Marka: Yamaha

A-S3000 srebrny-czarny

Sztywna sprawniejsza konstrukcja zapewnia całkowitą ochronę przed wibracjami i gwarantuje najkrótszą drogę okablowania

Yamaha A-S3000 wykorzystuje na nowo zaprojektowaną, niezwykle wytrzymałą podwójną strukturę po to, by osiągnąć wyjątkowo czyste i dokładne wzmocnienie dźwięku. Dolna część chassis oraz izolator zabezpieczają przed zewnętrznymi drganiami i tworzą ruchomą konstrukcję dla każdej płytki drukowanej, która w połączeniu z niezależną ramą wewnętrzną całkowicie eliminuje wpływ wibracji.


Zasilacz składający się z transformatora i kondensatorów, które są głównym źródłem wewnętrznych drgań, jest pewnie zamocowany za pomocą trójwymiarowej ramy wewnętrznej i solidnie podtrzymywany przez panele przedni i tylny. Płytka obwodu wzmacniacza mocy oraz ogromne radiatory przytwierdzone są do wewnętrznych ram po lewej i prawej stronie. Jednostka zasilania i obwody wzmacniacza są tym samym strukturalnie izolowane, urzeczywistniając idealną konstrukcję, która całkowicie blokuje przesył wibracji. Co więcej, wewnętrzna rama wspierająca zasilacz ukształtowana jest tak, że tworzy pod spodem obszerną przestrzeń, umożliwiającą przeprowadzenie okablowania do każdego z obwodów najkrótszą możliwą drogą. Nowoopracowany stelaż z tą innowacyjną strukturą minimalizuje długość ścieżki sygnału i zachowuje niską impedancję, a ponadto zapewnia wysoką wytrzymałość i właściwości antywibracyjne. Rezultatem jest radykalne ograniczenie strat sygnału prowadzące do wybitnie czystego wzmocnienia dźwięku.

Duży, solidnie zamocowany transformator toroidalny z niezależną trójwymiarową ramą wewnętrzną

Niezależna trójwymiarowa rama wewnętrzna została stworzona po to, aby biorąc pod uwagę rozkład masy, zapewnić dużemu transformatorowi toroidalnemu, który znajduje się w centralnej części A-S3000, stabilniejsze mocowanie. Całkowicie pokryta miedzią wewnętrzna rama ma konstrukcję, która w jedną całość łączy ramy przednią-tylną i lewą-prawą wraz z wytrzymałą tłoczoną główną ramą jako podstawą, co redukuje drgania dochodzące z którejkolwiek strony. W oparciu o najsurowsze testy odsłuchowe, badające poszczególne właściwości soniczne różnych materiałów, podstawę, do której za pomocą wewnętrznej ramy przymocowany jest zasilacz, wykonano z mosiądzu. Ten materiał skutecznie redukuje wibracje powodowane przez transformator mocy, pomagając stworzyć dźwięk czystszy i przestrzenniejszy.

Wszechstronny projekt o niskiej impedancji, skrócone ścieżki sygnału i miedziowane chassis

W celu zapewnienia absolutnie najczystszego przesyłu sygnału, zdolnego oddać nawet najbardziej subtelne niuanse muzyki oraz ich ogromny dynamizm - dla przykładu, odtwarzając potężne, zwinne niskie częstotliwości i ukazując wszystkie emocjonalne niuanse ludzkiego głosu - metodycznie dążyliśmy do obniżenia impedancji w całym A-S3000. Zastosowanie podwójnej konstrukcji pod górną częścią stelaża stworzyło przestrzeń dla kabli, zapewniając najkrótszą drogę przewodom dostarczającym zasilanie z transformatora do stopnia mocy i przesyłającym sygnał audio. To pozwala eliminować straty w przesyłanym sygnale i zapewnia wygładzone napięcie zasilania, nawet podczas krótkotrwałych skoków głośności, a także umożliwia bardziej bezpośrednią reprodukcję dźwięku bez najdrobniejszego niekorzystnego wpływu na muzykę. Ponadto, trójwymiarowa wewnętrzna rama, do której przymocowano transformator mocy, pokryta jest miedzią. Z kolei obniżenie potencjału uziemienia gwarantuje ekstremalnie niską impedancję. To w znacznym stopniu obniża wpływ szumu i dostarcza głęboki i niezwykle emocjonalny dźwięk - taki, który perfekcyjnie przekazuje wszystkie emocje artysty.

 

Górny panel wykonany z niemagnetycznej aluminiowej płyty o grubości 6 mm

Panele przedni i górny wykonano z aluminium, niemagnetycznego materiału, w celu wyeliminowania jakiegokolwiek niekorzystnego wpływu na sygnał audio. Na podstawie najrygorystyczniejszych badań jakości dźwięku, grubość przedniego panelu ustalono na 7 mm, górnego na 6 mm. Zapewnienie niezwykle wytrzymałej struktury chassis pomaga w uzyskaniu niesamowicie naturalnego, przestrzennego dźwięku i jednocześnie umiejętnie kontroluje wpływ wibracji. Co więcej, otwory wentylacyjne zostały wycięte niezwykle precyzyjnie po obu strona górnego panelu, przedniej i tylnej, a także wykończone z najwyższą dbałością o detale. Stylowe szczeliny w centralnej części pasują do towarzyszącego CD-S3000 i jego projektu, mocno uwydatniając potężne źródło mocy wewnątrz urządzenia.

 

Izolacja za pomocą kolców lub podkładek izolacyjnych

Izolator jest najważniejszym elementem blokującym zewnętrzne wibracje. Wykorzystuje on  oryginalne metalowe nóżki Yamahy , dzięki czemu udało się zmaksymalizować możliwość kontrolowania drgań. Użytkownik może zdecydować się na wykorzystanie kolców znajdujących się w zestawie lub płaskiej izolacji z dołączonymi podkładkami oraz w razie konieczności użycie ich także w przypadku ustawienia sprzętu na regale.

Symetryczny projekt lewa-prawa dla niezależnej sekcji przedwzmacniacza i wzmacniacza mocy

Projekt obwodu wzmacniacza składa się z niezależnych sekcji przedwzmacniacza oraz wzmacniacza mocy i wyróżnia idealną symetrią lewa-prawa. Oddzielenie przedwzmacniacza, który przenosi sygnały niskoprądowe, od wzmacniacza mocy, przenoszącego wzmocnione sygnały wysokoprądowe, znacznie ogranicza pogorszenie dźwięku powodowane przez wzajemne zakłócenia. Co więcej, symetryczny projekt lewa-prawa, który zachowuje całkowite rozdzielenie lewego i prawego stopnia mocy, zapewnia doskonalszą separację kanałów i poprawia czystość stereofonii.

Wzmacniacz mocy z tranzystorami MOSFET oraz zbalansowanym zasilaniem i torem sygnałowym

Zasadniczy projekt obwodu wzmacniacza mocy korzysta z zastrzeżonej przez Yamahę technologii wzmacniacza mocy ze zbalansowanym zasilaniem i torem sygnałowym. Zastosowanie wyjściowych terminali z taką samą polaryzacją po dodatniej i ujemnej stronie stopnia wyjściowego, a także całkowite odseparowanie obwodu ujemnego sprzężenia zwrotnego oraz zasilania w łącznej liczbie czterech dodatnich i ujemnych stron lewego i prawego kanału, umożliwia całkowicie symetryczną pracę stopnia wyjściowego w trybie push-pull. W pełni oddzielony od masy obwód wzmacniacza mocy usuwa jakikolwiek negatywny wpływ maleńkich wahań napięcia lub szumu uziemienia. Co więcej, elementy wyjściowe składają się z tranzystorów MOSFET, zapewniających ciepły i naturalny charakter dźwięku. Zastosowanie tranzystorów MOSFET o tej samej polaryzacji, zarówno w dodatniej jak i ujemnej stronie zasilania, jeszcze pełniej rozwija ideał symetrycznej konstrukcji, w celu wyeliminowania zależności jakości dźwięku od różnicy w polaryzacji - główną rozpoznawalną cechę wzmacniacza ze zbalansowanym zasilaniem i torem sygnałowym - skutkując brzmieniem z ponadprzeciętnym stosunkiem sygnału do szumu i doskonale zdefiniowaną sceną dźwiękową. Wszystkie stopnie wzmacniacza zintegrowanego A-S3000 wykorzystują w pełni zbalansowaną transmisję i wzmocnienie sygnału. Co więcej, obwody kontroli systemu (głośność, barwa, itd.) przedwzmacniacza uwydatniają całkowicie zbalansowaną pracę, uzyskując idealną równowagę we wszystkich stopniach.

