Kategoria

Zestawy stereo i wieże hi-fi do domu

(621 produktów)

Zestawy stereo są jednym z najpopularniejszych typów systemów audio. Pod tym pojęciem kryje się jednak wiele różnych konfiguracji. Dostępne są zarówno dzielone systemy, składające się z wielu komponentów, jak i modele all-in-one, które skupiają wiele funkcji w jednej obudowie. Wybór konfiguracji zależy między innymi od budżetu, dostępnej przestrzeni, a także koncepcji obranej przez użytkownika. Nieodłączną częścią systemu stereo są także głośniki. Wspólną cechą wszystkich dobrych systemów stereo jest odtwarzanie dźwięku z dwóch kanałów audio w bardzo dobrej jakości, dające użytkownikom wiele radości z odsłuchu i gwarantujące niesamowite wrażenia, zarówno podczas słuchania muzyki, jak i oglądania filmów.

Wybierz swój zestaw stereo

Rodzaje źródeł dźwięku w zestawach stereo

Obecnie istnieje wiele różnych źródeł dźwięku, które mogą być wykorzystywane w zestawach stereo. Wybór zależy od preferencji użytkownika. W każdej grupie urządzeń oferowane są modele mieszczące się w różnych półkach cenowych. Pod tym względem możemy wyróżnić:

 • Zestawy stereo z odtwarzaczem sieciowym
 • Zestawy stereo z odtwarzaczem CD/SACD
 • Zestawy stereo z gramofonem
 • Zestawy stereo z tunerem radiowym

Zestawy stereo z odtwarzaczem sieciowym

Odtwarzacze sieciowe – wyposażone w moduł Wi-Fi i złącze Ethernet – stanowią obecnie jedno z najchętniej wybieranych źródeł dźwięku w zestawach stereo. Na dużą popularność tych urządzeń wpływa bez wątpienia łatwy dostęp do milionów utworów i odtwarzanie plików audio bez konieczności zakupu fizycznych nośników. Oprócz odtwarzania muzyki z serwisów streamingowych większość modeli oferuje także radio internetowe. Część producentów wyposaża modele w wejścia cyfrowe oraz możliwość odtwarzania muzyki z dysku NAS lub zewnętrznego nośnika. Odtwarzacze sieciowe mogą być obsługiwane za pomocą aplikacji mobilnej, co wpływa na wygodę użytkowania. Szeroki wybór tego typu urządzeń na rynku sprawia, że użytkownicy bez trudu znajdą model dopasowany pod kątem funkcjonalności, brzmienia oraz posiadanego budżetu, zwracając przy tym uwagę na najdrobniejsze szczegóły.

Więcej informacji na temat wyboru odtwarzaczy sieciowych znajdziecie w tym artykule.

Zestawy stereo z odtwarzaczem CD/SACD

Zestawy, w których źródło dźwięku stanowi odtwarzacz CD/SACD nadal cieszą się dużą popularnością wśród użytkowników. „Cedeki” wybierane są nie tylko przez tradycjonalistów. Decydują się na niego użytkownicy poszukujący dobrej jakości dźwięku. Format CD Audio cechuje się bezstratnym zapisem dźwięku w rozdzielczości 16-bit/44.1kHz. Jakość dźwięku jest zatem wyższa w stosunku do oferowanej przez niektóre serwisy streamingowe.

Urządzenia pozwalające na odtwarzanie płyt SACD są droższe niż klasyczne modele. Wynika to z konieczności zastosowania innego napędu. Zdania na temat wyższości płyt SACD nad CD są podzielone wśród użytkowników.

Większość odtwarzaczy CD i SACD wyposażona jest w wyjścia cyfrowe. Dzięki temu użytkownicy posiadający zewnętrzny przetwornik DAC mogą konwertować sygnał, korzystając z tego urządzenia. Przetwarzanie sygnału do postaci analogowej za pomocą zewnętrznego DAC-a wpływa na poprawę jakości brzmienia zestawu stereo.

Zestawy stereo z gramofonem

Gramofony, będące źródłem dźwięku od ponad 100 lat, przeżywają obecnie renesans. Od kilku lat notuje się stały wzrost sprzedaży tych urządzeń. Część użytkowników wykorzystuje to urządzenie jako główne źródło dźwięku w zestawie stereo. Nic w tym dziwnego! Charakterystyczne jest nie tylko brzmienie czarnej płyty. Niespotykane w żadnym innym źródle dźwięku są także czynności związane z rozpoczęciem odtwarzania oraz te wykonywane po jego zakończeniu. Warto pamiętać, że poprawna obsługa gramofonu wymaga od użytkownika pewnej wiedzy.

Zestawy stereo z tunerem radiowym

Tunery radiowe pozwalają na odtwarzanie sygnału radiowego. Wyróżniamy odbiorniki analogowe, pozwalające na odtwarzanie sygnału FM/AM oraz cyfrowe – DAB/DAB+. Trzeba przyznać, że czasy, kiedy radio stanowiło podstawowe źródło dźwięku w zestawach stereo, już dawno minęły. Niemniej jednak nadal istnieje grupa użytkowników, którzy chętnie po nie sięgają.

Tunery radiowe mogą stanowić osobne urządzenia (np. Rotel T11). Warto pamiętać, że tę funkcję ma amplituner stereofoniczny (amplituner sieciowy stereo), miniwieże oraz część urządzeń all-in-one.

Rodzaje urządzeń wzmacniających dźwięk w zestawach stereo

Elementem wzmacniającym sygnał z zestawie stereo może być jedno urządzenie – wzmacniacz stereofoniczny, czy amplituner. Użytkownicy pragnący uzyskać lepszą jakość dźwięku decydują się na wydzielenie urządzeń odpowiedzialnych za amplifikację. Wówczas niezbędny jest zakup dwóch urządzeń – przedwzmacniacza oraz końcówki mocy. Wyróżniamy przede wszystkim:

 • Zestawy stereo ze wzmacniaczem zintegrowanym
 • Zestawy stereo z przedwzmacniaczem i końcówką mocy
 • Zestawy stereo z amplitunerem
 • Miniwieże (zestawy wieżowe, wieże stereo)

Wzmacniacz zintegrowany w zestawie stereo

Wzmacniacze zintegrowane są urządzeniami przeznaczonymi do wzmacniania sygnału płynącego ze źródła. Składają się z dwóch osobnych sekcji – przedwzmacniacza oraz końcówki mocy, które zamknięte są w jednej obudowie. Pozwala to zmniejszyć koszty systemu. Wzmacniacze zintegrowane zajmują także mniej miejsca w stosunku do systemów dzielonych. Te cechy sprawiają, że to właśnie te urządzenia są najczęściej wybierane do systemów stereo.

Na rynku istnieje niezwykle bogaty wybór wzmacniaczy zintegrowanych, które różni m.in. moc wyjściowa, funkcjonalność, brzmienie oraz cena.

Zestawy stereo z przedwzmacniaczem i końcówką mocy

Zestawy stereo złożone z przedwzmacniacza oraz wzmacniacza mocy określane są także jako systemy dzielone. Za wzmocnienie sygnału odpowiadają wówczas dwa niezależne urządzenia – przedwzmacniacz oraz wzmacniacz mocy. W pierwszym następuje wstępne wzmocnienie sygnału. To urządzenie służy także do regulacji głośności oraz wyboru źródła. Następnie sygnał, za pomocą kabli RCA lub XLR, przekazywany jest do wzmacniacza mocy (końcówki mocy). Tam następuje ostateczne wzmocnienie sygnału do poziomu pozwalającego na napędzenie kolumn. Rozdział urządzeń odpowiedzialnych za amplifikację sygnału pozwala uzyskać lepszą jakość dźwięku. Dzieje się tak, ponieważ przedwzmacniacz, w którym następuje wstępna obróbka i wzmocnienie sygnału, odseparowany jest od końcówki mocy. Rozdział urządzeń wzmacniających sygnał o różnych natężeniach pozwala wyeliminować wzajemne interferencje. Warto dodać, że w takich urządzeniach stosowane są także podzespoły wyższej jakości. Dzięki temu sygnał z dzielonych systemów stereo ma z reguły lepsze parametry – wyższy stosunek sygnału do szumu oraz większą dynamikę. Właśnie dlatego bardziej doświadczeni użytkownicy często wybierają dzielone systemy, które w połączeniu z odpowiednimi głośnikami zapewnią realistyczny dźwięk i wyjątkowe wrażenia na wysokim poziomie.

Zestawy stereo z amplitunerem

Bardzo często wybieraną konfiguracją w zestawie stereo jest amplituner oraz głośniki. To rozwiązanie pozwala stworzyć nowoczesny zestaw stereo z bogatą funkcjonalnością, który nie zajmie wiele miejsca – amplitunery stereo są urządzeniami łączącymi w jednej obudowie źródło dźwięku oraz wzmacniacz. Co więcej, większość modeli ma możliwość odtwarzania dźwięku z wielu źródeł – radia internetowego, serwisów streamingowych, pamięci zewnętrznej, czy dysku NAS. Amplituner stereo najczęściej wybierany jest do budżetowych systemów audio. Użytkownicy najbardziej cenią w takich zestawach bogatą funkcjonalność oraz dobry stosunek jakości do ceny. Większość producentów amplitunerów stereo dba o łatwą obsługę urządzeń oraz uniwersalną stylistykę modeli. Są to więc bardzo dobre urządzenia na rozpoczęcie przygody ze sprzętem hi-fi. Co ważne, mają one wystarczającą moc do napędzenia większości budżetowych kolumn dostępnych na rynku.

Miniwieże

Miniwieże stanowią połączenie źródła dźwięku oraz wzmacniacza w jednej obudowie. Do stworzenia zestawu stereo wymagane są jedynie głośniki oraz przewody głośnikowe, które należy dobrać osobno. Miniwieża pod względem funkcji i zastosowania jest bardzo zbliżona do amplitunera stereo. Główną różnicą jest jednak mniejsza moc, która zazwyczaj nie przekracza 30 W. Miniwieże polecane są więc do niewielkich pomieszczeń, w których nie jest wymagany wysoki poziom natężenia dźwięku. Idealnie sprawdzają się więc do grania w tle. Duża część modeli miniwież oferuje użytkownikom możliwość odtwarzania muzyki z kilku źródeł. Mimo niewielkiej obudowy miniwieże wyposażone są w odtwarzacz CD, tuner radiowy. Duża część urządzeń ma także funkcje sieciowe. Przykładem są zestawy stereo Yamaha z serii PianoCraft, które są chętnie wybierane i cieszą się dobrą opinią wśród użytkowników.

Klienci najczęściej łączą miniwieże z głośnikami podstawkowymi. Niewielkie wymiary takiego sprzętu pozwalają umieścić je nawet w pomieszczeniach, w których nie ma zbyt wiele miejsca na domowy sprzęt audio.

Rodzaje głośników stosowanych w zestawach stereo

W zestawach stereo wykorzystywane są różnego typu głośniki. Ich konstrukcja zależy w dużej mierze od miejsca, jakie możemy lub chcemy przeznaczyć na cały system audio w pomieszczeniu odsłuchowym. Do najpopularniejszych konstrukcji w systemach dwukanałowych należą:

 • Kolumny podstawkowe
 • Kolumny podłogowe
 • Głośniki instalacyjne

Kolumny podstawkowe

Zapewne większość z Was zna niepisaną zasadę, że do pomieszczeń o powierzchni do 20 metrów kwadratowych powinno się stosować głośniki podstawkowe. W większości przypadków jest ona słuszna. Warto jednak pamiętać, że istnieją głośniki podstawkowe, które mają większe przetworniki oraz wysoką skuteczność. Będą one więc odpowiednie nawet do nagłośnienia nieco większego pomieszczenia.

Główną zaletą głośników podstawkowych jest mniejszy rozmiar, pozwalający ustawić je w miejscach, w których głośniki podłogowe nie będą możliwe do zainstalowania. Mniejsze modele podstawkowe są z reguły tańsze niż „podłogówki” tego samego producenta.

Kolumny podłogowe

Kolumny podłogowe, jak sama nazwa wskazuje, ustawiane są bezpośrednio na podłożu. W odróżnieniu od konstrukcji podstawkowych mają większą powierzchnię obudowy, a w części przypadków także większy rozmiar przetworników. Sprawdzą się więc lepiej w większych pomieszczeniach. W sprzedaży dostępna jest szeroka gama modeli „podłogówek” – od konstrukcji budżetowych, poprzez zestawy średniej klasy, na kolumnach hi-endowych kończąc.

„Podłogówki” (np. takich producentów jak Bowers & Wilkins, ELAC czy Indiana Line) będą najlepszymi głośnikami do pomieszczenia o powierzchni powyżej 25 metrów kwadratowych.

Głośniki instalacyjne

Głośniki instalacyjne sprawdzają się także w zestawach stereo. Odpowiedni dobór modeli do posiadanej elektroniki pozwoli stworzyć zestaw zapewniający dobrą jakość dźwięku. Należy pamiętać, że jeśli zależy Wam na odpowiednio mocnym basie, należy zastosować odpowiednie obudowy montowane w suficie podwieszanym. W przeciwnym wypadku zejście basu może nie być na wystarczającym poziomie. Jeśli jednak chcecie stworzyć zestaw stereo do grania w tle, który nie zajmie wiele miejsca, wybór głośników instalacyjnych będzie bardzo dobrym rozwiązaniem.

Zestawy stereo z głośnikami i subwooferem

Subwoofer jest specyficzną konstrukcją kolumny głośnikowej, bez której nie może się właściwie obejść dobre kino domowe. Coraz częściej stosowany jest jednak także w zestawach stereo. Odpowiednio dobierając urządzenie do zestawu stereo, użytkownicy mogą zyskać znaczącą poprawę przetwarzania niskich częstotliwości. Warto jednak pamiętać, że zastosowanie subwooferów nie poprawi innych aspektów brzmienia: detaliczności, stereofonii czy przetwarzania średnich i wysokich tonów. Dodanie subwoofera będzie więc odpowiednim rozwiązaniem w sytuacji, kiedy w jakości brzmienia niedostatek niskich tonów jest główną wadą.

Na co zwrócić uwagę wybierając zestaw stereo?

Wybierając zestaw stereo warto zwrócić uwagę na różnorodne aspekty związane z tego typu systemami audio. Przy doborze urządzeń do zestawu powinniśmy uwzględnić m.in. kubaturę pomieszczenia, ilość miejsca, jakie możemy przeznaczyć na poszczególne elementy, a także ich wzajemne dopasowanie i brzmienie. Nie bez znaczenia jest także wygląd poszczególnych elementów tworzących zestaw.

Sprzęt audio a rozmiar pomieszczenia

Rozmiar pomieszczenia jest jednym z głównych czynników, który powinien decydować o wyborze konkretnej konfiguracji zestawu stereo. Obecnie oferta sprzętu audio jest na tyle szeroka, że odpowiednie zestawy znajdą zarówno użytkownicy niewielkich przestrzeni mieszkalnych, jak i osoby chcące nagłośnić duże pomieszczenie, np. pokaźnych rozmiarów salon.

Właściwe dopasowanie systemu do wielkości pomieszczenia odsłuchowego ma kluczowe znaczenie dla jakości dźwięku. Dobór zbyt dużych kolumn do pomieszczenia sprawi, że wytwarzane będzie zbyt duże ciśnienie akustyczne. Wówczas zamiast przyjemnie spędzonych chwil z ulubioną muzyką będziecie odczuwali przytłaczający wpływ dźwięku.

Z kolei zbyt małe głośniki w stosunku sprawią, że wypełnienie pomieszczenia dźwiękiem może nie być wystarczające. Wówczas odczujecie pewien niedosyt, gdy będziecie chcieli posłuchać rockowych kawałków na imprezowym poziomie głośności.

Ilość miejsca przeznaczonego na sprzęt audio

Ze względu na różne możliwości konfiguracji, warto przed zakupem wybrać miejsce, w którym będzie umieszczony sprzęt audio. Znając jego wymiary dużo łatwiej będzie Wam wybrać elektronikę oraz głośniki.

Obecnie rozmiar sprzętu nie jest wyznacznikiem jakości dźwięku. Oprócz wzmacniaczy i źródeł dźwięku o standardowym rozmiarze obudowy, wynoszącym od 40 cm do 50 cm, istnieje także grupa sprzętu o mniejszym rozmiarze. Producenci oferują serie urządzeń o mniejszych gabarytach, które mimo niewielkich rozmiarów oferują bardzo dobrą jakość dźwięku. Mowa np. o wysokiej klasy sprzęcie takich marek jak NAD czy Bluesound.

Zmniejszenie rozmiarów wzmacniaczy było możliwe dzięki upowszechnieniu się techniki impulsowej. Urządzenia pracujące w klasie D cechują się wyższą sprawnością oraz generują mniej ciepła. Dzięki temu jest to idealne rozwiązanie dla osób posiadających mniej miejsca na zestaw stereo.

Dopasowanie pod względem mocy i impedancji

Moc jest parametrem, o którym słyszała każda osoba uczęszczająca na lekcje fizyki. W każdym urządzeniu jej wartość podawana jest w watach. Warto przypomnieć zasadę, o której wiele osób zapomina – moc nie jest tożsama z głośnością. Większa moc urządzenia nie będzie oznaczała wyższego poziomu natężenia dźwięku.

W przypadku wzmacniaczy lub amplitunerów moc oznacza, ile watów może wygenerować dana konstrukcja. W przypadku głośników pasywnych jest to jedynie parametr, który sugeruje, jaką moc ze wzmacniacza może przyjąć dany model bez ryzyka jego uszkodzenia. Warto w pewnym stopniu sugerować się wartościami podawanymi przez producenta.

Impedancja stanowi miarę rezystancji elektrycznej, czyli oporu, mierzonego w omach. Głośniki najczęściej mają impedancję nominalną 4 omy lub 8 omów. Ta wartość określa, jaki opór stawia cewka przetwornika podczas przepływu przez nią sygnału elektrycznego. Im niższa wartość impedancji – tym większy opór. Naszym zdaniem tyle teorii zdecydowanie wystarczy. Czas na praktyczne informacje odnośnie do zastosowania tych parametrów.

Wartość impedancji wzmacniacza i głośników można znaleźć w specyfikacji tych urządzeń. Najwłaściwsze jest podłączanie urządzeń o takiej samej wartości impedancji. Można podłączać zatem 4 omowe kolumny do 4 omowego wzmacniacza. Co jednak zrobić w przypadku, gdy te wartości nie pokrywają się?

Jeśli wzmacniacz lub amplituner ma wyższą impedancję niż kolumny, będzie pracował pod wyższym obciążeniem, niż przewidział to producent. Może to spowodować, że sprzęt audio ulegnie uszkodzeniu, a zatem warto unikać takiego rozwiązania.

Odwrotna sytuacja, w której to kolumny mają wyższą impedancję, jest dopuszczalna. Można podłączać wzmacniacz o niższej impedancji do kolumn o wyższej impedancji.

Odpowiedni dobór podzespołów pod względem mocy oraz impedancji sprawi, że sprzęt audio będzie pracował w optymalnych warunkach, bez niepotrzebnego przeciążenia. Z pewnością wydłuży to jego żywotność oraz zapobiegnie niepotrzebnym awariom.

Zestaw audio i jego brzmienie

Jakość muzyki odtwarzanej ze smartfona, czy marketowych słuchawek odpowiada części użytkowników. Jeśli jednak zamierzacie poczuć prawdziwą magię dźwięku i prawdziwe emocje podczas odsłuchu, zestaw stereo będzie odpowiednim rozwiązaniem. Wybierane są przez użytkowników właśnie ze względu na jakość dźwięku, które zdecydowanie przewyższa wspomniane już rozwiązania.

Należy jednak pamiętać, że jakość dźwięku jest ogólnym pojęciem. Składa się na nią wiele składowych, do których należy zaliczyć detaliczność dźwięku, stereofonię, lokalizację źródeł pozornych, zejście niskich tonów. To tylko niektóre aspekty, najczęściej brane pod uwagę przez użytkowników. Dużo łatwiej będzie Wam wybrać odpowiedni zestaw, jeśli wcześniej doprecyzujecie nieco swoje oczekiwania.

Można także posłuchać kilku zestawów, pasujących pod względem budżetu do Waszych oczekiwań. Wówczas intuicyjnie będziecie w stanie określić, co Wam odpowiada, a co nie. Początkujący użytkownicy mają często problem ze zdefiniowaniem swoich oczekiwań.

Stereofoniczny sprzęt audio do domu i jego wygląd

Nie tylko brzmienie, ale to, jak wygląda sprzęt audio, jest ważnym elementem dla wielu miłośników dobrego dźwięku. Jeśli zatem estetyka wykonania sprzętu ma dla Was znaczenie, polecamy sprawdzić ten aspekt przed zakupem. Nic pod tym względem nie zastąpi wizyty w salonie. W przypadku wzmacniaczy oraz elektroniki polecamy sprawdzić materiał, z którego wykonana jest obudowa.

Podczas wizyty w salonie przekonacie się, jak sprzęt audio prezentuje się w rzeczywistości. Zdjęcia produktowe z katalogów często nie oddają w pełni wszystkich aspektów wyglądu. Dotyczy to zwłaszcza wykończenia kolumn. Tylko podczas obejrzenia ich „na żywo” sami stwierdzicie, czy kolor i sposób ich wykończenia pasuje do reszty Waszych mebli.

Popularność

24 produkty

Produkty na stronie

Produkty 1-24 z 621

 1. Supercena
  A-S501 + NP-S303 + TESI 561

  A-S501 + TESI 561

  Yamaha, Indiana Line
  Zestawy stereo
  As low as 3 999 zł Regular Price 5 998 zł i
  Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 3699 zł
 2. Supercena
  MCR-B370D + Nota 260

  MCR-B370D + Nota 260

  Yamaha, Indiana Line
  Zestawy stereo
  As low as 1 999 zł Regular Price 2 747 zł i
  Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 1999 zł
 3. Supercena
  A-S701 + Tesi 561

  A-S701 + Tesi 661

  Yamaha, Indiana Line
  Zestawy stereo
  As low as 5 999 zł Regular Price 8 798 zł i
  Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 4999 zł
 4. Supercena
  POWERNODE + 606 S2 ANNIVERSARY EDITION

  POWERNODE + 606 S2 ANNIVERSARY EDITION

  Bluesound, Bowers & Wilkins
  Zestawy stereo
  As low as 6 399 zł Regular Price 8 297 zł i
  Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 6399 zł
 5. Supercena
  A11 Tribute + Debut Reference B6

  A11 Tribute + Debut Reference B6

  Rotel, ELAC
  Zestawy stereo
  As low as 4 199 zł Regular Price 5 897 zł i
  Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 4199 zł
 6. Supercena
  A14 MK II + 603 S2

  A14 MK II + 603 S2

  Rotel, Bowers & Wilkins
  Zestawy stereo
  As low as 10 299 zł Regular Price 15 997 zł i
  Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 10299 zł
 7. Supercena
  M10 V2 + 603 S2 Anniversary Edition

  M10 V2 + 603 S2 Anniversary Edition

  NAD, Bowers & Wilkins
  Zestawy stereo
  As low as 15 999 zł Regular Price 22 797 zł i
  Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 15999 zł
 8. A-S701 + CD-S303

  A-S701 + CD-S303

  Yamaha
  Zestawy stereo
  As low as 4 999 zł Regular Price 6 148 zł i
  Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 4999 zł
 9. Supercena
  RA-1572 MK II + 603 S2

  RA-1572 MK II + 603 S2

  Rotel, Bowers & Wilkins
  Zestawy stereo
  As low as 12 399 zł Regular Price 18 797 zł i
  Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 12399 zł
 10. Supercena
  A-S301 (czarny) + NOTA 260 (czarny)

  A-S301 + NOTA 260X

  Yamaha, Indiana Line
  Zestawy stereo
  As low as 2 599 zł Regular Price 3 447 zł i
  Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 2599 zł
 11. Supercena
  A11 Tribute + Tesi 261

  A11 Tribute + Tesi 261

  Rotel, Indiana Line
  Zestawy stereo
  As low as 3 299 zł Regular Price 4 998 zł i
  Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 3299 zł
 12. Supercena
  A12 MKII + CD14 MKII + 606 S2 Anniversary Edition

  A12 MKII + CD14 MKII + 606 S2 Anniversary Edition

  Rotel, Bowers & Wilkins
  Zestawy stereo
  As low as 9 899 zł Regular Price 13 196 zł i
  Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 9899 zł
 13. Supercena
  NAD C338 + NOTA 260X

  NAD C338 + NOTA 260X

  NAD, Indiana Line
  Zestawy stereo
  As low as 3 399 zł Regular Price 4 597 zł i
  Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 3399 zł
 14. 2x MusicCast 20 + SUB 100

  2x MusicCast 20 + SUB 100

  Yamaha
  Bezprzewodowe zestawy stereo
  As low as 4 499 zł Regular Price 4 997 zł i
  Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 4499 zł
 15. Supercena
  A14 MkII + CD14 MkII + 606 S2 Anniversary Edition

  A14 MkII + CD14 MkII + 606 S2 Anniversary Edition

  Rotel, Bowers & Wilkins
  Zestawy stereo
  As low as 9 499 zł Regular Price 14 696 zł i
  Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 9499 zł
 16. Supercena
  WXA-50 + TESI 261

  WXA-50 + TESI 261

  Yamaha, Indiana Line
  Zestawy stereo
  As low as 3 499 zł Regular Price 4 698 zł i
  Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 4698 zł
 17. Supercena
  A11 Tribute + 606 S2 Anniversary Edition

  A11 Tribute + 606 S2 Anniversary Edition

  Rotel, Bowers & Wilkins
  Zestawy stereo
  As low as 5 499 zł Regular Price 6 997 zł i
  Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 5499 zł
 18. Supercena
  RX-V4A + Nota 550 X

  RX-V4A + Nota 550 X

  Yamaha, Indiana Line
  Zestawy stereo
  As low as 3 999 zł Regular Price 6 097 zł i
  Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 3999 zł
 19. Supercena
  NAD C338 + NOTA 550X

  NAD C338 + NOTA 550X

  NAD, Indiana Line
  Zestawy stereo
  As low as 3 999 zł Regular Price 5 597 zł i
  Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 3999 zł
 20. Supercena
  C 700 + Carina BS 243.4

  C 700 + Carina BS 243.4

  NAD, ELAC
  Zestawy stereo
  As low as 8 999 zł Regular Price 12 597 zł i
  Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 8999 zł
 21. LP 120X BT + AM3

  LP 120X BT + AM3

  PSB Speakers, Audio-Technica
  Zestawy stereo
  As low as 3 498 zł Regular Price 4 048 zł i
  Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 3498 zł
 22. Supercena
  A-S301 + CD S303 + NOTA 260

  A-S301 + CD S303 + NOTA 260

  Yamaha, Indiana Line
  Zestawy stereo
  As low as 3 999 zł Regular Price 5 296 zł i
  Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 3999 zł
 23. Supercena
  C368 + Tesi 661

  C368 + Tesi 661

  NAD, Indiana Line
  Zestawy stereo
  As low as 5 799 zł Regular Price 9 298 zł i
  Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 5799 zł
 24. Supercena
  RA-1592 MkII + 705 S3

  RA-1592 MkII + 705 S3

  Rotel, Bowers & Wilkins
  Zestawy stereo
  As low as 18 499 zł Regular Price 27 997 zł i
  Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 18499 zł

Popularność

24 produkty

Produkty na stronie

Produkty 1-24 z 621

Jak ustawić zestaw stereo?

Nawet najwyższej klasy zestawy audio hifi nie zapewnią Wam odpowiednich wrażeń dźwiękowych, jeśli nie zostaną poprawnie ustawione. Zacznijmy od kolumn głośnikowych, których właściwe umiejscowienie jest kluczowe dla jakości dźwięku. Na początek warto zadbać o właściwe posadowienie kolumn na podłodze. Powinny być stabilnie posadowione na powierzchni. Użytkownicy często wybierają montaż na kolcach, które dołączane są do zestawu lub kupowane osobno. Jeśli boicie się porysować podłogę, przydatne będą specjalne podkładki.

Kolejną istotną kwestią jest właściwy dobór miejsca. Należy wybrać punkt, na którym najczęściej siedzicie podczas odsłuchu. Właśnie ten obszar będzie stanowił „sweet spot”. Jest to miejsce, w którym najbardziej można odczuć stereofonię oraz precyzyjnie zlokalizować źródła pozorne podczas odsłuchu. Mając wybrane miejsce odsłuchu, należy ustawić kolumny naprzeciwko słuchacza, w równej odległości od środka. Ważne, żeby głośniki znajdowały się w tej samej odległości od centralnego punktu, który już wybraliście. Teraz należy sprawdzić, czy kolumny zostały wystarczająco odsunięte od ściany. Częstym błędem jest dosuwanie ich do ściany. Jeśli głośniki mają bas refleks zlokalizowany z tyłu, będzie to powodowało podbarwienia dźwięku. Sugerujemy odsunięcie ich od ściany o około 0,5 metra.

Rotel Michi P5 S5 kolumny Bowers & Wilkins

Nadszedł czas na właściwe ustawienie kąta nachylenia głośników względem słuchacza. Większość osób nie docenia znaczenia tego czynnika w kwestii jakości dźwięku. Często sprawdza się lekkie pochylenie ich w kierunku słuchacza. Uzyskuje się wówczas lepsze skupienie dźwięku. Nie istnieje jednak w tym przypadku złota rada, sprawdzająca się w każdym systemie. Zanim osiągnięcie wymarzony rezultat trzeba będzie poświęcić kilka trochę czasu, aby znaleźć najlepsze ustawienie.

Na koniec należy wspomnieć także o pozostałych komponentach zestawu. Także odtwarzacze CD oraz gramofony wymagają ustawienia ich na płaskim stabilnym podłożu oraz wypoziomowania. W przeciwnym wypadku mogą wystąpić niepożądane wibracje, mające negatywny wpływ na jakość dźwięku.

zestaw stereo YAMAHA MCR-N670D

Jaką część budżetu przeznaczyć na poszczególne komponenty zestawu stereo?

Wiele osób zastanawia się, jaką część budżetu przeznaczyć na poszczególne komponenty systemu stereo. Do tej kwestii należy podejść w każdym przypadku indywidualnie, każdy zestaw ma zadowolić użytkownika i zapewnić mu możliwie najlepszą jakość dźwięku.

Jeśli jednak chcielibyście podejść do tematu czysto pragmatycznie i mieć przygotowane widełki cenowe konkretnych komponentów, zanim udacie się do salonu, postaramy się pomóc. Podstawowymi komponentami każdego zestawu są głośniki oraz wzmacniacz, więc na te komponenty należy przeznaczyć największą część budżetu. Na kolumny oraz wzmacniacz warto przeznaczyć około 30 proc. budżetu na każdy z tych komponentów. Niektórzy użytkownicy większą część środków przeznaczają na kolumny, gdyż to one w największy sposób wpływają na dźwięk – wszak są ostatnim ogniwem w łańcuchu przetwarzania sygnału audio. Najeży jednak pamiętać jednocześnie, że nawet najlepsze kolumny nie będą w stanie pokazać pełni swoich możliwości bez odpowiedniej amplifikacji.

W przypadku źródła trudno określić dokładny procent budżetu. Wszystko zależy od jego rodzaju i konfiguracji sprzętu. Sugerujemy jednak nie przeznaczać na źródło dźwięku więcej niż 20–30 proc. budżetu. Pozostałą część środków finansowych należy przeznaczyć na okablowanie i akcesoria. Wpływ kabli na dźwięk to temat nieustającego sporo wśród miłośników muzyki.

zestaw stereo YAMAHA r-n803

Zastanawiasz się nad zakupem stereo i potrzebujesz pomocy w dobrze odpowiednich komponentów? Chcesz przetestować brzmienie konkretnego zestawu? Zachęcamy do odwiedzenia jednego z salonów sieci Top Hi-Fi. Zorganizujemy odsłuch oraz zaprezentujemy interesujący Cię zestaw stereo. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, sprawdź także artykuły na naszym blogu:

Nasza

Strefa wiedzy

Najlepszy gramofon – jaki gramofon dla początkujących a jaki dla zaawansowanych

Czytaj
Najlepszy gramofon – jaki gramofon dla początkujących a jaki dla zaawansowanych

Jak wybrać kolumny podłogowe?

Czytaj
Jak wybrać kolumny podłogowe?

Jakie stereo wybrać?

Czytaj
Jakie stereo wybrać?

[Wideo] Bowers & Wilkins Px7 S2 – premium w każdym calu | recenzja, opinia Top Hi-Fi

Czytaj
[Wideo] Bowers & Wilkins Px7 S2 – premium w każdym calu | recenzja, opinia Top Hi-Fi

[Wideo] Głośniki multiroom – TOP 3 I połowy 2022 roku | Top Hi-Fi

Czytaj
[Wideo] Głośniki multiroom – TOP 3 I połowy 2022 roku | Top Hi-Fi

[Wideo] Trzy zestawy stereo z kolumnami Indiana Line Nota | Top Hi-Fi

Czytaj
[Wideo] Trzy zestawy stereo z kolumnami Indiana Line Nota | Top Hi-Fi

[Wideo] Devialet Dione soundbar - Inżynieria na wyższym poziomie| Prezentacja i opinia Top Hi-Fi

Czytaj
[Wideo] Devialet Dione soundbar - Inżynieria na wyższym poziomie| Prezentacja i opinia Top Hi-Fi

Co to jest AirPlay i AirPlay 2

Czytaj
Co to jest AirPlay i AirPlay 2

Co to jest system multiroom?

Czytaj
Co to jest system multiroom?

HDMI – czym jest ARC, eARC, HDMI CEC?

Czytaj
HDMI – czym jest ARC, eARC, HDMI CEC?

Co to jest impedancja?

Czytaj
Co to jest impedancja?
Najlepszy gramofon – jaki gramofon dla początkujących a jaki dla zaawansowanych
Najlepszy gramofon – jaki gramofon dla początkujących a jaki dla zaawansowanych
Jak wybrać kolumny podłogowe?
Jak wybrać kolumny podłogowe?
Jakie stereo wybrać?
Jakie stereo wybrać?
Przeglądaj strefę wiedzy
[Wideo] Bowers & Wilkins Px7 S2 – premium w każdym calu | recenzja, opinia Top Hi-Fi
[Wideo] Bowers & Wilkins Px7 S2 – premium w każdym calu | recenzja, opinia Top Hi-Fi
[Wideo] Głośniki multiroom – TOP 3 I połowy 2022 roku | Top Hi-Fi
[Wideo] Głośniki multiroom – TOP 3 I połowy 2022 roku | Top Hi-Fi
[Wideo] Trzy zestawy stereo z kolumnami Indiana Line Nota | Top Hi-Fi
[Wideo] Trzy zestawy stereo z kolumnami Indiana Line Nota | Top Hi-Fi
[Wideo] Devialet Dione soundbar - Inżynieria na wyższym poziomie| Prezentacja i opinia Top Hi-Fi
[Wideo] Devialet Dione soundbar - Inżynieria na wyższym poziomie| Prezentacja i opinia Top Hi-Fi
Przeglądaj strefę wiedzy
Co to jest AirPlay i AirPlay 2
Co to jest AirPlay i AirPlay 2
Co to jest system multiroom?
Co to jest system multiroom?
HDMI – czym jest ARC, eARC, HDMI CEC?
HDMI – czym jest ARC, eARC, HDMI CEC?
Co to jest impedancja?
Co to jest impedancja?
Przeglądaj strefę wiedzy

Polecane

Umów się na prezentację w salonie

W każdym z naszych salonów znajduje się sala odsłuchowa, w której w miłej atmosferze zaprezentujemy Ci brzmienie wybranego przez Ciebie sprzętu audio.

Umów się na spotkanie

Zobacz listę salonów

Umów

Top Hi-Fi & Video Design

Salony firmowe

Salony firmowe

Top Hi-Fi & Video Design: