JAK WYBRAĆ
STEREO

 

Dostęp do wysokiej jakości muzyki jest sprawą niezwykle ważną dla każdego melomana, miłośnika systemów stereo. Muzyka u wrażliwego odbiorcy wywołuje emocje i przywołuje wspomnienia, nie pozostając bez wpływu na nasze samopoczucie. O zakresie i głębi przeżycia decyduje rodzaj i jakość sprzętu.

Głównym zadaniem muzyki jest być na pierwszym planie, zachwycać kompozycją, harmonią, malować wyrazistą scenę muzyczną, a zadaniem sprzętu jest oddać słuchaczowi dokładnie to, co chciał przekazać artysta w studiu. Dlatego zamiast decydować się na półśrodki, lepiej od razu kupić sprzęt, który stanie na wysokości zadania i zapewni odpowiednie wrażenia słuchowe.

 


klasyczny system
wysokiej klasy

 

Standardowy zestaw stereo wysokiej klasy dla miłośnika muzyki (melomana) przeznaczony jest dla osoby, która lubi słuchać muzyki i planuje kolekcjonować nośniki audio, bądź już posiada kolekcję np. płyt winylowych czy CD.

system z
funkcjonalnością
sieciową

 

System oparty o wzmacniacz stereo i odtwarzacz sieciowy to doskonałe rozwiązanie dla osób, które lubią odkrywać nową muzykę, ale niekoniecznie są przywiązane do fizycznych nośników. Dostęp do milionów nagrań z całego świata zapewnia maksimum przyjemności z podróży w poszukiwaniu nowych ekscytujących utworów.

dla ortodoksów
i audiofilów

 

Systemy audio stereo przeznaczone dla powyższej grupy tworzą najbardziej wyrafinowane pod względem brzmieniowym i technicznym urządzenia. Tego typu zestaw hi-fi to rozwiązanie dla osób, które szukają w muzyce absolutu.

absolutne minimum,
gdy brakuje nam
w domu miejsca

 

Dobrej klasy głośniki stereo, a także elektronika (np. wzmacniacz stereo czy amplituner stereo), potrzebują miejsca, aby je właściwie ustawić. Co zrobić, gdy priorytetem jest oszczędność miejsca? Postawić na system mini i kupić wieżę stereo!

Źródła

 

Tor sygnałowy jest wypadkową wielu składowych, ale swój początek ma zawsze na nośniku. Ten może być analogowy lub cyfrowy, a urządzenie które dany nośnik odczytuje nazywamy źródłem.

Urządzenia wzmacniające

 

Abyśmy mogli cieszyć się dźwiękiem stereo, musimy dokonać wyboru urządzenia wzmacniającego. Na rynku funkcjonuje kilka rodzajów konstrukcji, z których można wybierać najlepiej pasujące do naszych preferencji rozwiązanie. Może to być np. wzmacniacz lampowy lub tranzystorowy, amplituner stereofoniczny lub system audio stworzony w oparciu o aktywne głośniki stereo.

Głośniki

 

Ważnym komponentem dobrego systemu muzycznego są kolumny głośnikowe. Głośniki stereo dostępne są w różnorodnych wersjach stylistycznych, kształtach i rozmiarach, dlatego też wybór tych najlepszych zależy nie tylko od wielkości pomieszczenia odsłuchowego oraz przewidzianego budżetu, ale także od osobistych preferencji i gustu użytkownika.

Chciałbyś dowiedzieć się więcej o źródłach dźwięku? Skontaktuj się z naszymi #EkspertamiDobregoBrzmienia w jednym z 19 salonów na terenie całej Polski. Zaprezentujemy Ci istniejące rozwiązania i w prosty oraz przystępny sposób wyjaśnimy, jak to działa. Słuchanie muzyki na dobrym sprzęcie dorzucamy do każdej wizyty gratis!