Poprzedni
Następny

Bowers & Wilkins 800 D3 – referencyjne kolumny z najnowszej serii 800 Diamond

Bowers & Wilkins wprowadza do sprzedaży flagowe kolumny głośnikowe z serii 800 Diamond. Model 800 D3 określa referencyjną jakość dźwięku i wyznacza nowy poziom jakości w klasie konstrukcji premium. Dzięki innowacyjnym, przełomowym rozwiązaniom, opracowanym z myślą o nowej serii, 800 D3 jest najlepszą kolumną głośnikową, jaką kiedykolwiek stworzyli projektanci Bowers & Wilkins. Już w chwili swojego debiutu, kolumna głośnikowa 800 D3 staje się synonimem referencyjnej jakości dźwięku i klasą samą dla siebie. Ta najbardziej wyrafinowana konstrukcja w historii Bowers & Wilkins zbliża firmę do osiągnięcia celu, jaki blisko 50 lat temu wyznaczył John Bowers, a którym jest Prawdziwy Dźwięk.

Porównując flagowy model 800 D3 z kolumną 802 D3 najbardziej oczywistą różnicą jest wprowadzenie większej obudowy dla sekcji niskotonowej. To konsekwencja zastosowania dwóch 250-milimetrowych głośników z membranami Aerofoil zamiast dwóch 203-milimetrowych, jakie wykorzystano w mniejszej z kolumn. Najnowsze przetworniki są nie tylko większe, lecz także bardziej zaawansowane technicznie. Projektanci wyposażyli je w unikatową konstrukcję z włókna węglowego – jeszcze sztywniejszą, umożliwiającą bardziej tłokowy ruch membrany i gwarantującą liniową charakterystykę oraz niski poziom zniekształceń. Ponadto przetworniki zostały wyposażone w przeprojektowany układ magnetyczny, umożliwiający lepszą kontrolę pracy głośnika, a także w udoskonaloną zwrotnicę, która jest lepsza jakościowo niż rozwiązanie zastosowane w 802 D3.

Potwierdzeniem najwyższej dbałości o szczegóły są nie tylko same membrany Aerofoil, lecz także zastosowane nakładki przeciwpyłowe. Są one wykonane z warstwowej struktury, którą tworzy włókno węglowe i pianka syntaktyczna. Ta ostatnia jest tworzywem, z którego powstaje membrana Aerofoil. Dzięki temu rezonans generowany przez nakładki przeciwpyłowe został zredukowany do minimum, czego efektem jest jeszcze czystsze i bardziej naturalne brzmienie muzyki.

Na obudowie mieszczącej przetworniki niskotonowe spoczywa głowa Turbine, taka sama jak w 802 D3. Flagowa kolumna 800 D3 również wykorzystuje membranę Continuum i litą obudowę głośnika wysokotonowego, ale wyróżnia się udoskonalonymi podzespołami zwrotnicy. Dzięki temu projektanci podnieśli poziom w kluczowych obszarach i jeszcze lepiej zintegrowali odtwarzane zakresy z doskonałym basem, jaki zapewnia model 800 D3.

Referencyjna jakość dźwięku, jaką gwarantują flagowe kolumny głośnikowe 800 D3, to również efekt udoskonaleń wprowadzonych w całej nowej serii 800 Diamond. Dzięki wytrzymalszemu systemowi wewnętrznych wzmocnień Matrix projektanci uzyskali jeszcze sztywniejsze obudowy. Większą wytrzymałość, oprócz wprowadzenia grubszego użebrowania, inżynierowie uzyskali za pomocą precyzyjnie rozmieszczonych specjalnych wzmocnień z aluminium i stali. To wszystko sprawia, że najnowszy model może pochwalić się nieosiągalnym dla innych kolumn głośnikowych poziomem detaliczności w zakresie niskotonowym oraz niezwykle niskimi zniekształceniami, które w porównaniu z modelem 802 D3 zostały obniżone o 10 dB.

Wisienką na torcie jest poczucie skali, jakie gwarantują kolumny 800 D3. Model ten z wrodzoną finezją i łatwością odwzorowuje nawet najbardziej rozbudowane orkiestry symfoniczne. To zasługa perfekcyjnego zgrania poszczególnych sekcji głośnikowych, od niskotonowych, przez średniotonowy, aż do kopułki wysokotonowej.

Dla wymagających melomanów i wyrafinowanych audiofili nieocenionym udogodnieniem będą cokoły kolumn, które jednocześnie wyposażone są w rolki i kolce podłogowe. Te pierwsze ułatwiają przesuwanie kolumn i rozstawienie ich we właściwym miejscu. Te drugie gwarantują pożądaną stabilność i wysuwane są, lub chowane, za pomocą prostego w użyciu mechanizmu.

Poprzedni
Powrót do aktualności
Następny

Polecane

Umów się na prezentację w salonie

W każdym z naszych salonów znajduje się sala odsłuchowa, w której w miłej atmosferze zaprezentujemy Ci brzmienie wybranego przez Ciebie sprzętu audio.

Umów się na spotkanie

Zobacz listę salonów

Umów

Top Hi-Fi & Video Design

Salony firmowe

Salony firmowe

Top Hi-Fi & Video Design: