Poprzedni
Następny

Firma Linn uroczyście zainaugurowała obchody 50-lecia działalności

W tym roku Linn, renomowany szkocki producent urządzeń audio klasy hi-end, obchodzi 50-lecie działalności. Aby uczcić ten wyjątkowy, złoty jubileusz, pod koniec marca 2023 roku firma zorganizowała uroczysty event dla swoich partnerów handlowych z całego świata. W tym niecodziennym wydarzeniu mieli okazję uczestniczyć także przedstawiciele firmy Audio Klan, która jest oficjalnym polskim dystrybutorem sprzętu marki Linn w Polsce, a jednocześnie właścicielem salonów Top Hi-Fi & Video Design, gdzie można kupić wyjątkowe urządzenia szkockiego producenta.

Linn 50-lecie, wizyta w fabryce

Specjalnie na inaugurację jubileuszu Linn przygotował dla wszystkich wiele atrakcji i niespodzianek. Zaproszeni goście mieli okazję zwiedzić nowoczesną fabrykę urządzeń marki Linn, położoną na południu Glasgow. Mogli tym samym bliżej zapoznać się z ostatnio poczynionymi przez Linna inwestycjami, wdrożonymi innowacyjnymi procesami czy zainstalowanymi nowymi maszynami. Jak się okazuje, w tym miejscu znajduje się nie tylko fabryka, ale jednocześnie jedna z największych placówek badawczo-rozwojowych, jaką dysponują firmy z branży audio działające w Wielkiej Brytanii.

Linn 50 lat, Fot. Top Hi-Fi

Dla wszystkich przybyłych gości zorganizowano także ekskluzywne pokazy najnowszych produktów marki Linn, które dopiero mają pojawić się na rynku. Nie możemy jednak jeszcze uchylić Wam rąbka tajemnicy odnośnie do tego, co zobaczyliśmy i usłyszeliśmy podczas prezentacji. Byliśmy jednak pod ogromnym wrażeniem zaprezentowanych nowości.

Linn 50 lat, Fot. Top Hi-Fi

Na spotkaniu z partnerami handlowymi obecny był także założyciel Linna – Ivor Tiefenbrun, który obecnie zasiada w zarządzie spółki. Od samego początku jego celem było tworzenie takich urządzeń, które w warunkach domowych będą zapewniały emocje, jakie towarzyszą nam często podczas koncertów na żywo. Prezes Linna chętnie dzielił się swoimi wspomnieniami i anegdotami z przybyłymi na spotkanie partnerami firmy. Jak się okazuje, niektórych z nich zna osobiście od ponad czterech dekad. – Firma zrobiła ogromny skok do przodu. Wspaniale jest to widzieć – i słyszeć – mówił Ivor Tiefenbrun.

Linn 50-lecie, Fot. Top Hi-Fi

Dzień spędzony aktywnie w siedzibie firmy Linn zwieńczyło wieczorne przyjęcie w przepięknym, klimatycznym miejscu, zlokalizowanym w West Endzie, czyli niezwykle urokliwej dzielnicy Glasgow, położonej w zachodniej części miasta. Nie zabrakło oczywiście smakowitego jedzenia i dobrej muzyki. Wydarzenie uświetnił występ wielokrotnie nagradzanej wokalistki jazzowej Claire Martin o wyjątkowym głosie. Brawurowemu występowi artystki uhonorowanej Orderem Imperium Brytyjskiego towarzyszyła 11-osobowa orkiestra.

Linn 50-lecie, wizyta w fabryce

O firmie Linn

Firma Linn została założona w 1973 roku przez Ivora Tiefenbruna. Pod jego pieczą firma zyskała miano prawdziwej ikony wśród producentów urządzeń audio klasy hi-end. Jednym z najsłynniejszych produktów Linna jest gramofon Sondek LP12. To właśnie Linn, jako jeden z pierwszych producentów sprzętu audio umożliwił strumieniowe odtwarzanie muzyki przy wykorzystaniu dostępu do Internetu i sieci domowej. Z firmą związana jest także wytwórnia płytowa Linn Records, która specjalizuje się w muzyce klasycznej, szkockiej i jazzowej.

Chcesz dowiedzieć się więcej o tym wyjątkowym producencie sprzętu audio, polecamy lekturę artykułu „Historia firmy Linn.

Zachęcamy też do obejrzenia filmu o jednym z urządzeń szkockiego producenta, gdzie zawarliśmy też rys historyczny dotyczący marki Linn:

Zapraszamy do salonów

Urządzenia firmy Linn znajdziesz nie tylko na naszej stronie internetowej, ale także w ogólnopolskiej sieci salonów Top Hi-Fi & Video Design. W każdym z nich dysponujemy specjalnym pomieszczeniem odsłuchowym, w którym możesz sprawdzić funkcje i możliwości urządzeń szkockiego producenta. Obecni na miejscu #EksperciDobregoBrzmienia chętnie odpowiedzą na wszystkie pytania związane z oferowanym sprzętem.


Muzyka potrafi pisać najlepsze historie. Usłysz swoją, dzięki Top Hi-Fi & Video DesignPoprzedni
Powrót do aktualności
Następny

Polecane

Umów się na prezentację w salonie

W każdym z naszych salonów znajduje się sala odsłuchowa, w której w miłej atmosferze zaprezentujemy Ci brzmienie wybranego przez Ciebie sprzętu audio.

Umów się na spotkanie

Zobacz listę salonów

Umów

Top Hi-Fi & Video Design

Salony firmowe

Salony firmowe

Top Hi-Fi & Video Design: