ELAC Adante AC61 Głośnik Centralny

ELAC Adante AC-61 to głośnik centralny ze znakomitej serii Adante wyróżniający się fenomenalnym brzmieniem.

Najważniejsze cechy:

 • zintegrowany przetwornik wysoko-średniotonowy
 • wielokomorowa konstrukcja obudowy
 • 3-drożna kolumna centralna

ELAC Adante AC61

ELAC Adante AC-61 to nieuznający półśrodków, referencyjny głośnik centralny. Swoim przestrzennym brzmieniem zabiera słuchacza do samego serca wydarzeń, bez względu na to czy jest to pełna akcji produkcja filmowa, czy noworoczny koncert filharmoników wiedeńskich.


W kolumnie ELAC Adante AC-61 zastosowano współosiowy przetwornik wysoko- i średniotonowy. Zaletą tej konstrukcji jest to, że dźwięki z pasma średnio- i wysokotonowego docierają do uszu słuchacza z tego samego punktu. Oznacza to wyeliminowanie potencjalnych zniekształceń, wynikających z nakładania się fal dźwiękowych pochodzących z osobnych źródeł. 

ELAC Adante AC61

Dwa specjalnie zaprojektowane układy niskotonowe zapewniają więcej niż satysfakcjonującą dynamikę w tym paśmie. Składają się one z aktywnego 165-milimetrowego głośnika o szerokopasmowej charakterystyce i biernej 203-milimetrowej membrany o niskiej wadze. Ten pasywny radiator jest szybszy i mniej podatny na zniekształcenia niż aktywne przetworniki o podobnej średnicy. Dzięki temu głośniki nie dodają nic od siebie do odtwarzanych dźwięków, zatem uzyskane brzmienie jest maksymalnie wierne oryginalnemu wykonaniu.

Zgodnie z przyjętymi przez projektantów założeniami każdy głośnik ma własną komorę rezonansową. Rozwiązanie to eliminuje zniekształcenia powstające poprzez wzajemne oddziaływanie zawartych w jednej obudowie przetworników. Rezultatem jest perfekcyjny dźwięk jaki dobiega z ELAC AC-61.

ELAC Adante AC61

Jeżeli myślisz o zbudowaniu referencyjnego zestawu kina domowego, które przeniesie cię wprost w środek akcji, to nie możesz przejść obojętnie obok kolumn głośnikowych Elac Adante. Należy pamiętać o głośniku centralnym, który jest jednym z kluczowych elementów całego zestawu. Inżynierom niemieckiej firmy udało się stworzyć konstrukcję, której imponująca wydajność zadowoli najbardziej wymagających miłośników dźwięku przestrzennego i kinomaniaków.

ELAC Adante AC61

Kolumna waży 29,9 kilogramów, a obudowa ma wymiary 245 x 874 x 396 mm . Model dostępny jest z wykończeniem typu high gloss w kolorze czarnym, białym oraz fornirze z drzewa różanego. W pudełku znajduje się gumowy klin poziomujący, rękawiczki i instrukcja obsługi.

Producent zaleca dedykowany stojak.  Elegancki stojak LS Stand AC-61 został zaprojektowany jako uniwersalne mocowanie dla głośników półkowych i głośników centralnych. Stabilność stojaka można zwiększyć poprzez wypełnienie aluminiowej kolumny materiałem dociążającym. Zwiększona masa dodatkowo redukuje wibracje i poprawia ogólną jakość dźwięku we wszystkich częstotliwościach.

Specyfikacja ELAC AC-61

System3-drożny
Rekomendowana moc wzmacniacza / Nominalna moc wejściowa50 - 160 W
Przetwornik niskotonowy / nisko/średniotonowy6,5" x 2
Przetwornik średniotonowy5,25"
Przetwornik wysokotonowy1"
Pasmo przenoszenia40 - 35 000 Hz
Skuteczność86dB at 2.83 v/1m
Częstotliwość podziału200Hz / 2,000 Hz
Wymiary (S x W x G) mm874,8 x 245 x 396,6
Waga kg29,3
Wersje wykończeniaCzarny połysk

Opinie o ELAC AC-61

5
Ocena:
Średnia ocen: 5

(1 ocena)

 • 5 1
 • 4 0
 • 3 0
 • 2 0
 • 1 0

Masz ten produkt?

Dodaj Opinię

1 opinia

 1. Jan

  Ocena:
  Ocena: 5
  Fajnie grający sprzęt, polecam.

Polecane Produkty

Podobne produkty

Polecane

Umów się na prezentację w salonie

W każdym z naszych salonów znajduje się sala odsłuchowa, w której w miłej atmosferze zaprezentujemy Ci brzmienie wybranego przez Ciebie sprzętu audio.

Umów się na spotkanie

Zobacz listę salonów

Umów się na spotkanie

Top Hi-Fi & Video Design

Salony firmowe

Salony firmowe

Top Hi-Fi & Video Design: