Marka: Tacet

Maurice Ravel Boléro, La Valse

139 zł
/ sztuka

Produkt obecnie niedostępny

Prosimy o kontakt

Produkt chwilowo niedostępny

Powiadom o dostępności

Odbiór w salonie: Prosimy o kontakt

Sprawdź dostępność w salonie

Darmowa dostawa

Dowiedz się więcej

Rata 20 x 0% tylko 7 zł

Sprawdź szczegóły

Płyty winylowa Maurice Ravel, Boléro, La Valse, Netherlands Philharmonic Orchestra, Carlo Rizzi, conductor

Płyta na której zarejestrowano dwa utwory  Maurycego Ravela, La Valse i Bolero w wykonaniu Netherlands Philharmonic Orchestra pod batutą Carlo Rizziego. Album został nagrany w studiach audiofilskiego wydawnictwa Tacet. To niebywała okazja, aby usłyszeć efekt pracy znakomitych holenderskich muzyków i znanych z dążenia do perfekcji realizatorów dźwięku niemieckiego studia nagrań.

La Valse, un poème choréographique (poemat choreograficzny) jest utworem orkiestrowym przeznaczony jest na orkiestrę w składzie: 2 flety i picolo, 2 oboje plus rożek angielski, 2 klarnety i klarnet basowy, 2 fagoty plus kontrafagot, 2 trąbki, 3 puzony, tuba, kotły, bęben, cymbały, triangel, tamburyn, tam-tam, glockenspiel, 2 harfy i smyczki.

Bolero Ravel  skomponował na zamówienie Idy Rubinstein.  W założeniu utwór był muzyką do widowiska baletowego w choreografii Bronisławy Niżyńskiej, a sam kompozytor nazywał go studium instrumentacji. Bolero jest utworem orkiestrowym przeznaczony jest na orkiestrę w składzie: Piccolo, 2 flety (drugi flet dubluje piccolo), 2 oboje (drugi obój dubluje obój miłosny), rożek angielski, klarnet Es, 2 klarnety B, klarnet basowy, 2 fagoty, kontrafagot, 4 rogi, trąbka piccolo D, 3 trąbki, 3 puzony, tuba, 3 saksofony (1 sopranino, 1 sopranowy, 1 tenorowy), kotły, 2 bębny małe, cymbały, gong tam-tam, czelesta, harfa i kwintet smyczkowy: (skrzypce, altówki, wiolonczele i kontrabasy).

UWAGA! Ze względu na charakter utworu, wytwórnia zdecydowała się na odwrotne odtwarzanie ścieżki. Ramię gramofonu kładzie się na środku płyty winylowej, obraca się ona zgodnie z ruchem wskazówek zegara, natomiast wędruje ku krawędzi płyty. Posiadacze niektórych modeli gramofonów automatycznych nie będą w stanie odtworzyć tego nagrania. 


Utwory:

1. Boléro 16:33

2. La Valse 12:16

 

łącznie 28:49

Specyfikacja Tacet Maurice Ravel Boléro, La Valse

Opinie o Tacet Maurice Ravel Boléro, La Valse

Masz ten produkt?

Dodaj Opinię

Polecane Produkty

Podobne produkty

Polecane

Umów się na prezentację w salonie

W każdym z naszych salonów znajduje się sala odsłuchowa, w której w miłej atmosferze zaprezentujemy Ci brzmienie wybranego przez Ciebie sprzętu audio.

Umów się na spotkanie

Zobacz listę salonów

Umów się na spotkanie

Top Hi-Fi & Video Design

Salony firmowe

Salony firmowe

Top Hi-Fi & Video Design: