Poprzedni
Następny

Bowers & Wilkins 685 S2 i Yamaha MCR-N670

Zestaw Bowers & Wilkins 685 S2 i Yamaha MCR-N670

Masz pasję dla muzyki i wysokiej jakości brzmienia, ale ogranicza Cię miejsce w mieszkaniu? Nic nie szkodzi – tego lata rozgrzewamy audiofilską atmosferę jeszcze bardziej, oferując zestawy stereo o świetnym stosunku ceny do możliwości. Jednym z nich jest nasza propozycja stworzona w oparciu o dwie niezwykle cenione marki w branży audio – Bowers & Wilkins oraz Yamaha. Jak się okazuje, kompaktowy system wcale nie musi generować równie „kompaktowego”, okrojonego dźwięku!

Yamaha MCR-N670

Nie każdy musi posiadać przestrzeń na pełnowymiarowy wzmacniacz lub odtwarzacz CD – nawet jeśli muzyka zajmuje specjalne miejsce w życiu. Japońscy inżynierowie potrafią świetnie wykorzystywać ograniczoną ilość miejsca, oferując ciekawe rozwiązanie w postaci nowoczesnego systemu hi-fi.

Yamaha MCR-N670 jest przedstawicielem cenionej serii PianoCraft. W skład zestawu wchodzi oddzielna sekcja wzmacniacza oraz drugi segment odtwarzacza CD z wbudowanymi funkcjami sieciowymi. Niewielkie rozmiary to pierwsza z zalet systemu, ale wyróżniają go również inne cechy.

Yamaha MCR-N670

Do dyspozycji mamy różne rodzaje połączeń – zarówno przewodowe wejścia analogowe i cyfrowe oraz szereg opcji bez użycia kabli. Podstawę wygody użytkowania zapewnia obsługa autorskiego systemu Yamahy o nazwie MusicCast. Pozwala on na bezprzewodowe wysyłanie i odbieranie muzyki na inne urządzenia producenta – w miarę upływu czasu mamy więc możliwość rozbudowy, np. o kolejne produkty tej samej marki do innych pomieszczeń w domu. Produkty te będą mogły odtwarzać niezależnie muzykę lub odtwarzać ten sam utwór jednocześnie – w pełnej synchronizacji. Dzięki temu rozwiązaniu możesz także bezprzewodowo przesłać muzykę np. z płyty CD odtwarzanej na MCR-N670 do głośnika w kuchni lub sypialni (np. Yamaha MusicCast 20).

Wszystko obsługuje jedna intuicyjna aplikacja dostępna zarówno na Androida jak i iOS. Na tym jednak opcje bezprzewodowe się nie kończą. Mamy również dostęp do streamingu przez Bluetooth oraz Airplay. Poza tymi możliwościami Yamaha oferuje też odtwarzacz CD oznaczony jako CD-NT670, który oczywiście wchodzi w skład zestawu. Fani srebrnych płyt będą zatem zadowoleni, a doświadczenie marki przekłada się na świetną jakość odtwarzania nawet w przystępnych cenowo konstrukcjach. Dzięki temu można cieszyć się ulubionymi nagraniami z płyt CD, jednocześnie mając dostęp do nowoczesnych połączeń opartych na streamingu. Czego chcieć więcej?

Yamaha MusicCast

Brzmienie można określić jako neutralne, co często jest znakiem wyróżniającym produkty audio japońskiej marki. Pasma są zrównoważone ilościowo między sobą, a ogólna szczegółowość zadowoli początkującego melomana. Jeśli jednak czegoś nam brakuje, tonację można dostosować dwoma pokrętłami „bass” oraz „treble”. Moc 65W na kanał pozwoli na podłączenie różnego rodzaju konstrukcji dwudrożnych i napędzenie ich bez żadnego problemu. Yamaha najbardziej sugeruje właśnie takie rozwiązanie, a sama oferuje wiele różnych modeli kompaktowych głośników podstawkowych o świetnych właściwościach brzmieniowych.

Ponadto nie jesteśmy zmuszeni do jednego rodzaju odbioru muzyki – gdy nie ma możliwości używania głośników lub po prostu nie chcemy przeszkadzać domownikom, sekcja wzmacniacza posiada wbudowane wyjście słuchawkowe, którego jakość również jest bardzo dobra.

Zestaw Bowers & Wilkins 685 S2 i Yamaha MCR-N670

Jakość wykonania stanowi znak rozpoznawczy Yamahy na każdym poziomie cenowym. Nie inaczej jest w przypadku systemu MCR-N670. Obudowę obu modułów wykonano z przyjemnego w dotyku aluminium, które jest dostępne w dwóch wariantach kolorystycznych – czarnym oraz srebrnym. Spasowanie nie pozostawia nic do życzenia, a uwagę zwraca bardzo precyzyjnie działający potencjometr. Stawia przyjemny opór, a podobnie jak reszta elementów jest wykonany z metalu. Dużym plusem jest fakt, że producent nie zastosował zbyt dużej liczby przycisków, dzięki czemu wszystko jest bardzo intuicyjne. Minimalizm często należy do głównej myśli japońskich projektantów i w przypadku omawianego minisystemu nie jest inaczej.

Bowers & Wilkins 685 S2

Zapewne większość fanów dobrego brzmienia kojarzy brytyjską markę Bowers & Wilkins. Od lat wprowadza ona na rynek innowacyjne rozwiązania owocujące fenomenalnym brzmieniem.

Bowers & Wilkins 685 S2

Choć flagowa seria 800 potrafi rozpalić entuzjazm niejednego audiofila, są to konstrukcje dla wybranych – głównie ze względów cenowych. Jednak brytyjscy konstruktorzy mają równie interesujące propozycje w dużo bardziej przystępnym budżecie. Świetnym przykładem są dwudrożne kolumny podstawkowe o oznaczeniu 685 S2. To konstrukcja oferująca wiele sprawdzonych rozwiązań, które B&W rozwija od lat. Jednocześnie wycena na ułamek kwoty flagowych propozycji sprawia, że są to głośniki dla dużo szerszego grona odbiorców.

Wykonanie stoi na bardzo wysokim poziomie, co z całą pewnością pozwoli cieszyć się kolumnami przez długi czas. Obudowy wykonano z drewna i wykończono przyjemnym w dotyku materiałem winylowym. Standardem marki B&W jest wysoka jakość lakierowania i malowania obudów, a te są dostępne w dwóch wariantach kolorystycznych – czarnym wpadającym lekko w jaśniejszy, grafitowy odcień oraz pięknej bieli. Dzięki takim klasycznym opcjom 685 S2 wpasują się w niemal każdy wystrój wnętrza.

Obfite w detale brzmienie to owoc wieloletnich badań, prób i błędów jakie przeprowadzono w laboratorium Bowers & Wilkins. Za rozdzielczość wokali oraz dobrze poukładane niskie tony odpowiada membrana o średnicy 165 mm wykonana z kevlaru. Użyty materiał pozwala zachować stosowną sztywność, lekkość oraz jednoczesną elastyczność. Wszystkie te cechy są niezbędne by oddać naturalnie brzmiący bas i bardzo realistyczne, bezpośrednie wokale. Taki charakter brzmienia jest niejako „podpisem” marki B&W i bardzo łatwo stać się zwolennikiem tego sposobu prezentacji muzyki.

Bowers & Wilkins 685 S2

Mimo że 685 S2 są przystępną cenowo konstrukcją, nie pominięto jednego z najważniejszych aspektów wykonania, czyli kopułki wysokotonowej. W tym modelu zastosowano aluminiową membranę o średnicy 25mm, a dzięki użytym materiałom głośnik jest w stanie przekazać dźwięki o częstotliwości nawet 22kHz. Dla porównania przeciętny człowiek słyszy do około 20kHz, co tylko pokazuje z jaką pasją i przywiązaniem uwagi do detali są wykonywane kolumny tej brytyjskiej marki. Wysokie tony płynące ze wspomnianej kopułki są wyraziste, zauważalnie bardziej klarowne niż produkty konkurencji w podobnej cenie. Jednoczesny brak ostrości powoduje, że słuchanie muzyki zawsze będzie przyjemnością.

Wraz z omawianym zestawem Yamahy dźwięk nie jest pozbawiony rozdzielczości, ale nie zostaje ona sztucznie rozdmuchana, dzięki czemu wszystko brzmi naturalnie. Brzmienie jest lekko ocieplone, obfite w szczegóły, a na szczególną uwagę zasługuje scena i jakość reprodukcji wokali. Dzięki kolumnom B&W artyści stają się nieco bliżsi, a neutralność brzmieniowa Yamahy pozwala usłyszeć możliwości kolumn. Razem tworzy to naprawdę świetny duet, który nie nadwyręży zbyt mocno budżetu początkującego audiofila.

Zestaw Bowers & Wilkins 685 S2 i Yamaha MCR-N670

Nikt oczywiście nie musi nam wierzyć na słowo. Serdecznie zapraszamy do jednego z naszych salonów, gdzie będzie możliwość odsłuchania zarówno omawianego zestawu, jak również innych. Chętnie odpowiemy na wszelkie pytania z dziedziny audio, aby pierwszy system stereo okazał się tym najbardziej trafionym!

Poprzedni
Powrót do aktualności
Następny

Polecane

Umów się na prezentację w salonie

W każdym z naszych salonów znajduje się sala odsłuchowa, w której w miłej atmosferze zaprezentujemy Ci brzmienie wybranego przez Ciebie sprzętu audio.

Umów się na spotkanie

Zobacz listę salonów

Umów

Top Hi-Fi & Video Design

Salony firmowe

Salony firmowe

Top Hi-Fi & Video Design: