Poprzedni
Następny

Maestro Quantum i Meisterstück (Gen.2) – nowe systemy audio firmy Sonoro

Niemieckie Sonoro wzbogaciło swoje portfolio stylowych i funkcjonalnych urządzeń audio o dwa nowe modele – system all-in-one Maestro Quantum i nowej generacji system mini Meisterstück (Gen.2). Urządzenia te powstały na bazie dotychczasowych osiągnięć firmy i bogatego doświadczenia inżynierów i projektantów Sonoro, jako odpowiedź na zmieniające się trendy rynkowe i potrzeby użytkowników. Zostały zmontowane z wysokiej klasy komponentów, aby zapewnić jak najlepsze brzmienie i wyjątkowy komfort obsługi.

Sonoro Maestro Quantum

Obydwa modele mają wbudowany duży, 4-calowy wyświetlacz o zoptymalizowanym kontraście, a ponadto wykorzystują nowy, intuicyjny w obsłudze interfejs użytkownika. Obsługują funkcje Apple AirPlay 2 i Chromecast. Mają również zintegrowany dwukierunkowy moduł Bluetooth. Wyposażone są w różnorodne złącza, w tym m.in. gniazdo HDMI z ulepszonym zwrotnym kanałem audio eARC (od ang. enhanced Audio Return Channel). Nowymi modelami marki Sonoro można także sterować z wykorzystaniem urządzenia mobilnego z zainstalowaną aplikacją Sonoro Audio. Co więcej, są to urządzenia, które producent określa jako Smart Home Ready. Oznacza to, że można je zintegrować z systemami inteligentnego domu, takimi jak Busch-Jaeger free@home, KNX czy Gira X1.

Maestro Quantum, czyli nowe szaty „Mistrza”

W wersji Quantum cenionego systemu all-in-one Maestro zastosowano rozwiązania i funkcje, które spełnią oczekiwania nawet najbardziej wymagających miłośników dobrego brzmienia. W klasycznej dla tej linii urządzeń obudowie zamknięto odtwarzacz CD z napędem szczelinowym, radio analogowe (FM) i cyfrowe (DAB+), a także internetowe. Nie zabrakło również obsługi rozmaitych funkcji i serwisów do strumieniowego odtwarzania muzyki z sieci, w tym m.in. takich jak Spotify czy Tidal. Co więcej, Maestro Quatum to urządzenie z certyfikatem Roon Ready.

Sonoro Maestro Quantum

Maestro Quantum bazuje na wysoce wydajnych wzmacniaczach Hypex, zapewniając moc 2 x 180 W na kanał (przy 4 omach). Ma ponadto wbudowany zaawansowany przetwornik cyfrowo-analogowy firmy ESS Technology i obsługuje system korekcji akustyki pomieszczenia i funkcję adaptacyjnej głośności (dla uzyskania optymalnego balansu tonalnego).

Sonoro Maestro Quantum

Nowa generacja muzycznego dzieła sztuki

Meisterstück (Gen.2) to – podobnie jak konstrukcja poprzedniej generacji – kompletny, 2.1-kanałowy system stereofoniczny. Dźwięk, design i zorientowanie na użytkownika wraz z nową wersją wszechstronnego systemu audio Meisterstück zostały jednak przeniesione na zupełnie nowy poziom.

Sonoro Meisterstuck Gen.2

Model Meisterstück (Gen.2) oferuje wiele wbudowanych źródeł muzyki, ale ma też możliwość podłączenia rozmaitych zewnętrznych urządzeń, które mogę pełnić funkcję źródła dźwięku. Obsługuje ponadto połączenia bezprzewodowe i funkcje takie jak Apple AirPlay 2 czy Google Chromecast. Wszystko zostało zamknięte w charakterystycznej dla Sonoro obudowie, wykonanej z materiałów wysokiej jakości.

Sonoro Meisterstuck Gen.2

Urządzenia Sonoro w Top Hi-Fi & Video Design

Prężnie działające od 2006 roku Sonoro opracowuje swoje urządzenia pod okiem doświadczonych inżynierów w niemieckim mieście Neuss, położonym w Nadrenii Północnej-Westfalii. Wyjątkowy sprzęt audio, tworzony we współpracy z wybitnymi projektantami, spełnia oczekiwania miłośników dobrego brzmienia na całym świecie. Urządzenia Sonoro cieszą się uznaniem nie tylko ze względu na estetykę, ale również z uwagi na bogatą funkcjonalność i doskonałą jakość dźwięku, czego dowodem są liczne nagrody i wyróżnienia.

Sonoro Meisterstuck Gen.2

Producent oferuje model Maestro Quantum w trzech wariantach kolorystycznych: białym matowym ze srebrnym frontem, czarnym matowym z czarnym frontem i czarnym wykończonym na wysoki połysk ze srebrnym frontem, natomiast model Meisterstück (Gen.2) oferowany jest w wersjach: białej matowej ze srebrnym frontem, czarnej matowej z czarnym frontem i grafitowej matowej z frontem w kolorze srebrnym.

Nowych modeli firmy Sonoro można spodziewać się w salonach Top Hi-Fi & Video Design jeszcze w tym roku.


Muzyka potrafi pisać najlepsze historie. Usłysz swoją, dzięki Top Hi-Fi & Video DesignPoprzedni
Powrót do aktualności
Następny

Polecane

Umów się na prezentację w salonie

W każdym z naszych salonów znajduje się sala odsłuchowa, w której w miłej atmosferze zaprezentujemy Ci brzmienie wybranego przez Ciebie sprzętu audio.

Umów się na spotkanie

Zobacz listę salonów

Umów

Top Hi-Fi & Video Design

Salony firmowe

Salony firmowe

Top Hi-Fi & Video Design: