Sprawdź dlaczego warto przyjść do naszych salonów

Gramofon Thorens TD 102 A

Thorens TD 102 A to model, w którym silnik jest połączony z talerzem za pomocą paska – stąd określenie „gramofon z napędem paskowym”. Za regulację obrotów silnika odpowiedzialny jest w tym urządzeniu moduł elektroniczny. Takie rozwiązanie jest niezwykle przyjazne dla użytkownika, gdyż praktycznie nie wymaga ingerencji z jego strony.

Gramofon Thorens TD 102 A

Budowa i funkcje modelu TD 102 A

Talerz gramofonu wykonany jest z aluminium, natomiast ramię to często używany w konstrukcjach Thorensa model TP 72. Główną rolę pełni w nim karbonowa rurka, która znacząco zwiększa sztywność ramienia i jednocześnie powoduje zmniejszenie drgań.

Gramofon wyposażony jest w bardzo cichy silnik i funkcję automatycznego wyłączania (wyłącznik krańcowy). Po zakończeniu odtwarzania ramię unosi się i wraca do pozycji początkowej, a gramofon wyłącza się. Ta funkcjonalność jest niezwykle wygodna, ponieważ nie trzeba pamiętać o wyłączeniu urządzenia po skończonym odtwarzaniu płyty.

Model TD 102 A ma też funkcję automatycznego startu, dzięki której talerz zaczyna obracać się po wciśnięciu przycisku Start. Ramię samodzielnie ustawia się na początku płyty i opadając na nią, rozpoczyna odtwarzanie muzyki. Całości dopełnia umiejscowiony między przyciskami Start i Stop przełącznik wielkości płyty, dający użytkownikowi możliwość ustawienia odtwarzania longplay’ów oraz singli.

Producent zastosował stałe połączenie headshella z ramieniem (headshell to element, do którego montuje się wkładkę gramofonową), aby uniknąć dodatkowych punktów połączeniowych w torze audio.

Gramofon Thorens TD 102 A

Wkładka AT-V95E w zestawie

W komplecie z modelem TD 102 znajdziesz najnowszą wkładkę Audio-Technica z serii VM95 – model AT-V95E. Pozwala ona na sukcesywne udoskonalanie toru sygnałowego, dzięki możliwości łatwej wymiany igły na inną, o praktycznie dowolnym szlifie (włącznie ze szlifem Shibata). Należy mieć na uwadze, że im doskonalszy szlif igły, tym lepsza jakość dźwięku. Jest to spowodowane tym, że igła z lepszym szlifem, zagłębiając się w rowek płyty, wchodzi głębiej, a tym samym umożliwia wydobycie z nagrania większej ilości szczegółów.

Gramofon Thorens TD 102 A

Wygoda użytkowania

Model TD 102 A jest wygodny w obsłudze i gotowy do użytku praktycznie od razu po wyjęciu z opakowania. Wystarczy jedynie umieścić talerz na osi oraz założyć pasek na napęd. Czynności te są łatwe do wykonania i zazwyczaj nie sprawiają żadnych problemów. Gramofon sprzedawany jest wraz ze wstępnie zbalansowanym ramieniem (ustawioną siłą nacisku ramienia na płytę winylową).

Waga ramienia i związany z tym nacisk igły na płytę powinien być ustawiony zgodnie z zaleceniami producenta wkładki. W wypadku wkładki AT-V95E siła nacisku wynosi od 1.8 do 2.2 g (zalecana wartość to 2.0 g).

Producent fabrycznie ustawił anty-skating (czyli parametr związany z siłą odśrodkową i dośrodkową, jaka działa na ramię). Należy pamiętać, by nie zmieniać tego ustawienia, ponieważ jego przywrócenie będzie możliwe dopiero przy pomocy płyty bezrowkowej.

Model TD 102 A ma na wyposażeniu pokrywę przeciwpyłową. Może być wykończony czarnym lakierem fortepianowym lub fornirem z drewna orzechowego lakierowanym na wysoki połysk.

 

Znakomity dźwięk dla telewizora w kompaktowych rozmiarach

A26 to podstawkowe kolumny głośnikowe typu all-in-one, w których skumulowano 40 lat doświadczenia w tworzeniu zaawansowanych konstrukcji audio. Efektem są głośniki, które zapewniają imponujące wrażenia brzmieniowe z telewizora, jednocześnie gwarantując mocniejszy i pełniejszy dźwięk niż ten, który dostarczany jest z tradycyjnego soundbara.

Multiroom – muzyka we wszystkich pomieszczeniach

A26 bez trudu można wykorzystać jako komponent domowego systemu multiroom – wystarczy, że połączysz bezprzewodowo głośniki rozstawione w różnych pokojach w jedną lub kilka grup, aby cieszyć się wspaniałym dźwiękiem w całym domu czy w kilku pomieszczeniach jednocześnie. Każdy z użytkowników ma także indywidualny dostęp do swojej ulubionej muzyki, jako że wszystkimi głośnikami multiroom można sterować w pełni niezależnie.

Brzmienie dopasowane do własnych preferencji

Konstruktorzy Audio Pro zadbali o to, aby jak najbardziej ułatwić użytkownikowi precyzyjne dopasowanie brzmienia do własnych preferencji. W tym celu opracowana została specjalna aplikacja Audio Pro Control – dostępna na smartfony oraz tablety z iOS/Android. Za jej pomocą możliwe jest dokładne dostrojenie charakterystyki brzmienia, regulacja basów i sopranów czy włączenie wirtualnego dźwięku przestrzennego (tylko dla wejścia ARC).

Prawdziwy dźwięk w jakości hi-fi

Model A26 stanowi połączenie cech i funkcji kompletnego rozwiązania audio do domowej rozrywki. Łączność bezprzewodowa Bluetooth aptX pozwala z łatwością przesyłać do kolumn dźwięk wprost z urządzeń mobilnych. Istnieje również możliwość odtwarzania muzyki z serwisów on-line, natomiast chcąc podłączyć do A26 zewnętrzne źródło dźwięku – np. gramofon lub odtwarzacz CD – wystarczy użyć wejścia analogowego.

Komfort sterowania

Wraz z kolumnami dostarczany jest pilot zdalnego sterowania, który ułatwia obsługę odtwarzania, głośności i wyboru źródeł. Ponadto wyposażono go także w pięć przycisków szybkiego wyboru, do których wystarczy przypisać preferowaną stację radiową czy listę odtwarzania (np. ze Spotify), po czym przywołać ją za pośrednictwem jednego przycisku.

Złącze HDMI z obsługą ARC

Wygoda użytkowania A26 zwiększa złącze HDMI kompatybilne z ARC. Połączenie głośników z dowolnym telewizorem obsługującym ARC otwiera możliwość sterowania nimi za pomocą pilota do telewizora.

Specyfikacja techniczna

Wzmacniacze i przetworniki

Wzmacniacz: cyfrowy Class D, 2 x 75W
Głośnik wysokotonowy: 25 mm tekstylna kopułka
Głośnik niskotonowy: 114 mm o długim skoku
Membrany bierne: 2 × 165 mm

Wejścia

Standard Bluetooth 5.0 z kodekiem apth-X Low Latency
Aux 3,5 mm
Cyfrowe optyczne złącze TOSLink (tylko PCM)
ARC/TV (tylko PCM)

Wyjścia

RCA Sub Out

Wymiary

W × S × G: 238 × 150 × 200 mm

Częstotliwość

Pasmo przenoszenia: 45 – 20 000 Hz
Częstotliwość zwrotnicy: 2 800 Hz

Inne

Pilot zdalnego sterowania frezowany z litego aluminium. Uwaga! Uchwyt ścienny sprzedawany oddzielnie.

TD 102 A (czarny połysk)
Typ ramieniaProste
Typ wkładkiMM
Odczyt płytyAutomatyczny
Prędkość obrotowa33 1/3, 45
Waga talerza0.7 kg (aluminium)
Przeniesienie napęduPasek
Wyjście USBNie
Wbudowany przedwzmacniaczTak
Pokrywa w komplecieTak
Wymiary (S x W x G) mm420 x 141 x 355
Waga kg5,4
A26 czarny
Moc wzmacniacza2 x 75 W Class D
Pasmo przenoszenia45 – 20.000 Hz
WiFiTak
AirPlayNie
BluetoothTak
Port USBNie
Wbudowany dockNie
Wejście analogoweTak (RCA)
Wejście cyfroweOptyczne
PilotTak
Typ zasilania230V
Wymiary (S x W x G) mm150 x 238 x 200
InneRCA Sub out, HDMI: TV/ARC

Polecane Produkty

Akcesoria

Marki: Thorens, Audio Pro

TD 102 A + A26

As low as 5 548 zł
/ komplet

Wysyłka: w ciągu 24h

Sprawdź szczegóły

Produkt chwilowo niedostępny

Powiadom o dostępności

Odbiór w salonie: już za godzinę

Sprawdź dostępność w salonie

Darmowa dostawa

Dowiedz się więcej

Rata 20 x 0% tylko 277 zł

Sprawdź szczegóły
Zestaw all-in-one składający się z gramofonu Thorens TD 102 A oraz dwóch podstawkowych kolumn głośnikowych typu all-in-one Audio Pro A26

Polecane

Umów się na prezentację w salonie

W każdym z naszych salonów znajduje się sala odsłuchowa, w której w miłej atmosferze zaprezentujemy Ci brzmienie wybranego przez Ciebie sprzętu audio.

Umów się na spotkanie

Zobacz listę salonów

Umów się na spotkanie

Top Hi-Fi & Video Design

Salony firmowe

Salony firmowe

Top Hi-Fi & Video Design: