezwykle twardego i sztywnego. Istotnym elementem gramofonu Performance DC jest ponadto ceramiczne łożysko magnetyczne, opracowane przez firmę Clearaudio (CMB, od ang. Ceramic Magnet-Bearing). Przyczynia się ono do prawidłowego odczytu winyla przez igłę wędrującą po rowkach płyty.

Clearaudio Performance DC

Performance DC – różnorodność konfiguracji

Decydując się na gramofony z linii Performance DC użytkownik ma dużą swobodę w doborze poszczególnych elementów odtwarzacza płyt winylowych, takich jak plinta i jej kolorystyka czy materiały, z których jest wykonana. Do wyboru są także rozmaite ramiona i wkładki. To wszystko pozwala stworzyć najlepszą dla siebie konfigurację.

Clearaudio Ramię Profiler

Dla miłośników wkładek z ruchomym magnesem (MM) proponujemy model Performance DC w zestawie z ramieniem Clarify i wkładką Virtuoso V2. Konfiguracja ta dostępna jest z plintą w kilku wersjach kolorystycznych: czarno-srebrną, srebrno-czarną, jak i czarną z drewnianym chassis.

Z kolei dla tych, którzy preferują wkładki z ruchomą cewką (MC) polecamy model Performance DC w połączeniu z aluminiowym ramieniem Satisfy Kardan i znakomitą wkładką Talisman V2 Gold.

Kolejną ciekawą opcją jest połączenie wielokrotnie nagradzanego ramienia TT5 i wkładki Essence MC. Dostępna jest też podobna konfiguracja, ale z ramieniem Tracer zamiast TT5.

Precyzyjne śledzenie rowka płyty winylowej i niezwykle dokładna synchronizacja prędkości obrotów talerza zapewniają najwyższą przyjemność słuchania, niezależnie od wybranego zestawu Performance DC.

Performance DC – nasze najnowsze propozycje

Niemiecki producent nieustannie rozwija linię gramofonów Performance DC, tworząc nowe hi-endowe konfiguracje. Naszymi najnowszymi propozycjami w tej serii produktowej są:

  • Gramofon Clearaudio Performance DC + ramię Profiler + wkładka Performer V2
    Jest to konfiguracja ze srebrno-czarną plintą i srebrnym ramieniem Profiler wykonanym z aluminium, które łączy w sobie najlepsze cechy takich modeli firmy Clearaudio, jak Tracer czy Satisfy Kardan. Ramię to charakteryzuje się zarówno wysokiej jakości wykonaniem, jak i komfortem użytkowania. Całości dopełnia wkładka Performer V2 typu MM (od ang. Moving Magnet) z lekką, hebanową obudową, wyposażona w specjalną metalową płytkę, która wspomaga tłumienie niepożądanych wibracji i rezonansów.

Clearaudio Performance DC

  • Gramofon Clearaudio Performance DC + ramię Profiler + wkładka Artist V2
    Ta wersja gramofonu ma plintę w kolorze czarnym od góry i od dołu oraz drewniane chassis w środku, dzięki czemu oferuje jeszcze lepszą kontrolę nad rezonansami. W tej konfiguracji również mamy ramię Profiler, ale w dopasowanym do reszty czarnym wariancie kolorystycznym. Inna jest natomiast wkładka gramofonowa. Artist V2, bo o niej mowa, to nieco bardziej zaawansowana technicznie konstrukcja, charakteryzująca się m.in. wyższym napięciem wyjściowym w porównaniu z modelem Performer V2. Również wykorzystuje element wspomagający tłumienie niekorzystnych dla brzmienia wibracji.

Clearaudio wkładka Artist V2

Każdy z proponowanych przez nas zestawów opartych na modelu Performance DC jest już wstępnie skonfigurowany, a zatem użytkownik może cieszyć się wysokiej jakości analogowym brzmieniem niemal zaraz po zakupie, bez konieczności poświęcania dużej ilości czasu na kalibrację.

Zapraszamy do salonów

Jeśli chcesz poznać bliżej sprzęt marki Clearaudio, zapraszamy do odwiedzenia naszych salonów stacjonarnych Top Hi-Fi & Video Design. Wspomniane wyżej nowości z linii Performance DC dostępne są do odsłuchu w następujących punktach sprzedaży:

  • Gramofon z ramieniem Profiler i wkładką Performer V2 będzie dostępna do sprawdzenia w Kielcach (ul. IX Wieków Kielc 16) i we Wrocławiu (ul. Legnicka 46).
  • Wersję z ramieniem Profiler i wkładką Artist V2 można sprawdzić w praktyce w Katowicach ( Warszawska 34) i Sopocie (Al. Niepodległości 725).

Odsłuchy wybranych modeli z oferty marki Clearaudio, po wcześniejszym umówieniu się, możliwe są również w innych naszych punktach sprzedaży. Prosimy jednak wówczas o kontakt z najbliższym salonem Top Hi-Fi & Video Design.


Muzyka potrafi pisać najlepsze historie. Usłysz swoją, dzięki Top Hi-Fi & Video DesignPoprzedni
Powrót do aktualności
Następny

Polecane

Umów się na prezentację w salonie

W każdym z naszych salonów znajduje się sala odsłuchowa, w której w miłej atmosferze zaprezentujemy Ci brzmienie wybranego przez Ciebie sprzętu audio.

Umów się na spotkanie

Zobacz listę salonów

Umów

Top Hi-Fi & Video Design

Salony firmowe

Salony firmowe

Top Hi-Fi & Video Design: