Poprzedni
Następny

Audio Pro – idealny partner dla Twojego TV… i gramofonu

Głośniki aktywne to przykład niezwykle uniwersalnego sprzętu audio. Świetnie sprawdzają się także do nagłośnienia telewizora. Na rynku dostępne są również modele z wbudowanym przedwzmacniaczem gramofonowym, które dodatkowo można wykorzystać do odtwarzania dźwięku z gramofonu pozbawionego takiego podzespołu. Tego typu produkty ma w swojej ofercie szwedzkie Audio Pro. Głośniki tego producenta znajdziesz w atrakcyjnych cenach na tophifi.pl i w salonach stacjonarnych Top Hi-Fi & Video Design.

Głośniki Audio Pro do TV

Płaskie telewizory mogą zapewnić doskonałe parametry jeśli chodzi o wyświetlanie obrazu – żywe kolory czy też duży kontrast. Niestety wbudowane w nie głośniki wytwarzają też z reguły po prostu płaski dźwięk. Aby poprawić wrażenia odsłuchowe podczas oglądania filmów czy ulubionych seriali, warto podłączyć TV do systemu audio. Jeśli nie masz miejsca na rozbudowany, wieloelementowy zestaw, wówczas dobrym rozwiązaniem będzie zakup głośników aktywnych.

Głośniki Audio Pro do telewizora

Bogato wyposażone modele, a jednocześnie zapewniające wysokiej jakości brzmienie, ma w swoim portfolio firma Audio Pro. Jeśli szukasz systemu audio do nagłośnienia telewizora, szczególnej uwadze polecamy modele A28, A38, A48 lub C20.

Audio Pro C20

Wszystkie wspomniane modele można łatwo podłączyć do TV z wykorzystaniem połączenia HDMI ze zwrotnym kanałem audio (ARC, od ang. Audio Return Channel). Podłączenie z wykorzystaniem standardu HDMI pozwala ponadto na obsługę podstawowych funkcji głośnika za pomocą pilota do TV. W razie potrzeby możesz też wykorzystać połączenie za pośrednictwem cyfrowego złącza optycznego. Co więcej, modele A28, A38, A48 i C20 zapewniają trzy sposoby na odtwarzanie dźwięku w systemie multiroom – AirPlay 2, Google Cast oraz autorskie rozwiązanie multiroom Audio Pro.

Audio Pro A28

Do mniejszych pomieszczeń świetnym wyborem będzie właśnie ten model. Gwarantuje on znacznie szerszą scenę dźwiękową niż dostępne na rynku soundbary oferowane w podobnym segmencie cenowym, nie wspominając o tańszych konstrukcjach. Co więcej, zestaw głośnikowy A28 jest przystosowany do montażu na ścianie (uchwyty ścienne dostępne w oddzielnej sprzedaży), ale z łatwością zmieści się również na półce czy szafce RTV.

Audio Pro A28

Audio Pro A38

W salonie średniej wielkości sprawdzi się zestaw podłogowych kolumn Audio Pro A38. Zapewnia on niesamowite wrażenia podczas odtwarzania ulubionej muzyki i oglądania telewizji, a także filmów i seriali z serwisów VOD. Dzięki podłogowej konstrukcji nie musisz się martwić o ustawienie tego zestawu głośników na odpowiedniej wysokości względem słuchacza, zasiadającego np. na salonowej sofie. Ponadczasowy design tego modelu sprawia, że wkomponuje się on praktycznie w każdą aranżację wnętrza.

Audio Pro A38

Audio Pro A48

Ten aktywny zestaw stereo doskonale nadaje się do większych pomieszczeń. Praktyczną funkcją obsługiwaną przez model A48 jest re-streaming. Pozwala to na przesyłanie dźwięku (przez Bluetooth lub wejście analogowe) do głośnika „głównego” systemu multiroom Audio Pro, który następnie może ponownie „przekazać” sygnał audio do innych głośników połączonych w grupę za pośrednictwem aplikacji Audio Pro Control.

Audio Pro A48

Audio Pro C20

Jeśli chcesz dodatkowo nagłośnić gramofon z wkładką typu MM, ale bez wbudowanego przedwzmacniacza gramofonowego, wówczas dobrym rozwiązaniem będzie model C20, który ów przedwzmacniacz ma już wbudowany. Głośnik ten ma akustycznie dostrojoną drewnianą obudowę typu bass reflex z otworem ulokowanym z tyłu i wyposażony jest w dwa 1-calowe przetworniki wysokotonowe oraz przetwornik nisko-średniotonowy o średnicy 6,5 cala. Całość napędzana jest przez układ wzmocnienia pracujący w klasie D i zapewniający łącznie aż 190 W mocy.

Audio Pro C20

Do wspomnianych głośników aktywnych Audio Pro możesz dodatkowo podłączyć zewnętrzny subwoofer aktywny, np. SW-5 lub SW-10. Dzięki temu zwiększysz i tak już imponującą wydajność przetwarzania niskich tonów, które szczególnie przy odtwarzaniu filmowej ścieżki dźwiękowej pełnią bardzo istotną rolę.

Zapraszamy do salonów

Zastanawiasz się, który z modeli marki Audio Pro wybrać do nagłośnienia telewizora zainstalowanego np. w domowym salonie? Zachęcamy do odwiedzenia jednego z naszych salonów Top Hi-Fi & Video Design. Obecni na miejscu specjaliści chętnie odpowiedzą na wszystkie Twoje pytania związane z oferowanymi produktami. W dogodnych warunkach – po wcześniejszym umówieniu się – możesz również sprawdzić w praktyce wybrane modele, zanim kupisz ten, który w jak największym stopniu będzie spełniał Twoje wymagania.Poprzedni
Powrót do aktualności
Następny

Polecane

Umów się na prezentację w salonie

W każdym z naszych salonów znajduje się sala odsłuchowa, w której w miłej atmosferze zaprezentujemy Ci brzmienie wybranego przez Ciebie sprzętu audio.

Umów się na spotkanie

Zobacz listę salonów

Umów

Top Hi-Fi & Video Design

Salony firmowe

Salony firmowe

Top Hi-Fi & Video Design: