Odtwarzacz Blu-ray / DVD Yamaha BD-A1060

Najnowszy odtwarzacz Blu-ray z referencyjnej serii Aventage, model Yamaha BD-A1060 rozwiązuje problem wielu wymagających melomanów. Urządzenie obsługuje nie tylko płyty Blu-ray, Blu-ray 3D™ i DVD, lecz także kompatybilny jest z płytami CD i SACD, a dodatkowo umożliwia odtwarzanie plików wysokiej rozdzielczości DSD 5,6 MHz, FLAC, ALAC 192 kHz/24 bity. Wszechstronność modelu to również zasługa dostępu do funkcji sieciowych, dzięki czemu bez dodatkowych zabiegów zyskujemy możliwość odtwarzania nagrań udostępnionych w domowej sieci. Mimo bogactwa funkcji odtwarzacz Yamaha BD-A1060 jest bardzo łatwy w obsłudze i użytkowaniu – do sterowania urządzeniem służą czytelne, bezpłatne aplikacje, a z domową siecią można łączyć się bezprzewodowo za pomocą Wi-Fi.

 • Skalowanie do 4K, złącza XLR
 • Obsługa Blu-ray, Blu-ray 3D™, odtwarzanie SACD i strumieniowanie HD Audio
 • Kompatybilność z plikami audio wysokiej rozdzielczości DSD 5,6 MHz, FLAC, ALAC 192 kHz/24 bity
 • Tryb CD i tryb Pure Direct zapewniają czyste brzmienie muzyki
 • Wbudowane Wi-Fi i Wi-Fi Direct®
 • Kompatybilność z Miracast™
 • Wzmocniona konstrukcja i aluminiowy panel przedni
 • Zasilanie o wysokiej czystości
 • Układy zapewniające wysoką jakość dźwięku

 Skalowanie do 4K, złącza XLR

BD-A1060 wyposażony jest w funkcję skalowania obrazu niższej rozdzielczości do formatu 4K. Dzięki temu można cieszyć się wideo z płyt Blu-ray przy zachowaniu detaliczności i głębi, jaką tylko 4K może zapewnić. Ponadto na tylnym panelu BD-A1060 znajdują się złącza wyjściowe XLR, które wykorzystywane są w profesjonalnych systemach audio i które dzięki niskiemu szumowi gwarantują wysoką jakość dźwięku. Wszystkie układy znajdujące się pomiędzy przetwornikiem C/A i złączami wyjściowymi są zbalansowane, dlatego przy podłączeniu odtwarzacza do zbalansowanych wejść, np. w przedwzmacniaczu AV CX-A5100 lub wzmacniaczach zintegrowanych A-S3000 bądź A-S2100, urządzenie zapewnia najwyższą możliwą jakość odwzorowania dźwięku.

Yamaha BD-A1060

Wsparcie różnych formatów płyt i odtwarzanie dźwięku wysokiej rozdzielczości

BD-A1060 obsługuje nie tylko płyty Blu-ray i Blu-ray 3D™, lecz także SACD i DVD. Urządzenie kompatybilne jest z formatami dźwięku przestrzennego, takimi jak Dolby True HD® i DTS-HD Master Audio™. Gdy urządzenie połączone jest z domową siecią, może także odtwarzać pliki wysokiej rozdzielczości, FLAC i ALAC 192 kHz/24 bity oraz DSD 5,6 MHz.

Yamaha BD-A1060

Tryb CD i tryb Pure Direct zapewniają czyste brzmienie muzyki

Odtwarzacz BD-A1060 udostępnia tryb CD, który można aktywować podczas odtwarzania płyt CD. Tryb ten zmniejsza o 20 proc. obroty płyty, jeszcze bardziej zwiększając w ten sposób czułość odczytu. W połączeniu ze stabilnym silnikiem napędowym i stabilnością obrotów umożliwia to znaczące zredukowanie wibracji. Ponadto tryb CD wyłącza wyjście wideo HDMI oraz inne obwody, które nie są wykorzystywane przy odtwarzaniu dźwięku. Dzięki temu, tak jak w przypadku high-endowych odtwarzaczy CD, model BD-A1060 gwarantuje najwyższą jakość dźwięku.

Wbudowane Wi-Fi i Wi-Fi Direct®

Odtwarzacz BD-A1060 wyposażony jest we wbudowany moduł Wi-Fi i obsługuje Wireless Direct. Wi-Fi umożliwia bezprzewodowe strumieniowanie muzyki, np. z urządzeń przenośnych, a Wireless Direct pozwala nawiązać bezpośrednie połączenie bezprzewodowe ze smartfonem lub tabletem, z pominięciem sieci domowej. Kompatybilność z Wi-Fi upraszcza obsługę odtwarzacza – urządzeniem można sterować z poziomu bezpłatnych aplikacji AV Controller i MusicCast Controller

Kompatybilność z Miracast™

Dzięki kompatybilności z Miracast™, bezprzewodowym standardem umożliwiającym podłączenie dowolnego smartfonu lub tabletu obsługującego Miracast™, użytkownik może zdublować wideo i zdjęcia widoczne na wyświetlaczu urządzenia przenośnego oraz przesyłać je do odtwarzacza BD-A1060. Teraz cała rodzina będzie mogła oglądać je na ekranie telewizora, a w przypadku połączenia odtwarzacza z amplitunerem AV Yamahy użytkownik dodatkowo zyskuje dynamiczny dźwięk.

Wzmocniona konstrukcja i aluminiowy panel przedni

BD-A1060 wyposażono w grubszą, stalową obudowę, która zapewnia stabilność pracy transportu Blu-Ray/CD. Dodatkowo panel przedni wykonano z wysokiej jakości aluminium. Staranne wykonanie i dobrze dobrane materiały zapewniają skuteczne przeciwdziałanie wibracjom, dzięki czemu negatywny wpływ czynników zewnętrznych na sygnał został radykanle zminimalizowany. 

Yamaha BD-A1060

Zasilanie o wysokiej czystości

W BD-A1060 zasilanie i obwody audio to niezależne układy, które dodatkowo są ekranowane magnetycznie. Ponadto projektanci zastosowali transformator z niezależnym uzwojeniem dla sekcji cyfrowej i analogowej, a także oddzielne uziemienia w celu obniżenia impedancji. Dzięki temu szum generowany przez elektryczne i magnetyczne interferencje pozostaje ograniczony do minimum, poprawiając tym samym stosunek sygnał/szum.

Układy zapewniające wysoką jakość dźwięku

W układzie audio urządzenia konstruktorzy zastosowali blokowe kondensatory chemiczne, takie same, jak te wykorzystywane w amplitunerach AV klasy high-end, a także inne wyselekcjonowane podzespoły, gwarantujące najwyższą możliwą jakość dźwięku. 

Yamaha BD-A1060

Specyfikacja Yamaha BD-A1060

PłytyBluray 3D; DVD-Video; DVD-Audio; SACD; CD; MP3
PlikiAAC, ASF, AVCHD, AVI, FLAC, GIF, JPG, MKV z H.264, MP3, MPEG PS, MPEG TS, MPEG-4, PNG, VOB, WAV, WMA, WMV
Dekodowanie HD AudioTak
Wyjścia audio / wideoCyfrowe Coaxial, Cyfrowe Optyczne, HDMI, RCA Audio
Front USBTak
Certyfikat DLNATak
Sterowanie aplikacjąTak
WiFiTak
Pobór mocy (standby)0.5 W
Wymiary (S x W x G) mm435 x 86 x 262
Waga kg3.8

Polecane Produkty

Akcesoria do Yamaha BD-A1060

Opinie o Yamaha BD-A1060

4.5
Ocena:
Średnia ocen: 4.5

(8 ocen)

 • 5 7
 • 4 0
 • 3 0
 • 2 0
 • 1 1

Masz ten produkt?

Dodaj Opinię

8 opinii

 1. Tomasz

  Ocena:
  Ocena: 1
  Witam odtwarzacz mam 4 lata. Po pierwsze nie odtwarza wszystkiego jak zapewnia producent. Brak odczytu divixa i 4k za takie pieniądze. Po drugie sterowanie ręczne tragiczne,trzeba wciskać kilka razy przycisk żeby zaskoczył . Po trzecie ,najgorsze zacina się kieszeń i nie można włożyć płyty ,muszę zdejmować pokrywę i stukać żeby się otworzyła . Przestrzegam przed kupnem za takie pieniądze. Chciałem do kompletu dokupić amlitiuner ale nigdy więcej Yamahy.
 2. Benek

  Ocena:
  Ocena: 5
  Urządzenie z wyższej półki (seria Avantage). Rzeczywiście mechanika cicho pracuje, czyta szybko. Sporym ułatwieniem jest zgodność z Miracastem, bo często coś z laptopa pokazuję klientom podczas prezentacji. Jednym słowem jestem zadowolony.
 3. Gizmo

  Ocena:
  Ocena: 5
  Bardzo dobry odtwarzacz, który sprawdza się nawet całkiem nieźle jako odtwarzacz CD. Tryb CD słychać. Szkoda tylko, że nie czyta płyt 4K.
 4. Wojtas

  Ocena:
  Ocena: 5
  Miał być odtwarzacz CD osobno i niedrogi odtwarzacz BD jakiegoś Panasia czy inne Sony, ale ta Yamaha zagrała na tyle dobrze dźwiękowo, że nie trzeba było mi rozdzielać dwóch urządzeń. Tym sposobem do filmów i muzyki mam jeden odtwarzacz i jestem zadowolony.
 5. Kamil

  Ocena:
  Ocena: 5
  W moim mniemaniu idealny dodatek do każdego dobrego kina domowego, spełnia on w nim funkcje zarówno odtwarzacza płyt cd, jak i odtwarzacza blu-ray. Ma strasznie cichy napęd, co jest dla mnie miłym zaskoczeniem, ponieważ moje poprzednie sprzęty były dość głośne. Sam blu-ray jest naszpikowany technologią, która ułatwia życie, jednak jako że mam go dosyć krótko jestem dopiero na etapie ich odkrywania. Jak dla mnie sprzęt godny polecenia, 5 gwiazdek!
 6. Krzysztof3

  Ocena:
  Ocena: 5
  Połączenie wysokiej klasy Blu-Raya oraz odtwarzacza CD. Korzystam zarówno z wyjścia cyfrowego i analogowego i powiem,że naprawdę słychać różnicę przy różnych formatach nośników. Polecam.
 7. Sebastian

  Ocena:
  Ocena: 5
  Najlepszy na rynku Blu-Ray, przynajmniej wg. mnie! Odtwarza obraz w jakości ostrej jak żyletka, z dźwiękiem czystym jak szkło ;) Do mojego kina domowego jak znalazł, ponieważ szukałem czegoś najwyższej jakości, a jako że amplituner od Yamahy (swoją drogą sprawuje się świetnie) to od razu zacząłem szukać czegoś od właśnie Yamahy. W każdym razie polecam go serdecznie!
 8. Mikołaj

  Ocena:
  Ocena: 5
  Super odtwarzacz cichy, szybko wczytuje urządzenie godne polecenia.

Do pobrania

Katalog

Test / Recenzja

News

Polecane Produkty

Podobne produkty

Polecane

Umów się na prezentację w salonie

W każdym z naszych salonów znajduje się sala odsłuchowa, w której w miłej atmosferze zaprezentujemy Ci brzmienie wybranego przez Ciebie sprzętu audio.

Umów się na spotkanie

Zobacz listę salonów

Umów się na spotkanie

Top Hi-Fi & Video Design

Salony firmowe

Salony firmowe

Top Hi-Fi & Video Design: