Zestawy stereo

Audio Analogue Crescendo wzmacniacz zintegrowany + odtwarzacz CD

Kategoria
Zestawy stereo
5 198

Porównywarka 0
Dostępność:
Prosimy o kontakt
Umów się na prezentację

Z przyjemnością zaprezentujemy możliwości dźwiękowe poszczególnych urządzeń, podczas indywidualnie przygotowanej prezentacji w wybranym salonie.

Bardzo prosimy o wypełnienie poniższego formularza, a będzie nam miło zarezerwować salę odsłuchową i przygotować odpowiedni system.

Termin prezentacji potwierdzimy mailem lub telefonicznie.

Wzmacniacz zintegrowany Audio Analogue Crescendo

Audio Analogue Crescendo jest stereofonicznym wzmacniaczem zintegrowanym o mocy 50 W na kanał (8 Ω). Przy obciążeniu 4 Ω moc wyjściowa urządzenia wzrasta do 80 W na kanał. Crescendo może pochwalić się bardzo niskimi zniekształceniami i szumem – poniżej 0,05%. To nadzwyczajnie dobre parametry w odniesieniu do uzyskiwanej mocy i klasy produktu. Ale nie tylko te cechy decydują o tym, że Audio Analogue Crescendo jest wzmacniaczem zintegrowanym klasy high-end. To przede wszystkim zasługa wysokiej jakości brzmienia, jakie zapewnia urządzenie, a także pozostałe, ponadprzeciętne parametry.

Stosunek sygnał/szum przekracza 100 dB, a pasmo przenoszenia 150 kHz. Dzięki temu Crescendo potrafi zaprezentować wszelkie niuanse zapisane na nagraniu. Swój maksymalny potencjał wzmacniacz pokazuje w połączeniu z odtwarzaczem CD Crescendo, bowiem obie konstrukcje zostały perfekcyjnie dostrojone do siebie.
Wzmacniacz zintegrowany przekonuje nie tylko wysokiej jakości dźwiękiem i bardzo dobrymi parametrami, lecz także wszechstronnością. Crescendo wyposażony jest w pięć wejść liniowych oraz umieszczone na przednim panelu wejście umożliwiające podłączenie odtwarzacza MP3, np. iPoda. Miłośników analogowych nagrań ucieszy wyjście gramofonowe oraz wyjście nagrywania. Jedno z wejść liniowych można skonfigurować w trybie by-pass, co pozwala wykorzystać wzmacniacz w systemie kina domowego. W takim układzie wzmacniacz zintegrowany Crescendo może zasilać przednie głośniki, które z kolei można dzielić pomiędzy system stereo i zestaw AV.
Funkcjonalność Audio Analogue Crescendo zwiększają funkcja balansu oraz wejście wyzwalacza. Ponadto urządzenie daje użytkownikowi możliwość wyboru skali regulacji głośności, tak aby dopasować ją do charakterystyki kolumn głośnikowych.  Dostępne są cztery różne skale – trzy zostały zaprojektowane różnej czułości głośników, a czwarta obejmuje 79 kroków, każdy po 1 dB.

Odtwarzacz CD Audio Analogue Crescendo

Audio Analogue Crescendo jest odtwarzaczem płyt CD, wyposażonym w mechanizm TEAC CD-5010A oraz przetwornik C/A 192 kHz/24 bity. Układ taktujący opiera się na układzie Burr Brown 192 kHz/24 bity, zapewniającym niezwykle niską wartość jitteru. To wszystko, w połączeniu ze starannie zaprojektowaną konstrukcją wewnętrzną oraz precyzyjnym zestrojeniem całości, gwarantuje wysoką jakość brzmienia, szczególnie przy połączeniu ze wzmacniaczem zintegrowanym Audio Analogue Crescendo.Odtwarzacz CD Crescendo jest efektem pogłębionych badań i dbałości o detale. Projektanci Audio Analogue wykorzystali technologię, która dotychczas spotykana była tylko w referencyjnych odtwarzaczach – wszystko po to, aby zmaksymalizować wartość urządzenia w odniesieniu do jego ceny.
Zastosowany napęd CD to CD-5010A, który został specjalnie przygotowany przez TEAC’a. Układ opiera się na mechanizmie CD ROM, zmniejszającym prędkość obrotową i udoskonalającym tryb odczytu. Ma to znaczący wpływ na zminimalizowanie poziomu wyjściowego jitteru. Dzięki temu całość gwarantuje wysoką jakość dźwięku.
Układ konwersji cyfrowo-analogowej tworzony jest przez system taktujący 192 kHz/24 bity Burr Brown (jitter szczątkowy mniejszy niż 50 ps!) i przez zaawansowaną wielopoziomową architekturę przetwornika C/A Delta Sigma 192 kHz/24 bity. Układ przetwarzający umieszczony jest na oddzielnej płytce, aby zapobiec zakłócaniu sygnału audio przez wysokie częstotliwości.  
Zastosowane oprogramowanie do zarządzania jest efektem długich i starannych badań, które miały na celu wykorzystanie zalet mechanizmu CD, dzięki czemu gwarantuje perfekcyjny dźwięk i maksymalnie ułatwia obsługę odtwarzacza.

Crescendo - Wzmacniacz
Sekcja wzmacniacza
Moc wyjściowa 2 x 50 W
Impedancja głośników (min) -
Typ wzmacniacza Analogowy
Pasmo przenoszenia 150 000
Stosunek sygnał/szum > 100
Zniekształcenia THD 0,05
Wejścia / wyjścia
Wejścia analogowe RCA
Wejścia cyfrowe Nie
Wejście gramofonowe Opcjonalnie (MC/MM)
Wyjście słuchawkowe Tak
Dodatkowe funkcje
Tryb Pure Direct Nie
Korekcja tonów Nie
Pilot Tak
Głośniki A/B Nie
Zasilanie
Transformator Toroidalny
Pobór mocy (max) 350
Pobór mocy (standby) -
Ogólne
Wymiary (S x W x G) mm 444 x 81 x 381
Waga kg 10,5
Crescendo - CD
Sekcja odtwarzacza
Odtwarzane formaty płyt CD
Przetworniki C/A Delta Sigma 24/192
Pasmo przenoszenia 20 - 20 000
Zniekształcenia THD < 0,005
Stosunek sygnał/szum 97
Zakres dynamiki 97
Wejścia / wyjścia
Wyjścia cyfrowe Coaxial
Wyjścia analogowe RCA
Wejścia cyfrowe Brak
Sekcja sieciowa
Certyfikat DLNA Nie
Radio internetowe Nie
Bezprzewodowy streaming Nie
Serwisy strumieniujące Nie
FLAC, WAV 192/24 Nie
Tryb GAPLESS (bez pauz) Nie
Sterowanie aplikacją Nie
WiFi Nie
Zasilanie
Pobór mocy (max) 25
Pobór mocy (standby) -
Ogólne
Wymiary (S x W x G) mm 444 x 81 x 348
Waga kg 6,8
Warunki gwarancji - Warunki gwarancji PDF [90.75K]
Test / Recenzja
Test Audio-Technica ATH-MSR7NC + AudioQuest DragonFly Black (Spider's web MARZEC 2017) - "... Muzyka słuchana na tych słuchawkach nabiera zupełnie innego smaku. Smaku, co do którego jeszcze niedawno byłem pewien, iż nie da się go uzyskać w tak niewielkim budżecie. A jednak!..." JPG [2.45M]
Test Audio-Technica ATH-W1000Z (audiofanatyk.pl LUTY 2017) - "... scenę uważam w W1000Z za tajną broń tych słuchawek, która może nie od razu, ale z czasem buduje bardzo mocne, pozytywne zdanie o tych słuchawkach..." JPG [5.30M]

Przewodniki

Chcesz skompletować swój pierwszy zestaw audio?
Chciałbyś pogłębić swoją wiedzę? Zapraszamy do
zapoznania się z naszymi przewodnikami.

Salony sprzedaży


Bydgoszcz
Katowice
Kielce
Kraków
Lublin
Łódź
Poznań (Woźna)
Poznań (Posnania)
Sopot
Szczecin
Warszawa (Andersa)
Warszawa (Naruszewicza)
Warszawa (Nowogrodzka)
Wrocław