system
z funkcjonalnością
sieciową

 

System audio stereo z funkcjonalnością sieciową przeznaczony jest dla osób, które planują rozbudować swój stary zestaw stereo oparty na fizycznych źródłach o nową funkcjonalność lub dla osób, które lubią słuchać muzyki, doceniając wygodę, jaką dają serwisy streamingowe (w tym dostęp do milionów utworów) oraz/lub nie wyobrażają sobie kolekcjonowania nośników np. ze względu na brak miejsca w mieszkaniu.

Sercem systemu jest odtwarzacz sieciowy umożliwiający odtwarzanie nagrań w różnych formatach z różnych źródeł, takich jak np. serwisy streamingujące typu Tidal i Spotify, pamięci USB, dyski NAS, Wi-Fi, Bluetooth czy DLNA.

Dobre odtwarzacze strumieniowe cechują się praktycznie bezstratną kompresją plików audio. Umożliwiają słuchanie muzyki na najwyższym poziomie o jakości, która kiedyś była wręcz nieosiągalna. Wszystko bez plątaniny kabli, zgrywania plików muzycznych na płyty lub pamięci flash.

Dobry odtwarzacz sieciowy umożliwia odtwarzanie nagrań z różnych źródeł, a do tego w wielu formatach:

pamięć USB, serwer multimedialny NAS, Wi-Fi Direct, Bluetooth, DLNA,

serwisy streamingujące typu Tidal, Spotify, Qobuz, High-Res Audio Deezer itp.,

pliki high-res (bezstratne): wav, AIFF, FLAC, ALAC, DSD, MQA,

pliki stratne: mp3, AAC,ATRAC,WMA.

Odtwarzacz sieciowy może być wbudowany w amplituner stereo, tak jak w modelu Yamaha R-N602, w system mini, jak w rewelacyjnym NAD M10 lub oferowany jako niezależne urządzenie dołączone do istniejącego systemu audio, jak Rotel T14.

ZALETY:

najnowsze rozwiązania techniczne,

dostęp do milionów utworów muzycznych,

gotowe i zwarte rozwiązanie,

nowoczesne wzornictwo.

WADY:

brak źródeł, gdy „padnie” łącze internetowe,

brak możliwości rozbudowy systemu stereo wypadku postawienia na system mini,

często niewystarczająca moc do nagłośnienia większych pomieszczeń (dotyczy systemów mini).

Chciałbyś dowiedzieć się więcej o systemach z funkcjonalnością sieciową? Skontaktuj się z naszymi #EkspertamiDobregoBrzmienia w jednym z 19 salonów na terenie całej Polski. Zaprezentujemy Ci istniejące rozwiązania i w prosty oraz przystępny sposób wyjaśnimy, jak to działa. Słuchanie muzyki na dobrym sprzęcie dorzucamy do każdej wizyty gratis!