Aktualności


Aktualności

CSA 100 - nowy wzmacniacz zintegrowany marki Copland

Copland CSA100

Za najnowsze osiągnięcie marki Copland uchodzi wzmacniacz zintegrowany CSA 100. Ta zaawansowana konstrukcja już na początku lutego br. zagości w salonach Top Hi-Fi & Video Design.

Wzmacniacz CSA 100 został wyposażony w stopień półprzewodnikowy 2 x 100 W z prądowym sprzężeniem zwrotnym stopnia mocy, z kolei sygnał dostarczany jest z przedwzmacniacza pracującego na podwójnej triodzie. Do konstrukcji urządzenia projektanci sięgnęli po metodę synktyczną, dzięki której wcześniejsze hybrydowe wzmacniacze Coplanda zdobyły szerokie uznanie, łącząc atuty wzmacniaczy lampowych i tranzystorowych.

Za wzmocnienie obwodu liniowego wzmocnienia CSA100 odpowiada lampa wyróżniająca się niebywałą skutecznością. Podwójna trioda zasilana wysokim napięciem, gwarantującym maksymalną liniowość, realizuje wzmocnienie napięciowe. Natomiast obwód MOS-FET jest potężnym stopniem mocy, który zapewnia wzmocnienie dla stopnia liniowego przy jednoczesnej kontroli sprzężenia zwrotnego, umożliwiając w ten sposób harmonijną współpracę obwodów półprzewodnikowych sterowanych prądowo i lampowych sterowanych napięciowo.

Aby uzyskać ciepły i barwny odbiór stopień lampowy wzmacniacza CSA 100 stworzono – podobnie jak w dotychczas spotykanych konstrukcjach lampowych – do odsłuchu studyjnego. Zastosowane rozwiązanie sprawia, że lampa pozwala uzyskać brzmienie żywe, przestrzenne i dynamiczne, nieczęsto spotykane we wzmacniaczach wykonanych właśnie w technologii półprzewodnikowej.

Inżynierowie nie zapomnieli o miłośnikach czarnej płyty, jako że w CSA 100 znajdziemy wejście z korekcją RIAA dla wkładek MM. Ponadto wzmacniacz wyposażono w perfekcyjny przewodnik cyfrowo-analogowy z wieloma wejściami S/PDIF, PCM i DSD, który opiera się na 32-bitowym układzie ES9018 Reference w konfiguracji quad-mono, konfiguracji 8 mono do 2 stereo.

 

Tylko zarejestrowani klienci mogą pisać komentarze. Proszę, zalogować się lub zarejestrować

Przewodniki

Chcesz skompletować swój pierwszy zestaw audio?
Chciałbyś pogłębić swoją wiedzę? Zapraszamy do
zapoznania się z naszymi przewodnikami.

Kategorie produktów


Salony sprzedaży


Białystok
  • Apartamenty Jagiellońskie
    ul. Jurowiecka 19 lok. U3/U4
  • 85 722 29 02, 519 073 470
Bydgoszcz
Katowice
Kielce
Kraków
Lublin
Łódź
Poznań (Posnania)
Poznań (Woźna)
Rzeszów
Sopot
Szczecin
Warszawa (Andersa)
Warszawa (Marki)
Warszawa (Naruszewicza)
Warszawa (Nowogrodzka)
Wrocław