Aktualności


Aktualności

Yamaha RX-V779 i RX-V679 – najwyższa jakość domowej rozrywki

Na rynek trafiły już amplitunery z czołówki tegorocznej oferty firmy Yamaha z serii RX-Vx79: RX-V779 i RX-V679. Oba modele oferują funkcjonalności, które odpowiadają oczekiwaniom dzisiejszych klientów: moduł Bluetooth oraz Airplay, dzięki którym możemy strumieniować muzykę wprost z urządzenia mobilnego, łączność Wi-Fi, radio internetowe vTuner, serwis Spotify Connect. Jak przystało na modele z górnej półki, RX-V779 i RX-V679 oferują jednak znacznie więcej…

Najwyższa jakość obrazu i dźwięku

Sygnał 4K to przyszłość telewizji i filmów, wcale nie tak odległa jak mogło się wydawać jeszcze niedawno. Oferta telewizorów 4K znacznie się rozrosła a cena stała się bardziej przystępna, ale sam telewizor to dopiero połowa sukcesu. Amplituner jest kluczowym elementem systemu, ponieważ to amplituner jest pośrednikiem między urządzeniem źródłowym (np. odtwarzaczem blu-ray) a ekranem, przetwarzając nie tylko dźwięk ale i obraz. Dlatego kluczowymi funkcjami są przepustowość sygnału 4K oraz możliwość skalowania sygnału w górę. Zarówno RX-V779 jak i RX-V679 potrafią nie tylko przepuścić najwyższej jakości sygnał 4K nawet do 60 klatek na sekundę, ale również skalować rozdzielczość HD (1080i) do rozdzielczości 4K i taki sygnał wysłać do telewizora, dzięki czemu będziemy mogli cieszyć się najwyższą jakością 4K nawet w przypadku filmów o niższej rozdzielczości, czyli tymi, które już mamy w swojej kolekcji. Kolejną ważną funkcjonalnością jest kompatybilność z protokołem HDCP 2.2, który będzie używany do kodowania sygnału 4K celem jego ochrony przed kopiowaniem. Oba opisywane modele Yamahy posiadają szereg wejść i wyjść współpracujących z HDCP 2.2.

yamaha-rx-v679

Oba modele posiadają również wejście HDMI na panelu przednim, co znacznie ułatwia podłączenie, zwłaszcza jeśli chcemy do amplitunera podłączyć inne urządzenie tylko chwilowo, np. kamerę. Panele przednie obu urządzeń wyposażono również w port USB. Zarówno RX-V779 jak i RX-V679 potrafią odtworzyć pliki muzyczne wysokiej rozdzielczości, nawet w najwyższym formacie DSD 5,6MHz, oferują odtwarzanie bez pauz (gapless), są sterowane za pomocą zewnętrznej aplikacji na urządzenia mobilne lub zaawansowane lecz proste w obsłudze piloty, posiadają dwa wyjścia subwooferowe oraz oferują szereg funkcji znanych z innych amplitunerów Yamaha: podniesienie dialogów w filmach (funkcja Dialogue Level Adjustment), dźwięk przestrzenny nawet w przypadku ustawienia kolumn przed słuchaczem (Vitrual Cinema Front) czy kalibracja pokoju w celu dopasowania sygnału muzycznego do warunków odsłuchu (kalibracja YPAO).

yamaha-rx-v579

RX-V779, jako najwyższy model serii RX-x79 umożliwia również podłączenie gramofonu dzięki wbudowanemu przedwzmacniaczowi gramofonowemu i wejściu Phono. RX-V779 wyposażono również w sztywny, aluminiowy panel przedni – rozwiązanie znane z referencyjnej serii Aventage. Kolejną wyjątkową funkcją jest możliwość pomiaru optymalizacji ustawienia głośników w wielu punktach odsłuchowych (kalibracja Multi-Point). Wreszcie RX-V779 oferuje także, dzięki dwóm wyjściom HDMI, odtwarzanie sygnału audio/video jednocześnie na RX-V779 i TV oraz innym urządzeniu podłączonym do drugiego wyjścia HDMI.

Amplitunery RX-V779 i RX-V679 są już dostępne w sieci salonów Top Hi-Fi & Video Design oraz sklepie internetowym.

Tylko zarejestrowani klienci mogą pisać komentarze. Proszę, zalogować się lub zarejestrować

Przewodniki

Chcesz skompletować swój pierwszy zestaw audio?
Chciałbyś pogłębić swoją wiedzę? Zapraszamy do
zapoznania się z naszymi przewodnikami.

Kategorie produktów


Salony sprzedaży


Białystok
  • Apartamenty Jagiellońskie
    ul. Jurowiecka 19 lok. U3/U4
  • 85 722 29 02, 519 073 470
Bydgoszcz
Katowice
Kielce
Kraków
Lublin
Łódź
Poznań (Posnania)
Poznań (Woźna)
Rzeszów
Sopot
Szczecin
Warszawa (Andersa)
Warszawa (Marki)
Warszawa (Naruszewicza)
Warszawa (Nowogrodzka)
Wrocław