 

Zbalansowana transmisja we wszystkich stopniach

A-S3000 wyróżnia się w pełni zbalansowaną transmisją sygnału. Ponadto obwody regulacji (głośności, barwy, itd.) w przedwzmacniaczu charakteryzują się całkowicie zbalansowaną pracą, urzeczywistniając we wszystkich stopniach idealny równowagę.

 

 

 

Transformator toroidalny dla całkowitej eliminacji strat sygnału

Okablowanie transformatora mocy wykorzystuje pomysłową metodę w celu znacznego zredukowania impedancji. Połączenie pomiędzy uzwojeniem a przewodami zostało usunięte i wykorzystano metodę bezpośredniego połączenia uzwojenia do terminali zaciskowych. To zapewnia zasilanie, które ogranicza straty połączenia i energii powodowane przez lutowanie. Toroidalny transformator został wybrany przede wszystkim ze względu na jakość brzmienia, gwarantując ponadprzeciętną moc, a także wyjątkowo naturalny i przestrzenny dźwięk.

 

Niezwykle niska impedancja dzięki bezpiecznemu śrubowemu połączeniu

W celu całkowitego wyeliminowania strat energii sygnału ważne części, nawet w obwodzie,  wykorzystują zakręcane połączenia. W dodatku do okablowania bloku kondensatora jednostki mocy - który jest prawdziwym sercem wzmacniacza i jako taki wymaga dużej mocy - wykorzystano zakręcane połączenia we wszystkich ważnych punktach transmisji sygnału, wliczając w to połączenie obwodu przedwzmacniacza z obwodem wzmacniacza mocy i okablowanie prowadzące do terminali głośnikowych ze stopni wyjściowych wzmacniacza mocy. W połączeniu z maksymalnym możliwym skróceniem ścieżki sygnału to znacząco obniża impedancję i znakomicie redukuje stratę sygnału.

Wybitnej jakości elektroniczna kontrola głośności dla optymalnego dźwięku

Wykorzystaliśmy wysokiej jakości cyfrową kontrolę głośności, specjalnie zaprojektowaną przez New Japan Radio Co., Ltd., która składa się z drabinki rezystancyjnej, usuwając tym samym wpływ obniżenia współczynnika szybkości narastania sygnału lub podkolorowania dźwięku. W trybie  bezpośrednim, który omija obwody barwy, konfiguracja jest w pełni dyskretna, a ścieżka sygnału nie przechodzi przez wzmacniacz operacyjny, zapewniając czystszy dźwięk i znakomitą, szybką odpowiedź na zmiany dużej głośności i strome transienty.

 

Dyskretnie skonfigurowany wzmacniacz gramofonowy i wzmacniacz słuchawkowy

Stopień wzmocnienia MC wyposażony w korektor gramofonowy oraz wzmacniacz słuchawkowy zostały zbudowane na elementach dyskretnych, co skutkuje bogatym dźwiękiem podczas odtwarzania nagrań z płyt winylowych lub słuchania za pomocą słuchawek.

 

 

 

 

Kunsztowne, duże wskaźniki poziomu sygnału wizualizują dynamikę muzyki

A-S3000 wykorzystuje umieszczone na przednim panelu duże wskaźniki poziomu sygnału, zapewniając poczucie bezpośredniej wizualizacji dynamiki i rytmu muzyki. Te piękne wskaźniki są lekko podświetlone diodami LED, nadającymi im ciepły, podobny do lampowego wygląd. Wskaźniki poziomu można, w uzupełnieniu wyświetlacza VU, przełączyć na wskazania wartości szczytowej i wybrać je w zależności od preferencji użytkownika. Co więcej, sfazowana szklana szybka została  precyzyjnie dopasowana do tylnej powierzchni przedniego panelu, bez pozostawienia jakichkolwiek szpar i bez użycia śrub połączeniowych, gwarantując tym samym jednostce nadzwyczajnie elegancki projekt.

Skrupulatnie zaprojektowany i piękny w wyglądzie - tak jak muzyczny instrument

Jak przystało na najlepszy komponent audio, A-S3000 zapewnia poczucie obecności wspaniałego instrumentu muzycznego, całkowicie pozbawionego śrub i mocowań, które byłyby widoczne z zewnątrz. Każdy najdrobniejszy aspekt konstrukcji urządzenia i projektu tryska mistrzowskim kunsztem i odzwierciedla obsesję na punkcie jakości - prawdziwie muzycznej jakości możliwej tylko w przypadku Yamahy, wiodącego światowego producenta instrumentów muzycznych. Wzmacniacz z jego wytwornym wyglądem został drobiazgowo wykończony poprzez umiejętne zastosowanie zaawansowanych technologii obróbki: zintegrowanie górnego panelu z drewnianymi bokami oraz wyeliminowanie szczelin lub różnic poziomów, mimo zastosowania różnych materiałów  wykończeniowych - metalu i drewna.

Oryginalne zaciski głośnikowe dla wysokiej jakości dźwięku, równie dobre, jak piękne i łatwe w użyciu

Zaciski głośnikowe są ostatnim ogniwem w łańcuchu audio tego wzmacniacza, i także one zostały zaprojektowane z drobiazgową obsesją. To zakręcane terminale z dużymi uchwytami i wyróżniające się oryginalnym projektem. Zaciski wykonane poprzez cięcie czystego mosiądzu umożliwiają bezpieczne połączenie bez ograniczeń w jakości dźwięku. Co więcej, ich kształt jest precyzyjnie dopasowany do ludzkich palców - nie tylko tworząc eleganckie wizualne wrażenie, lecz także umożliwiając użytkownikowi łatwe ich odkręcenie i pewne zaciśnięcie przy użyciu minimalnej siły. Zaciski akceptują także wtyki bananowe.

 

 

Obsesyjny, drobiazgowy projekt przełączników - misterny, bogato teksturowany, łatwy w użyciu

Od momentu gdy kontrolery - pokrętło głośności, przełączniki, itd. - stały się częściami wzmacniacza, które użytkownicy dotykają i czują bezpośrednio, zadbaliśmy o to, by faktura ich powierzchni i wygląd zostały zaprojektowane z największą dbałością o detale. Indywidualne kontrolery takie jak pokrętła do regulacji głośności lub wyboru wejścia, emanują bogatą elegancją dzięki wykorzystaniu  skrawanego aluminium. Przełączniki, w tym włącznik zasilania, wykonano z obsesyjną dbałością o każdy detal; zostały uformowane z wytwornym mistrzostwem, więc kiedy je podnosisz lub opuszczasz, nie zauważysz przerwy pomiędzy przełącznikiem i powierzchnią panelu.

Pilot zdalnego sterowania z prostym projektem i doskonałą fakturą

Dołączony pilot zdalnego sterowania cechuje się projektem dopełniającym aluminiowy panel wzmacniacza i wyróżnia prostym, czytelnym układem przycisków i zachwycającą metaliczną fakturą. W dodatku do podstawowej regulacji głośności i przełączników wejścia A-S3000, może być także wykorzystywany do obsługi CD-S3000.

 

Specyfikacja Yamaha A-S3000 srebrny-czarny

Moc wyjściowa2 x 170 W
Impedancja głośników (min)4
Pasmo przenoszenia5 Hz - 100.000
Stosunek sygnał/szum103
Zniekształcenia THD0,025
Wyjście słuchawkoweTak
Tryb Pure DirectTak
Korekcja tonówTak
PilotTak
Głośniki A/BTak
TransformatorToroidalny
Pobór mocy (max)350
Pobór mocy (standby)0,3
Wymiary (S x W x G) mm435 x 180 x 464
Waga kg24,6

Opinie o Yamaha A-S3000 srebrny-czarny

Masz ten produkt?

Dodaj Opinię

Do pobrania

Katalog

Test / Recenzja

News

Polecane Produkty

Podobne produkty

Polecane

Umów się na prezentację w salonie

W każdym z naszych salonów znajduje się sala odsłuchowa, w której w miłej atmosferze zaprezentujemy Ci brzmienie wybranego przez Ciebie sprzętu audio.

Umów się na spotkanie

Zobacz listę salonów

Umów się na spotkanie

Top Hi-Fi & Video Design

Salony firmowe

Salony firmowe

Top Hi-Fi & Video Design: