Marki: Rotel, Indiana Line

A11 MkII + Tesi 6

Special Price 5 999 zł Regular Price 7 197 zł i
/ komplet
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 7497 zł

Produkt chwilowo niedostępny

Powiadom o dostępności

Odbiór w salonie: Prosimy o kontakt

Sprawdź dostępność w salonie

Darmowa dostawa

Dowiedz się więcej

Rata 20 x 0%

Sprawdź szczegóły

Rotel A11MKII

Wzmacniacz zintegrowany

ROTEL A11MKII

"Model A11MKII to stereofoniczny wzmacniacz zintegrowany o mocy 50 W na kanał (przy 8 omach). Pracuje w klasie AB z wyjątkową kontrolą, szczegółowością i precyzją. Zastosowany w tym urządzeniu transformator toroidalny autorskiej konstrukcji firmy Rotel zasila szereg wysokoprądowych tranzystorów sekcji wyjściowej, zapewniając odpowiednią energię niskich tonów i szeroką scenę dźwiękową."

ROTEL A11MKII - Ulepszona konstrukcja

Ulepszona konstrukcja

Wykorzystane w tym modelu innowacyjne rozwiązania techniczne w zakresie zasilania skutecznie izolują i oddzielają obwody wysokiego i niskiego napięcia, redukując szumy i zniekształcenia, a jednocześnie zapewniają czystą prezentację ulubionej muzyki. W porównaniu z pierwowzorem wersja A11MKII zawiera aż 57 zmian i ulepszeń komponentów. Zmieniono m.in. kondensatory, rezystory i wzmacniacze operacyjne w sekcji odpowiedzialnej za przetwarzanie sygnału audio. Nowy model ma ponadto niskoszumowy układ przełączania źródła sygnału.

ROTEL A11MKII - Łączność przewodowa i bezprzewodowa

Łączność przewodowa i bezprzewodowa

Na tylnym panelu wzmacniacza dostępne są 3 wejścia analogowe (2 x RCA) oraz wejście gramofonowe (również 2 x RCA), a także cyfrowe wejścia audio optyczne i koaksjalne (obsługujące przetwarzanie audio w jakości do 24 bit/192 kHz). Pozwala to na przewodową współpracę z rozmaitymi urządzeniami źródłowymi. Model A11MKII ma ponadto wbudowany moduł Bluetooth z obsługą kodeków aptX™ HD i AAC. Precyzyjny przetwornik cyfrowo-analogowy Texas Instruments PCM5102A (32-bit/384kHz) wydobywa nawet najdrobniejsze dźwiękowe detale bez podkolorowań, zapewniając autentyczną i wierną reprodukcję odtwarzanej muzyki.

ROTEL A11MKII - Terminale i przełącznik Power Control

Terminale i przełącznik Power Control

Terminale głośnikowe znajdujące się na tylnym panelu modelu A11MKII zapewniają łatwe podłączenie wzmacniacza do kolumn głośnikowych. Urządzenie zostało ponadto wyposażone w praktyczny przełącznik Power Control oraz dwa 12-woltowe wyjścia wyzwalające (Trigger Out), co pozwala usprawnić obsługę systemu audio zbudowanego w oparciu o model A11MKII.

ROTEL A11MKII - Wygoda obsługi

Wygoda obsługi

Elementy sterujące znajdujące się na panelu przednim oraz dołączony do zestawu pilot na podczerwień zapewniają intuicyjną obsługę i łatwość konfiguracji modelu A11MKII. Co więcej, potencjometr głośności posiadający własny silnik sterujący, kontroluje ten parametr w domenie analogowej z wyrafinowaną precyzją. Wzmacniacz ma także pokrętła do regulacji tonów niskich, wysokich i balansu, co pozwala na dostrojenie systemu stereo do preferencji użytkownika. Nie zabrakło również wyjścia słuchawkowego jack 3,5 mm.

Najważniejsze cechy Rotel A11MKII:

 • Moc: 2 x 50 W (8 omów) w klasie AB
 • Przetwornik C/A Texas instrument (32 bit/384 kHz)
 • Wbudowany moduł Bluetooth z obsługą kodeków aptX HD i AAC
 • 3 wejścia analogowe (2 x RCA)
 • Wejścia cyfrowe audio optyczne i koaksjalne
 • Wbudowany przedwzmacniacz gramofonowy MM (wejście 2 x RCA)
 • 2 wyjścia wyzwalania 12 V (Trigger Out)
 • Pilot zdalnego sterowania w zestawie
 • Dwa warianty kolorystyczne: srebrny i czarny
ROTEL A11MKII

Kolumny podłogowe Indiana Line Tesi 6

Tesi 6 to flagowa kolumna podłogowa najnowszej odsłony serii Tesi, która pojawia się w miejsce Tesi 661. Ta 3-drożna konstrukcja wykorzystuje zupełnie nowe rozwiązania techniczne, zaczerpnięte z referencyjnej linii Indiana Line Diva, które w porównaniu z poprzednią Tesi, można określić jako rewolucyjne. Te zmiany idą w parze z racjonalnym wykorzystaniem komponentów, z czego tradycyjnie słynie marka Indiana Line. I takaż jest nowa Tesi. Wyrafinowana technicznie, lecz prosta i wydajna w swej konstrukcji. W efekcie projektantom udało się uzyskać czysty i otwarty dźwięk przy zachowaniu atrakcyjnej ceny. Tesi 6 będzie świetnym wyborem dla użytkowników, którzy chcą uzyskać nowoczesne i uniwersalne brzmienie w szlachetnej, trójdrożnej konfiguracji.

Solidnie wzmocniona obudowa

Niepozorna z zewnątrz, ta wolnostojąca kolumna posiada skrzynię z solidną porcją wzmocnień wewnętrznych w postaci poziomych i pionowych wręg, które minimalizują niechciane drgania ścian obudowy i redukują fale stojące powstające wewnątrz. Co więcej, przetwornik średniotonowy pracuje we własnej, niezależnej od pary wooferów komorze zamkniętej. Przyczynia się to do słyszalnej poprawy klarowności i przestrzenności brzmienia, zwłaszcza w zakresie średnich tonów.

Zastosowane przetworniki

Indiana Line Tesi 6 została wyposażona w aż cztery przetworniki: 26-milimetrową kopułkę wysokotonową, 160-milimetrowy przetwornik średniotonowy oraz parę przetworników niskotonowych o średnicy 160 mm. Głośnik wysokotonowy cechuje się teraz nowym, charakterystycznie prostokątnym frontem, który nawiązuje do wyższej serii Diva i doskonale współgra z wyglądem pierścieni maskujących kosze głośnikowe. Pozostałe jednostki wykorzystują membrany z polipropylenu domieszkowanego miką, które w przypadku wooferów zastąpiły membrany papierowe. Rezultatem jest zrównoważone i dynamiczne brzmienie.

Polipropylenowa membrana z miką

Membrany przetwornika średniotonowego oraz dwóch wooferów zostały wykonane z polipropylenu – niezwykle uniwersalnego i cenionego materiału, który w przypadku głośników niskotonowych zastąpił celulozową pulpę. Co więcej, polipropylen jest domieszkowany minerałem o nazwie mika, zwiększając sztywność membrany, co jest konieczne do oddania najdrobniejszych brzmieniowych detali. Dzięki temu użytkownik może cieszyć się bardziej precyzyjnym i angażującym brzmieniem swojej ulubionej muzyki.

Zawieszenie Dual-Wave

Rozwiązanie zastosowane po raz pierwszy w serii Diva teraz trafiło także do kolumn Tesi. Górny resor Dual-Wave znajduje się zarówno w przetworniku średniotonowym, jak i parze wooferów. To awangardowe, precyzyjnie zaprojektowane zawieszenie górne poszerza zakres liniowej pracy głośnika oraz zmniejsza zniekształcenia w zakresie basu, a co za tym idzie, tak zwane zniekształcenia intermodulacyjne. Przekłada się to na zdecydowanie lepsze brzmienie – z czystszym, mocniejszym basem i lepiej artykułowaną średnicą. Można to odczuć zwłaszcza podczas słuchania instrumentów perkusyjnych, strunowych i akustycznych.

Zoptymalizowana zwrotnica

Model Tesi 6 korzysta z zaprojektowanej od nowa i wysoce zoptymalizowanej zwrotnicy. Topologia obwodu, liczba zastosowanych komponentów i ich parametry zostały dokładnie wyselekcjonowane do obudowy kolumny i zastosowanych w niej przetworników. Pozwoliło to zmniejszyć straty mocy oraz uzyskać wyrównane pasmo przenoszenia i niski poziom zniekształceń, przy wysokiej efektywności. Dzięki minimum impedancyjnemu wynoszącemu 4 omy kolumny Tesi 6 mogą współpracować z każdym wzmacniaczem.

Nowe układy magnetyczne przetworników

Zaczerpnięte z flagowej serii Diva układy magnetyczne w przetwornikach niskotonowych i średniotonowym zostały zaprojektowane i zoptymalizowane z użyciem najnowocześniejszych metod projektowych. Charakteryzują się dużym skokiem liniowym oraz utrzymują stabilne parametry w jak najszerszym zakresie amplitudy i częstotliwości. Dodatkowo zastosowanie zdecydowanie większych niż w poprzednim modelu napędów magnetycznych poprawiło dynamikę i efektywność odtwarzanego basu. Podobnie jak we wcześniejszych kolumnach Indiana Line, indukcyjność napędów jest linearyzowana z pomocą aluminiowych pierścieni, teraz zainstalowanych we wszystkich trzech przetwornikach 160 mm. Zapewnia to bardziej czytelny i klarowny dźwięk – nawet przy dużej głośności.

Port bas-refleks skierowany w dół

Rozwiązaniem dotychczasowo lansowanych we flagowych kolumnach wszystkich serii Indiana Line jest otwór bas-refleks promieniujący w dół. I tak też jest tutaj. To szlachetne rozwiązanie niweluje wadę portu na tylnej ścianie, więc nie trzeba odsuwać kolumny od ściany, a jednocześnie skutecznie rozwiązuje problem otworu skierowanego w przód, czyli emisje rezonansów wewnętrznych obudowy bezpośrednio w stronę słuchacza. Bliskość otworu do podłogi działa na korzyść energii basu. Optymalne strojenie układu rezonansowego dostarcza dynamiczny a zarazem głęboki bas i pozwala nagłośnić całkiem spore pomieszczenia mieszkalne.

Stylowe wykończenie

Kolumny Tesi 6 cechują się skromnym, lecz eleganckim wykończeniem PVC. Dostępne są w trzech nowych, uniwersalnych wersjach kolorystycznych: białej, czarnej (czarny dąb) i mokka. Tym samym, głośniki z łatwością wkomponują się w każdą aranżację wnętrza. Atrakcyjny design modelu Tesi 6 podkreślają magnetycznie mocowane maskownice oraz obudowa z MDF z lekko zaokrąglonymi narożnikami.

Najważniejsze cechy:

 • 3-drożna kolumna podłogowa
 • 26 mm kopułka wysokotonowa
 • 2x 160 mm woofery i 160 mm przetwornik średniotonowy z membraną z polipropylenu domieszkowanego miką
 • Przetwornik średniotonowy pracujący we własnej komorze zamkniętej
 • Nowy front głośnika wysokotonowego i pierścienie maskujące kosze głośnikowe
 • Autorskie zawieszenie Dual-Wave
 • Obudowa bas refleks z otworem w podstawie
 • Solidnie wzmocniona obudowa z MDF z zaokrąglonymi narożnikami
 • Zwrotnica zoptymalizowana z wykorzystaniem najnowszych metod projektowych
 • Usprawnione układy napędowe 160 mm przetworników
 • Magnetycznie mocowane maskownice
 • Pasmo przenoszenia: 35 – 22 000 Hz
 • Sugerowana moc wzmacniacza: 30 – 160 W
 • Trzy wersje kolorystyczne: biała, czarna (czarny dąb) i mokka
 • Wymiary (W x Sz x G): 942 x 180 x 300 mm
 • Masa: 15,6 kg

Specyfikacja Rotel A11 MkII + Tesi 6

Tesi 6 (czarny)
System3-drożny
ObudowaBass-reflex
Rekomendowana moc wzmacniacza / Nominalna moc wejściowa30 - 160 W
Przetwornik niskotonowy / nisko/średniotonowy2 x 160 mm
Przetwornik średniotonowy160 mm
Przetwornik wysokotonowy26 mm
Pasmo przenoszenia35 - 22000 Hz
Skuteczność92 dB (2.83 V / 1 m)
Częstotliwość podziału300/3000 Hz
Wymiary (S x W x G) mm180 x 942 x 300
Waga kg15.6
Wersje wykończeniaBiały, Czarny, Mokka
Impedancja4 Ohm, 5 Ohm, 6 Ohm, 8 Ohm
A11 MKII (czarny)
Moc wyjściowa2 x 50 W
Pasmo przenoszeniaPhono: 20 Hz - 20k Hz, -0.5 dB, +0.3 dB; Line Level: 10 Hz - 100k Hz, -0.5 dB, +0.05 dB
Stosunek sygnał/szumPhono: 85 dB; Line: 90 dB
Zniekształcenia THD< 0.03 %
Wyjście słuchawkoweTak
Korekcja tonówTak
PilotTak
TransformatorToroidalny
Pobór mocy (max)150 W
Pobór mocy (standby)< 0.5 W
Wymiary (S x W x G) mm430 x 73 x 347
Waga kg6,8
InneTexas Instruments premium 32-bit/384kHz Digital to Analog Converter

Opinie o Rotel A11 MkII + Tesi 6

Masz ten produkt?

Dodaj Opinię

Polecane Produkty

Podobne produkty

Polecane

Umów się na prezentację w salonie

W każdym z naszych salonów znajduje się sala odsłuchowa, w której w miłej atmosferze zaprezentujemy Ci brzmienie wybranego przez Ciebie sprzętu audio.

Umów się na spotkanie

Zobacz listę salonów

Umów się na spotkanie

Top Hi-Fi & Video Design

Salony firmowe

Salony firmowe

Top Hi-Fi & Video Design: