Marki: ELAC, Linn

Majik DSM czarny + Carina FS247.4

Linn Majik DSM + ELAC Carina FS 247.4

„Wszechstronny, „wszystkomający” system typu plug-and-play do audiofilskich zadań specjalnych, wyposażony m.in. w 4 złącza HDMI, 6 wejść cyfrowych, przedwzmacniacz gramofonowy i wyjście słuchawkowe. Charakteryzuje się dokładnym, mikrodynamicznym, przestrzennym brzmieniem z dużą sceną dźwiękową. Co jeszcze warto wiedzieć"?

− Idealny do „średnich” jak i tych nieco „większych” pomieszczeń – od ok. 18 do 35 mkw.

− Uniwersalny zestaw, świetny do gatunków, w których ważna jest szerokość i głębokość sceny, np. elektronika, ambient, klasyka, ale też dzielnie spisze się w gatunkach typu rock i jazz.

− Z uwagi na charakter brzmienia warto zastosować do niego dobry przewód wykonany na miedzianych przewodnikach, np. AudioQuest Rocket 44"

Radosław, Top Hi-Fi & Video Design Katowice


Linn Majik DSM

Linn Majik DSM to wysokiej klasy system typu all-in-one, łączący w jednej konstrukcji odtwarzacz sieciowy, przedwzmacniacz oraz końcówkę mocy. Wystarczy, że użytkownik podłączy głośniki i będzie mógł cieszyć się nie tylko szerokim dostępem do licznych źródeł dźwięku, ale także wspaniałą jakością brzmienia.

Linn Majik DSM

Majik DSM będzie w stanie obsłużyć niemal wszystko, co zostanie do niego dostarczone, bez względu na to, czy zdecydujesz się odtworzyć muzykę z chmury, czy też użyjesz jednego z 15 wejść w urządzeniu do podłączenia telewizora 4K. Funkcjonalność konstrukcji zwiększa efektywny wzmacniacz Linn Chakra o mocy 90 W. Ponadto Exakt Links sprawia, że w dowolnym momencie można wzbogacić Majik DSM o moduł DSM.

Linn Majik DSM

Aluminiowa obudowa Majik DSM jest dostępna w dwóch kolorach – czarnym i srebrnym – i w jej środku mieszczą się wysokiej klasy komponenty oddające uniwersalny charakter tego modelu. Konstrukcję wyposażono m.in. we wbudowany przedwzmacniacz gramofonowy MM/wejście liniowe, który da się dodatkowo ulepszyć o obsługę wkładek MC. Liczne formaty cyfrowe, aż do 192 kHz/24 bity, są również wspierane przez Majik DSM.

Linn Majik DSM

Bezproblemowa integracja z bezstratnym strumieniowaniem dźwięku z internetowych serwisów muzycznych Tidal i Qobuz zapewnia łatwy dostęp do muzyki. Użytkownik ma możliwość podłączenia niemal dowolnego źródła muzycznego, jako że Majik DSM udostępnia aż 15 wejść cyfrowych i analogowych, w tym złącza HDMI 2.0 (kompatybilne z 4K). Z kolei na przednim panelu uwagę także zwraca wejście Aux oraz wyjście słuchawkowe.

 

ELAC Carina FS247

FS247.4 jest 2,5 drożną wolnostojącą kolumną głośnikową wynoszącą jakość dźwięku na nowy poziom. Konstrukcja ta, podobnie jak dwa pozostałe modele wchodzące w skład serii Carina, bazuje na utytułowanej serii 240. Tym samym FS247.4 kontynuuje tradycję ELAC-a w stosowaniu przetwornika wysokotonowego JET, który współpracuje z dwoma przetwornikami niskotonowymi z aluminiowymi membranami.

ELAC Carina FS247.4

Zapewniając prawdziwy dźwięk wysokiej rozdzielczości, przetwornik wysokotonowy JET ELAC-a nie tylko zachwyca błyskawiczną reakcją oraz bardzo dużym zakresem dynamiki, ale gwarantuje także minimalne zniekształcenia wraz z szerokim pasmem przenoszenia. Ten wielokrotnie nagradzany na całym świecie komponent wspomaga również uzyskanie niebywale przejrzystego i naturalnego dźwięku.

ELAC Carina FS247.4

Do obsługi zakresów średnio- i niskotonowych przeznaczone są dwa przetworniki z aluminiowymi membranami. Membrany zostały specjalnie wyprofilowane, aby zagwarantować płynne przejście pomiędzy wysokimi tonami dostarczanymi przez głośnik JET a zakresem średniotonowym. Dodatkowo złożona krzywizna pozwala kontrolować „break-up”, przesuwając go wyraźnie poza obsługiwany zakres częstotliwości. Z kolei za niesamowitą dynamikę i bogactwo brzmienia odpowiada cewka o dużej średnicy i ponadwymiarowy magnes.

Dowiedz się więcej o kolumnach ELAC Carina FS247.

Specyfikacja Linn Majik DSM czarny + Carina FS247.4

Majik DSM czarny
Certyfikat DLNANie
Radio internetoweTak
Serwisy strumieniująceQobuz, TIDAL
Odtwarzane formaty plikówAAC, AIFF, FLAC, MP3, OGG, WAV, WMA
FLAC, WAV 192/24Tak
Wymiary (S x W x G) mm381 x 91 x 355
Waga kg4.9
InneTHD: <0,002%; S/N: >110dB; HDMI 2.0 4K @ 60 Hz 4:4:4; HDCP 2.2; HDR; ARC, CEC
Carina FS247.4 biały
System2.5-drożny
ObudowaWentylowana z tyłu
Rekomendowana moc wzmacniacza / Nominalna moc wejściowa30-250 W/kanał
Przetwornik niskotonowy / nisko/średniotonowy2 x Aluminum cone 5-1/4″
Przetwornik wysokotonowyJET folded ribbon
Pasmo przenoszenia34 Hz – 30 kHz
Skuteczność87dB/2.83V/1m
Częstotliwość podziału250Hz / 2.5kHz
Wymiary (S x W x G) mm204 x 1068 x 216
Waga kg16,42
Wersje wykończeniaBiały, Czarny

Polecane Produkty

Akcesoria do Linn Majik DSM czarny + Carina FS247.4

Opinie o Linn Majik DSM czarny + Carina FS247.4

Masz ten produkt?

Dodaj Opinię

Polecane Produkty

Podobne produkty

Polecane

Umów się na prezentację w salonie

W każdym z naszych salonów znajduje się sala odsłuchowa, w której w miłej atmosferze zaprezentujemy Ci brzmienie wybranego przez Ciebie sprzętu audio.

Umów się na spotkanie

Zobacz listę salonów

Umów się na spotkanie

Top Hi-Fi & Video Design

Salony firmowe

Salony firmowe

Top Hi-Fi & Video Design: