Poprzedni
Następny

Magico kolumną podstawkową A1 rozszerza serię A

Magico, bazując na ogromnym sukcesie głośników podłogowych A3, za pośrednictwem nowej kolumny podstawkowej A1, rozszerza serię A. Ta nadzwyczajna konstrukcja charakteryzuje się w pełni wzmocnioną obudową z aluminium, berylową kopułką wysokotonową, karbonową membraną z nanografenu i renomowaną zwrotnicą eliptyczną Magico, urzeczywistniając bezprecedensową jakość w swojej kategorii cenowej.

Magico A1

Obudowa z aluminium klasy lotniczej

Obudowa A1 – podobnie jak obudowa modelu Q1 – została wykonana z lotniczej klasy aluminium 6061 T6 o grubości 9,5 mm i dostępna jest w eleganckim wykończeniu szczotkowanym lub czarnym anodyzowanym. Innowacyjna technika wewnętrznych wzmocnień w połączeniu z najbardziej zaawansowanymi materiałami tłumiącymi gwarantuje niesamowitą sztywność tej zamkniętej obudowy, chroniąc ją przed niepożądanymi rezonansami mechanicznymi.

Kompletną obudowę A1 sprawdzono podczas symulacji przy użyciu najnowszego oprogramowania FEA oraz poddano szczegółowym testom, aby spełnić najwyższe standardy Magico w odniesieniu do sztywności obudowy oraz jej stabilności.

Przetwornik wysokotonowy

Kolumnę A1 wyposażono w taki sam głośnik wysokotonowy, jaki wykorzystuje pełnozakresowa kolumna A3 – membranę z czystego berylu ze zoptymalizowaną 28-milimetrową kopułką, opartą na sztandarowej platformie konstrukcyjnej i geometrii referencyjnej serii M.

Specjalnie zaprojektowany neodymowy układ napędowy zamknięto w udoskonalonej tylnej komorze wypełnionej materiałami tłumiącymi najnowszej generacji. Zastosowane rozwiązanie pozwala na osiągnięcie ultra-niskich zniekształceń, wyższej mocy, niesamowitej dynamiki i szerszego liniowego ruchu cewki.

Przetwornik średnio-niskotonowy

Konstruktorzy wyposażyli 165-milimetrowy głośnik średnio-niskotonowy w membranę z wielościennego włókna węglowego z warstwą nanografenu XG, zapewniając optymalny stosunek sztywności do wagi oraz idealny współczynnik tłumienia. Ramę przetwornika zaprojektowano, sprawdzono i przetestowano pod kątem optymalnej kombinacji sztywności oraz tłumienia. Minimalny wpływ akustyczny został osiągnięty poprzez redukcję wibracji, a także maksymalizację przepływu powietrza.

Układ napędowy zawiera potężne magnesy, które zapewniają stabilne pole magnetyczne w 39-milimetrowej cewce z czystego tytanu. Średnio-niskotonowy przetwornik zoptymalizowano pod kątem minimalnych zniekształceń muzycznych w swojej przepustowości – zarówno w odniesieniu do częstotliwości, jak i domeny czasowej – przy użyciu innowacyjnej analizy elementów skończonych symulującej zachowania akustyczne, mechaniczne, elektromagnetyczne i termiczne.

Zwrotnica

Przetworniki A1 są zintegrowane akustycznie przy zastosowaniu autorskiej eliptycznej zwrotnicy symetrycznej Magico, która wykorzystuje najnowocześniejsze komponenty dostarczane przez niemiecką firmę Mundorf. 2-drożna zwrotnica zawiera filtr Linkwitza-Rileya 24 dB na oktawę, który pozwala zwiększyć do maksimum pasmo przenoszenia, jednocześnie zachowując liniowość i minimalizując zniekształcenia intermodulacyjne.

Poprzedni
Powrót do aktualności
Następny

Polecane

Umów się na prezentację w salonie

W każdym z naszych salonów znajduje się sala odsłuchowa, w której w miłej atmosferze zaprezentujemy Ci brzmienie wybranego przez Ciebie sprzętu audio.

Umów się na spotkanie

Zobacz listę salonów

Umów

Top Hi-Fi & Video Design

Salony firmowe

Salony firmowe

Top Hi-Fi & Video Design: