6 777
sztuka
cena online
10 299 zł cena regularna

Porównywarka 0
Dostępność w salonach:

Bydgoszcz

Produkt obecnie nie jest dostępny w salonie

Zdjęcia Dojazd

Katowice

Produkt obecnie nie jest dostępny w salonie

Dojazd

Kielce

Produkt obecnie nie jest dostępny w salonie

Dojazd

Kraków

Produkt obecnie nie jest dostępny w salonie

Dojazd

Lublin

Produkt obecnie nie jest dostępny w salonie

Dojazd Parking

Łódź

Produkt obecnie nie jest dostępny w salonie

Dojazd

Poznań (Posnania)

Produkt obecnie nie jest dostępny w salonie

Dojazd

Poznań (Woźna)

Produkt obecnie nie jest dostępny w salonie

Dojazd

Sopot

Produkt obecnie nie jest dostępny w salonie

Dojazd

Szczecin

Produkt obecnie nie jest dostępny w salonie

Dojazd

Warszawa (Andersa)

Produkt obecnie nie jest dostępny w salonie

Dojazd

Warszawa (Naruszewicza)

Produkt obecnie nie jest dostępny w salonie

Dojazd

Warszawa (Nowogrodzka)

Produkt obecnie nie jest dostępny w salonie

Dojazd

Wrocław

Produkt obecnie nie jest dostępny w salonie

Dojazd
Dostępność:
Dostępny
Umów się na prezentację

Z przyjemnością zaprezentujemy możliwości dźwiękowe poszczególnych urządzeń, podczas indywidualnie przygotowanej prezentacji w wybranym salonie.

Bardzo prosimy o wypełnienie poniższego formularza, a będzie nam miło zarezerwować salę odsłuchową i przygotować odpowiedni system.

Termin prezentacji potwierdzimy mailem lub telefonicznie.

Sieciowy amplituner AV Yamaha RX-A3050

Yamaha RX-A3050 jest flagowym amplitunerem AV z najnowszej serii Aventage RX-A50. Konstrukcja ta na nowo określa znaczenie doskonałości – w tym przypadku zarówno wideo, jak i audio. Urządzenie gwarantuje najlepsze wrażenia AV 3D. Obudowa modelu skrywa najbardziej zaawansowane przetworniki C/A, Ultra DAC ESS Sabre32, które obsługują siedem kanałów głównych. Spektakularne wrażenia dźwiękowe są pochodną zastosowania rozbudowanego układu Cinema DSP HD3, a także najlepszej wersji YPAO R.S.C. z pomiarem wielopunktowym, 3D i pomiarem kąta. Efektem tych udoskonaleń jest niezwykła naturalność dźwięku, która stawia amplituner AV na równi z wysokiej klasy urządzeniami stereo, które jednak nie mogą pochwalić się taką wszechstronnością jak RX-A3050. Listę niespotykanych rozwiązań, zastosowanych w tym modelu, uzupełnia rozszerzalność do 11.2 kanałów. Amplituner wyposażony jest też w technologię MusicCast, dzięki czemu może stać się sercem domowego systemu bezprzewodowej muzyki. 

 Yamaha Musiccast

 • Obsługa Dolby Atmos
 • Obsługa DTS: X™
 • Amplitunery AV Aventage: zaprojektowane tak, aby zapewnić najwyższy poziom wydajności audio
 • Cinema DSP HD3 rozszerza w pionie pole dźwięku dla bardziej emocjonującego i realistycznego brzmienia przestrzennego
 • Przetworniki C/A ESS Sabre32 Ultra zapewniają najwyższą jakość dźwięku
 • Aluminiowy przedni panel zapewnia korzyści wizualne i brzmieniowe
 • Antyrezonansowa technologia (A.R.T. Wedge ) pomaga wyeliminować wpływ wibracji na jakość dźwięku
 • Ciężkie nóżki zwiększają stabilność ramy
 • Krzyżowa rama w kształcie litery H i sztywna dolna rama/podwójna dolna konstrukcja
 • 9-kanałowy dźwięk przestrzenny
  • 150 W na kanał (8 Ω, 20 Hz-20 kHz, 0,06% THD, 2 kanały)
  • 230 W na kanał (8 Ω, 1 kHz, 10% THD, 1 kanał)
  • 230 W na kanał (4 Ω, 1 kHz, 0,9% THD, 1 kanał)
 • Wbudowane Wi-Fi i Wireless Direct ułatwiają nawiązywanie połączeń sieciowych
 • Bluetooth do bezprzewodowego przesyłania muzyki i Compressed Music Enhancer dla Bluetooth
 • AirPlay, internetowe serwisy muzyczne, np. Spotify, i aplikacja AV Controller
 • Odtwarzanie DSD 2,8 MHz/5,6 MHz, FLAC/WAV/AIFF 192 kHz/24 bity, Apple Lossless 96 kHz/24 bity
 • Odtwarzanie bez pauz eliminuje przerwy słyszane w ciągłych nagraniach
 • Music Enhancer wysokiej rozdzielczości jeszcze bardziej zwiększa muzykalność oryginalnego materiału
 • Przepuszczanie 4K60p 4:4:4, HDMI (8 wej./2 wyj.) z HDCP2.2 (7 wej./2 wyj.), 3D i kanałem zwrotnym audio
 • Optymalizacja dźwięku YPAO R.S.C. z pomiarem wielopunktowym i pomiarem kąta
 • Funckja YPAO Volume zapewnia naturalny dźwięk nawet przy niskim poziomie głośności
 • Virtual Surround Back Speaker do odtwarzania materiału 7.1-kanałowego przez system 5.1-kanałowy
 • Obróbka wideo Yamaha optymalizuje materiał wideo
 • Zaawansowane HDMI z przełączaniem strefy umożliwia odtwarzanie różnych źródeł HD audio/wideo w kilku pokojach
 • Wszechstronna kontrola strefy, m.in. włączenie/wyłączenie strefy 2/3/4, graficzny interfejs użytkownika dla strefy i tryb Party
 • Tryb ECO redukujący zużycie energii o 20%


Porównaj najnowszę serię amplitunerów Aventage RX-Ax50

rx-a550


Obsługa najnowszego formatu dźwięku przestrzennego, DTS: X™

DTS: X™ jest opartą na obiektach, wielowymiarową technologią dźwięku opracowaną przez DTS. Oderwanie od kanałów, DTS: X wyraża płynny ruch dźwięku, aby stworzyć niewiarygodnie bogaty, realistyczny i wciągający pejzaż dźwiękowy – z przodu, z tyłu, z boku i nad audytorium – dokładniej niż kiedykolwiek dotychczas.

Obsługa najnowszych formatów przestrzennych, Dolby Atmos®

Wejdź z Dolby Atmos do nowego świata dźwięku, który przeniesie cię od zwykłych wydarzeń do wyjątkowego doświadczenia z urzekającym, wielowymiarowym brzmieniem, które wypełni pokój zachwycającym bogactwem i głębią. Muzyka, ludzie i przedmioty ożywają wokół ciebie w zapierającej dech w piersiach detaliczności i precyzyjnej choreografii, dzięki czemu odnosisz wrażenie, jakbyś naprawdę tam był. Połączenie Dolby Atmos i amplitunerów AV Yamahy wypełni pokój wielowymiarowym brzmieniem przestrzennym, dzięki któremu poczujesz się tak, jakbyś naprawdę był w centrum historii rozwijającej się na ekranie.

Sieciowy amplituner AV Yamaha RX-A3050

Wzory rozstawienia głośników opracowane dla Dolby Atmos

Yamaha dostarcza wiele wzorów ustawienia dla głośników presence obsługujących Dolby Atmos, tworząc idealne pole dźwięku dla wybranej konfiguracji. Poprawnie można odtworzyć dowolny schemat, włączając trójwymiarową przestrzeń Cinema DSP, a także Dolby Atmos.

Ponadto YPAO R.S.C., który optymalizuje środowisko odsłuchowe i jest podstawą wysokiej jakości dźwięku, w pełni wykorzystuje możliwości szczegółowej lokalizacji przestrzennej Dolby Atmos.  

Kompatybilność Bluetooth umożliwia bezprzewodowe przesyłanie muzyki

RX-A3050 wyposażony jest w łączność Bluetooth, która pozwala cieszyć się możliwością bezprzewodowego odtwarzania muzyki ze smartfonów i innych urządzeń. Yamaha Compressed Music Enhancer teraz zoptymalizowany jest pod kątem transmisji Bluetooth, aby zapewnić, że twoja muzyka będzie miała żywą, naturalną jakość dźwięku, nawet podczas bezprzewodowego odtwarzania. Wyjątkową funkcją jest również zastosowanie technologii Bluetooth Output: jako komponent rodziny MusicCast amplituner może nie tylko odbierać, ale i wysyłać muzykę do innych urządzeń za pomocą Bluetooth. 

Sieciowy amplituner AV Yamaha RX-A3050

Pełna kompatybilność 4K Ultra HD z 4K60p, HDCP2.2 i HDR* Video dodane w specyfikacji HDMI 2.0a

RX-A3050 w pełni wspiera najnowsze standardy HDMI. Dzięki przepustowości wideo 4K przy szybkości 60 klatek/s możesz cieszyć się wideo HD z 4K bez pogorszenia jakości obrazu. Ponadto urządzenie zgodne jest ze standardem ochrony praw autorskich HDCP2.2, wymaganym przy transmisji wideo 4K.

Urządzenie obsługuje także HDR (High Dynamic Range) Video, które gwarantuje poprawę jakości obrazu poprzez jednoczesne zwiększenie detaliczności zarówno dla ciemnych, jak i jasnych fragmentów obrazu.

*Aby uaktywnić HDR, wymagana jest aktualizacja oprogramowania. Harmonogram aktualizacji oprogramowania jest w trakcie ustalania.

Amplitunery AV AVENTAGE: zaprojektowane tak, aby zapewnić najwyższy poziom wydajności audio

Niezwykle zaawansowane amplitunery AV z serii AVENTAGE opiera się na koncepcji brzmienia dostarczającego potężny, pełnowymiarowy dźwięk dla efektów filmowych i dokładną reprodukcję ze źródeł muzycznych. Poprzez perfekcyjne zharmonizowanie tradycyjnych i zaawansowanych technologii, każdy czynnik wpływający na jakość dźwięku – od materiałów i elementów konstrukcji, rozmieszczenie, tłumienie drgań (unikatowa nóżka) aż do „perfekcyjnego dostrojenia” – został wykorzystany z myślą o uzyskaniu najwyższej możliwej jakości dźwięku. W efekcie każdy model z serii AVENTAGE potrafi odtworzyć najsubtelniejsze detale dźwięku wysokiej rozdzielczości, dzięki czemu użytkownicy w zaciszu domowym mogą cieszyć się wysokiej jakości prawdziwie studyjnym dźwiękiem.

Antyrezonansowa technologia (A.R.T. Wedge ) pomaga wyeliminować wpływ wibracji na jakość dźwięku

Antyrezonansowa technologia (A.R.T. Wedge) to piąta nóżka umieszczona w centralnej części podstawy urządzenia. Jej zadaniem jest tłumienie wibracji pochodzących z transformatora mocy, tranzystorów i radiatorów, a także drgań, które mogą być powodowane przez dźwięk dochodzący z kolumn głośnikowych.

Krzyżowa rama w kształcie litery H

Wnętrze amplitunera wzmacniają krzyżowe elementy tworzące kształt litery H, zapewniające ramie ekstremalną sztywność i stabilność. To niemal całkowicie ogranicza drgania chassis nawet przy wysokim poziomie głośności (pozornie nawet drobne wibracje mogą wpływać na dźwięk), utrzymując najwyższą jakość brzmienia.

Symetryczny układ wzmacniacza mocy

To jeden z wielu szczegółów projektu, który w połączeniu z pozostałymi tworzy wybitny amplituner. Wnętrze urządzenia zostało precyzyjnie rozplanowane i wykonane, dzięki czemu kanały lewy i prawy  są fizycznie i elektrycznie izolowane. Naturalnie to maksymalizuje separację kanałów, ale przede wszystkim znacznie poprawia stosunek sygnał/szum, a także pomaga uzyskać szeroką, otwartą scenę dźwiękową.

Aluminiowy panel przedni zapewnia korzyści wizualne i brzmieniowe

Wszystkie urządzenia AVENTAGE cechują się eleganckim i czystym projektem połączonym z wytwornym aluminiowym przednim panelem i jedwabistymi w dotyku regulatorem głośności i pokrętłem wyboru źródeł. Frontowy aluminiowy panel skutecznie chroni czułe obwody przed szumem zewnętrznym i elektronicznym promieniowaniem generowanym przez ściemniacze oświetlenia, światło fluorescencyjne, monitory wideo i wiele innych. To rozwiązanie gwarantuje optymalną wydajność dźwiękową w najszerszym zakresie środowisk instalacyjnych.

Wysokiej jakości podzespoły pozwalają uzyskać optymalne parametry dźwięku

Każdy pojedynczy element w amplitunerach AV wpływa na jakość dźwięku. W przypadku modeli AVENTAGE konstruktorzy Yamahy poświęcili niezwykle dużo czasu na znalezienie (lub opracowanie) części, których potrzebowali i przetestowanie ich wszystkich razem w zbudowanych prototypach. Proces testów umożliwił dźwiękowcom firmy „dostroić” brzmienie amplitunera tak, aby uzyskać możliwie najwyższą wydajność.

Ultrawydajne przetworniki C/A zapewniają wybitną jakość dźwięku

Ultrawydajny przetwornik cyfrowo-analogowy ES9016 192 kHz/32 bity firmy ESS Technology zapewnia niezrównaną scenę dźwiękową z zakresem dynamiki sięgającym 124 dB oraz superniskimi zniekształceniami i szumem. Kanały presence zasilane są przez wysokiej jakości przetworniki C/A ESS ES9006. Dzięki temu amplituner AV RX-A3050 dostarcza dźwięk, który spełni oczekiwania nawet najbardziej wymagających słuchaczy.

Obsługa współczynnika proporcji 21:9

Współczynnik proporcji 21:9 zaprojektowany jest do wyświetlania filmów w formacie kinowym. Podczas oglądania takich filmów przy zwykłym współczynniku 16:9, na górze i na dole ekranu pojawiają się czarne pasy – 21:9 eliminuje je. Dzięki obsłudze rozdzielczości 21:9 ten model będzie mógł przepuszczać taki sygnał, przez co filmy i gry stają się jeszcze atrakcyjniejsze.

Wbudowane Wi-Fi i kompatybilność Wireless Direct

Wbudowane Wi-Fi umożliwia bezprzewodowe połączenie z domowym routerem, znacząco upraszczając połączenia systemu i zapewniając dostęp do sieciowego audio oraz muzycznych serwisów strumieniujących. Jeżeli router Wi-Fi jest niedostępny, unikatowa funkcja Wireless Direct nie tylko pozwala bezpośrednio przesyłać muzykę ze smartfonu lub tabletu za pośrednictwem funkcji Music Play w aplikacji AV Controller oraz technologii AirPlay (iOS), lecz także sterować amplitunerem wykorzystując aplikację AV Controller.

 Sieciowy amplituner AV Yamaha RX-A3050

Music Enhancer wysokiej rozdzielczości jeszcze bardziej podnosi muzykalność oryginalnego materiału

Wysokobitowe i z wysoką częstotliwością próbkowania rozszerzenie, sięgające aż do 96 kHz/24 bitów, można zastosować do bezstratnego materiału 44.1/48 kHz takiego jak z płyty CD (2-kanałowe PCM) lub pliku FLAC dla dalszego podniesienia muzykalności w oryginalnym materiale.

Funkcje sieciowe

Prezentowany amplituner AV wyróżnia się różnorodnością funkcji sieciowych, które zapewniają dostęp do większej liczby źródeł, a także poszerzają zakres działania. RX-A3050 można podłączyć do domowej sieci lub internetu, aby słuchać radia internetowego, Spotify® lub muzyki zgromadzonej na dysku NAS lub w komputerze PC. Bezpłatna aplikacja AV Controller (do pobrania z iTunes App Store lub Google play) pozwala sterować różnymi funkcjami przy wykorzystaniu iPoda, iPhona, iPada lub telefonów/tabletów z Androidem.

Aplikacja AV Controller zapewnia łatwe i praktyczne sterowanie

RX-A3050 pozwala korzystać z dostępnej w iTunes App Store i Google play aplikacji AV Controller i sterować poziomem głośności, włączać/wyłączać urządzenie, wybierać źródło i tryby DSP, a także kontrolować inne funkcje z poziomu iPoda, iPhona, iPada lub telefonów z Androidem. Ponadto można wybrać jeden z 23 języków i spersonalizować interfejs poprzez ukrycie nieużywanych ikon i nadanie nowych nazw funkcjom. Dostępna jest również wersja na tablety.

Regulowane parametry DSP zapewniają łatwość i dokładność ustawień

Amplituner RX-A3050 wyposażony jest w różne programy dźwięku, które korzystają z autorskiej technologii DSP. Dzięki nim z łatwością można w pokoju odsłuchowym tworzyć pola dźwięku, np. rzeczywistą atmosferę sal kinowych lub sal koncertowych i cieszyć się naturalnym, stereoskopowym polem dźwięku. Teraz możesz skorzystać z aplikacji AV Controller, aby dopasować parametry DSP do własnych oczekiwań w zależności od gatunku muzyki/filmu lub nastroju, jaki chcesz uzyskać. Użytkownik ma do wyboru dwa tryby: podstawowy i zaawansowany.

AirPlay umożliwia strumieniowanie muzyki do amplitunera AV

RX-A3050 obsługuje technologię AirPlay, pozwalającą na bezprzewodowe strumieniowanie muzyki z iPoda touch, iPhona oraz iPada, a także z komputerów Mac i PC z bibliotekami iTunes. Dzięki temu możesz w łatwy, bezproblemowy i komfortowy sposób cieszyć się muzyką z przenośnych urządzeń lub komputera, odtwarzając ją w swoim systemie kina domowego. Dodatkowo wykorzystując wyświetlacz ekranowy amplitunera AV możesz zobaczyć tytuł aktualnie odtwarzanego utworu, nazwisko artysty, a także okładkę albumu*.
*Niektóre modele nie obsługują wyświetlania okładki albumu.

Strumieniuj miliony utworów dzięki Spotify Connect

Dzięki zainstalowanej w twoim smartfonie aplikacji Spotify*, zyskujesz natychmiastowy dostęp do milionów utworów. Teraz za pośrednictwem Spotify Connect możesz przesyłać je do swojego systemu Yamaha. Wystarczy nacisnąć przycisk "Play", aby rozpocząć strumieniowanie muzyki. Co więcej, kiedy odsłuchujesz muzykę ze smartfona będąc poza domem i wchodzisz z powrotem do środka, piosenka natychmiast zostaje przesłana amplitunera AV - niczym za sprawą magicznej różdżki możesz cieszyć się nieprzerwaną muzyką. Ponadto możesz stworzyć własną listę odtwarzania i odbierać połączenie telefoniczne podczas słuchania nagrań.

* Wymagana jest aplikacja oraz aktywne konto premium. Więcej szczegółów można znaleźć na stronie internetowej spotify.com. Informacje o możliwości skorzystania z 30-dniowej bezpłatnej wersji próbnej na systemie kina domowego Yamahy znajdują się na stronie internetowej http://spotify.com/yamaha

Cyfrowe gniazdo USB dla iPoda i iPhona na przednim panelu

Port USB znajdujący się na przednim panelu zapewnia wygodne podłączenie dla iPoda/iPhona, a także pozwala ładować podłączone urządzenia. Ponieważ cyfrowy  sygnał z iPoda/iPhona trafia bezpośrednio do amplitunera AV, wszelkie zakłócenia są minimalizowane, a jakość dźwięku ulega znacznej poprawie. Co więcej, do sterowania funkcjami odtwarzania iPoda/iPhona można wykorzystać pilota zdalnego sterowania amplitunera.

Obsługa licznych kodeków i formatów audio

Amplituner AV Yamaha RX-A3050 kompatybilny jest z wieloma formatami audio, takimi jak: Dolby TrueHD i DTS-HD Master Audio. Urządzenie obsługuje także kodeki dźwięku wysokiej rozdzielczości, m.in. DSD/AIFF/FLAC/WAV/Apple Lossless. Dzięki temu możesz cieszyć się doskonałą jakością dźwięku różnych kodeków audio wysokiej rozdzielczości z USB i materiałów sieciowych.

Odtwarzanie bez pauz (gapless) pozwala słuchać muzyki bez irytujących przerw*

Na wielu albumach koncertowych i z muzyką klasyczną nie ma przerw pomiędzy utworami. Odtwarzanie bez pauz (gapless) gwarantuje, że pomiędzy kolejnymi plikami muzycznymi nie pojawią się przerwy, co pozwala cieszyć się słuchaniem bez irytujących zakłóceń.
*Kompatybilne z plikami WAV, FLAC i ALAC oraz wejściem z USB/PC/NAS.

Koncepcja całkowitej czystości dla najwyższej jakości dźwięku

Koncepcja całkowitej czystości (Total Purity Concept), którą Yamaha kultywuje już od wielu lat, obejmuje technologię wzmocnienia high drive, wysokiej czystości układ przedwzmacniacza, technologię antywibracyjną i niezależne czyste zasilanie. Wszystkie modele zgodne z tą koncepcją mają w pełni dyskretny wzmacniacz mocy, który pomaga minimalizować zniekształcenia i wykorzystują niezależne czyste zasilanie chroniące obwód analogowy przed wpływem szumu cyfrowego. Antywibracyjne radiatory zostały zaprojektowane tak, by powstrzymywać drgania od tranzystorów i ciśnienia dźwięku, a szum dodatkowo eliminuje specjalny projekt zasilania dla przetworników C/A. Dopracowane w najdrobniejszych szczegółach amplitunery AV zaprojektowano z naciskiem na uzyskanie najwyższej możliwej jakości dźwięku.

