Soundbary


Soundbary

Kompaktowe kino domowe z rzeczywistym dźwiękiem surround, nawet 7.1.2-kanałowym, i to bez konieczności rozstawiania głośników? Tak, to możliwe. Soundbary, a w szczególności ich najbardziej zaawansowane odmiany – cyfrowe projektory dźwięku – otaczają słuchaczy przestrzennym brzmieniem, wykorzystując do tego zaledwie jedno urządzenie.

Soundbary to urządzenia, które dzięki wbudowanemu wzmacniaczowi, głośnikom i specjalnemu układowi DSP dostarczają bardzo dobrej jakości dźwięk przestrzenny, nieosiągalny dla nowoczesnych, płaskich telewizorów. W zależności od modelu soundbary mają od dwóch do kilku głośników, a w przypadku najbardziej zaawansowanych cyfrowych projektorów dźwięku liczba ta potrafi przekroczyć nawet 40. To właśnie dzięki nim, i dzięki zaawansowanej technologii DSP, soundbary dostarczają rzeczywiste, wielokanałowe brzmienie przestrzenne. Kolejnymi zaletami soundbarów są także kompaktowa konstrukcja oraz łatwość użytkowania. Urządzenia te zajmują stosunkowo mało miejsca i są bardzo proste do podłączenia. Współpracę z telewizorem i innymi urządzeniami zazwyczaj umożliwiają złącza HDMI i optyczne. Liczba oraz rodzaj wejść i wyjść zależy od modelu soundbaru.

Najbardziej zaawansowaną konstrukcją wśród soundbarów są cyfrowe projektory dźwięku. Urządzenia te pozostają równie kompaktowe jak znacząco mniej wyrafinowane soundbary, ale przewyższają je funkcjonalnością i możliwościami. Jak przystało na zaawansowany system kina domowego, soundbary to mogą być wyposażone w funkcje i rozwiązania techniczne stosowane w amplitunerach AV, m.in. łączność bezprzewodową (Bluetooth, Wi-Fi, AirPlay), najnowsze złącza HDMI, pełną obsługę 4K Ultra HD i high-res audio i funkcje sieciowe. W swojej najbardziej zaawansowanej postaci, cyfrowe projektory dźwięku umożliwiają również odtwarzanie brzmienia przestrzennego zapisanego w formatach Dolby Atmos i DTS:X, dzięki czemu dźwięk dociera do słuchaczy nie tylko z przodu i z boku, lecz także z góry.

Soundbary można łączyć nie tylko z telewizorem, ale też i z innymi urządzeniami używanymi na co dzień. Soundbar Wi-Fi i soundbar Bluetooth pozwalają na bezprzewodowe przesyłanie muzyki, np. z urządzeń mobilnych, takich jak smartfon i tablet, oraz komputerów. W celu uzyskania niezwykle potężnego, wypełnionego mocnym basem dźwięku, soundbary mogą współpracować z subwooferami. Wybierając model umożliwiający bezprzewodowe połączenie soundbaru/cyfrowego projektora dźwięku z subwooferem nie tylko zyskamy dynamiczne brzmienie, lecz także ułatwimy sobie instalację sprzętu w domu.

Najbogatszą ofertą tych uniwersalnych systemów kina domowego, tj. soundbarów i cyfrowych projektorów dźwięku, może pochwalić się Yamaha. Jej konstrukcje przekonują wysoką jakością brzmienia i użytecznymi rozwiązaniami, m.in. kompatybilnością z systemem MusicCast, łącznością bezprzewodową i funkcjami IntelliBeam, CEC. Na szczególną uwagę zasługują także soundbary Bowers & Wilkins oraz Bluesound, zapewniające niesamowicie wysoką jakość dźwięku.

 

Soundbary Yamaha

Porównywarka 0
Filtry
Cena
Systemy dodatkowe
Producent
System
Bezprzewodowe strumieniowanie
Subwoofer w zestawie
Dekodery dźwięku przestrzennego

Yamaha ATS-2070

Yamaha
Soundbary
1 695 zł
1 499

ATS-2070 to przykład umiejętnego wykorzystania najnowszych rozwiązań technologicznych w celu zapewnienia użytkownikom optymalnych warunków brzmieniowych. Soundbar z systemem DTS Virtual:X, nadający dźwiękowi trójwymiarowy charakter, Bluetooth, HDMI z obsługą formatu HDR video oraz bezprzewodowy subwoofer sprawiają, że jest to propozycja, obok której nie sposób przejść obojętnie.

Yamaha MusicCast Bar 40

Yamaha
Soundbary
2 299

Soundbar Yamaha MusicCast BAR 40 z systemem multiroom MusicCast, dźwiękiem przestrzennym DTS Virtual:X i funkcją MusicCast Surround

MusicCast Bar 400
Promocja
3 299 zł
2 999

Soundbar Yamaha MusicCast BAR 400 z systemem multiroom MusicCast, dźwiękiem przestrzennym DTS Virtual:X i bezprzewodowym subwooferem

1 895 zł
1 599

Yamaha MusicCast YAS-306 to wszechstronny soundbar z rodziny MusicCast, kompatybilny z Wi-Fi, AirPlay i Bluetooth. Układ AirSurroundX zapewnia przestrzenny dźwięk i gwarantuje wierność i naturalność brzmienia. Mocne uderzenie to zasługa wbudowanego subwoofera. 

MUSICCAST YSP-1600
Promocja Bestseller

Yamaha MUSICCAST YSP-1600

Yamaha
Yamaha MusicCast
2 549 zł
1 999

Yamaha YSP-1600 to stylowy, smukły soundbar, który dzięki technologii cyfrowej projekcji dźwięku zapewnia rzeczywisty, 5.1-kanałowy dźwięk przestrzenny. Soundbar może komunikować się poprzez Wi-Fi, Bluetooth oraz AirPlay i wyposażony jest w złącze HDMI obsługujące 4K Ultra HD i zgodne z HDCP 2.2.

MusicCast YSP-2700
Promocja Supercena Bestseller
4 695 zł
3 888

Yamaha MusicCast YSP-2700 to cyfrowy projektor dźwięku. Urządzenie współpracuje z bezprzewodowym subwooferem i obsługuje system MusicCast. Wszechstronność modelu zwiększa łączność bezprzewodowa Wi-Fi, AirPlay i Bluetooth, a także liczne złącza, w tym HDMI z 4K i HDCP2.2.

MUSICCAST YSP-5600
Promocja Supercena Bestseller

Yamaha MUSICCAST YSP-5600

Yamaha
Yamaha MusicCast
7 999 zł
6 444

YSP-5600 jest najnowszym cyfrowym projektorem dźwięku firmy Yamahy. Urządzenie obsługuje najnowsze formaty dźwięku przestrzennego, Dolby Atmos i DTS:X. YSP-5600 kompatybilny jest z systemem MusicCast i pozwala odtwarzać muzykę z niemal dowolnego źródła dostępnego w domu. 

SOUND 3450
Promocja

Vogel`s SOUND 3450

Vogel`s
Soundbary
429 zł
299
Uniwersalny uchwyt do soundbarów.
Prosimy o kontakt
Yamaha YAS-106
Promocja Nowość

Yamaha YAS-106

Yamaha
Soundbary
899 zł
849

Soundbar Yamaha YAS-106 to najłatwiejszy sposób na udoskonalenie dźwięku telewizora i wypełnienie pokoju fantastycznym brzmieniem przestrzennym.

Przewodniki

Chcesz skompletować swój pierwszy zestaw audio?
Chciałbyś pogłębić swoją wiedzę? Zapraszamy do
zapoznania się z naszymi przewodnikami.

Kategorie produktów


Salony sprzedaży


Białystok
Bydgoszcz
Katowice
Kielce
Kraków
Lublin
Łódź
Poznań (Woźna)
Poznań (Posnania)
Sopot
Szczecin
Warszawa (Andersa)
Warszawa (Naruszewicza)
Warszawa (Nowogrodzka)
Wrocław