Kino domowe czy zestaw stereo? Przed taką decyzją często stoją melomani, którzy chcą stworzyć wymarzony system audio. Niezależnie od preferencji, punktem łączącym obie kategorie jest z pewnością elektronika marki Yamaha, na której można oprzeć cały zestaw.

W przypadku kina domowego będzie to najnowszy amplituner AV TSR-400, natomiast dla stereo za punkt centralny posłuży dobrze znany amplituner stereo R-N602. Obie konstrukcje łączy niezawodność, ponadczasowe wzornictwo i prostota obsługi, dlatego aby wybrać odpowiedni model, warto odpowiedzieć sobie na pytanie, co jest dla Ciebie ważniejsze: słuchanie muzyki czy oglądanie filmów.

Yamaha TSR-400 to brat bliźniak cenionego modelu RX-V4A, a zarazem rozwiązanie dla wszystkich tych, którzy nie wyobrażają sobie wieczoru czy weekendu bez dobrego filmu, kilku odcinków serialu lub wciągającej gry na konsoli i chcą równocześnie cieszyć się zaletami dźwięku przestrzennego.

Jest to prawdziwe centrum domowej rozrywki, które zagwarantuje filmowe – i nie tylko! – emocje na najwyższym poziomie. Za wspaniałe wrażenia dźwiękowe odpowiada układ Cinema DSP 3D, dzięki któremu możesz odtworzyć atmosferę najbardziej znanych i z różnych względów wyjątkowych sal koncertowych oraz klubów muzycznych z całego świata.

Najnowszy amplituner AV Yamahy wyposażony został w komplet złącz HDMI, dzięki czemu z łatwością podłączysz kilka źródeł, np. telewizor czy konsolę do gier. Projektanci zadbali także o rozbudowane funkcje sieciowe, do których zaliczają się m.in. wbudowane serwisy strumieniowe (Spotify, Tidal), radio internetowe, łączność bezprzewodowa Wi-Fi, AirPlay 2 oraz Bluetooth. Całością można zarządzać za pomocą pilota, aplikacji MusicCast lub asystentów głosowych.

TSR-400 proponujemy w zestawie z następującymi kolumnami.

TSR-400 z Bowers & Wilkins

603 S2 + 607 S2 + HTM6 S2

Taki zestaw kolumn pozwoli wypełnić energicznym dźwiękiem również większe pomieszczenia. Użytkownik może liczyć na naturalnie brzmiące kolumny, które czarują także elegancką stylistyką. Osoby preferujące głośniejsze słuchanie powinny być zadowolone z głębi brzmienia głośników Bowers & Wilkins oraz precyzyjnych wysokich tonów z niesamowitą rozdzielczością.


KUP TERAZ

TSR-400 z ELAC

Debut 2.0 FS.2 + B5.2 + C5.2

Nowoczesny zestaw kina domowego, który pozwoli wejść do świata wysokiej jakości kina domowego i zapewni naturalne, a zarazem żywe brzmienie ze szczegółową sceną dźwiękową oraz klarownym basem. Można powiedzieć, że takie połączenie amplitunera oraz kolumn zapewnia walory brzmieniowe, które znacznie wykraczają poza konkurencyjne modele oferowane w podobnym przedziale cenowym.

KUP TERAZ

TSR-400 z Indiana Line

Nota 550X + 240X + 740X

Konfiguracja, która przeniesie Ciebie do samego centrum akcji. Zestaw kolumn Indiana Line Nota z pewnością zadba o dynamiczne, emocjonujące brzmienie, zwłaszcza w pomieszczeniach o powierzchni do 20 mk2. Na uwagę zasługuje także wzornictwo, dzięki któremu głośniki z serii Nota staną się prawdziwą ozdobą Twojego wnętrza. Elegancko wyprofilowane panele boczne kolumn są wykończone estetyczną, a przy tym trwałą powłoką winylową.

KUP TERAZ

Jeżeli filmy oglądamy zdecydowanie rzadziej, niż słuchamy muzyki, to lepiej postawić na system stereo – rezygnując z dźwięku przestrzennego uzyskamy wyższą jakość dźwięku w formacie stereofonicznym, a brzmienie będzie dokładniejsze i pełniejsze szczegółów.

Znakomitym wyborem będzie Yamaha R-N602 – amplituner stereo, który łączy zbalansowany dźwięk z rozbudowanymi funkcjami sieciowymi i oferuje szeroką obsługę serwisów muzycznych, m.in. takich jak Spotify czy Tidal. Dodatkowo pozwala na odtwarzanie muzyki przesyłanej bezprzewodowo z komputera lub urządzeń mobilnych za pomocą Wi-Fi, Bluetooth lub AirPlay, zapewniając jednocześnie dostęp do radia internetowego oraz systemu multiroom Yamaha MusicCast.

Pod względem brzmienia R-N602 pozostaje neutralny z lekkim naciskiem na wysokie tony, które wybrzmiewają przestrzennie i są przyjemne w odbiorze, a zarazem nie wybijają się ponad inne częstotliwości. Dzięki temu Yamaha przekazuje utwory naturalnie, a dźwięk nie tylko nie męczy, ale zdecydowanie potrafi zrelaksować. Dobra przestrzeń i wyrównanie pomiędzy poszczególnymi częstotliwościami sprawia, że dobór głośników jest ułatwiony.

R-N602 proponujemy w zestawie z następującymi kolumnami.

R-N602 z Bowers & Wilkins

606 S2

W jubileuszowej edycji kolumn 606 S2 Anniversary Edition dopracowane zostały wszystkie najmocniejsze cechy poprzednika. Tym samym brzmienie jest jeszcze bardziej energiczne, lepiej poukładane i zaskakująco przestrzenne z ponadprzeciętną w tym przedziale cenowym średnicą. Jest to świetny wybór do małych i średnich pomieszczeń, a najlepsze rezultaty otrzymamy będąc stosunkowo blisko kolumn.KUP TERAZ

R-N602 z ELAC

Debut 2.0 F5.2

Niemiecki producent zadbał o to, aby poszczególne nagrania były oferowane w sposób przejrzysty, niemal zgodnie z zamierzeniami artysty. W efekcie te wyjątkowe kolumny podłogowe stawiają na naturalność i zapewniają głęboką, detaliczną scenę dźwiękową z mocnym, dokładnym basem, jednocześnie dostarczając żywe brzmienie.

KUP TERAZ

R-N602 z Indiana Line

Tesi 561

Wszechstronne kolumny pod kątem preferencji muzycznych, idealne dla początkujących melomanów. Tesi 561 zapewniają klarowne i ciepłe brzmienie, a dźwięk prezentowany jest w relaksujący sposób z nieco większym naciskiem na bas oraz średnicę. Pełnię swoich możliwości pokażą w średnich pomieszczeniach odsłuchowych – od 16 do 25 mk2. Głośnik dostępny jest w dwóch wariantach kolorystycznych – w kolorze czarnego dębu lub jasnego orzecha, dzięki czemu świetnie odnajdzie się we wnętrzach o praktycznie dowolnej aranżacji.

KUP TERAZ

To jednak nie wszystkie zestawy stereo i kina domowego oparte na amplitunerach AV lub stereo Yamahy. W ofercie Top Hi-Fi & Video Design znajdziesz wiele innych konfiguracji, które znakomicie sprawdzą się zarówno w mniejszych, jak i większych pomieszczeniach. Decydując się na zestaw zamiast pojedynczych komponentów, kupujesz taniej.

ZOBACZ WSZYSTKIE ZESTAWY STEREO ZOBACZ WSZYSTKIE ZESTAWY KINA DOMOWEGO