AV Setup Guide ułatwia obsługę systemu

AV Setup Guide jest aplikacją, która ułatwia skonfigurowanie amplitunera i wspomaga użytkownika przy łączeniu amplitunera AV z urządzeniami źródłowymi. Aplikacja prowadzi przez różne ustawienia, takie jak podłączenie kolumn głośnikowych, telewizora i złączy urządzenia źródłowego oraz przypisania wzmacniacza mocy. Ilustracja systemu oraz zdjęcia aktualnego amplitunera AV pomagają zrozumieć, jak należy przeprowadzić połączenia pomiędzy urządzeniami, aby przyspieszyć proces konfiguracji. Aplikacja dostępna jest w wielu językach i została przygotowana na tablety z iOS lub Android.

Zaawansowane obróbka materiałów wideo z wykorzystaniem technik przetwarzania Yamaha

Opierając się na naszym doświadczeniu we wprowadzaniu high-endowych projektorów wideo Yamaha stworzyła wiele zaawansowanych technik przetwarzania, które zostały wykorzystane w prezentowanym amplitunerze AV. Wśród nich można znaleźć adaptacyjne usuwanie przeplotu krawędzi do wygładzenia postrzępionego szumu, adaptacyjne usuwanie przeplotu ruchu do analizowania ruchomych lub nieruchomych obrazów dla precyzyjnego przetwarzania piksel po pikselu oraz detekcję multi-cadence zawierającą 3-2 pull-down. Właściwa obróbka sprawia, że oglądanie staje się rozrywką bez względu na źródło lub materiał wideo.

Zaawansowany, wielojęzyczny graficzny interfejs użytkownika wyświetlany na ekranie

Najnowszy graficzny interfejs użytkownika (Graphical User Interface – GUI) Yamahy wykorzystuje wysokiej rozdzielczości wyświetlacz z przejrzystym i łatwym w użyciu menu, a także pasek stanu pokazujący źródło wejściowe, poziom głośności, tryb DSP i format audio. GUI dostępne jest z siedmioma wersjami językowymi: angielską, chińską, francuską, hiszpańską, japońską, niemiecką oraz rosyjską i może być wyświetlane nad obrazami zwykłymi oraz 3D.

Niezwykle praktyczna funkcja Scene Plus

Funkcja Scene Plus ułatwia obsługę poprzez jednoprzyciskowe włączenie umożliwiając wybór pożądanego źródła i właściwych programów DSP. Scene Plus oferuje wybór spośród 12 ustawień, z których cztery mogą być przypisane do drugiej strefy w systemie wielostrefowym. SCENE PLUS można aktywować z przedniego panelu, pilota zdalnego sterowania, GUI, a nawet z aplikacji AV Controller.

Optymalizacja dźwięku YPAO R.S.C. (Reflected Sound Control) z pomiarem kąta ustawienia głośników

YPAO-R.S.C. (kontrola dźwięku odbitego) analizuje akustykę pokoju i dokonuje pomiaru kąta ustawienia głośników, a następnie kalibruje parametry audio tak, by uzyskać optymalne brzmienie przy dowolnej z wielu pozycji odsłuchowych. Wykorzystana technologia kontroli dźwięku odbitego wykrywa fale dźwiękowe odbijające się od mebli oraz ścian i odpowiednio je koryguje. Ponadto w odniesieniu do odbitych dźwięków system reguluje ustawienia CINEMA DSP oraz DSP Effect Normalisation.

YPAO Volume zapewnia naturalny dźwięk nawet przy niskim poziomie głośności

Ludzkie uszy mają mniejszą czułość w przypadku wysokich i niskich częstotliwości, szczególnie podczas cichego odsłuchu. YPAO Volume wykorzystuje korekcję loudness EQ, aby automatycznie dopasowywać do zmiany głośności poziom niskich i wysokich częstotliwości. W oparciu o wyniki pomiaru YPAO, korekcja EQ dopasowywana jest indywidualnie do wykorzystywanego zestawu audio i warunków akustycznych.

Cinema DSP HD3 rozszerza pole dźwięku w pionie, zapewniając bardziej emocjonujący i realistyczny dźwięk przestrzenny

Cinema DSP HD3 dosłownie przenosi wrażenia dźwięku przestrzennego na nowy poziom. Dzięki czterem układom Cinema DSP z zaawansowaną obróbką 3D i dwoma przednimi kanałami lektora w konfiguracji 9.2-kanałowej, system zapewnia powiększone w pionie pole dźwięku, dostarczając bardziej realistyczne i ekscytujące brzmienie.

Virtual Presence Speaker i Virtual Surround Back Speaker

Funkcja Virtual Presence Speaker pozwala w pełni wykorzystać głośniki centralny i efektowe do stworzenia wirtualnych głośników presence. Dzięki temu za pomocą trybu CINEMA DSP 3D można cieszyć się przestrzennym dźwiękiem nawet wtedy, gdy możliwości rozstawienia kolumn głośnikowych w pomieszczeniu są ograniczone. Ponadto RX-A3050 udostępnia funkcję Virtual Surround Back Speaker – nawet bez korzystania z tylnych głośników efektowych możesz doświadczyć bardziej naturalnego brzmienia docierającego zza twoich pleców.         

Virtual CINEMA FRONT zapewnia wirtualny 7-kanałowy dźwięk przestrzenny z wysoką jakością i rozdzielczością

Nawet wtedy, gdy nie ma możliwości zainstalowania głośników efektowych z tyłu miejsca odsłuchowego, Virtual CINEMA DSP odtwarza za pomocą tylko dwóch przednich głośników wirtualny 7-kanałowy dźwięk przestrzenny wypełniony realizmem. Korzystając z Virtual CINEMA FRONT po zainstalowaniu głośników efektowych z przodu można czerpać radość z wirtualnego 7-kanałowego dźwięku przestrzennego o wyższej jakości i rozdzielczości. W ten sposób użytkownik zyskuje większą elastyczność podczas rozstawiania głośników w pokoju oraz łatwość w uzyskaniu wysokiej jakości dźwięku przestrzennego.

Extra Bass zapewnia bogactwo niskich tonów, nawet przy niewielkich głośnikach

Ekskluzywna, autorska technologia poprawy zakresu niskotonowego dostarcza bogatszy bas przy jednoczesnym zachowaniu dobrego obrazu dźwiękowego i równowagi, także w przypadku kompaktowych głośników przednich. Jeżeli wykorzystywany jest subwoofer, Extra Bass poprawia ilość wszystkich niskich tonów dostarczanych przez system nagłośnieniowy, nie tylko przednie kolumny, wzmacniając bas z subwoofera. Dzięki temu możesz cieszyć się dźwiękiem muzyki i filmów, który cechuje niezwykła siła i namacalność.

Compressed Music Enhancer

Kiedy muzyka jest kodowana do cyfrowo skompresowanego formatu, takiego jak MP3, pogorszeniu ulega charakterystyka częstotliwościowa. Compressed Music Enhancer Yamahy wykorzystuje zaawansowaną cyfrową obróbkę sygnału stosując jedyne w swoim rodzaju algorytmy w celu odzyskania tego, co zostało utracone. Dzięki temu muzyka zawsze brzmi tak, jak powinna.

Subwoofer Trim poprawia obraz dźwiękowy

Kontrola Subwoofer Trim poprawia niskie tony poprzez ograniczenie pokrywania się z głośnikami przednimi. To zapewnia czystą, bardziej zogniskowaną scenę dźwiękową przy jednoczesnym zagwarantowaniu bezbłędnej odpowiedzi częstotliwości. Kiedy w tradycyjnym systemie dochodzi do nałożenia się częstotliwości z subwoofera, całe brzmienie jest niejako wypychane w kierunku subwoofera. Funkcja Subwoofer Trim pozwala uniknąć takiej sytuacji poprzez wyraźne odseparowanie niskich tonów subwoofera, a tym samym ustabilizowanie przedniej sceny przy jednoczesnym dostarczaniu właściwie zbalansowanego basu.

Zaawansowane HDMI z przełączaniem strefy umożliwia przełączanie AV do różnych stref

Standardowe HDMI z przełączaniem strefy może jedynie przesyłać programy wideo HD do strefy głównej i kolejnych stref. Zaawansowane HDMI z przełączaniem strefy dodaje możliwość wyboru spośród wszystkich źródeł audio i wideo, które będą odtwarzane w którejkolwiek strefie. Ekranowy graficzny interfejs użytkownika ułatwia przeszukiwanie i wybór materiału do odtwarzania z poziomu drugiej strefy, bez względu na to, co odtwarzane jest w strefie głównej.

Inteligentne przypisywanie wzmacniacza

Funkcja Inteligentnego przypisywania wzmacniacza automatycznie przypisuje kanały wzmacniacza do poszczególnych kolumn głośnikowych, w zależności od tego, które funkcje zostały wybrane. Na przykład w systemie 9.1-kanałowym, gdy Strefa 2 jest wyłączona, wszystkie kanały 9.1 zostaną wykorzystane w głównej strefie. Jeśli Strefa 2 jest włączona, sygnał przeznaczony do dwóch tylnych głośników efektowych zostanie przesłany bezpośrednio do dwóch kolumn w Strefie 2, a główna strefa będzie działała w układzie 7.1. Układ działa podobnie po włączeniu CINEMA DSP HD3. Wtedy zasilane są dwa tylne głośniki presence, dwa tylne głośniki efektowe już nie. Przy wyłączonym trybie CINEMA DSP HD3 sytuacja jest odwrotna. Dzięki tej technologii nie ma potrzeby przełączania kabli z tyłu amplitunera – w ten sposób Yamaha po raz kolejny uczyniła życie prostszym.

Tryb ECO obniża zużycie energii o 20%*

Nowy tryb ECO Yamahy redukuje zużycie energii o ok. 20%. Można włączyć go z poziomu menu GUI.
* W porównaniu ze zużyciem energii, kiedy tryb ECO jest wyłączony (pomiar Yamahy).

Sekcja wzmacniacza
Ilość kanałów 9.2
Moc wyjściowa 230 W
Sekcja audio-wideo
Dekodery dźwięku Dolby Digital Plus, Dolby Pro Logic Iix, Dolby True HD, DTS HD Master Audio
Ilość trybów DSP 23
3D Video Tak
4K Video Tak
Konwersja/Skalowanie wideo Tak (analog lub HDMI do 1080p / 4K)
Wejścia / wyjścia
HDMI (wej. / wyj.) 8/2
Front HDMI Tak
Component Video (wej./wyj.) 3/1
Cyfrowe Optyczne (wej.) 3
Cyfrowe Coaxial (wej.) 3
Front USB Tak (iPod; iPhone)
Wejście gramofonowe Tak
Terminale głośnikowe Zakręcane
Sekcja sieciowa
Certyfikat DLNA Tak
Radio internetowe Tak
Bezprzewodowy streaming YAMAHA AV CONTROLLER, AirPlay, Wi-Fi Direct, Bluetooth
Serwisy strumieniujące Napster, Spotify
Tryb GAPLESS (bez pauz) Tak
Sterowanie aplikacją Tak
WiFi Tak
Odtwarzane formaty plików AAC, ALAC, FLAC, MP3, WAV, WMA
FLAC, WAV 192/24 Tak
Bluetooth Tak
Sekcja tunera
Zakresy radiowe AM, FM, Radio internetowe
Dodatkowe funkcje
Automatyczna kalibracja Nie
Komendy makro Nie
Multizone Nie
Zone HDMI Nie
Zasilanie
Pobór mocy (standby) 0.1W
Tryb ECO Tak
Ogólne
Wymiary (S x W x G) mm 435 x 192 x 474
Waga kg 19.6
Warunki gwarancji YAMAHA - Warunki gwarancji YAMAHA PDF [56.43K]
Product card
Karta produktu Yamaha RX-A3050 - Karta produktu amplitunera z serii Aventage Yamaha RX-A3050 (PL) PDF [1.26M]
Katalog
Katalog Yamaha 2016-2017 - Sprawdź nowości technologiczne i produktowe Yamahy PDF [6.59M]
Ulotka systemu Yamaha MusicCast - Yamaha MusicCast - Domowy system bezprzewodowej muzyki PDF [1.89M]
Test / Recenzja
Test "Audio" System Yamaha MusicCast - Test systemu Yamaha MusicCast. Audio Wrzesień 2015 PDF [696.81K]

Przewodniki

Chcesz skompletować swój pierwszy zestaw audio?
Chciałbyś pogłębić swoją wiedzę? Zapraszamy do
zapoznania się z naszymi przewodnikami.

Salony sprzedaży


Bydgoszcz
Katowice
Kielce
Kraków
Lublin
Łódź
Poznań (Woźna)
Poznań (Posnania)
Sopot
Szczecin
Warszawa (Andersa)
Warszawa (Naruszewicza)
Warszawa (Nowogrodzka)
Wrocław