Poprzedni
Następny

Audio-Technica ATH-S220BT - długodystansowiec z Japonii. Test, recenzja Top Hi-Fi

Gdyby cofnąć się w czasie o ponad dekadę, słuchawki Bluetooth dopiero nabierały mainstreamowego charakteru. Przystępne cenowo modele raczej były rzadkością, a gdy jakiś pojawiał się na rynku, raczej wiązało się to z wieloma kompromisami w konstrukcji, czasie pracy na baterii i jakości dźwięku.

Producentem, który najwidoczniej poznał formułę na niedrogie słuchawki bezprzewodowe, jest Audio-Technica rodem z Tokio. Czy model ATH-S220BT jest w stanie zapewnić najlepszej jakości dźwięk w swojej klasie? Jakie inne ciekawe cechy posiada? Sprawdziliśmy to i zapraszamy do testu.

Recenzja Audio-Technica ATH-S220BT: spis treści:

 1. Kluczowe cechy techniczne
 2. Wygląd i komfort użytkowania
 3. Współpraca z telefonem - łączność bezprzewodowa i przewodowa
 4. Czas pracy na baterii
 5. Wrażenia odsłuchowe
 6. Cena i grupa docelowa. Gdzie kupić?
 7. Podsumowanie

białe słuchawki audio-technica ATH-S220BT położone na fotelu

Kilka kluczowych cech na początek:

 • Bezprzewodowe słuchawki nauszne zaprojektowane z myślą o mobilnym użytkowaniu.
 • Wygodne dopasowanie na głowie dzięki ergonomicznej konstrukcji o masie zaledwie 180 gramów.
 • Łączność Bluetooth i funkcja parowania wielopunktowego umożliwiająca jednoczesne połączenie z dwoma urządzeniami źródłowymi.
 • Możliwość połączenia słuchawek przewodowo, co daje szeroką gamę funkcjonalności z różnymi urządzeniami - smartfonem, tabletem czy laptopem.
 • Ponadprzeciętny czas działania – nawet 60 godzin słuchania ulubionej muzyki i nawet 3,5 godzin odtwarzania po 10-minutowym szybkim ładowaniu (przez złącze USB-C).
 • Wbudowane sterowanie głośnością oraz odtwarzaniem dźwięku poprzez intuicyjne w obsłudze przyciski.
 • Wbudowany mikrofon umożliwiający komfortowe prowadzenie połączeń głosowych przez telefon lub komunikatory online.

Wygląd i komfort użytkowania

Czym powinny charakteryzować się niedrogie słuchawki bezprzewodowe do codziennego użytkowania? Istotne są niska waga, a co za tym idzie komfort noszenia. W podróży czy wielogodzinnej pracy biurowej łatwo docenić wytrzymałą baterię. Przydatne okazuje się też dobre tłumienie dźwięków z zewnątrz, co ułatwia skupienie się na wykonywanym akurat zadaniu.

Inżynierowie Audio-Techniki poznali tę receptę dość dawno, czego efektem jest obecność wszystkich wymienionych wyżej cech w modelu ATH-S220BT. Słuchawki wykonano z matowego tworzywa o przyjemnej w dotyku teksturze. Spasowanie elementów jest staranne, a całą konstrukcję maksymalnie uproszczono. Brak tu zbędnych elementów ozdobnych, ale regulowany mechanizm pałąka i smukłe obudowy przetworników poruszają się w trzech płaszczyznach, zapewniając wygodne dopasowanie. Nauszniki z pianki typu memory foam wykończono skórą ekologiczną, a całość komfortowo układa się na głowie. Słuchawki oferują dobrą izolację dźwięku, bazując na pasywnym tłumieniu hałasów zewnętrznych. Oczywiście tak budżetowy model nie otrzymał systemu ANC, ale Audio-Technica posiada wiele ciekawych słuchawek bezprzewodowych z tą technologią.

czarne słuchawki audio-technica ATH-S220BT, prezentacja konstrukcji

ATH-S220BT to wygodne słuchawki za sprawą niskiej masy. Całość waży jedynie 180 gramów, co w połączeniu z przemyślaną konstrukcją modelu zapobiega nadwyrężeniu szyi. Cechy te zdają egzamin szczególnie gdy praca biurowa wymaga korzystania ze słuchawek – przykładowo, gdy często wykonujesz połączenia za pośrednictwem smartfona. Dobrej jakości wbudowany mikrofon w tym modelu umożliwia komfortowe rozmawianie z czystym dźwiękiem bez opóźnień po obu stronach połączenia.

Ergonomię na dobrym poziomie podkreślono rozmieszczeniem i jakością wbudowanych przycisków. Lekko odstające poza obrys klawisze „plus” oraz „minus” umożliwiają intuicyjne sterowanie głośnością, a ponadto przechodzenie do następnego lub poprzedniego utworu. Dioda na krawędzi lewej obudowy informuje o przybliżonym stanie naładowania. Dokładną informację o pozostałym poziomie baterii można sprawdzić przez wbudowane komunikaty głosowe.

muszla słuchawek audio-technica ATH-S220BT

Całościowo, model ATH-S220BT oferuje wysoki poziom walorów użytkowych. Audio-Technica dobrze wie, jak tworzyć wygodne słuchawki, które zagwarantują dobrą izolację dźwięku zewnętrznego oraz intuicyjność obsługi. Elementy sterujące rozmieszczono tak, by łatwo było się do nich przyzwyczaić. Matowe tworzywo daje dobre odczucie w dotyku i łatwo utrzymać je w czystości. Wszystko to sprawia, że testowany model może być dobrym kompanem w podróży lub pracy biurowej.

Współpraca z telefonem - łączność bezprzewodowa i przewodowa

Audio-Technica tworząc jeden z najbardziej przystępnych cenowo słuchawek nausznych w portfolio, wyposażyła testowany model w Bluetooth 5.0. Sprawdzone rozwiązanie pod względem łączności przekłada się na komfortowe użytkowanie na co dzień. Do połączenia poszczególnych urządzeń nie jest wymagana żadna dodatkowa aplikacja, co przekłada się na szybkie parowanie słuchawek. Tryb połączenia Bluetooth aktywujemy włączając słuchawki, a następnie przytrzymując przycisk zasilania przez 2 sekundy. Dioda LED zaświeci się na biało, a następnie zacznie rytmicznie mrugać światłem w tym samym kolorze. Urządzenie pojawi się wówczas na liście w urządzeniu źródłowym. Łączenie ATH-S220BT przebiegało sprawnie podczas testów z dowolnym smartfonem czy laptopem, a jakość sygnału była stabilna. Pod względem zasięgu słuchawki nie odbiegają od parametrów jakie oferuje Bluetooth 5.0, czyli maksymalnie 10 metrów odległości od urządzenia źródłowego.

Jeśli praca biurowa wiąże się z koniecznością przełączania między nimi dźwięku po Bluetooth, budżetowy model japońskiej marki będzie w tym pomocny. Słuchawki wspierają parowanie wielopunktowe, dzięki czemu po skojarzeniu ich z dwoma urządzeniami (np. smartfonem i laptopem) będzie możliwe sprawne przełączenie się z jednego źródła na drugie. Odbiór połączenia telefonicznego automatycznie pauzuje to, co odtwarzasz na komputerze bez dodatkowych zmian ustawień. To świetna funkcja, dlatego dużym plusem jest dodanie jej do przystępnego cenowo modelu Audio-Techniki.

muszla czarnych słuchawek audio-technica ATH-S220BT z zewnątrz

Moduł Bluetooth w ATH-S220BT obsługuje tryb niskiego opóźnienia. Aby go aktywować wystarczy szybko kliknąć przycisk zasilania 3 razy. W słuchawkach słychać komunikat głosowy informujący o włączeniu lub wyłączeniu wspomnianej funkcji. Tryb Low Latency sprawdzi się podczas oglądania filmów czy grania w gry na urządzeniu mobilnym. Całkowity brak wyczuwalnych opóźnień w synchronizacji pozwala uzyskać przewodowe wrażenia dźwiękowe, wciąż mając przy sobie słuchawki Bluetooth. Producent przewidział też bardziej klasyczne słuchanie przewodowe, dołączając do zestawu kabel mini-jack 3.5mm z wbudowanym mikrofonem.

Całościowo funkcjonalność bezprzewodowa trzyma wysoki poziom, do jakiego Audio-Technica przyzwyczaiła nas w różnych modelach słuchawek jakie testowaliśmy. Duży plus dla japońskiej marki za równomierny poziom jakości pod tym względem.

Czas pracy na baterii

W tytule testu nazwaliśmy ten model „długodystansowcem”, co wynika z czasów pracy jakie oferuje ATH-S220BT. Żywotność litowo-polimerowego ogniwa potrafi zawstydzić nawet niektóre flagowe modele bezprzewodowe, a co ważniejsze konkurentów w zbliżonym segmencie cenowym. Producent deklaruje, że jedno pełne ładowanie akumulatora przekłada się na 60 godzin odtwarzania dźwięku przez Bluetooth. Zbliżony wynik jest realnie osiągalny, uwzględniając w tym różne rodzaje multimediów – muzykę, podcasty czy dźwięk oglądanych filmów.

przewody do słuchawek audio-technica ATH-S220BT

Stan baterii lub parowania Bluetooth na bieżąco prezentuje dioda na krawędzi po lewej stronie obudowy. Opcjonalnie wgląd w pomocne powiadomienia daje też funkcja wskazówek głosowych, w tym o stanie zasilania i parowanie poszczególnych. Testowany model wyposażono w funkcję szybkiego ładowania – dziesięć minut ładowania baterii przez dołączony przewód USB typu C zapewnia 3,5 godziny odtwarzania dźwięku bezprzewodowo.

Wrażenia odsłuchowe

Nawet w budżetowych słuchawkach ważne jest brzmienie – w końcu najbardziej wydajna bateria czy wysokiej jakości łączność Bluetooth na niewiele się zdadzą, jeśli brzmienie byłoby męczące. Audio-Technica posiada wypracowaną od dekad „receptę” na dobrej jakości dźwięk w słuchawkach o różnej konstrukcji. ATH-S220BT to słuchawki zestrojone pod szeroką gamę odbiorców, dlatego charakteryzują się energicznym, lekko rozjaśnionym i wciąż dobrze dociążonym brzmieniem.

Tonacja zachowuje optymalny balans między poszczególnymi zakresami, a nacisk położono głównie na bas i wokale. Przetworniki dynamiczne odpowiadające za tworzenie tego dźwięku obsługują pasmo przenoszenia w zakresie od 5 do 32,000Hz. W praktyce oznacza to, że niskie tony wybrzmiewają z dobrą głębią i przyjemną w odbiorze barwą. Przy pierwszym kontakcie ze słuchawkami szybko odczuliśmy charakterystyczne cechy brzmienia Audio-Techniki – naturalność wokali, energiczna prezentacja w całym paśmie oraz wysokiej jakości bas w relacji do zakresu cenowego.

Jakość niskich tonów poprawiają smukłe obudowy zamknięte, dzięki którym łatwo odczuć dobrą dynamikę w tym paśmie. ATH-S220BT bardzo dobrze sprawdzają się w różnych gatunkach muzyki. Dolny zakres i średnica płynnie się łączą, co przekłada się na przyjemność odbioru różnych treści przez dłuższy czas – nie tylko ulubionej muzyki, ale także podcastów. Wokale wybrzmiewają naturalnie, są lekko rozjaśnione w barwie co jest charakterystyczne dla słuchawek japońskiej marki.

mężczyzna w słuchawkach audio-technica ATH-S220BT uśmiecha się do telefonu

Emocjonujący dźwięk podkreślono cechami górnego pasma. Jest ono podawane przejrzyście, dość obszerne ilościowo, ale nie na tyle by męczyć odbiorcę. W kontekście rozmiarów ATH-S220BT trzeba przyznać, że tworzą zaskakująco czysty dźwięk bez szczególnych punktów, do które mogłyby przeszkadzać w komfortowym odsłuchu muzyki, podcastów czy filmów.

Osoby, które szukają bezprzewodowych słuchawek nausznych w bardzo rozsądnym budżecie mogą zwrócić uwagę na testowany model. Oferują brzmienie, które łatwo polubić i stabilnie działający Bluetooth zapewniający możliwie najmniejsze opóźnienia dźwięku. Jeśli zależy Ci na nieco szerszej scenie dźwiękowej lub ogólnej zmianie na coś, co zagwarantuje brzmienie „o jedno oczko wyżej”, warto sprawdzić słuchawki otwarte Audio-Technica – producent z Tokio ma w swoim portfolio wiele udanych modeli w przystępnym budżecie.

nausznica słuchawki Audio-Technica ATH-S220BT z zewnątrz

Cena i grupa docelowa. Gdzie kupić?

Audio-Technica ATH-S220BT plasują się w budżetowym segmencie cenowym. Wśród wielu innych modeli bezprzewodowych słuchawek nausznych, wyróżnia je stabilność połączenia Bluetooth w duecie z baterią zdolną do niezwykle długich sesji odsłuchowych. Wszystko to oddano do rąk (a przede wszystkim uszu) użytkownika za 249 złotych. Słuchawki są dostępne w naszej ofercie pośród innych modeli przewodowych i bezprzewodowych marki z siedzibą w Tokio.

Jeśli poszukujesz modelu, który zagwarantuje przyjemność odbioru muzyki z czystym dźwiękiem w całym zakresie tonów i będzie wygodny w codziennym użytkowaniu, warto sprawdzić możliwości testowanego modelu w jednym z naszych salonów.

Podsumowanie

W tytule tekstu, który właśnie czytasz użyliśmy słowa „długodystansowiec”. Audio-Technica prezentując ATH-S220BT stworzyła budżetowe słuchawki bezprzewodowe, które miażdżą niejednego flagowca pod względem czasu pracy na baterii. Ergonomiczna konstrukcja obudowy posiada szeroki zakres regulacji, zapewniając wygodne dopasowanie przy wielogodzinnym noszeniu. Gdy dodamy do tego muzykalne brzmienie dopasowane do słuchania ulubionych utworów i podcastów przez wiele godzin, można odnieść wrażenie, że japoński producent „rozgryzł” formułę na świetne budżetowe słuchawki. Cóż, ponad 60 lat doświadczenia w projektowaniu sprzętu hi-fi daje dobre rezultaty, a model ATH-S220BT otrzymuje naszą rekomendację!

Jeśli planujesz zakup pierwszych słuchawek bezprzewodowych lub wymianę obecnie posiadanych na nowe, zachęcamy do zapoznania się z pozostałymi modelami Audio-Technica oraz innych marek dostępnych w naszej ofercie. W dokonaniu trafnego wyboru może być pomocny oficjalny blog Top Hi-Fi & Video Design oraz Strefa Wiedzy. Znajdziesz tam poradniki, porównania, testy oraz nowe wieści ze świata hi-fi. Sprzęt, który budzi Twoje zainteresowanie można obejrzeć na żywo i przetestować w jednym z naszych salonów. Serdecznie zapraszamy!

Poprzedni
Powrót do aktualności
Następny

Polecane

Supercena
ATH-S220BT

ATH-S220BT

Audio-Technica
Słuchawki Bluetooth
As low as 229 zł Regular Price 339 zł i

Polecane

Umów się na prezentację w salonie

W każdym z naszych salonów znajduje się sala odsłuchowa, w której w miłej atmosferze zaprezentujemy Ci brzmienie wybranego przez Ciebie sprzętu audio.

Umów się na spotkanie

Zobacz listę salonów

Umów

Top Hi-Fi & Video Design

Salony firmowe

Salony firmowe

Top Hi-Fi & Video Design: