Poprzedni
Następny

Vifa Copenhagen - recenzja

Dwie recenzje, jeden werdykt. Vifa Copenhagen – doskonały głośnik mobilny

W grudniowym wydaniu „iMagazine” oraz na stronie internetowej www.myapple.pl opublikowane zostały dwa niezależne testy głośnika bezprzewodowego Vifa Copenhagen. Obie recenzje, choć całkowicie od siebie różne, podkreślają atrakcyjne, skandynawskie wzornictwo modelu, fantastyczne wykończenie, łatwość obsługi, a przede wszystkim referencyjną jakość dźwięku, jaką zapewnia ten niewielki system audio.

copenhaga

 

Vifa to ceniony, renomowany producent przetworników, którego konstrukcje już od wielu dekad wykorzystywane są w najbardziej zaawansowanych kolumnach głośnikowych hi-fi i high-end. Wprowadzając na rynek swój bezprzewodowy głośnik Copenhagen, Vifa podniosła na bardzo dużą wysokość poprzeczkę wyznaczającą jakość wzornictwa, wykonania i oczywiście dźwięku.

Jak stwierdza w swojej recenzji Krystian Kozerawski z myapple.pl, Vifa jest „jedną z marek, która od kilkudziesięciu lat gwarantuje tę najwyższą jakość  dźwięku”, a Jarosław Cała z „iMagazine” już na wstępie testu sugeruje, z jakim urządzeniem mamy do czynienia: „Jeśli taki producent jak Vifa celuje ze swoją pierwszą, samodzielną konstrukcją właśnie w głośniki bezprzewodowe, to coś musi być na rzeczy. (...) Oni wiedzieli, że zrobią to świetnie i nie ma mowy o żadnej wpadce”.

copnehagen2

Vifa Copenhagen zachwyca już w chwili rozpakowywania urządzenia – „głośnik oraz okablowanie są zapakowane w oddzielne, solidnie wykonane worki płócienne z napisem „Copenhagen” (iMagazine). Równie pozytywne emocje budzi także sam głośnik, który w bardzo ciekawy sposób łączy skandynawskie wzornictwo z wysokiej jakości materiałami wykończeniowymi: wełnianym pokryciem i aluminium, z którego wykonana została rama okalająca głośnik. „Vifa Copenhagen jest pod tym względem arcydziełem” (myapple). Prostota widoczna we wzornictwie ma swoje odzwierciedlenie również w łatwej obsłudze, przejawiającej się m.in. w intuicyjności skonfigurowania modelu – urządzenie obsługuje łączność bezprzewodową Bluetooth i AirPlay. Całość konfiguracji przeprowadzamy za pomocą aplikacji, która „musi być prosta, przejrzysta i intuicyjna. Tak się składa, że „debiutant” Vifa dokładnie taką appkę przygotował”. Dzięki niej wystarczy kilkadziesiąt sekund, aby w pełni przygotować Copenhagen do odtwarzania dźwięku, przy zachowaniu najwyższej jakości.

copenhagen3

A jak gra głośnik Vifa Copenhagen? „Nic nie ustawiamy, puszczamy utwory w najlepszej z możliwych jakości z każdego gatunku i Copenhagen niszczy. Od dołu do góry jest perfekcyjny. Nie ma lepszych bądź gorszych partii, nie potrafię również wskazać, w czym czuje się najlepiej. Podoba mi się w czarnej muzyce tak samo, jak w elektronicznej” (iMagazine). Zbieżną ocenę możemy znaleźć w recenzji na stronie myapple.pl. „Głośnik gra pełnym pasmem, z bardzo czytelnym środkiem, niezbyt nachalnym, ale wyraźnym basem i przyjemną dla ucha górą. Dźwięk jest naturalny i nieskompresowany, mający w sobie wystarczającą ilość powietrza. (...) Vifa Copenhagen nadaje się wyśmienicie do każdego rodzaju muzyki”.

Pełne testy głośnika bezprzewodowego Vifa Copenhagen dostępne są na stronie www.myapple.pl oraz w grudniowym wydaniu „iMagazine”, który można pobrać ze strony internetowej www.imagazine.pl.

Poprzedni
Powrót do aktualności
Następny

Polecane

Umów się na prezentację w salonie

W każdym z naszych salonów znajduje się sala odsłuchowa, w której w miłej atmosferze zaprezentujemy Ci brzmienie wybranego przez Ciebie sprzętu audio.

Umów się na spotkanie

Zobacz listę salonów

Umów

Top Hi-Fi & Video Design

Salony firmowe

Salony firmowe

Top Hi-Fi & Video Design: