Stereo czy kino domowe? I to i to!

Planujesz zakup systemu audio i zastanawiasz się, czy lepiej postawić na zestaw stereo, czy może jednak postawić na kino domowe? Okazuje się, że rozwiązanie tego problemu wcale nie jest takie trudne . Wystarczy wybrać zestaw zbudowany w oparciu o amplituner wielokanałowy.

W tego typu rozwiązaniach świetnie sprawdzą się amplitunery AV firmy Yamaha, które są dodatkowo kompatybilne z system MusicCast. Dzięki temu system audio można rozbudować nie tylko o klasyczne, pasywne kolumny głośnikowe, ale też głośniki bezprzewodowe kompatybilne ze wspomnianą platformą multiroom, takie jak np. MusicCast 20 czy MusicCast 50. Mogą one zostać wykorzystane jako głośniki efektowe, do których nie trzeba będzie prowadzić kabli głośnikowych.

Zobacz, jakie zestawy przygotowaliśmy i wybierz opcję najlepiej dopasowaną do swoich potrzeb. Jedno jest pewne – decydując się na dowolny z nich, nie musisz się zastanawiać, co lepiej wybrać: stereo czy kino domowe, ponieważ są to konfiguracje przygotowane na każdą ewentualność. Poniżej prezentujemy kilka wybranych rozwiązań z naszej obszernej listy zestawów.

Yamaha RX-V4A + Indiana Line Tesi 561

Ten zestaw to rozwiązanie doskonałe dla początkujących melomanów. Wchodzące w jego skład kolumny Indiana Line Tesi 561 oferują klarowne i ciepłe brzmienie, z delikatnym naciskiem na bas oraz średnicę. Pełnię swoich możliwości potrafią pokazać zwłaszcza w średnich pomieszczeniach odsłuchowych, nie większych niż 30 m2. W razie potrzeby zestaw ten możesz rozbudować o kolumny podstawkowe i kolumnę centralną z serii Tesi, np. parę kolumn Tesi 241 i głośnik Tesi 761, tworząc konfigurację, która zagwarantuje filmowe emocje na wysokim poziomie.

• Amplituner 5.2-kanałowy z Wi-Fi, Bluetooth i obsługą funkcji AirPlay 2.

• 4 wejścia HDMI oraz 1 wyjście z ulepszonym zwrotnym kanałem audio (eARC).

• Walory brzmieniowe, które znacznie wykraczają poza konkurencyjne systemy audio oferowane w podobnym przedziale cenowym.

Yamaha RX-V6A + ELAC Uni-Fi Reference F5

W tej konfiguracji centralnym punktem systemu jest 7.2-kanałowy amplituner wyposażony w 7 wejść i 1 wyjście HDMI. Współpracuje on z 3-drożnymi kolumnami podłogowymi pochodzącymi z cenionej linii kolumn głośnikowych firmy ELAC, która łączy piękną stylistykę z wysokiej jakości brzmieniem. Zastosowane w niej przetworniki – ulepszone względem modeli z serii Uni-Fi – zapewniają klarowny i mocny bas, a także szczegółowe średnie i wysokie tony. Miłośnicy dobrego brzmienia docenią także dużą dynamikę odtwarzanego dźwięku.

• Amplituner z obsługą systemów dźwięku przestrzennego Dolby Atmos i DTS:X.

• Wejście Phono w amplitunerze, umożliwiające podłączenie gramofonu bez wbudowanego przedwzmacniacza.

• Możliwość stworzenia dodatkowej strefy odtwarzania audio z wykorzystaniem odpowiednich wyjść amplitunera.

Yamaha RX-A2A + Bowers & Wilkins 603 S2

Konfiguracja, która wypełni energicznym dźwiękiem nawet nieco większe pomieszczenia. Znajdujący się w tym zestawie model 603 S2 z jubileuszowej serii kolumn marki Bowers & Wilkins to naturalnie brzmiące kolumny, które czarują także swoją elegancką stylistyką. Osoby preferujące głośniejsze słuchanie powinny być zadowolone z głębi brzmienia oraz precyzyjnych i rozdzielczych wysokich tonów, a wszystko przy zachowaniu szerokiej sceny dźwiękowej. Istnieje możliwość rozbudowy tego zestawu do kompatybilnego np. z dźwiękiem w systemie Dolby Atmos.

• Dojrzałe, ale nie pozbawione emocji, precyzyjne brzmienie ze szczegółowymi wysokimi tonami.

• Konfiguracja doskonała także do większych pomieszczeń, o powierzchni nawet do 45 m2.

• Sercem systemu jest otwierający referencyjną serię Aventage amplituner 7.2-kanałowy z obsługą rozdzielczości 8K.

Zobacz również inne zestawy audio wykorzystujące amplitunery wielokanałowe. Konfiguracje te zostały stworzone z myślą o ewentualnej rozbudowie do bardziej zaawansowanych systemów kina domowego. Zapraszamy również do salonów Top Hi-Fi & Video Design, gdzie – po wcześniejszym umówieniu się z wybranym punktem sprzedaży – możesz przetestować wybrany system audio. Obecni na miejscu #EksperciDobregoBrzmienia chętnie pomogą w przeprowadzeniu testów odsłuchowych i odpowiedzą na wszystkie Twoje pytania związane z oferowanym sprzętem.