JAK WYBRAĆ
STEREO

 

Dostęp do wysokiej jakości muzyki jest sprawą niezwykle ważną dla każdego melomana. Muzyka u wrażliwego odbiorcy wywołuje emocje i przywołuje wspomnienia, nie pozostając bez wpływu na nasze samopoczucie. O zakresie i głębi przeżycia decyduje rodzaj i jakość sprzętu.

Głównym zadaniem muzyki jest być na pierwszym planie, zachwycać kompozycją, harmoniką, malować wyrazistą scenę muzyczną, a zadaniem sprzętu jest oddać słuchaczowi dokładnie to, co chciał przekazać artysta w studiu. Dlatego zamiast decydować się na półśrodki, lepiej od razu kupić sprzęt, który stanie na wysokości zadania i zapewni odpowiednie wrażenia słuchowe.

 


klasyczny system
wysokiej klasy

 

Standardowy system wysokiej klasy dla miłośnika muzyki (melomana) przeznaczony jest dla osoby, która lubi słuchać muzyki i planuje kolekcjonować nośniki audio, bądź już posiada kolekcję z lat młodzieńczych.

system z
funkcjonalnością
sieciową

 

System oparty o odtwarzacz sieciowy dla osób, które lubią odkrywać nową muzykę, ale niekoniecznie są przywiązane do fizycznych nośników. Dzięki dostępowi do milionów nagrań z całego świata, zapewnia maksimum przyjemności z podróży w poszukiwaniu nowych ekscytujących utworów.

dla ortodoksów
i audiofilów

 

Systemy przeznaczone dla powyższej grupy tworzą najbardziej wyrafinowane pod względem brzmieniowym i technicznym urządzenia. To aparatura dla osób, które szukają w muzyce absolutu. Przykładowe urządzenia używane do budowy takich systemów:

absolutne minimum,
gdy brakuje nam
w domu miejsca

 

Dobrej klasy zestawy głośnikowe, a także elektronika, potrzebują miejsca, aby je właściwie ustawić. Co zrobić, gdy priorytetem jest oszczędność miejsca? Postawić na system mini!

Źródła

 

Tor sygnałowy jest wypadkową wielu składowych, ale swój początek ma zawsze na nośniku. Ten może być analogowy lub cyfrowy, a urządzenie które dany nośnik odczytuje nazywamy źródłem. W tym poradniku dowiecie się trochę więcej o źródłach dźwięku.

Urządzeniawzmacniające

 

Abyśmy mogli cieszyć się dźwiękiem stereo, musimy dokonać wyboru urządzenia wzmacniającego. Na rynku funkcjonuje kilka rodzajów konstrukcji, z których można wybierać najlepiej pasujące do naszych preferencji rozwiązanie.

Głośniki

 

Ważnym komponentem dobrego systemu muzycznego są kolumny głośnikowe. Głośniki dostępne są w różnorodnych wersjach stylistycznych, kształtach i rozmiarach, dlatego też wybór tych najlepszych zależy nie tylko od wielkości pokoju odsłuchowego oraz przewidzianego budżetu, ale także od osobistych preferencji i gustu.

Chciałbyś dowiedzieć się więcej o źródłach dźwięku? Skontaktuj się z naszymi #EkspertamiDobregoBrzmienia w jednym z 19 salonów na terenie całej Polski. Zaprezentujemy ci istniejące rozwiązania i w prosty oraz przystępny sposób wyjaśnimy, jak to działa. Słuchanie muzyki na dobrym sprzęcie dorzucamy do każdej wizyty gratis!