Marka: Yamaha

Grand PianoCraft MusicCast MCR-N870D

Zestaw Yamaha Grand PianoCraft MCR-N870D z obsługą radia cyfrowego DAB+, z systemem MusicCast, technologią Bluetooth i Wi-Fi

Zestaw mini Yamaha PianoCraft MCR-N870D z obsługą radia cyfrowego DAB+ z system MusicCast, technologią Bluetooth i Wi-Fi

Stonowany i jednocześnie elegancki: prawdziwy system hi-fi, który łączy piękne wzornictwo z wysoką jakością dźwięku i perfekcyjnym dopracowaniem najdrobniejszych detali. Yamaha MCR-N870D z serii Grand PianoCraft to pełny zestaw stereo przekonujący swoją wszechstronnością: radiem cyfrowym DAB+, pełnią funkcji sieciowych, komunikacją Wi-Fi, Bluetooth i Airplay oraz współpracą z technologią Yamaha MusicCast, dzięki czemu możemy wysyłać i odbierać muzykę z innych urządzeń, nawet w innych pomieszczeniach w domu.

Yamaha MusicCast

Współpraca z asystentem głosowym Google

Najnowsza aktualizacja oprogramowania zapewnia wsparcie Actions on Google dla wszystkich urządzeń Yamaha MusicCast – dzięki temu zyskujemy możliwość głosowej obsługi urządzeń Yamaha za pomocą Asystenta Google. Dzięki sterowaniu głosowemu uwalniamy się od konieczności sięgania po smartfon lub tablet, aby móc cieszyć się swoją ulubioną muzyką. Możemy teraz głosowo włączać, wyłączać urządzenia, regulować ich głośność, zmieniać źródła czy łączyć urządzenia w grupy odtwarzające jednocześnie tę samą muzykę.

 Sprawdź, co potrafią Yamaha MusicCast i Asystent Google – przeczytaj poświęcony temu artykuł.


Yamaha MCR-N870 składa się ze wzmacniacza zintegrowanego AU-670, sieciowego odtwarzacza CD z radiem cyfrowym DAB+ (CD-NT670D) oraz kolumn głośnikowych NS-BP401. Odtwarzacz CD-NT670 to urządzenie łączące w jednej obudowie odtwarzacz sieciowy i napęd płyt CD, dzięki czemu pozwala korzystać z różnorodnych źródeł muzyki. Funkcjonalność modelu zwiększa obsługa funkcji sieciowych, zapewniających dostęp do internetowych serwisów muzycznych, m.in. Spotify, Tidal oraz Deezer, muzyki zgromadzonej w komputerze, smartfonie, tablecie lub dysku NAS, a także tysięcy internetowych stacji radiowych z całego świata (vTuner). Odtwarzacz obsługuje również pliki muzyczne wysokiej rozdzielczości FLAC/WAV/AIFF oraz Apple Lossless  a dzięki komunikacji Wi-Fi, Bluetooth i AirPlay z łatwością wyślemy do urządzenia muzykę z naszego smartfona, tabletu lub komputera.

Dzięki łączności Wi-Fi zestawem można sterować za pomocą wygodnej, intuicyjnej aplikacji MusicCast Controller dostępnej w języku polskim. Nie tylko ułatwia to użytkowanie, ale pozwala wykorzystać pełnię możliwości sprzętu np. unikalną funkcję Bluetooth output, która pozwala wysłać muzykę z MCR-N870 do słuchawek lub głośników Bluetooth, nawet innych producentów.

Zestaw mini Yamaha PianoCraft MCR-N870D z obsługą radia cyfrowego DAB+ z system MusicCast, technologią Bluetooth i Wi-Fi

Bardzo praktycznym rozwiązaniem, zwiększającym wygodę użytkowania CD-NT670, jest przycisk Ulubione na pilocie zdalnego sterowania. Wystarczy go nacisnąć, aby natychmiast zabrzmiało radio lub inne źródło muzyki, które użytkownik zapisał w pamięci urządzenia. Luksusowy charakter odtwarzacza podkreślają wysokiej jakości materiały, m.in. frontowy panel ze szczotkowanego aluminium, smukła szuflada płyty, aluminiowe pokrętło, a także panele boczne wykończone lakierem fortepianowym.

Równie wysokiej jakości materiałami wykończeniowymi szczyci się wzmacniacz zintegrowany. Wyróżnikiem urządzenia jest wbudowany 32-bitowy przetwornik C/A USB, dzięki któremu AU-670 precyzyjnie konwertuje sygnały ze źródeł dźwięku wysokiej rozdzielczości, zapewniając najwyższą jakość brzmienia. Układ obsługuje natywny format DSD 5,6 MHz (DSD128) i nagrania w rozdzielczości 384 kHz/32 bity. Zastosowanie asynchronicznego transferu sygnału zapewnia czystość i optymalną jakość odtwarzanego dźwięku.

Zestaw mini Yamaha PianoCraft MCR-N870D z obsługą radia cyfrowego DAB+ z system MusicCast, technologią Bluetooth i Wi-Fi

A-U670 wykorzystuje cyfrową końcówkę mocy z modulacją PWM, gwarantującą naturalność brzmienia – od delikatnych niuansów do wypełnionej energią dynamiki. Cechą wyróżniającą A-U670 jest tryb Pure Direct, który omijając regulację barwy dźwięku i równowagi wraz z jej stopniem wzmacniającym, zwiększa czystość brzmienia. Potwierdzeniem wysokiej klasy wzmacniacza i jednocześnie rozwiązaniem umożliwiającym uzyskanie wiernego brzmienia, są m.in. zaawansowane podzespoły oraz pozłacane złącza i terminale głośnikowe. Użytkownicy, którzy oczekują spektakularnego basu, mogą wykorzystać znajdujące się w A-U670 wyjście subwoofera i podłączyć dodatkowy głośnik subniskotonowy.

Kolumny głośnikowe wykorzystywane w systemie MCR-N870 to konstrukcje, których zadaniem jest odzwierciedlenie piękna zapisanego w plikach wysokiej rozdzielczości. Membrana przetwornika niskotonowego, A-PMD, stosowana jest również w high-endowych głośnikach z serii Soavo. Dzięki niej kolumny zapewniają trójwymiarową przestrzeń dźwiękową, umożliwiają doskonałą lokalizację źródeł dźwięku i dostarczają niesamowite wrażenia stereofoniczne. Za odtwarzanie wysokich tonów odpowiada 3-cm przetwornik z miękką kopułką, zapewniającą niesamowitą detaliczność i rozpiętość tonalną dźwięku. Wysoka jakość brzmienia to również zasługa sztywnej obudowy i technologii VCCS, która za pomocą specjalnej kompozytowej struktury, umieszczonej wewnątrz obudowy, tłumi niepożądane wibracje.

Specyfikacja Yamaha Grand PianoCraft MusicCast MCR-N870D

Moc wyjściowa140 W (70 W / kanał)
Zakresy radioweDAB, FM, Radio internetowe
Odtwarzane płytyCD
WejściaCyfrowe optyczne, Liniowe RCA, USB
WyjściaSubwoofer RCA, Słuchawkowe
Certyfikat DLNATak
Radio internetoweTak
Bezprzewodowy streamingAirPlay, Wi-Fi Direct, Bluetooth
Serwisy strumieniująceSpotify
Sterowanie aplikacjąTak
WiFiTak
Odtwarzane formaty plikówAAC, FLAC, MP3, WAV, WMA
FLAC, WAV 192/24Tak
BluetoothTak
Wymiary (S x W x G) - elektronika314 x 70 x 342 (zarówno wzmacniacz jak i CD)
Wymiary (S x W x G) - kolumny176 x 310 x 297
Waga - elektronika5.4 kg (łącznie)
Waga - kolumny9.2 kg (łącznie)

Opinie o Yamaha Grand PianoCraft MusicCast MCR-N870D

4.3
Ocena:
Średnia ocen: 4.3

(4 oceny)

 • 5 3
 • 4 0
 • 3 0
 • 2 1
 • 1 0

Masz ten produkt?

Dodaj Opinię

4 opinie

 1. Krzysztof

  Ocena:
  Ocena: 2
  W tej klasie sprzętu brak wejścia gramofonowego przy tylko jednym wejściu liniowym audio to jakiś absurd. Co z tego, że wieża wysokiej klasy, skoro totalnie niefunkcjonalna. Posiadacza gramofonu z pre-ampem oraz np. komputera czeka przekładanie kabli co chwila. Ktoś tu z kogoś robi głupka za niemałe pieniądze.
 2. Wookie

  Ocena:
  Ocena: 5
  Klasyk wśród zestawów mini. Yamaha zawsze trzyma poziom. Ten model wybrałem z uwagi na sporo lepszy dźwięk od modelu 670D, a składa się na to lepszy wzmacniacz i lepsze kolumny. Otrzymujemy brzmienie dużo wyższej próby. Bardziej klarowny przekaz z lepszą podstawą basową. Ogólnie słychać więcej i lepiej. Zestaw też ma więcej mocy i to słychać dość dosadnie odkręcając volume mocniej. Dodatkowo dochodzi jakość wykończenia kolumn. W modelu 670D są oklejone, za to w 870D mamy lakier fortepianowy i wygląda to świetnie. Dodatkowo audiofilskie terminale głośnikowe. Uzbroiłem je w przewód Real Calbe z serii Elite 300 z metalowymi wtykami. Gra świetnie i wygląda zabójczo!
 3. Krystian Krystian

  Ocena:
  Ocena: 5
  Porównywałem ten zestaw z modelem niższym i go faktycznie deklasuje. Dźwięk jest dużo lepszy. Bogatsze wysokie tony, ładna średnica i mocniejszy basik. Funkcjonalność ta sama. Co ciekawe Yamaha oznacza dziwnie te modele. W modelu 870D, na wzmacniaczu jest symbol AU-670 a na odtwarzaczu CD-NT670D, a w modelu 670D odpowiednio: A-670 i CD-NT670D. Odtwarzacze są dokładnie te same. Różnica jest w mocniejszym wzmacniaczu, dodatkowym DAC z wejściem USB dla komputera i innym kolumn. Tutaj różnica jest ogromna tak w graniu jak i w wykończeniu. Model 870D ma kolumny w wykończeniu w lakierze na połysk i pięknymi terminalami głośnikowymi. W modelu 670D kolumny są oklejone, co widać dość dobrze na krawędziach.
 4. Feliks

  Ocena:
  Ocena: 5
  Bardzo dobrze grający sprzęcik. Polecam

Do pobrania

Katalog

Test / Recenzja

News

Polecane Produkty

Podobne produkty

Polecane

Umów się na prezentację w salonie

W każdym z naszych salonów znajduje się sala odsłuchowa, w której w miłej atmosferze zaprezentujemy Ci brzmienie wybranego przez Ciebie sprzętu audio.

Umów się na spotkanie

Zobacz listę salonów

Umów się na spotkanie

Top Hi-Fi & Video Design

Salony firmowe

Salony firmowe

Top Hi-Fi & Video Design: