Poprzedni
Następny

Bowers & Wilkins 700 S3 – studyjny dźwięk wkracza do domu 

Bowers & Wilkins zaprezentował nową generację kolumn głośnikowych z serii 700. Składa się na nią aż osiem zaawansowanych modeli, które łączą najlepszą w swojej klasie wydajność i eleganckie wzornictwo.

Bowers & Wilkins 700 S3 – studyjny dźwięk wkracza do domu 

Najnowsza seria 700 to nadal najbardziej wszechstronna gama kolumn głośnikowych Bowers & Wilkins. Obejmuje ona osiem modeli: trzy głośniki podłogowe, trzy kolumny podstawkowe oraz dwa głośniki centralne przeznaczone do użytku w zaawansowanych systemach kina domowego. Są to:

Serię uzupełniają podstawki głośnikowe FS-700 S3 przeznaczone do kolumn podstawkowych z serii 700 S3. 

Studyjny dźwięk w twoim domu

Wyczerpujący trzyletni program rozwojowy Bowers & Wilkins przełożył się na to, że niemal każdy element serii 700 S3 został poddany transformacji: od projektu obudowy, konstrukcji i wykończenia, aż po kluczowe ulepszenia akustyczne i mechaniczne.

Bowers & Wilkins 700 S3 – studyjny dźwięk wkracza do domu 

W tym celu projektanci sięgnęli po szereg najnowocześniejszych rozwiązań znanych z flagowej linii brytyjskiej marki – 800 Diamond – której zaufały liczne studia nagraniowe na całym świecie. W efekcie nowa seria 700 przenosi studyjny dźwięk wprost do twojego domu, a smukłe, eleganckie proporcje poszczególnych modeli sprawiają, że głośniki będą pasować do wystroju dowolnego wnętrza.

Piękne wzornictwo, najwyższej jakości detale

Nowością dla kolumn głośnikowych z serii 700 S3 są smuklejsze obudowy z zaokrąglonymi panelami frontowymi, nawiązując tym samym do linii 800 Diamond. Wprowadzone zmiany wiążą się także z umieszczeniem przetworników nisko- i średniotonowych w indywidualnych komorach osadzonych w przedniej płycie głośnika. Zastosowane rozwiązanie pozwoliło zminimalizować słyszalny wpływ obudowy, dzięki czemu można skupić się tylko i wyłącznie na czystszym, bardziej otwartym i wciągającym dźwięku.

Bowers & Wilkins 700 S3 – studyjny dźwięk wkracza do domu 

Kolumny głośnikowe z serii 700 S3 są teraz oferowane w zupełnie nowym wykończeniu Mokka – pięknym, mocno usłojonym drewnie, które doskonale uzupełnia smukłe proporcje i wysokiej klasy detale nowych obudów. Kolor ten dołącza do wcześniej oferowanych wersji kolorystycznych: czarnego połysku i satynowej bieli.

Technologia Tweeter-on-Top

Kultowa technologia Solid Body Tweeter-on-Top znalazła się w czterech głośnikach z serii 700 S3: dwóch modelach podłogowych 702 S3 i 703 S3, podstawkowej kolumnie 705 S3 oraz głośniku centralnym HTM71 S3. Oznacza to, że użytkownik może zbudować kompletny system kina domowego oparty na kolumnach głośnikowych z serii 700 wyposażonych w technologię Tweeter-on-Top.

Bowers & Wilkins 700 S3 – studyjny dźwięk wkracza do domu 

Sama forma głośnika Tweeter-on-Top została gruntownie przeprojektowana. Wykonano ją z pojedynczego, solidnego bloku aluminium. Nowy kształt głośnika zawiera dłuższy system tubowy, redukując zniekształcenia i zapewniając jeszcze bardziej swobodne brzmienie wysokich częstotliwości. Ta dłuższa forma jest dodatkowo wzmocniona przez wprowadzenie ulepszonego dwupunktowego odsprzężenia, które lepiej izoluje jednostkę od obudowy, co z kolei pozytywnie wpływa na otwartość sceny dźwiękowej. Całości dopełnia przetwornik wysokotonowy Carbon Dome, który może pracować do częstotliwości 47 kHz.

Zawieszenie biomimetyczne

Wszystkie trójdrożne kolumny z nowej serii Bowers & Wilkins mogą pochwalić się rewolucyjnym zawieszeniem Biomimetic Suspension – po raz pierwszy ujawnionym w zeszłym roku w głośnikach 800 Diamond D4.

Bowers & Wilkins 700 S3 – studyjny dźwięk wkracza do domu 

Klasyczny materiałowy pająk zastąpiono nowym kompozytowym zawieszeniem biomimetycznym. Najnowszy układ zawieszenia rewolucjonizuje wydajność membrany średniotonowej poprzez znaczące zmniejszenie niepożądanego ciśnienia powietrza i wyeliminowanie nieprzewidywalnych, nieliniowych efektów generowanych przez konwencjonalny pająk materiałowy. Rozwiązanie to uzupełniają membrana Continuum™, zawieszenie FST™ i wydajny system izolowania mechanicznego przetwornika średniotonowego od obudowy. Rezultatem jest wręcz zdumiewająca przejrzystość średnich tonów.

Natomiast przetworniki odpowiedzialne za bas wykorzystują najnowszą generację membran niskotonowych o profilu Aerofoil™. Opracowano je przy użyciu zaawansowanych technik modelowania komputerowego i cechują się niebywałą sztywnością oraz wytrzymałością. Dzięki temu słuchacz może cieszyć się czystymi, głębokimi niskimi tonami.

Zoptymalizowana wydajność

Wśród zmian można wyróżnić także zmodernizowane terminale głośnikowe inspirowane serią 800 Diamond oraz ulepszone kondensatory Mundorf. Ponadto projektanci pozostali wierni wentylowanej konstrukcji z tunelem Flowport™, który teraz jest większy, co przełożyło się na bardziej ekspansywne brzmienie.

Bowers & Wilkins 700 S3 – studyjny dźwięk wkracza do domu 

W kolumnach podłogowych 702 S3 podejście to zostało wprowadzone o poziom wyżej, jeszcze bardziej zbliżając się do konfiguracji wolnostojących kolumn z serii 800 Diamond. Wylot bas-refleks wyprowadzony jest w podstawie kolumny, dzięki czemu otrzymujemy potężny głośnik, który jednocześnie jest łatwiejszy do zintegrowania w domu niż kiedykolwiek wcześniej.

Komentując nową serię, Andy Kerr, dyrektor ds. marketingu produktów i komunikacji Bowers & Wilkis, powiedział: „Jesteśmy niezmiernie dumni z naszej nowej oferty. Wprowadzając niektóre z technologii referencyjnej jakości z serii 800 Diamond do najnowszej generacji serii 700, sprawiliśmy, że studyjna jakość dźwięku jest bardziej dostępna niż kiedykolwiek”.

To po prostu najlepsza jak dotąd seria 700 – zaprojektowana, zbudowana i wykończona zgodnie ze standardami Bowers & Wilkins, oferująca niezrównane połączenie elegancji i wydajności.Poprzedni
Powrót do aktualności
Następny

Polecane

Umów się na prezentację w salonie

W każdym z naszych salonów znajduje się sala odsłuchowa, w której w miłej atmosferze zaprezentujemy Ci brzmienie wybranego przez Ciebie sprzętu audio.

Umów się na spotkanie

Zobacz listę salonów

Umów

Top Hi-Fi & Video Design

Salony firmowe

Salony firmowe

Top Hi-Fi & Video Design: