Poprzedni
Następny

Bang & Olufsen wprowadza na rynek głośnik bezprzewodowy Beosound A5

Oferta głośników przenośnych firmy Bang & Olufsen powiększa się o nowy model – Beosound A5, który powstał we współpracy z duńsko-włoskim duetem projektantów GamFratesi. Głośnik Bang & Olufsen Beosound A5 perfekcyjnie łączy północną i południową kulturę projektowania z wciągającym dźwiękiem, starannym wykonaniem i trwałością produktu.

Bang & Olufsen Beosound A5

Model Beosound A5 dostępny jest w dwóch oryginalnych wariantach kolorystycznych. Urządzenie z elementami w odcieniu naturalnego aluminium, frontem wykonanym z plecionki z włókna papierowego i uchwytem z jasnego dębu, przywołuje na myśl skandynawskie lato spędzone na plaży. Z kolei czarna, antracytowa wersja aluminium w połączeniu z osłoną głośnika i uchwytem z ciemnego drewna dębowego swoją estetyką nawiązuje do zimowego lasu. Oba wykończenia pięknie prezentują się zarówno w domowej aranżacji, jak i w otoczeniu przyrody, eksponując to, co najlepsze w skandynawskiej myśli projektowej.

Beosound A5 to nowy głośnik przenośny klasy high-end, który łączy w sobie podejście Bang & Olufsen do ponadczasowego wzornictwa z naszą wizją dźwięku przyszłości (…). Jesteśmy podekscytowani pierwszą w naszej historii współpracą z GamFratesi. Jej rezultatem są dwa projekty głośnika, zakorzenione w skandynawskiej estetyce, ale mające swoje własne, charakterystyczne elementy – powiedział Michael Henriksson, wiceprezes ds. marketingu produktów w Bang & Olufsen.

Ikona designu Bang & Olufsen stworzona na nowo

Głośnik Beosound A5 to urządzenie będące na pograniczu przenośnego i domowego audio. Solidny uchwyt z litego drewna dębowego ułatwia przenoszenie głośnika z pomieszczenia do pomieszczenia. Dzięki odporności na pył i wodę (stopień ochrony IP65), głośnik sprawdzi się również w plenerze.

Bang & Olufsen Beosound A5

Ponad 12 godzin bezprzewodowego odtwarzania i znajdująca się na górnym panelu indukcyjna ładowarka do smartfona sprawiają, że Beosound A5 jest jak dotąd najbardziej wszechstronnym głośnikiem firmy Bang & Olufsen, a jednocześnie Twoim idealnym przenośnym muzycznym towarzyszem. Możesz go obsługiwać z wykorzystaniem eleganckiego dotykowego panelu sterowania lub za pośrednictwem aplikacji mobilnej Bang & Olufsen.

Nasze inspiracje dla projektu głośnika Beosound A5 pochodziły z różnych miejsc, w tym z cenionej serii Beolit, a także z naturalnych materiałów, będących synonimem kolorów i tekstur występujących w skandynawskiej przyrodzie (…). Od tradycyjnych kapeluszy ze słomy panamskiej noszonych na plażach, po ręcznie tkane skórzane akcenty obecne w duńskich krzesłach z lat 60. XX wieku, mieszanka naturalnych materiałów wykorzystanych w eksperymentalny sposób wyznaczyła nam kierunek naszej podróży projektowej ­– mówią przedstawiciele GamFratesi.

Łagodne krzywizny i naturalne materiały w głośniku Beosound A5 nawiązują do zakrzywionych krawędzi i uchwytu z modelu Beolit 607 wprowadzonego na rynek w 1961 roku. Drewniane wykończenie z drewna tekowego w modelach Beolit 800 i Beolit 1000, oryginalnie zaprojektowanych przez Jacoba Jensena w latach 60. i 70. ubiegłego wieku, również miało wpływ na ostateczny projekt głośnika Beosound A5 opracowany przez zespół designerów GamFratesi.

Bang & Olufsen Beosound A5

Potężny, szczegółowy i przenośny

Jako najmocniejszy jak dotąd głośnik przenośny firmy Bang & Olufsen, Beosound A5 zapewnia potężny dźwięk niezależnie od tego, gdzie zostanie umieszczony. Mamy tutaj układ czterech przetworników elektroakustycznych, który tworzą woofer o średnicy 5,25 cala, dwa 2-calowe głośniki średniotonowe i kompaktowy tweeter (0,8 cala). Przetworniki te współpracują z czterema wzmacniaczami klasy D, zapewniającymi łączną moc 280 W, która umożliwia wypełnienie dużego pomieszczenia dynamicznym dźwiękiem dookólnym (360 stopni). Beosound A5 wyróżnia się więc w zarówno wzornictwem, jak i jakością odtwarzanego dźwięku.

Głośnik Beosound A5 czerpie estetyczne inspiracje z serii Beolit firmy Bang & Olufsen, natomiast rozwiązania techniczne w nim zastosowane wywodzą się z topowych w swojej klasie głośników Beolab 90 i Beolab 50. Doskonałym przykładem jest technika kształtowania wiązki (Beamforming), po raz pierwszy zastosowana właśnie w serii Beolab, która została przeniesiona do modelu Beosound A5, aby umożliwić precyzyjną kontrolę nad odtwarzanym sygnałem audio. Gwarantuje to wciągające doświadczenia dźwiękowe, daleko wykraczające poza możliwości standardowego głośnika przenośnego.

Bang & Olufsen Beosound A5

Bezproblemowe połączenie

Dzięki wykorzystaniu platformy Mozart firmy Bang & Olufsen trwałość modelu Beosound A5 wykracza poza fizyczne rzemiosło i modułową konstrukcję. Mozart zapewnia dostęp do najnowocześniejszych funkcji audio, standardów łączności i oprogramowania. Platforma ta łączy dziedzictwo przeszłości Bang & Olufsen z obecnie dostępnymi rozwiązaniami technicznymi, ale jest też otwarta na innowacje, jakie pojawią się w przyszłości. Przekłada się to na satysfakcję z użytkowania głośnika Beosound A5 na lata.

Platforma Mozart umożliwia ponadto bezproblemowe sparowanie dwóch egzemplarzy Beosound A5 w systemie stereo lub połączenie tego głośnika z dowolnym innym modelem z oferty Bang & Olufsen obsługującym Mozarta. Pozwala to również na integrację głośnika z systemem inteligentnego domu Bang & Olufsen.

Głośnik Beosound A5 jest kompatybilny nie tylko z Beolink Multiroom, ale także z AirPlay 2, Chromecast i Spotify Connect. Ma także wbudowany moduł Bluetooth w wersji 5.2 (obsługuje kodeki AAC i SBC). Zastosowane w nowym modelu Bang & Olufsen rozwiązania udowadniają, że Beosound A5 to znacznie więcej niż tylko głośnik przenośny.

Bang & Olufsen Beosound A5

Zaprojektowany z myślą o długowieczności

Firma Bang & Olufsen znana jest ze swoich solidnych i trwałych produktów, a model Beosound A5 nie jest wyjątkiem. Oprócz ponadczasowego wzornictwa głośnik ma modułową budowę. To oznacza, że w razie potrzeby można go łatwo serwisować i naprawiać, zamiast wymieniać na nowe urządzenie. Bang & Olufsen będzie kontynuował produkcję m.in. łatwo wymienialnych osłon przednich w nowych wariantach kolorystycznych i materiałach, aby Beosound A5 mógł być jeszcze lepiej dopasowany do stylu i gustu jego użytkowników.

Model Beosound A5 firmy Bang & Olufsen ma pojawić się w ofercie tophifi.pl i w naszych salonach stacjonarnych jeszcze w maju 2023 roku.


Muzyka potrafi pisać najlepsze historie. Usłysz swoją, dzięki Top Hi-Fi & Video DesignPoprzedni
Powrót do aktualności
Następny

Polecane

Umów się na prezentację w salonie

W każdym z naszych salonów znajduje się sala odsłuchowa, w której w miłej atmosferze zaprezentujemy Ci brzmienie wybranego przez Ciebie sprzętu audio.

Umów się na spotkanie

Zobacz listę salonów

Umów

Top Hi-Fi & Video Design

Salony firmowe

Salony firmowe

Top Hi-Fi & Video Design: