Kolumna wolnostojaca Yamaha NS-F330

Yamaha NS-F330 jest najnowszą wolnostojącą kolumną głośnikową. Model ten wykorzystuje przetworniki przystosowane do obsługi dźwięku wysokiej rozdzielczości. Za czystość brzmienia wysokich tonów odpowiada 30-milimetrowy głośnik z aluminiową kopułką. Specjalna konstrukcja propagatora tubowego (waveguide horn), w której umieszczony jest tweeter, kontroluje kierunkowość pracy przetwornika, zwiększając precyzję dźwięku. Zakres średnio- i niskotonowy obsługuje para 130-milimetrowych głośników niskotonowych z membranami PMD. Dwa duże przetworniki gwarantują potężny bas, wyróżniający się dobrą kontrolą i naturalnością dźwięku.

Wysoką klasę i perfekcyjne dopracowanie kolumny głośnikowej podkreślają eleganckie, zaokrąglone panele boczne. Łukowato wygięty kształt pozwala skutecznie rozproszyć fale stojące. Przednia ścianka z podwójną strukturą cechuje się wysoką sztywnością i wytrzymałością, co zapewnia bardziej naturalne, niezwykle transparentne brzmienie wysokich tonów. Kolumna głośnikowa wyposażona jest w dwa pozłacane zestawy gniazd, umożliwiające połączenie bi-wiring.


Czysty dźwięk, ekspansywny bas

NS-F330 jest nową wolnostojącą kolumną głośnikową, która wykorzystując nowo opracowany przetwornik wysokotonowy w pełni skupia się na muzyce. Dzięki kopułce wysokotonowej kompatybilnej z formatami wysokiej rozdzielczości NS-F330 przewyższa swoimi możliwościami zwykłe przetworniki, które mogą pochwalić się obsługą wysokiej rozdzielczości: 40 kHz. Dwa niskotonowe przetworniki gwarantują potężny, ekspansywny bas, który doskonale dopełnia wysokie częstotliwości. Dzięki temu NS-F330 wydobywa wszystkie subtelne różnice pomiędzy różnorodnymi formatami muzycznymi, od źródeł wysokiej rozdzielczości do nagrań z płyty CD.

Nowa kopułka wysokotonowa odtwarzająca dźwięk o częstotliwości nawet 45 kHz (-10 dB)

Z charakterystyką i jakością dźwięku, jakiej można oczekiwać od przetwornika nowej generacji, konstrukcja ta opiera się na całkowicie nowej koncepcji. Aluminiowa membrana pracuje wewnątrz cewki, a proces anodyzowania osłabia specyficzny dla aluminium charakter dźwięku, gwarantując  maksymalną wierność i naturalny dźwięku. Nowy kształt zyskał dyfuzor, a cewka wykonana została z materiału CCAW (copper-coated aluminium wire). Dzięki temu przetwornik zachowuje odpowiednią ilości informacji i energii w słyszalnym zakresie i jednocześnie odtwarza dźwięk o częstotliwość 45 kHz (-10 dB). Teraz usłyszysz całkowicie nowy wymiar wysokich tonów dźwięku hi-res.

Unikatowy propagator tubowy kontrolujący kierunkowość

Unikatowy propagator tubowy (waveguide horn) i kopułka wysokotonowa wykorzystują taką samą techniką propagacji dźwięku, jaka stosowana jest w monitorach studyjnych. Pozwala to kontrolować kierunek emitowanego dźwięku . Pionowa i pozioma kontrola kierunkowości zapewnia równowagę energii, na którą nie ma wpływu wyposażenie pomieszczenia odsłuchowego.

Potężny i jednocześnie łagodny bas. 130-milimetrowe głośniki niskotonowe z membranami PMD

2-drożna kolumna głośnikowa NS-F330 została zbudowana w konfiguracji 3-głośnikowej. Dwa przetworniki niskotonowe wykorzystują lekkie, a przy tym bardzo sztywne membrany PMD. Charakteryzują się one niskimi stratami wewnętrznymi oraz niezwykłą elastycznością i w połączeniu z nową konstrukcją przetwornika pozwalają uzyskać potężne i jednocześnie łagodne niskie tony. Efektem jest niezwykle bogaty i ekspansywny bas.

Zaokrąglona przednia ścianka z podwójną strukturą

Obudowa o lekko zaokrąglonym kształcie to sposób na dalszą poprawę jakości odtwarzanego dźwięku. Zmniejszając ilość równoległych powierzchni projektanci ograniczyli możliwość powstawania fal stojących i niepożądanego rezonansu. Przednia ścianka ma podwójną strukturę i wyróżnia się wykończeniem przypominającym błyszczący lakier fortepianowy. Sztywniejsza i bardziej wytrzymała konstrukcja, zapewnia to naturalniejsze, niezwykle transparentne brzmienie wysokich tonów. 

Specyfikacja Yamaha NS-F330

System2-drożny
ObudowaBass-reflex
Rekomendowana moc wzmacniacza / Nominalna moc wejściowa50 W
Pasmo przenoszenia40 Hz – 45 kHz
Częstotliwość podziału3.2 kHz
Wymiary (S x W x G) mm202 x 950 x 297
Waga kg18.2

Opinie o Yamaha NS-F330

4.8
Ocena:
Średnia ocen: 4.8

(4 oceny)

 • 5 3
 • 4 1
 • 3 0
 • 2 0
 • 1 0

Masz ten produkt?

Dodaj Opinię

4 opinie

 1. Waldas

  Ocena:
  Ocena: 5
  Słuchałem tych kolumn i w porównaniu do Yamahy NS-555 tych najpopularniejszych, te są dużo lepsze. Grają czystszym dźwiękiem, łagodniej z taką miłą dla ucha mgiełką. Polecam połączenie z amplitunerem Yamaha R-N602. Idealny, uniwersalny sprzęt do oglądania filmów i przede wszystkim słuchania muzyki.
  Podpisano: Zadowolony klient :)
 2. Władek

  Ocena:
  Ocena: 5
  Wahałem się między 330, a 350 i po odsłuchu wybrałem jednak 330. Nie wiem czy to kwestia pomieszczenia, czy nie, ale jednak po prostu brzmiały lepiej. Słucham głównie starego rocka i uważam, że nie ma lepszego zestawu niż ns-f330 i rn-803d, również od Yamahy. To po prostu gra tak, jak powinno. Dynamika, wierność, charakter (brzmią jak dla mnie analogowo). Po prostu nie mam pytań.
 3. Krzysztof

  Ocena:
  Ocena: 5
  Solidnie i starannie wykonane głośniki za niewygórowaną kwotę. Czysty i wyraźny dźwięk, z wystarczającą dawką basu. W tradycyjnych polskich mieszkaniach z pokojami o powierzchni 15-25m2 powinny zadowolić niejednego słuchacza.
 4. Kuba

  Ocena:
  Ocena: 4
  Zdecydowanie lepsze głośniki od tego co możemy znaleźć w większości marketów. Kolumny są standardowych rozmiarów i mają ciekawy design. Piano front i lekko zaokrąglone boki ładnie się prezentują. Głośniki grają zdecydowanie dźwiękiem, który na myśl przywodzi mi stare polskie konstrukcje. Mają delikatnie podbite skraje pasm i grają naprawdę dynamicznie. Dodatkowo nie tracą na muzykalności i dźwięk w odróżnieniu do tanich kolumn nie jest płaski. Brzmienie ma odpowiednią głębie i dynamikę, także w tej cenie nie ma na co narzekać. Plusem kolumn jest to, że są dosyć łatwe w napędzeniu co nawet wynika z testów w sieci i nie potrzebują wyjątkowo mocnych wzmacniaczy. Fajne mało doceniane budżetowe kolumny, które niejednego zaskoczą. Jestem zadowolony z zakupu.

Do pobrania

Katalog

Test / Recenzja

News

Nowsze produkty

Polecane Produkty

Podobne produkty

Polecane

Umów się na prezentację w salonie

W każdym z naszych salonów znajduje się sala odsłuchowa, w której w miłej atmosferze zaprezentujemy Ci brzmienie wybranego przez Ciebie sprzętu audio.

Umów się na spotkanie

Zobacz listę salonów

Umów się na spotkanie

Top Hi-Fi & Video Design

Salony firmowe

Salony firmowe

Top Hi-Fi & Video Design: