system
z funkcjonalnością
sieciową

 

System z funkcjonalnością sieciową przeznaczony jest dla osób, które planują rozbudować swój stary system oparty na fizycznych źródłach o nową funkcjonalność lub dla osób, które lubią słuchać muzyki, doceniają wygodę jaką dają serwisy streamingowe, w tym dostęp do milionów utworów, oraz/lub nie wyobrażają sobie kolekcjonowania nośników np. ze względu na brak miejsca w mieszkaniu.

Sercem systemu jest odtwarzacz sieciowy umożliwiający odtwarzanie nagrań w różnych formatach z różnych źródeł: serwisy streamingujące typu Tidal i Spotify, pamięć USB, serwer multimedialny NAS, Wi-Fi Direct, Bluetooth, DLNA.

Dobre odtwarzacze strumieniowe cechują się praktycznie bezstratną kompresją plików audio. Umożliwiają słuchanie muzyki na najwyższym poziomie o jakości, która kiedyś była nieosiągalna. Wszystko bez plątaniny kabli, zgrywania plików muzycznych na płyty lub pamięci flash.

Dobry odtwarzacz sieciowy umożliwia odtwarzanie nagrań z różnych źródeł w wielu formatach.

pamięć USB, serwer multimedialny NAS, Wi-Fi Direct, Bluetooth, DLNA.

serwisy streamingujące typu Tidal, Spotify, Qobuz, High-Res Audio Deezer itp.

pliki high-res (bezstratne): wav, AIFF, FLAC, ALAC, DSD,MQA,

pliki stratne: mp3, AAC,ATRAC,WMA,

Odtwarzacz sieciowy może być wbudowany w amplituner stereo, tak jak w Yamaha R-N602, w system mini, jak w rewelacyjnym NAD M10, lub oferowany jako niezależne urządzenie dołączone do istniejącego systemu audio, jak Rotel T14.

ZALETY:

najnowsze rozwiązania techniczne

dostęp do milionów utworów muzycznych

gotowe i zwarte rozwiązanie

nowoczesne wzornictwo

WADY:

brak źródeł, gdy „padnie” łącze internetowe

brak możliwości rozbudowy systemu w wypadku postawienia na system mini,

często niewystarczająca moc do nagłośnienia większych pomieszczeń (dotyczy systemów mini).

Chciałbyś dowiedzieć się więcej o systemach z funkcjonalnością sieciową? Skontaktuj się z naszymi #EkspertamiDobregoBrzmienia w jednym z 16 salonów na terenie całej Polski. Zaprezentujemy ci istniejące rozwiązania i w prosty oraz przystępny sposób wyjaśnimy, jak to działa. Słuchanie muzyki na dobrym sprzęcie dorzucamy do każdej wizyty gratis!