menu

TOP HI-FI & VIDEO DESIGNSHOWROOM

Salony działające jako ogólnopolska sieć Top Hi-Fi & Video Design oferują najszerszą na rynku gamę urządzeń audio oraz specjalistyczną pomoc doświadczonych ekspertów. Poświęcamy wiele uwagi by urządzenia, które trafiają na półki naszych sklepów gwarantowały znakomite brzmienie,

dlatego też wybór produktów firmy Thorens jest oczywisty – duża różnorodność konstrukcji oraz ich najwyższy poziom zaawansowania pozwalają nam spełnić szeroki zakres oczekiwań pod kątem funkcjonalności, designu i ceny.

KIM JESTEŚMY

W salonach Top Hi-Fi & Video Design nie sprzedajemy po prostu pudełek ze sprzętem. Naszym klientom oferujemy przemyślane i dobrze dobrane rozwiązania audio-wideo znakomicie dopasowane do faktycznych potrzeb i oczekiwań użytkownika.

Niezmiennie od ponad dwóch dekad dbamy o to, aby nasi klienci mieli pewność, że spotkają się tutaj z najwyższym standardem obsługi i zawsze będą mieli dostęp do wysokiej klasy sprzętu, który pozwoli sukcesywnie rozwijać ich pasję muzyczną.

PROFESJONALNE PREZENTACJE

Jeśli chcesz "na żywo" zobaczyć produkty firmy Thorens oraz ocenić ich znakomite możliwości, odwiedź jeden z 14 salonów pokazowych, w którym będzie można posłuchać tych gramofonów w komfortowych warunkach – w towarzystwie najlepszych źródeł dźwięku, perfekcyjnych wzmacniaczy i wspaniałych kabli połączeniowych.

Salony Top Hi-Fi & Video Design czekają na ciebie w największych miastach Polski i znajdziesz w nich najpełniejszą gamę produktów firmy Thorens.

Przeszło 20 lat doświadczenia najlepsi specjaliści

Po prostu powiedz nam, czego oczekujesz, a przygotujemy dla ciebie indywidualną prezentację, podczas której zapoznasz się ze wszystkimi możliwościami, jakie oferuje rozważany sprzęt. Nasza fachowa wiedza oraz wieloletnie doświadczenie sprawiają, że zawsze zaproponujemy ci optymalne rozwiązanie, uwzględniające twoje potrzeby, warunki wnętrza oraz dostępny budżet.

NAJLEPSZE MARKI I NAJNOWSZE TECHNOLOGIE

Nasza oferta obejmuje praktycznie wszystko, czego możesz potrzebować dla domowej rozrywki audio-wideo oraz całkowitej satysfakcji. Jeszcze dziś odwiedź salon Top Hi-Fi & Video Design w swoim mieście i przekonaj się jak przyjemne i łatwe może być skonfigurowanie systemu do odtwarzania muzyki najwyższej jakości za pomocą zestawów głośnikowych.

14 salonów w całej polsce

Jesteśmy znacznie bliżej niż myślisz. Nasze salony znajdziesz w wielu dużych miastach całej Polski, a dodatkowo, sklep internetowy www.tophifi.pl dostarcza oferowane przez nas produkty bezpośrednio do twojego domu. Odwiedź nas i skorzystaj z komfortowych warunków oceny i zakupu sprzętu.

thorensakcesoria

Odtwarzanie płyt analogowych to nie tylko gramofony, wkładki i przedwzmacniacze. To również szereg produktów, poprawiających brzmienie, jak i żywotność płyt. Aby cieszyć się na długo swoimi płytami i systemem do ich odtwarzania, regularnie należy dbać o czystość płyt i igły odczytującej. Warto też zapewnić igle komfortowe warunki odczytu przez zastosowanie antystatycznej maty.

Dzięki niej unika się charakterystycznych zakłóceń podczas pracy talerza. Dodatkową poprawę dźwięku zapewni stabilizator, nakładany na płytę. Aby to miało sens trzeba co jakiś czas sprawdzać wielkość siły nacisku igły na płytę. Wszystkie te akcesoria firma Thorens ma swoim katalogu i są do nabycia w sieci sklepów Top Hi-Fi & Video Design.

akcesoriaZestaw do czyszczenia

Kompletny zestaw do czyszczenia jest idealnym rozwiązaniem, które pozwala przedłużyć żywotność płyt gramofonowych. Dzięki niemu z łatwością można ograniczyć ilość kurzu i zabrudzeń pojawiających się m.in. w rowkach płyty, a tym samym zwiększyć czystość odtwarzanego dźwięku i zagwarantować, że winylowe krążki będą służyły przez długi czas. W komplecie znajduje się szczotka do płyt winylowych z włókna węglowego, specjalnie zaprojektowana do tego celu.

 

akcesoria Stabilizatory

Jeżeli chciałbyś poprawić brzmienie posiadanego zestawu bez konieczności inwestowania w nowy gramofon to stabilizator Thorens jest produktem, który może sprawić, że posiadane płyty LP zabrzmią jeszcze lepiej. Odtwarzana muzyka zyskuje na detaliczności i harmoniczności.

Stabilizator poprawia (zwiększa) stabilność obrotów talerza i precyzję śledzenia rowka płyty przez igłę. Pomaga także zredukować nierówności pofalowanych płyt oraz koryguje położenie samej płyty. Stabilizator można stosować na powierzchniach takich jak: guma, mata korkowa, filc. Może być wykorzystywany w gramofonach wyposażonych w standardowe wrzeciono.

(Chrom, Acrylic Blue, Złoty, Czarny)

 

akcesoria Zestaw
do czyszczenia igły

Zestaw zawiera niewielką ilość antystatycznej cieczy do delikatnego czyszczenia ostrzy igieł gramofonowych oraz dwa różne aplikatory.

Dzięki temu zestawowi zwiększa się żywotność igły gramofonowej i eliminuje się irytujące trzaski, które pojawiają się podczas odtwarzania płyt za pomocą zanieczyszczonej igły. W trakcie normalnego użytkowania płyt winylowych na igle osadzają się drobinki kurzu, tworząc osad który negatywnie wpływa na jakość odtwarzanego dźwięku. Zestaw Thorensa umożliwia usunięcie wszelkich zanieczyszczeń z igły i sprawia, że na nowo odkrywa się blask odtwarzanych analogowych nagrań.

 

akcesoria Tonearm Stylus Gauge

Manualny przyrząd do łatwego i właściwego ustawiania siły nacisku igły na płytę. Działa na zasadzie równoważni, odpowiednio wyskalowanej w gramach.

 

akcesoria Mata korkowa

Antystatyczna mata gramofonowa dostępna jest w dwóch wersjach:

PLATTER MAT CORK struktura składa się z drobnych granulek z korka.

PLATTER MAT CORK & RUBBER struktura składa się z drobnych granulek z korka i gumy.

Ich zadaniem jest skuteczne rozpraszanie typowych drgań, które generowane są w płycie gramofonowej podczas jej odtwarzania, zapewniając tym samym cichy fundament w brzmieniu. Drugim celem stosowania tego typu mat jest zapobieganie powstawaniu i gromadzeniu się ładunków statycznych na powierzchni odtwarzanej płyty winylowej.

 

Gramofonyclassic design

Najwyższa muzyczna jakość
i klasyczne piękno

Gramofon analogowy zawsze będzie przedstawiał swojego właściciela jako konesera muzyki, który szuka odpoczynku regeneracji swoich sił w muzyce słuchanej z płyt winylowych, a nie osoby łatwo zachwycającej się krótkotrwałą modą, technologicznym trendem czy powabem cyfrowych nagrań.

Klasyczne piękno gramofonu tkwi w jego prostocie i jednocześnie w jego elegancji. W tej grupie urządzeń forma stanowi niezwykle harmonijne i ponadczasowe połączenie pozornie przeciwstawnych tendencji: klasyki z nowoczesnością. Mamy zatem idealne połączenie tradycji z najlepszą technologią, zrealizowane według najlepszych reguł sztuki wzorniczej. Uroda plastyczna może być realizowana w jednej z dwóch postaci:

 • cienkiej i gładkiej płyty nośnej zawierającej tylko niezbędne elementy takie jak talerz na płytę czy ramię z wkładką i igłą odczytującą;
 • prostej skrzynki – wykonanej najczęściej z płyt MDF, trwałego materiału o bardzo dobrych własnościach tłumiących szkodliwe rezonanse – z drewnopodobną okleiną w naturalnym wykończeniu. Na górnej jej płaszczyźnie znajduje się talerz, ramię i elementy służące do obsługi.

Bardziej przystępne cenowo modele są nieco bardziej oszczędne w wyrazie, co bynajmniej nie oznacza, że są adresowane wyłącznie do niewymagających i całkowicie nie zainteresowanych techniką melomanów. Nic bardziej mylnego! Ekonomiczna funkcjonalność tutaj oznacza najlepszą relację jakości do ceny. W tej grupie urządzeń firma Thorens proponuje znakomite i bardzo wygodne w obsłudze gramofony, będące synonimem szwajcarskiej precyzji i praktyczności. Tak jak w przypadku wszystkich urządzeń tej marki oferują najwyższą jakość muzyczną w danym przedziale cenowym.

Gramofon THORENS TD 158

Łatwy w obsłudze, w pełni automatyczny gramofon klasy podstawowej

Gramofon dostarczany jest w postaci „plug-and-play”, gotowy do użycia zaraz po wyjęciu z opakowania i podłączeniu do sieci. Wyposażony jest w fabrycznie ustawioną wkładkę typu MM i w pełni wyregulowane ramię. Obsługa gramofonu jest uproszczona do minimum. Thorens TD 158 wyposażony jest w przełącznik prędkości (33 i 45 obr/min.), przełącznik rodzaju płyt (LP i single) oraz automatyczne ramię ustawiające wkładkę na początku płyty.

Po przesłuchanej płycie wyłącznik krańcowy samoczynnie podnosi ramię, a cofa je do miejsca spoczynku oraz wyłącza napęd talerza. Istnieje także możliwość, że użytkownik sam naprowadza igłę w wybrane miejsce nad płytą, a mechanizm samodzielnie, powoli opuści ramię gramofonu. Dzięki temu unika się ryzyka uszkodzenia igły bądź wkładki, a także nieprzyjemnego dla uszu dźwięku, słyszalnego z głośników przy starcie płyty.

Cechy gramofonu

 • Silnik prądu stałego DC z elektroniczną stabilizacją obrotów,
 • System anty-skatingu z ciężarkiem,
 • Wyłącznik krańcowy,
 • 12-calowy talerz niemagnetyczny z aluminium o masie 0,4 kg, pokryty matą antystatyczną,
 • Mechanizm miękkiego opuszczania ramienia,
 • Wykończenie czarnym lakierem strukturalnym.

W komplecie

 • Zasilacz wtyczkowy (115-230V/50-60 Hz),
 • Akrylowa pokrywa, chroniąca przed kurzem,
 • Przewód sygnałowy z wtykami RCA,
 • Instrukcja obsługi.

Thorens TD 158 jest najlepszym rozwiązaniem dla osób rozpoczynających swoją przygodę z płytami winylowymi.

Specyfikacja techniczna

SEKCJA RAMIENIA 
Typ ramienia TP17 (Klasyczne - 211 mm)
Typ wkładki DMS251S (Moving Magnet)
Stosunek sygnał/szum 65 dB
Obsługa płyty Automatyczny
Pasmo przenoszenia 20-18000 Hz
Poziom wyjścia 4mV
SEKCJA NAPĘDU 
Prędkość obrotowa 33 1/3, 45 obr./min.
Waga talerza 0.4 kg
Przeniesienie napędu Pasek (wewnętrzny)
INNE 
Wyjście USB Nie
Wbudowany przedwzmacniacz Nie
Pokrywa w komplecie Tak
ZASILANIE 
Pobór mocy (max) 1.5 W
Pobór mocy (standby) -
OGÓLNE 
Wymiary (S x W x G) 420x119x360
Waga 4.5 kg
Inne -

Gramofon THORENS TD 170 TD 170 EV

Łatwy w obsłudze, w pełni automatyczny gramofon klasy podstawowej, nie tylko dla początkujących

Gramofon dostarczany jest w postaci „plug-and-play”, gotowy do użycia zaraz po wyjęciu z opakowania i podłączeniu do sieci. Wyposażony jest w fabrycznie ustawioną wkładkę typu MM i w pełni wyregulowane ramię. Obsługa gramofonu jest uproszczona do minimum. Thorens TD 170 umożliwia odczyt płyt z trzema prędkościami 33, 45 i 78 obr/min. W przypadku tej ostatniej konieczna jest wymiana fabrycznej wkładki na osobno dokupioną, dedykowaną do odczytu płyt szelakowych z prędkością 78 obr./min.

Urządzenie jest wyposażone jest w przełącznik prędkości (33, 45 i 78 obr/min.), przełącznik rodzaju płyt (LP i single) oraz automatyczne ramię ustawiające wkładkę na początku płyty. Po przesłuchanej płycie wyłącznik krańcowy samoczynnie podnosi ramię, a cofa je do miejsca spoczynku oraz wyłącza napęd talerza. Istnieje także możliwość, że użytkownik sam naprowadza igłę w wybrane miejsce nad płytą, a mechanizm samodzielnie, powoli opuści ramię gramofonu. Dzięki temu unika się ryzyka uszkodzenia igły bądź wkładki, a także nieprzyjemnego dla uszu dźwięku, słyszalnego z głośników przy starcie płyty.

Cechy gramofonu

 • Silnik prądu stałego DC z elektroniczną stabilizacją obrotów,
 • Sprężynowy system anty-skatingu,
 • Wyłącznik krańcowy,
 • Możliwość odczytu płyt szelakowych z prędkością 78 obr./min., po uprzedniej wymianie wkładki na dedykowaną do tego odczytu,
 • 12-calowy talerz niemagnetyczny z aluminium o masie 0,4 kg, pokryty matą antystatyczną,
 • Mechanizm miękkiego opuszczania ramienia,
 • Wykończenie czarnym lakierem strukturalnym.

W komplecie

 • Zasilacz wtyczkowy (115-230V/50-60 Hz),
 • Akrylowa pokrywa, chroniąca przed kurzem,
 • Przewód sygnałowy z wtykami RCA,
 • Instrukcja obsługi.

Przy podłączeniu gramofonu do wzmacniacza nie wyposażonego w sekcję przedwzmacniacza gramofonowego rekomendujemy użycie przedwzmacniaczy Thorens MM002 lub Thorens MM008. Dostępna jest również wersja z wbudowanym przedwzmacniaczem gramofonowym (Thorens TD170-1 EV)

Specyfikacja techniczna

SEKCJA RAMIENIA  
Typ ramienia TP18 (Klasyczne - 211 mm)
Typ wkładki OMB10 (Moving Magnet)
Stosunek sygnał/szum 65 dB
Obsługa płyty Automatyczny
Pasmo przenoszenia 10-22000 Hz
Poziom wyjścia 4mV
SEKCJA NAPĘDU  
Prędkość obrotowa 33 1/3, 45 obr./min.
Waga talerza 0.4 kg
Przeniesienie napędu Pasek (wewnętrzny)
INNE  
Wyjście USB Nie
Wbudowany przedwzmacniacz TD 170 – nie, TD 170 V - tak
Pokrywa w komplecie Tak
ZASILANIE  
Pobór mocy (max) 1.5 W
Pobór mocy (standby) -
OGÓLNE  
Wymiary (S x W x G) 440x119x360
Waga 4.6 kg
Inne -

Gramofon THORENS TD 190

Łatwy w obsłudze, w pełni automatyczny gramofon klasy podstawowej, nie tylko dla początkujących

Model TD 190 jest „starszym bratem” gramofonu TD 170. Ma podobną konstrukcję, ale płyta nośna i talerz mają większą masę, co w połączeniu z elektronicznie sterowanym silnikiem prądu stałego zapewnia cichą pracę i pozytywnie wpływa na jakość dźwięk.Gramofon Thorens TD 190 to w pełni automatyczna konstrukcja, która gotowa jest do działania już w chwilę po wyjęciu z pudełka. Wystarczy podłączyć niezbędne przewody i umieścić na talerzu płytę gramofonową.

Urządzenie wyposażono w klasyczne ramię oraz fabrycznie preinstalowaną wkładkę OMB10. Wykorzystano napęd paskowy, znajdujący pod talerzem, a wybór jednej z trzech prędkości obrotowych – 33, 45 lub 78 – odbywa się w oparciu o układ elektroniczny. W przypadku tej ostatniej konieczna jest wymiana fabrycznej wkładki na osobno dokupioną, dedykowaną do odczytu płyt szelakowych z prędkością 78 obr./min. W TD 190 projektanci zastosowali mechaniczny wyłącznik.

Cechy gramofonu

 • ilnik prądu stałego DC z elektroniczną stabilizacją obrotów,
 • prężynowy system anty-skatingu,
 • Wyłącznik krańcowy,
 • Możliwość odczytu płyt szelakowych z prędkością 78 obr./min., po uprzedniej wymianie wkładki na dedykowaną do tego odczytu,
 • 12-calowy talerz niemagnetyczny z aluminium o masie 0,4 kg, pokryty matą antystatyczną,
 • Mechanizm miękkiego opuszczania ramienia,
 • Wykończenie czarnym lakierem strukturalnym.

W komplecie

 • Zasilacz wtyczkowy (115-230V/50-60 Hz),
 • Akrylowa pokrywa, chroniąca przed kurzem,
 • Przewód sygnałowy z wtykami RCA,
 • Instrukcja obsługi.

Przy podłączeniu gramofonu do wzmacniacza nie wyposażonego w sekcję przedwzmacniacza gramofonowego rekomendujemy użycie przedwzmacniaczy Thorens MM002 lub Thorens MM008. Nabywcy mogą wybierać pomiędzy dwoma kolorami wykończenia – czarnym i srebrnym.

Specyfikacja techniczna

SEKCJA RAMIENIA 
Typ ramienia TP19 (Klasyczne - 211 mm)
Typ wkładki OMB10 (Moving Magnet)
Stosunek sygnał/szum 72 dB
Obsługa płyty Automatyczny
Pasmo przenoszenia 10-22000 Hz
Poziom wyjścia 4mV
SEKCJA NAPĘDU 
Prędkość obrotowa 33 1/3, 45 obr./min.
Waga talerza 0.7 kg
Przeniesienie napędu Pasek (wewnętrzny)
INNE 
Wyjście USB Nie
Wbudowany przedwzmacniacz Nie
Pokrywa w komplecie Tak
ZASILANIE 
Pobór mocy (max) 1.5 W
Pobór mocy (standby) -
OGÓLNE 
Wymiary (S x W x G) 420x130x360
Waga 6.5 kg
Inne  

Gramofon THORENS TD 240

Łatwy w obsłudze, w pełni automatyczny gramofon z płytą nośną z drewna w różnych wariantach wykończeniowych wysokiej jakości

Ten niezwykły gramofon został zbudowany z wysokiej jakości materiałów. Płyta nośna została wykonana z litego drewna, co zapewnia jej stabilność. Najbardziej wymagający użytkownicy mogą zamówić urządzenie wykończone lakierem fortepianowym, bądź zdecydować się na czarną emalię lub fornir z orzecha. Niezależnie od wybranej wersji kolorystycznej TD 240-2 zachwyca swoją ponadczasową elegancją, klasycznym wyglądem i oczywiście dbałością o detale. Gramofon wyposażony w ramię TP 19-1 z wkładką AT-95E oraz cichy, precyzyjny napęd paskowy. Urządzenie może pracować z prędkościami 33, 45 i 78 obr./min.

W przypadku tej ostatniej konieczna jest wymiana fabrycznej wkładki na osobno dokupioną, dedykowaną do odczytu płyt szelakowych z prędkością 78 obr./min. W TD 240-2 zmiana prędkości dokonywana jest elektronicznie. Za napęd odpowiada elektronicznie sterowany silnik prądu stałego, a w układzie anty-skatingu zastosowano rozwiązanie sprężynowe z regulacją pierścieniem. Wielu użytkowników nie będzie jednak korzystało z tej opcji, przynajmniej na początku, bowiem urządzenie zostało już skonfigurowane w fabryce i jest gotowe do użycia już w kilka minut po wyjęciu z pudełka.

Cechy gramofonu

 • Silnik prądu stałego DC z elektroniczną stabilizacją obrotów,
 • Sprężynowy system anty-skatingu,
 • Wyłącznik krańcowy,
 • Możliwość odczytu płyt szelakowych z prędkością 78 obr./min., po uprzedniej wymianie wkładki na dedykowaną do tego odczytu,
 • 12-calowy talerz niemagnetyczny z aluminium o masie 0,4 kg, pokryty matą antystatyczną,
 • Mechanizm miękkiego opuszczania ramienia,

W komplecie

 • Zasilacz wtyczkowy (115-230V/50-60 Hz),
 • Akrylowa pokrywa, chroniąca przed kurzem,
 • Przewód sygnałowy z wtykami RCA,
 • Instrukcja obsługi.

Przy podłączeniu gramofonu do wzmacniacza nie wyposażonego w sekcję przedwzmacniacza gramofonowego rekomendujemy użycie przedwzmacniaczy Thorens MM002 lub Thorens MM008.

Specyfikacja techniczna

SEKCJA RAMIENIA 
Typ ramienia TP19 (Klasyczne - 211 mm)
Typ wkładki OMB10 (Moving Magnet)
Stosunek sygnał/szum 76 dB
Obsługa płyty Automatyczny
Pasmo przenoszenia 20-20000 Hz
Poziom wyjścia 3.5 mV
SEKCJA NAPĘDU 
Prędkość obrotowa 33 1/3, 45 obr./min.
Waga talerza 0.7 kg
Przeniesienie napędu Pasek
INNE 
Wyjście USB Nie
Wbudowany przedwzmacniacz Nie
Pokrywa w komplecie Tak
ZASILANIE 
Pobór mocy (max) 1.5 W
Pobór mocy (standby) -
OGÓLNE 
Wymiary (S x W x G) 430x130x365
Waga 6.4 kg
Inne -

Gramofon THORENS TD 295 MKIV

Techniczna finezja i wysokiej jakości dźwięk w połączeniu z eleganckim, klasycznym wyglądem

Model TD 295 MKIV jest półautomatyczną konstrukcją, w której zmiana prędkości 33 lub 45 obr./min., odbywa się na drodze elektronicznej. Napęd talerza tworzy silnik prądu przemiennego, subtalerzyk z płaskim neoprenowym pasem. Producent wyposaża ten niezwykle elegancki gramofon w nowy typ ramienia TP 41 oraz wkładkę AT-95E.

Konstrukcja gramofonu opiera się na wypróbowanych i sprawdzonych komponentach. Ciepłe kolory drewna, z którego została wykonana płyta nośna mogą być niemal dowolnie łączone z równie klasycznym lub współczesnym stylem umeblowania, dzięki czemu TD 295 MKIV idealnie dopasowuje się do niemal każdego wnętrza.

Cechy gramofonu

 • Silnik prądu stałego DC z elektroniczną stabilizacją obrotów,
 • Sprężynowy system anty-skatingu,
 • Wyłącznik krańcowy,
 • 12-calowy talerz niemagnetyczny z aluminium o masie 2.3 kg, pokryty matą antystatyczną,
 • Mechanizm miękkiego opuszczania ramienia,

W komplecie

 • Zasilacz wtyczkowy (115-230V/50-60 Hz),
 • Akrylowa pokrywa, chroniąca przed kurzem,
 • Przewód sygnałowy z wtykami RCA,
 • Instrukcja obsługi.

Przy podłączeniu gramofonu do wzmacniacza nie wyposażonego w sekcję przedwzmacniacza gramofonowego rekomendujemy użycie przedwzmacniaczy Thorens MM002 lub Thorens MM008.

Specyfikacja techniczna

SEKCJA RAMIENIA 
Typ ramienia TP41 (Klasyczne)
Typ wkładki AT - 95E (Moving Magnet)
Stosunek sygnał/szum 70 dB
Obsługa płyty Półautomatyczna
Pasmo przenoszenia 20-20000 Hz
Poziom wyjścia 4 mV
SEKCJA NAPĘDU 
Prędkość obrotowa 33 1/3, 45 obr./min.
Waga talerza 2.3 kg
Przeniesienie napędu Pasek (Wewnętrzny)
INNE 
Wyjście USB Nie
Wbudowany przedwzmacniacz Nie
Pokrywa w komplecie Tak
ZASILANIE 
Pobór mocy (max) 8 W
Pobór mocy (standby) -
OGÓLNE 
Wymiary (S x W x G) 434x131x399
Waga 8.5 kg
Inne  

GramofonyHigh End

Wybitna muzyczna jakość
i luksusowy design

Ta część oferty skierowana jest do najzamożniejszych odbiorców. Są to urządzenia luksusowe,
które wyróżniają się wybitną jakością i ponadprzeciętnymi walorami brzmieniowymi.

„Podniesienie poprzeczki” jakościowej wymagało zastosowania nietypowych materiałów konstrukcyjnych o podwyższonych parametrach jakościowych oraz zaawansowanych technik konstrukcyjnych. W ten sposób Thorens ma do zaoferowania znakomite gramofony, charakteryzujące się dźwiękiem z końca skali jakościowej.

Gramofony klasy high-end charakteryzują się wyrafinowanym wzornictwem, wysokimi i spełnionymi aspiracjami. Połączenie tradycji z nowoczesnością, zrealizowano w nich według najlepszych reguł sztuki wzorniczej.

Gramofon THORENS TD 2015

Bardziej przystępny cenowo gramofon z nowej
serii akrylowej

Nowa seria akrylowa jest oszałamiająca i to nie tylko z wyglądu. Dzięki rozbudowanemu układowi sterowania, ekstremalnie stabilnemu cokołowi akrylowy i ciężkiemu aluminiowemu talerzowi gramofony są tak ekscytujące, jak wyglądają. Zewnętrzna jednostka napędowa Thorens Acrylic-Series jest skonstruowana w taki sposób, że nie ma mechanicznego kontaktu z cokołem, dzięki czemu unika się przenoszenia wibracji. Ponadto cały gramofon opiera się na specjalnych nóżkach, które skutecznie tłumią wszelkiego rodzaju wibracje powstałe na skutek drgań powietrza lub odgłosu kroków, aby ostatecznie zapewnić ciągłe, niezakłócone obroty talerza.

Nowe ramię TP 92, o niskim rezonansie z precyzyjnymi japońskimi łożyskami, zostało specjalnie zaprojektowane dla legendarnego TD 309. Zastosowano łożyska o ultra niskim tarciu i innowacyjnego, magnetycznego systemu anty-skatingowego. Belka ramienia (rurka) jest wykonana z walcowanego aluminium, które jest tłumione za pomocą technologii RMR (reduced-modal-resonance), a przeciwwaga ze stali nierdzewnej na końcu ramienia jest podwójnie rozdzielona. Wysokość ramienia VTA, azymut i przewieszenie (overhang) mogą być regulowane przez użytkownika. Gramofon może pracować z prędkością 33 lub 45 obr./min., zapewniając przy tym niski poziom zakłóceń. Napęd paskowy wykorzystuje elektronicznie sterowany silnik prądu przemiennego.

Cechy gramofonu

 • Synchroniczny silnik prądu przemiennego AC z elektroniczną stabilizacją obrotów,
 • Magnetyczny system anty-skatingu,
 • 12-calowy talerz niemagnetyczny z aluminium o masie 3,7 kg
 • Mechanizm miękkiego opuszczania ramienia,
 • Nowe wzornictwo podstawy z bezbarwnego akrylu o grubości 25 mm

W komplecie

 • Zasilacz wtyczkowy (115-230V/50-60 Hz),
 • Akrylowa pokrywa, chroniąca przed kurzem,
 • Przewód sygnałowy z wtykami RCA,
 • Instrukcja obsługi.

Przy podłączeniu gramofonu do wzmacniacza nie wyposażonego w sekcję przedwzmacniacza gramofonowego rekomendujemy użycie przedwzmacniaczy Thorens MM002 lub Thorens MM008.

Specyfikacja techniczna

SEKCJA RAMIENIA 
Typ ramienia TP92 (Klasyczne - 232.8 mm)
Typ wkładki MM
Stosunek sygnał/szum 65 dB
Obsługa płyty Manualna
Pasmo przenoszenia 20-18000 Hz
Poziom wyjścia 4mV
SEKCJA NAPĘDU 
Prędkość obrotowa 33 1/3, 45 obr./min.
Waga talerza 3.7 kg
Przeniesienie napędu Pasek (wewnętrzny)
INNE 
Wyjście USB Nie
Wbudowany przedwzmacniacz Nie
Pokrywa w komplecie Tak
ZASILANIE 
Pobór mocy (max) -
Pobór mocy (standby) -
OGÓLNE 
Wymiary (S x W x G) 420 x 140 x 330
Waga 11 kg
Inne -

Gramofon THORENS TD 2035

Bardziej zaawansowany konstrukcyjnie gramofon
z nowej serii akrylowej

Nowa seria akrylowa jest oszałamiająca i to nie tylko z wyglądu. Dzięki rozbudowanemu układowi sterowania, ekstremalnie stabilnemu cokołowi akrylowy i ciężkiemu aluminiowemu talerzowi gramofony są tak ekscytujące, jak wyglądają. Zewnętrzna jednostka napędowa Thorens Acrylic-Series jest skonstruowana w taki sposób, że nie ma mechanicznego kontaktu z cokołem, dzięki czemu unika się przenoszenia wibracji. Ponadto cały gramofon opiera się na specjalnych nóżkach, które skutecznie tłumią wszelkiego rodzaju wibracje powstałe na skutek drgań powietrza lub odgłosu kroków, aby ostatecznie zapewnić ciągłe, niezakłócone obroty talerza. Nowe ramię TP 92, o niskim rezonansie z precyzyjnymi japońskimi łożyskami, zostało specjalnie zaprojektowane dla legendarnego TD 309.

Zastosowano łożyska o ultra niskim tarciu i innowacyjnego, magnetycznego systemu anty-skatingowego. Belka ramienia (rurka) jest wykonana z walcowanego aluminium, które jest tłumione za pomocą technologii RMR (reduced-modal-resonance), a przeciwwaga ze stali nierdzewnej na końcu ramienia jest podwójnie rozdzielona. Wysokość ramienia VTA, azymut i przewieszenie (overhang) mogą być regulowane przez użytkownika. Gramofon może pracować z prędkością 33 lub 45 obr./min., zapewniając przy tym niski poziom zakłóceń. Napęd paskowy wykorzystuje elektronicznie sterowany silnik prądu przemiennego.

Cechy gramofonu

 • Synchroniczny silnik prądu przemiennego AC z elektroniczną stabilizacją obrotów,
 • Magnetyczny system anty-skatingu,
 • 12-calowy talerz niemagnetyczny z aluminium o masie 6,0 kg
 • Mechanizm miękkiego opuszczania ramienia,
 • Nowe wzornictwo dwuwarstwowej podstawy z akrylu o grubości 33 mm,
 • Dostępne różne warianty kolorystyczne: ciemny, biały, czerwony, żółty i niebieski,
 • Opcjonalnie inne ramiona SME: modele M2-9 lub 309.

W komplecie

 • Zasilacz wtyczkowy (115-230V/50-60 Hz),
 • Akrylowa pokrywa, chroniąca przed kurzem,
 • Przewód sygnałowy z wtykami RCA,
 • Instrukcja obsługi.

Przy podłączeniu gramofonu do wzmacniacza nie wyposażonego w sekcję przedwzmacniacza gramofonowego rekomendujemy użycie przedwzmacniaczy Thorens MM002 lub Thorens MM008.

Specyfikacja techniczna

SEKCJA RAMIENIA 
Typ ramienia TP92 (Klasyczne)
Typ wkładki MM
Stosunek sygnał/szum 65 dB
Obsługa płyty Manualna
Pasmo przenoszenia 20-18000 Hz
Poziom wyjścia 4mV
SEKCJA NAPĘDU 
Prędkość obrotowa 33 1/3, 45 obr./min.
Waga talerza 6.0 kg
Przeniesienie napędu Pasek (wewnętrzny)
INNE 
Wyjście USB Nie
Wbudowany przedwzmacniacz Nie
Pokrywa w komplecie Tak
ZASILANIE 
Pobór mocy (max) -
Pobór mocy (standby) -
OGÓLNE 
Wymiary (S x W x G) 420 x 160 x 330
Waga 15 kg
Inne -

Gramofon THORENS TD 903

High-endowy gramofon z zawieszonym na trzech
sprężynach subchassis i szklanym talerzem

Firma Thorens ożywiała stary pomysł i wprowadzała nową referencyjną serię gramofonów z zawieszonym sub-chassis. Premiera zawiera trzy nowe modele. TD 903, TD 905 i TD 907, z których wszystkie mają konstrukcję chassis z trzema sprężynami, która jest bardzo wysoko ceniona wśród miłośników winyli. Nowe modele są świadomym wspomnieniem legendarnych modeli, takich jak TD 150 i TD 160, najlepiej sprzedających się gramofonów w ich czasach. Inżynierowie Thorensa starannie dopracowywali każdy z trzech projektów chassis. Starannie zastosowane obciążniki pozwalają na równomierne rozłożenie trzech sprężyn, z tym samym naprężeniem dla każdej sprężyny, zapewniając w ten sposób prawdziwy ruch tłoka w podwoziu. To skutecznie izoluje gramofon od podłoża i innych źródeł wibracji. TD 903 jest podstawowym modelem z nowej serii referencyjnej Thorensa. Chassis wykonane jest z kompozytu triCom (aluminium / POM), który charakteryzuje się doskonałymi właściwościami tłumiącymi i wysoką sztywnością.

Jego waga została zoptymalizowana pod kątem wysokiej skuteczności. Aby zredukować wibracje, synchroniczny silnik prądu przemiennego jest montowany bezpośrednio na tłumionym sub-chassis i napędza sub-talerz za pomocą precyzyjnie szlifowanego pasa. Chassis jest zawieszone za pomocą trzech stożkowych sprężyn, które można regulować od góry gramofonu, w celu uzyskania jednolitej elastyczności. Łożysko wykonane jest ze spiekanego brązu z teflonową podkładką dociskową i jest zoptymalizowane pod kątem płynnego działania. Umieszczona w nim stalowa oś zapewnia bardzo niskie, stałe tarcie i tym samym przedstawia równomierne obciążenie dla silnika. Dwie z trzech stóp gramofonu można wyregulować z góry, co ułatwia konfigurację. Przewidziano możliwość zastosowania różnorodnych ramion 9 "i 10", także innych producentówi.

Cechy gramofonu

 • Tłumienie drgań za pomocą warstwy wiskotyczno-propylenowe w każdym elemencie sprężystym,
 • Aluminiowy pod-talerz,
 • Matowy zewnętrzny talerz ze szkła kwarcowego,

W komplecie

 • Stopy obrotowe z wkładką triCom i pianką wiskozową, regulowane,
 • Zbalansowane złącza XLR,
 • Mechanizm miękkiego opuszczania ramienia,
 • Wykończenie
 • Możliwość rozbudowy do modelu TD 905.

Specyfikacja techniczna

SEKCJA RAMIENIA 
Typ ramienia TP92 (Klasyczne)
Typ wkładki MM
Stosunek sygnał/szum -
Obsługa płyty Manualna
Pasmo przenoszenia -
Poziom wyjścia -
SEKCJA NAPĘDU 
Prędkość obrotowa 33 1/3, 45 obr./min.
Waga talerza 2.7 kg
Przeniesienie napędu Pasek (wewnętrzny)
INNE 
Wyjście USB Nie
Wbudowany przedwzmacniacz Nie
Pokrywa w komplecie Tak
ZASILANIE 
Pobór mocy (max) -
Pobór mocy (standby) -
OGÓLNE 
Wymiary (S x W x G) 470 x 190 x 380
Waga 8.5 kg
Inne -

Gramofon THORENS TD 905

High-endowy gramofon z wydatnie
usztywnioną plintą i szklanym
talerzem

Firma Thorens ożywiała stary pomysł i wprowadzała nową referencyjną serię gramofonów z zawieszonym sub-chassis. Premiera zawiera trzy nowe modele. TD 903, TD 905 i TD 907, z których wszystkie mają konstrukcję chassis z trzema sprężynami, która jest bardzo wysoko ceniona wśród miłośników winyli. Nowe modele są świadomym wspomnieniem legendarnych modeli, takich jak TD 150 i TD 160, najlepiej sprzedających się gramofonów w ich czasach. Inżynierowie Thorensa starannie dopracowywali każdy z trzech projektów chassis. Starannie zastosowane obciążniki pozwalają na równomierne rozłożenie trzech sprężyn, z tym samym naprężeniem dla każdej sprężyny, zapewniając w ten sposób prawdziwy ruch tłoka w podwoziu. To skutecznie izoluje gramofon od podłoża i innych źródeł wibracji. TD 905 jest drugim w nowej referencyjnej serii Thorensa gramofonem, który ma mocno wzmocniony cokół z zaawansowaną konstrukcją tłumiącą.

Chassis wykonane jest z kompozytu triCom (aluminium / POM), który charakteryzuje się doskonałymi właściwościami tłumiącymi i wysoką sztywnością. Jego waga została zoptymalizowana pod kątem wysokiej skuteczności. Aby zredukować wibracje, synchroniczny silnik prądu przemiennego jest montowany bezpośrednio na tłumionym sub-chassis i napędza sub-talerz za pomocą precyzyjnie szlifowanego pasa. Chassis jest zawieszone za pomocą trzech stożkowych sprężyn, które można regulować od góry gramofonu, w celu uzyskania jednolitej elastyczności. Łożysko wykonane jest ze spiekanego brązu z teflonową podkładką dociskową i jest zoptymalizowane pod kątem płynnego działania. Umieszczona w nim stalowa oś zapewnia bardzo niskie, stałe tarcie i tym samym przedstawia równomierne obciążenie dla silnika. Dwie z trzech stóp gramofonu można wyregulować z góry, co ułatwia konfigurację. Przewidziano możliwość zastosowania różnorodnych ramion 9 "i 10", także innych producentówi.

Cechy gramofonu

 • Tłumienie drgań za pomocą warstwy wiskotyczno-propylenowe w każdym elemencie sprężystym,
 • Aluminiowy pod-talerz,
 • Matowy zewnętrzny talerz ze szkła kwarcowego,

W komplecie

 • Stopy obrotowe z wkładką triCom i pianką wiskozową, regulowane,
 • Zbalansowane złącza XLR,
 • Mechanizm miękkiego opuszczania ramienia,
 • Wykończenie
 • Możliwość rozbudowy do modelu TD 905.

Specyfikacja techniczna

SEKCJA RAMIENIA 
Typ ramienia TP92 (Klasyczne)
Typ wkładki MM
Stosunek sygnał/szum -
Obsługa płyty Manualna
Pasmo przenoszenia -
Poziom wyjścia -
SEKCJA NAPĘDU 
Prędkość obrotowa 33 1/3, 45 obr./min.
Waga talerza 2.7 kg
Przeniesienie napędu Pasek (wewnętrzny)
INNE 
Wyjście USB Nie
Wbudowany przedwzmacniacz Nie
Pokrywa w komplecie Tak
ZASILANIE 
Pobór mocy (max) -
Pobór mocy (standby) -
OGÓLNE 
Wymiary (S x W x G) 470 x 140 x 380
Waga 11 kg
Inne -

Gramofon THORENS TD 907

High-endowy gramofon z zaawansowanym układem tłumienia sub-chassis

Firma Thorens ożywiała stary pomysł i wprowadzała nową referencyjną serię gramofonów z zawieszonym sub-chassis. Premiera zawiera trzy nowe modele. TD 903, TD 905 i TD 907, z których wszystkie mają konstrukcję chassis z trzema sprężynami, która jest bardzo wysoko ceniona wśród miłośników winyli. Nowe modele są świadomym wspomnieniem legendarnych modeli, takich jak TD 150 i TD 160, najlepiej sprzedających się gramofonów w ich czasach. Inżynierowie Thorensa starannie dopracowywali każdy z trzech projektów chassis. Starannie zastosowane obciążniki pozwalają na równomierne rozłożenie trzech sprężyn, z tym samym naprężeniem dla każdej sprężyny, zapewniając w ten sposób prawdziwy ruch tłoka w podwoziu. To skutecznie izoluje gramofon od podłoża i innych źródeł wibracji.Flagowy model TD 907 jest wyposażony w ramię TP 92 w wersji 10-calowej i bardziej wyrafinowaną konstrukcję wewnętrzną: jego sub-chassis jest tłumione za pomocą stożkowej membrany (podobnej do stożka głośnika).

Przewidziano możliwość regulacji krzywej tłumienia. Chassis wykonane jest z kompozytu triCom (aluminium / POM), który charakteryzuje się doskonałymi właściwościami tłumiącymi i wysoką sztywnością. Jego waga została zoptymalizowana pod kątem wysokiej skuteczności. Aby zredukować wibracje, synchroniczny silnik prądu przemiennego jest montowany bezpośrednio na tłumionym sub-chassis i napędza sub-talerz za pomocą precyzyjnie szlifowanego pasa. Chassis jest zawieszone za pomocą trzech stożkowych sprężyn, które można regulować od góry gramofonu, w celu uzyskania jednolitej elastyczności. Łożysko wykonane jest ze spiekanego brązu z teflonową podkładką dociskową i jest zoptymalizowane pod kątem płynnego działania. Umieszczona w nim stalowa oś zapewnia bardzo niskie, stałe tarcie i tym samym przedstawia równomierne obciążenie dla silnika. Dwie z trzech stóp gramofonu można wyregulować z góry, co ułatwia konfigurację. Przewidziano możliwość zastosowania różnorodnych ramion 9 "i 10", także innych producentów.

Cechy gramofonu

 • Nowo opracowana architektura, regulowane dziesięciostopniowo tłumienie pneumatyczne,
 • Stożkowa membrana polipropylenowa pod łożyskiem talerza jest odsprzęgnięty od podstawy triCom za pomocą warstwy visco / propylenu.
 • Trzyczęściowy talerz, wypolerowane aluminium zawiera akrylową wkładkę, która działa jak podkładka tłumiąca dla rowkowanego obszaru płyty,

W komplecie

 • Stopy obrotowe z wkładką triCom i pianką wiskozową, regulowane,
 • Podstawa ramienia gramofonu wykonana z triCom, do której można zainstalować prawie każde ramię o długości 9 "i 10”.
 • Zbalansowane złącza XLR oraz klasyczne RCA,
 • Mechanizm miękkiego opuszczania ramienia.

Specyfikacja techniczna

SEKCJA RAMIENIA 
Typ ramienia TP92 (Klasyczne)
Typ wkładki MM
Stosunek sygnał/szum -
Obsługa płyty Manualna
Pasmo przenoszenia -
Poziom wyjścia -
SEKCJA NAPĘDU 
Prędkość obrotowa 33 1/3, 45 obr./min.
Waga talerza 2.7 kg
Przeniesienie napędu Pasek (wewnętrzny)
INNE 
Wyjście USB Nie
Wbudowany przedwzmacniacz Nie
Pokrywa w komplecie Tak
ZASILANIE 
Pobór mocy (max) -
Pobór mocy (standby) -
OGÓLNE 
Wymiary (S x W x G) 470 x 140 x 380
Waga 11 kg
Inne -

Gramofon THORENS TD 350

Klasyczny gramofon Thorensa z pływającym sub-chassis i masywną drewnianą plintą

Gramofon TD 350 nawiązuje do legendarnej tradycji Thorensa i realizuje koncepcję zwieszonego sprężyście chassis. Konstrukcja TD 350 genialnie łączy zalety ciężkiej zwartej budowy z zaletami zawieszonego chassis. Ta wypróbowana i sprawdzona koncepcja, jak również tradycyjna jakość wykonania sprawia, że TD 350 jest gramofonem analogowym, który zaspokoją nawet najbardziej wygórowane wymagania. Stanowi połączenie renesansu znakomitej technologii wykorzystywanej ponownie z najnowszą wiedzą techniczną i doskonałymi technicznie materiałami.

Gramofon TD 350 jest wyposażony w zastrzeżony prawnie Thorens IDD (Independent Double Damping) system zawieszenia, który daje niezależne tłumienie oscylacji poziomych i pionowych. Co w połączeniu z 4 kg talerzem i łożyskami o niskim tarciu daje niesamowicie cichą pracę, stabilność i wyjątkową jakość dźwięku. Zintegrowany układ sterowania silnikiem z elektroniczną stabilizacją zapewnia bardzo precyzyjna prędkość obrotową.

Cechy gramofonu

 • Synchroniczny silnik prądu przemiennego AC z elektroniczną stabilizacją obrotów,
 • Precyzyjnie szlifowany pasek napędowy,
 • Magnetyczny system anty-skatingu,
 • Wysokiej jakości ramię TP 92
 • 12-calowy talerz niemagnetyczny z aluminium o masie 4,2 kg, pokryty warstwą bitumiczną,
 • Mechanizm miękkiego opuszczania ramienia,
 • Wykończenie jednym z trzech wariantów kolorystycznych.

W komplecie

 • Zasilacz wtyczkowy (115-230V/50-60 Hz),
 • Akrylowa pokrywa, chroniąca przed kurzem,
 • Przewód sygnałowy z wtykami RCA,
 • Instrukcja obsługi.

Specyfikacja techniczna

SEKCJA RAMIENIA 
Typ ramienia TP92 (Klasyczne - 232.8 mm)
Typ wkładki -
Stosunek sygnał/szum -
Obsługa płyty Manualna
Pasmo przenoszenia -
Poziom wyjścia 4mV
SEKCJA NAPĘDU 
Prędkość obrotowa 33 1/3, 45 obr./min.
Waga talerza 4.2 kg
Przeniesienie napędu Pasek (wewnętrzny)
INNE 
Wyjście USB Nie
Wbudowany przedwzmacniacz Nie
Pokrywa w komplecie Tak
ZASILANIE 
Pobór mocy (max) -
Pobór mocy (standby) -
OGÓLNE 
Wymiary (S x W x G) 440 x 160 x 345
Waga 10 kg
Inne -

Gramofon THORENS TD 550

High-endowy gramofon z pływającym sub-chassis i podstawą pod ramię z włókna węglowego

Gramofon TD 550 stanowi rozwinięcie konstrukcji TD 350 i podobnie jest wyposażony w zawieszone sub-chassis oraz pasek napędowy oplatający zewnętrzną krawędź talerza. Znaczne wymiary podstawy gramofonu pozwalają również na montaż bardzo długich, 12-calowych ramion. Platforma ramienia wykonana jest z wyjątkowo wytrzymałego włókna węglowego, które zapewnia bardzo sztywne połączenie talerza i ramienia. Jeśli to konieczne, wysokość podwieszonego sub-chassis można wygodnie regulować za pomocą odpowiednich śrub na cokole. Masywne stopy również mogą być regulowane w celu pełnego wypoziomowania gramofonu.

Na przednim panelu TD 550, znajdują się przyciski, które mogą być dostępne w wersji chromowanej lub czarnej anodyzowanej. Płyta wierzchnia gramofonu pokryta jest bardzo cienką warstwą doskonałego czarnego lakieru fortepianowego. Drewniane ścianki boczne są dostępne w kilku wariantach kolorystycznych, dzięki czemu gramofon można dopasować wzorniczo do urządzeń z serii Electronic firmy Thorens.

Cechy gramofonu

 • Synchroniczny silnik prądu przemiennego AC z elektroniczną stabilizacją obrotów,
 • Możliwość zainstalowania szerokie gamy ramion o długości efektywnej do 12 cali,
 • Zbalansowane wyjścia sygnałowe XLR oraz zwykłe RCA,
 • Mechanizm miękkiego opuszczania ramienia,
 • Wykończenie w jednym z pięciu wariantów kolorystycznych.

W komplecie

 • Zasilacz wtyczkowy (115-230V/50-60 Hz),
 • Akrylowa pokrywa, chroniąca przed kurzem,
 • Instrukcja obsługi.

Specyfikacja techniczna

SEKCJA RAMIENIA 
Typ ramienia Klasyczne
Typ wkładki -
Stosunek sygnał/szum -
Obsługa płyty Manualna
Pasmo przenoszenia -
Poziom wyjścia 4mV
SEKCJA NAPĘDU 
Prędkość obrotowa 33 1/3, 45 obr./min.
Waga talerza 6.3 kg
Przeniesienie napędu Pasek (wewnętrzny)
INNE 
Wyjście USB Nie
Wbudowany przedwzmacniacz Nie
Pokrywa w komplecie Tak
ZASILANIE 
Pobór mocy (max) -
Pobór mocy (standby) -
OGÓLNE 
Wymiary (S x W x G) 525 x 190 x 415
Waga 20 kg
Inne -

GramofonyModern Design

Najwyższa muzyczna jakość
i nowoczesny design

Gramofon to, bez wątpienia obok wzmacniaczy lampowych, jedno z najbardziej „fotogenicznych”.
Z tego też powodu stanowi wręcz ozdobę pomieszczenia i jest powodem do dumy dla szczęśliwego właściciela.
Dotyczy to przede wszystkim droższych i bardziej wyrafinowanych gramofonów.

Wśród współcześnie produkowanych gramofonów sporą grupę tworzą urządzenia dizajnerskie, w których walorem jest przede wszystkim bardzo atrakcyjne wzornictwo, niekiedy przypominające współczesne dzieła sztuki. Niebanalny wygląd zawsze wzbudza niekłamany podziw otoczenia. Bywa, że śmiała sylwetka czy oryginalna budowa gramofonu zwraca na siebie uwagę nie tylko konesera płyt winylowych ale także każdego gościa w domu.

Dla kogo są one tworzone:

 • dla audiofilów wrażliwych na piękno nowoczesnej formy
 • dla szalenie wymagających ekscentryków.

Na czym polega efektowna aparycja takich urządzeń

 • oryginalny pomysł
 • żywe barwy
 • śmiała forma
 • odważne kształty
 • futurystyczny wygląd
 • zgrabna i lekka sylwetka
 • zastosowanie nietypowych materiałów
 • owłoki lakiernicze o podwyższonej jakości i nietypowych kolorach

Gramofon THORENS TD 203

Nowoczeny dizajnerski gramofon z ramieniem typu uni-pivot

Gramofon TD 203 to model podstawowy z serii urządzeń dizajnerskich. Charakteryzuje się wysoką jakością konstrukcji i wykonania. Gramofon jest w pełni zmontowany i ustawiony fabrycznie. Czas potrzebny od rozpakowania pudełka do uruchomienia gramofonu nie przekracza pięciu minut. Poszczególne parametry gramofonu można dostroić według własnych preferencji. Umożliwia to konstrukcja ramienia – całkowicie nowego projektu TP82 typu Uni-pivot, podpartego tylko w jednym punkcie. Umożliwia ono regulację azymutu i przewieszenia (overhangu), w związku z tym wymiana fabrycznej wkładki na inną zajmuje tylko kilka minut.

Łożysko TP 82 zaopatrzone jest w końcówkę wykonaną z węglika, spoczywającą wewnątrz obudowy przegubu. Równie wyrafinowany jest układ pięciu bardzo małych kulek łożyskowych. Belka ramienia (rurka) wykonana jest z walcowanego aluminium. Gramofon może pracować z prędkością 33 lub 45 obr./min., zapewniając przy tym niski poziom zakłóceń. Napęd paskowy (możliwość regulacji napięcia paska) wykorzystuje elektronicznie sterowany silnik prądu stałego. Gramofon zaprojektowano w Niemczech.

Cechy gramofonu

 • Silnik prądu stałego DC z elektroniczną stabilizacją obrotów,
 • System anty-skatingu z ciężarkiem,
 • 12-calowy talerz niemagnetyczny, wykonany z tworzywa AB o masie 0,8 kg,
 • Mechanizm miękkiego opuszczania ramienia,
 • Wykończenie czerwonym, czarnym lub białym lakierem na wysoki połysk.

W komplecie

 • Zasilacz wtyczkowy (115-230V/50-60 Hz),
 • Akrylowa pokrywa, chroniąca przed kurzem,
 • Przewód sygnałowy z wtykami RCA,
 • Waga do pomiaru siły nacisku igły na płytę,
 • Szablon do ustawiania geometrii wkładki,
 • Instrukcja obsługi.

Przy podłączeniu gramofonu do wzmacniacza nie wyposażonego w sekcję przedwzmacniacza gramofonowego rekomendujemy użycie przedwzmacniaczy Thorens MM002 lub Thorens MM008.

Specyfikacja techniczna

SEKCJA RAMIENIA 
Typ ramienia TP82 (Klasyczne - 232.8 mm)
Typ wkładki TAS257 (Moving Magnet)
Stosunek sygnał/szum 65 dB
Obsługa płyty Manualna
Pasmo przenoszenia 20-18000 Hz
Poziom wyjścia 4mV
SEKCJA NAPĘDU 
Prędkość obrotowa 33 1/3, 45 obr./min.
Waga talerza 0.8 kg
Przeniesienie napędu Pasek (wewnętrzny)
INNE 
Wyjście USB Nie
Wbudowany przedwzmacniacz Nie
Pokrywa w komplecie Tak
ZASILANIE 
Pobór mocy (max) -
Pobór mocy (standby) -
OGÓLNE 
Wymiary (S x W x G) 400 x 92.6 x 320
Waga 3.53 kg
Inne -

Gramofon THORENS TD 206

Nowoczeny gramofon z ramieniem typu uni-pivot

Gramofony TD 206 i TD 209 wywodzą się z oryginalnej konstrukcji rewolucyjnego i wielokrotnie nagradzanego modelu TD 309. Są jego młodszym rodzeństwem, co wcale nie oznacza że muszą żyć w cieniu swojego starszego brata. Oba modele są zbudowane przy użyciu wyłącznie wysokiej jakości materiałów i podzespołów. Szereg funkcji i rozwiązań technicznych jest bezpośrednio zaczerpnięta z modelu TD 309, tym samym zapewniając najlepszą jakość odtwarzania płyt. TD 206 ma klasyczną prostokątną plintę. Nowe ramię TP 90 z precyzyjnymi japońskimi łożyskami, bazuje na sprawdzonym i przetestowanym TP 92 i wykorzystuje to samo łożysko o ultra niskim współczynniku tarcia, wysokiej wydajności i innowacyjnym systemie ustawienia wkładki.

Gramofony TD 206 i TD 209 wywodzą się z oryginalnej konstrukcji rewolucyjnego i wielokrotnie nagradzanego modelu TD 309. Są jego młodszym rodzeństwem, co wcale nie oznacza że muszą żyć w cieniu swojego starszego brata. Oba modele są zbudowane przy użyciu wyłącznie wysokiej jakości materiałów i podzespołów. Szereg funkcji i rozwiązań technicznych jest bezpośrednio zaczerpnięta z modelu TD 309, tym samym zapewniając najlepszą jakość odtwarzania płyt. TD 206 ma klasyczną prostokątną plintę. Nowe ramię TP 90 z precyzyjnymi japońskimi łożyskami, bazuje na sprawdzonym i przetestowanym TP 92 i wykorzystuje to samo łożysko o ultra niskim współczynniku tarcia, wysokiej wydajności i innowacyjnym systemie ustawienia wkładki.

Cechy gramofonu

 • Silnik prądu stałego DC z elektroniczną stabilizacją obrotów,
 • System anty-skatingu z ciężarkiem,
 • 12-calowy talerz niemagnetyczny, wykonany z tworzywa ABS o masie 0,9 kg,
 • Mechanizm miękkiego opuszczania ramienia,
 • Wykończenie czerwonym, czarnym lub białym lakierem na wysoki połysk; dostępne są także dwie wersje naturalnego drewna.

W komplecie

 • Zasilacz wtyczkowy (115-230V/50-60 Hz),
 • Akrylowa pokrywa, chroniąca przed kurzem,
 • Przewód sygnałowy z wtykami RCA,
 • Waga do pomiaru siły nacisku igły na płytę,
 • Szablon do ustawiania geometrii wkładki,
 • Instrukcja obsługi.

Przy podłączeniu gramofonu do wzmacniacza nie wyposażonego w sekcję przedwzmacniacza gramofonowego rekomendujemy użycie przedwzmacniaczy Thorens MM002 lub Thorens MM008.

Specyfikacja techniczna

SEKCJA RAMIENIA 
Typ ramienia TP90 (Klasyczne - 232.8 mm)
Typ wkładki TAS257 (Moving Magnet)
Stosunek sygnał/szum 65 dB
Obsługa płyty Manualna
Pasmo przenoszenia 20-18000 Hz
Poziom wyjścia 4mV
SEKCJA NAPĘDU 
Prędkość obrotowa 33 1/3, 45 obr./min.
Waga talerza 0.8 kg
Przeniesienie napędu Pasek (wewnętrzny)
INNE 
Wyjście USB Nie
Wbudowany przedwzmacniacz Nie
Pokrywa w komplecie Tak
ZASILANIE 
Pobór mocy (max) -
Pobór mocy (standby) -
OGÓLNE 
Wymiary (S x W x G) 475 x 125 x 370
Waga 5.6 kg
Inne -

Gramofon THORENS TD 209

Nowoczeny gramofon
z ramieniem typu
uni-pivot

Gramofony TD 206 i TD 209 wywodzą się z oryginalnej konstrukcji rewolucyjnego i wielokrotnie nagradzanego modelu TD 309. Są jego młodszym rodzeństwem, co wcale nie oznacza że muszą żyć w cieniu swojego starszego brata. Oba modele są zbudowane przy użyciu wyłącznie wysokiej jakości materiałów i podzespołów. Szereg funkcji i rozwiązań technicznych jest bezpośrednio zaczerpnięta z modelu TD 309, tym samym zapewniając najlepszą jakość odtwarzania płyt. TD 209 ma plintę o niebanalnym, przykuwając wzrok, kształcie. Jej projekt plastyczny został zaczerpnięty z modelu TD309. Nowe ramię TP 90 z precyzyjnymi japońskimi łożyskami, bazuje na sprawdzonym i przetestowanym TP 92 i wykorzystuje to samo łożysko o ultra

niskim współczynniku tarcia, wysokiej wydajności i innowacyjnym systemie ustawienia wkładki. Belka ramienia (rurka) jest wykonana z walcowanego aluminium, które jest tłumione za pomocą technologii RMR (reduced-modal-resonance), a przeciwwaga ze stali nierdzewnej na końcu ramienia jest podwójnie rozdzielona. Wysokość ramienia VTA, azymut i przewieszenie (overhang) mogą być regulowane przez użytkownika. Gramofon może pracować z prędkością 33 lub 45 obr./min., zapewniając przy tym niski poziom zakłóceń. Napęd paskowy (możliwość regulacji napięcia paska) wykorzystuje elektronicznie sterowany silnik prądu stałego. Gramofon zaprojektowano w Niemczech.

Cechy gramofonu

 • Silnik prądu stałego DC z elektroniczną stabilizacją obrotów,
 • System anty-skatingu z ciężarkiem,
 • 12-calowy talerz niemagnetyczny, wykonany z tworzywa ABS o masie 0,9 kg,
 • Mechanizm miękkiego opuszczania ramienia,
 • Wykończenie czerwonym, czarnym lub białym lakierem na wysoki połysk; dostępne są także dwie wersje naturalnego drewna.

W komplecie

 • Zasilacz wtyczkowy (115-230V/50-60 Hz),
 • Akrylowa pokrywa, chroniąca przed kurzem,
 • Przewód sygnałowy z wtykami RCA,
 • Waga do pomiaru siły nacisku igły na płytę,
 • Szablon do ustawiania geometrii wkładki,
 • Instrukcja obsługi.

Przy podłączeniu gramofonu do wzmacniacza nie wyposażonego w sekcję przedwzmacniacza gramofonowego rekomendujemy użycie przedwzmacniaczy Thorens MM002 lub Thorens MM008.

Specyfikacja techniczna

SEKCJA RAMIENIA 
Typ ramienia TP90 (Klasyczne - 232.8 mm)
Typ wkładki TAS257 (Moving Magnet)
Stosunek sygnał/szum 65 dB
Obsługa płyty Manualna
Pasmo przenoszenia 20-18000 Hz
Poziom wyjścia 4mV
SEKCJA NAPĘDU
Prędkość obrotowa 33 1/3, 45 obr./min.
Waga talerza 0.8 kg
Przeniesienie napędu Pasek (wewnętrzny)
INNE 
Wyjście USB Nie
Wbudowany przedwzmacniacz Nie
Pokrywa w komplecie Tak
ZASILANIE 
Pobór mocy (max) -
Pobór mocy (standby) -
OGÓLNE 
Wymiary (S x W x G) 475 x 125 x 370
Waga 5.6 kg
Inne -

Gramofon THORENS TD 309 TRI - BALANCE

Wyrafinowane wzornictwo i nowe
standardy w odtwarzaniu
analogowym

TD 309 ustanawia nowe standardy w powtórce analogowej. Gramofon ma innowacyjne trzypunktowe podparcie (Tri-Balance), które zapewnia perfekcyjną równowagę zarówno pod względem mechanicznym, jak i estetycznym. Forma i funkcjonalność harmonizuje. TD 309 jest gramofonem, który gwarantuje odkrycie magii analogowego dźwięku z czarnych płyt. Nowe ramię TP 92, o niskim rezonansie z precyzyjnymi japońskimi łożyskami, zostało specjalnie zaprojektowane dla tego gramofonu. Zastosowano łożyska o ultra niskim tarciu i innowacyjnego, magnetycznego systemu anty-skatingowego.

Belka ramienia (rurka) jest wykonana z walcowanego aluminium, które jest tłumione za pomocą technologii RMR (reduced-modal-resonance), a przeciwwaga ze stali nierdzewnej na końcu ramienia jest podwójnie rozdzielona. Wysokość ramienia VTA, azymut i przewieszenie (overhang) mogą być regulowane przez użytkownika. Gramofon może pracować z prędkością 33 lub 45 obr./min., zapewniając przy tym niski poziom zakłóceń. Napęd paskowy (możliwość regulacji napięcia paska) wykorzystuje elektronicznie sterowany silnik prądu stałego. Gramofon zaprojektowano w Niemczech.

Cechy gramofonu

 • Silnik prądu stałego DC z elektroniczną stabilizacją obrotów,
 • System anty-skatingu z ciężarkiem,
 • 12-calowy talerz niemagnetyczny ze szkła kwarcowego o masie 2,3 kg,
 • Mechanizm miękkiego opuszczania ramienia,
 • Wkończenie czerwonym, czarnym lub białym lakierem na wysoki połysk.

W komplecie

 • Zasilacz wtyczkowy (115-230V/50-60 Hz),
 • Akrylowa pokrywa, chroniąca przed kurzem,
 • Przewód sygnałowy z wtykami RCA,
 • Instrukcja obsługi.

Przy podłączeniu gramofonu do wzmacniacza nie wyposażonego w sekcję przedwzmacniacza gramofonowego rekomendujemy użycie przedwzmacniaczy Thorens MM002 lub Thorens MM008.

Specyfikacja techniczna

SEKCJA RAMIENIA 
Typ ramienia TP92 (Klasyczne - 232.8 mm) Typ wkładki MM Stosunek sygnał/szum 65 dB Obsługa płyty Manualna Pasmo przenoszenia 20-18000 Hz Poziom wyjścia 4mV SEKCJA NAPĘDU  Prędkość obrotowa 33 1/3, 45 obr./min. Waga talerza 2.3 kg Przeniesienie napędu Pasek INNE  Wyjście USB Nie Wbudowany przedwzmacniacz Nie Pokrywa w komplecie Tak ZASILANIE  Pobór mocy (max) - Pobór mocy (standby) - OGÓLNE  Wymiary (S x W x G) 470 x 125 x 430 Waga 6.5 kg Inne -

Przedwzmacniacze Gramofonowe

Konieczność stosowania przedwzmacniaczy korygujących charakterystykę częstotliwościową przy odczytywaniu zapisu utrwalonego na płytach gramofonowych wynika z norm technicznych stosowanych przy nanoszeniu zapisu na płytę-oryginał (matrycę) oraz z własności konstrukcyjnych wkładek gramofonowych - przetworników zamieniających drgania mechaniczne w zmienne przebiegi elektryczne. Wprowadzenie tak skomplikowanej metody było podyktowane chęcią optymalnego wykorzystania fizycznych cech samego nośnika.

Aby zapewnić prawidłową współpracę gramofonu wyższej klasy, niezbędne jest podłączenie go albo do dedykowanego wejścia gramofonowego w posiadanym wzmacniaczu gramofonowym albo zastosowanie autonomicznego przedwzmacniacza.

Wśród przedwzmacniaczy spotyka się bardzo proste rozwiązania, obsługujące tylko popularne i bardziej przystępne cenowo wkładki MM, albo urządzenia bardziej funkcjonalne. Bywają przedwzmacniacze współpracujące wyłącznie z przetwornikami MC, występujące zwykle w wyższych i szczytowych przedziałach cenowych.

Firma Thorens oferuje kilka różnych przedwzmacniaczy gramofonowych, o zróżnicowanej konstrukcji i funkcjonalności. Dwa najprostsze dedykowane są wyłącznie do wkładek MM. Model ze środka oferty jest bardziej uniwersalny, współpracuje z dwoma rodzajami wkładek. Istnieje ponadto jego wersja wyposażona w przetwornik analogowo-cyfrowy – przydatny do digitalizacji nagrań. Flagowym przedwzmacniaczem jest luksusowo wykonany TEP302 oferujący najwyższą jakość dźwięku.

Przedwzmacniacz THORENS TEP 302

TEP302 jest przedwzmacniaczem korekcyjnym RIAA pracującym w czystej klasie A i jest zbudowany z selekcjonowanych wzmacniaczy operacyjnych charakteryzujących się bardzo niskim poziomem szumów własnych. Układ elektroniczny został zoptymalizowany - zestrojony na słuch - po wielu złożonych testach odsłuchowych.

Przedwzmacniacz TEP302 wyposażono w filtr subsoniczny o częstotliwości granicznej 15 Hz, który ma za zadanie chronić membrany głośników niskotonowych przed niepożądanymi drganiami, spowodowanymi odtwarzaniem zniszczonych płyt oraz zakłóceniami niskotonowymi pochodzącymi od napędu współpracującego z przedwzmacniaczem gramofonu analogowego. Dzięki temu, przedwzmacniacz wydobywa więcej detali z muzycznego przekazu oraz generuje większą dynamikę sygnału audio. Wzorniczo dopasowany do przedwzmacniacz liniowego TEM3800 i końcówki mocy TEM3200.

Specyfikacja techniczna

SEKCJA PRZEDWZMACNIACZA 
Pasmo przenoszenia 20 - 20 000 Hz (+/- 0.5 dB)
WEJŚCIA / WYJŚCIA    
Wyjście analogowe RCA
Wyjście gramofonowe Tak (MM oraz MC)
Wyjście RCA
Wyjście słuchawkowe Nie
Port RS-232 Nie
Wyzwalacz 12V Nie
DODATKOWE FUNKCJE 
Tryb Pure Direct Nie
Korekcja tonów Nie
Pilot Nie
ZASILANIE 
Transformator Nie
OGÓLNE 
Wymiary (S x W x G) 230 x 50 x 175 mm
Waga 3 kg

Przedwzmacniacz THORENS MM-002

Przedwzmacniacz klasy podstawowej dla osób rozpoczynających swoją przygodę z płytami analogowymi. Zastępuje udany model MM 001. Zaprojektowany na nowo od podstaw MM 002 jest krokiem naprzód w jakości dźwięku, oferując wspaniałe brzmienie z wkładek MM w bardzo przystępnej cenie.

Jeżeli posiadasz gramofon a poszukujesz przedwzmacniacza gramofonowego, który zapewni bezproblemowe połączenie w całość posiadanego systemu, to Thorens MM-002 jest urządzeniem, które rozwiąże Twoje problemy.

Przedwzmacniacz gramofonowy MM-002 jest urządzeniem kompaktowym, zamkniętym w estetycznej metalowej obudowie, przeznaczonym do współpracy z gramofonami wyposażonymi we wkładkę MM. Aby nie wprowadzać dodatkowych zakłóceń urządzenie wyposażone zostało w zewnętrzny zasilacz.

Jeżeli posiadany gramofon wyposażony jest we wkładkę MC to idealnym rozwiązaniem będzie zastosowanie przedwzmacniacza gramofonowego MM-008 lub ekskluzywnego TEP302. Urządzenia dostępne w sieci sklepów Top Hi-Fi & Video Design.

Specyfikacja techniczna

SEKCJA PRZEDWZMACNIACZA 
Pasmo przenoszenia 20 - 20 000 Hz (+/- 0.5 dB)
WEJŚCIA / WYJŚCIA    
Wyjście analogowe RCA
Wyjście gramofonowe Tak (MM oraz MC)
Wyjście RCA
Wyjście słuchawkowe Nie
Port RS-232 Nie
Wyzwalacz 12V Nie
DODATKOWE FUNKCJE 
Tryb Pure Direct Nie
Korekcja tonów Nie
Pilot Nie
ZASILANIE 
Transformator Nie
OGÓLNE 
Wymiary (S x W x G) 230 x 50 x 175 mm
Waga 3 kg

Przedwzmacniacz THORENS MM-008

Bardzo wygodny i łatwy w użyciu przedwzmacniacz RIAA obsługujący zarówno tradycyjne wkładki MM, jak bardziej wyrafinowane jakościowo przetworniki MC. Przedwzmacniacz umożliwia dopasowanie charakterystyki brzmieniowej do konkretnej wkładki - cztery ustawienia: jedno dla wkładek MM i trzy różne dla wkładek MC. Standardowa wartość wynosi 47 kΩ.

Łatwe ustalenie rezystancji wejściowej jest możliwe przez zastosowanie specjalnych wtyczek z określonym obciążeniem (10 Ω, 100 Ω i 1 kΩ). Przedwzmacniacz reprezentuje udane połączenie zasady Plug-and-play z wysoką jakośćią analogowego odczytu. Thorens MM 008 wykorzystuje kompaktową metalową obudowę z panelem przednim wykonanym ze szczotkowanego aluminium i zasilany jest przez zewnętrzny zasilacz.

Specyfikacja techniczna

SEKCJA PRZEDWZMACNIACZA 
Pasmo przenoszenia 20 - 20 kHz (+/- 0.3 dB)
Zniekształcenia THD <0.015%
WEJŚCIA / WYJŚCIA    
Wyjście analogowe RCA
Wyjście gramofonowe Tak (MM oraz MC)
Wyjście RCA
Wyjście słuchawkowe Nie
Port RS-232 Nie
Wyzwalacz 12V Nie
DODATKOWE FUNKCJE 
Tryb Pure Direct Nie
Korekcja tonów Nie
Pilot Nie
ZASILANIE 
Transformator Nie
OGÓLNE 
Wymiary (S x W x G) 115 x 50 x 117 mm
Waga 0.5 kg

Przedwzmacniacz THORENS MM-008 ADC

Przedwzmacniacz łączący analogowy i cyfrowy świat. Firmie Thorens udało się połączyć walory modelu MM 008 z przetwornikiem analogowo-cyfrowym o dużej rozdzielczości 24-bity/96kHz. Wystarczy podłączyć przedwzmacniacz MM 008 ADC do komputera PC lub Mac i zgrać swoje ulubione płyty winylowe na twardy dysk w postaci plików np. FLAC albo Apple® Lossless. Przetwornik a/c bazuje na układzie Tenor TE7022L typu Delta-Sigma o rozdzielczości 24 bitów. Dostępne częstotliwości próbkowania to: 8, 16, 32, 44,1, 48 i 96 kHz. Urządzenie współpracuje z systemami operacyjnymi Windows 8, Windows 7, Vista, XP oraz Mac OS.

Konstrukcja obsługująca wkładki MM i MC. W przypadku wkładek MC urządzenie umożliwia wybór rezystancji obciążenia. Standardowa wartość wynosi 47 kΩ, ale użytkownik za pomocą dołączonych wtyczek RCA może także wybrać wartość 10 Ω, 100 Ω i 1 kΩ. Thorens MM 008 wykorzystuje kompaktową metalową obudowę z panelem przednim wykonanym ze szczotkowanego aluminium i zasilany jest przez zewnętrzny zasilacz.

Specyfikacja techniczna

SEKCJA PRZEDWZMACNIACZA 
Pasmo przenoszenia 20 - 20 kHz (+/- 0.3 dB)
Zniekształcenia THD <0.015%
WEJŚCIA / WYJŚCIA 
Wyjście analogowe RCA, USB
Wyjście gramofonowe Tak (MM oraz MC)
Wyjście RCA
Wyjście słuchawkowe Nie
Port RS-232 Nie
Wyzwalacz 12V Nie
DODATKOWE FUNKCJE 
Tryb Pure Direct Nie
Korekcja tonów Nie
Pilot Nie
ZASILANIE 
Transformator Nie
OGÓLNE 
Wymiary (S x W x G) 115 x 50 x 117 mm
Waga 0.5 kg

Przedwzmacniacz THORENS MM FLEX

Miniaturowy i bardzo wygodny w zastosowaniu przedwzmacniacz gramofonowy, przeznaczony do współpracy z wkładkami typu MM. Przedwzmacniacz przyczepia się do gramofonu za pomocą taśmy Velcro™.

Urządzenie charakteryzuje się dobrej jakości dźwiękiem i znakomitymi parametrami – szerokim pasmem przenoszenia, niskim poziomem zniekształceń i małym szumem własnym. MM Flex jest zasilany z zasilacza typu wtyczkowego o napięciu 24 V. Jest bardzo energooszczędny - pobiera z sieci jedynie 1,76 W mocy.

Specyfikacja techniczna

SEKCJA PRZEDWZMACNIACZA 
Pasmo przenoszenia 10 - 50 kHz (- 0.3 dB)
WEJŚCIA / WYJŚCIA 
Wyjście analogowe RCA, USB
Wyjście gramofonowe Tak (MM)
Wyjście RCA
Wyjście słuchawkowe Nie
Port RS-232 Nie
Wyzwalacz 12V Nie
DODATKOWE FUNKCJE 
Tryb Pure Direct Nie
Korekcja tonów Nie
Pilot Nie
ZASILANIE 
Transformator Nie
OGÓLNE 
Wymiary (S x W x G) 100 x 30 x 42 mm
Waga 0.14 kg

OD 1883

Thorens to szwajcarski, niezwykle szanowany producent gramofonów analogowych i nie tylko. Niekwestionowany lider w dziedzinie reprodukcji analogowego dźwięku z płyt winylowych.

Thorens jest także najstarszą firmą elektroniki użytkowej na świecie. Liczy sobie bowiem aż 135 lat, a przy tym tak bogata w wizje przyszłości, jak i w barwną legendę.

1883

Historia zaczyna się w małym szwajcarskim miasteczku Sainte-Croix, znajdującym się na jałowym zboczu góry. Mieszkańcy tego regionu trudnią się głównie rolnictwem, a zimą precyzyjnymi pracami wykonywanymi w ich domach. To właśnie tam znajduje się „serce” zegarmistrzowskiej tradycji.

Również tam w 1883 roku Hermann Thorens wpadł na pomysł i zapoczątkował produkcję pozytywek oraz specjalnie do nich zapisanych utworów muzycznych. Sprzedano ich na całym świecie ponad 50 milionów sztuk.

1928

Największymi nabywcami były sklepy z zabawkami. Sześć lat później do katalogu firmy dodano także fonografy – na ówczesne czasy dość dziwne konstrukcje, wymyślone konstrukcje przez amerykańskiego wynalazcę Thomasa Alvę Edisona. Niedługo potem do produkcji wdrożono także wynalazek Emila Berlinera – gramofon do odczytu płyt z zapisem poziomym. I tym sposobem Thorens stał się najpotężniejszym na rynku dostawcą tych urządzeń. Dalsze wydarzenia następowały w zawrotnym tempie. W 1928 roku Thorens wypuszcza pierwszy gramofon z napędem elektrycznym, a następnie (w 1931 roku) pierwsze ramię tangencjalne do odczytu liniowego.

Nieco później Thorens opracował własną profesjonalną maszynę do nacinania matryc, służących do produkcji płyt analogowych, a także wyposażenie z profesjonalnymi gramofonami, przeznaczone do sal kinowych. W 1957 roku zostaje opracowany i wprowadzony na rynek model TD 124, który szybko zyskuje status "Roll Royce’a" wśród gramofonów analogowych. Osiem lat później (1965 r.) pojawia się TD 150 - pierwszy gramofon hi-fi z zawieszeniem sprężynowym, charakteryzujący się unikalnym, jak na tamte czasy, oddzieleniem gramofonu o masie 3,4 kg od podwójnego zestawu silników synchronicznych.

1966

W 1966 roku Thorens przenosi produkcję gramofonów analogowych TD 150 do Niemiec, do miasteczka Lahr, obok Strasburga. Produkcja TD 150 II rozpoczyna się w 1969 roku. Trzy lata później w sprzedaży pojawia się legendarny model TD 160. Tym samym kładąc kamień milowy w historii współczesnego audio. Kolejne trzy lata później Thorens wypuszcza swój 500-tysięczny gramofon. W 1976 roku model TD 126 zastępuje TD 125 II, rozpoczynając jednocześnie erę produkcji gramofonów z napędem paskowych i elektroniczną stabilizacją obrotów.

W tym miejscu warto wspomnieć o najbardziej ekskluzywnych dokonaniach firmy. „Reference” to 90-kilogramowe arcydzieło mechaniki precyzyjnej, wyprodukowane w limitowej serii 100 egzemplarzy. Mniejszy, bo „tylko” 55- kilogramowy „Prestige” – to najbardziej znana „wizytówka” firmy.

1995

Do 1995 roku sprzedano na całym świecie ponad 700 egzemplarzy tego niezwykle udanego, luksusowego gramofonu w niebotycznej jak na tamte czasy cenie 15 tysięcy marek za sztukę. W tej samej tradycji powstał z okazji 125-lecia firmy w 2008 r. model „Jubilee Edition” – okazała na 58 kg konstrukcja z poczwórnym sub-chassis wraz z dedykowanym stolikiem.

Jako ciekawostkę można też przypomnieć, że w latach 1913-1964 Thorens wyprodukował także ponad pięć milionów zapalniczek, promując tym wizerunek firmy na całym świecie. Pomimo wielu przeciwności i konkurencyjnych technologii Thorens nadal konsekwentnie rozwija technikę analogową, wychodząc z założenia, że muzyka wciąż brzmi najlepiej, tak jak powstaje, czyli w analogowej formie z czarnych płyt.

14 salonów w całej polsce

Jesteśmy znacznie bliżej niż myślisz. Nasze salony znajdziesz w wielu dużych miastach całej Polski, a dodatkowo, sklep internetowy www.tophifi.pl dostarcza oferowane przez nas produkty bezpośrednio do twojego domu. Odwiedź nas i skorzystaj z komfortowych warunków oceny i zakupu sprzętu.

Salony sprzedaży

Bydgoszcz
Katowice
Kielce
Kraków
Lublin
Łódź
Poznań
Poznań
Sopot
Szczecin
Warszawa
Warszawa
Warszawa
Wrocław
s="address">ul. Nowogrodzka 44
 • 22 628 81 24
 • Wrocław