Marki: Rotel, ELAC

A12 + Debut Reference F5

Rotel A12 + ELAC Debut Reference F5

„Prosty w obsłudze zestaw, z dużą liczbą wejść analogowych i cyfrowych, złączem USB i łącznością Bluetooth. Dźwięk jest przestrzenny, a kolumny czują się swobodnie. Brzmienie dość jasne, pokazujące szczegóły w wysokich tonach. Dół bardzo zróżnicowany – potrafi uderzyć, a kiedy trzeba, pozostaje nieco wycofany."

− Do pomieszczeń o pow. do 30 mkw., które nie spotęgują niskich tonów. System najlepiej rozstawić przy węższej ścianie, dzięki czemu lepiej zagra bas.

− Ciekawe brzmienie przy muzyce rozrywkowej, filmowej i elektronicznej. Ogólnie tam, gdzie liczy się mocny bas i/lub szczegółowa góra.

− Jeszcze lepszą funkcjonalność można uzyskać dołączając do zestawu tuner T14 z funkcjami sieciowymi i/lub odtwarzacz CD14”.

Łukasz, Top Hi-Fi & Video Design Rzeszów

Wzmacniacz zintegrowany Rotel A12

Wzmacniacz zintegrowany Rotel A12 wyróżnia się taką samą elegancką stylistyką i łatwą, intuicyjną obsługą co model A14. Ze swoją mocą RMS sięgającą 60 W na kanał (8 Ω) urządzenie idealnie sprawdza się w większości pomieszczeń – od niewielkich pokojów do przestronnych salonów. W każdym z nich wzmacniacz Rotela dostarczy wysokiej jakości, naturalny dźwięk.

Serce urządzenia stanowi bezkompromisowy transformator toroidalny. Moduł ten został opracowany przez Rotela i wykorzystuje wysokiej klasy elementy. Efektem jest zasilanie, które pozwala odtworzyć najbardziej dynamiczne nagrania w każdych warunkach, nawet przy współpracy z wymagającymi zestawami głośnikowymi. 
Model A12 z łatwością może pełnić rolę prawdziwego centrum dla najbardziej rozbudowanego systemu audio. Urządzenie wyposażone jest w liczne złącza analogowe i cyfrowe. Te pierwsze umożliwiają podłączenie m.in. odtwarzacza CD, tunera, a także gramofonu z wkładką MM. Dla urządzeń cyfrowych projektanci zarezerwowali złącza optyczne, koncentryczne oraz PC-USB. To ostatnie kompatybilne jest z plikami wysokiej rozdzielczości 192 kHz/24 bity. Wysoką jakość cyfrowych nagrań gwarantuje wbudowany, zaawansowany przetwornik cyfrowo-analogowy Wolfson.

Funkcjonalność modelu zwiększa wbudowana łączność bezprzewodowa Bluetooth. Umożliwia ona odtwarzanie swojej ulubionej muzyki wprost z urządzeń kompatybilnych z tą technologią – niemal natychmiast i bez potrzeby uciążliwego podłączania kabli. Obsługę A12 ułatwia czytelny, 4-wierszowy wyświetlacz. Do sterowania poszczególnymi funkcjami wzmacniacza zintegrowanego można wykorzystać bezpłatną aplikację opracowaną dla urządzeń z systemem iOS i Android (wymagane połączenie z modelem T14).

 

ELAC Debut Reference F5

Flagową konstrukcją z nowej serii Debut Reference jest wolnostojąca kolumna głośnikowa ELAC DFR52. Model ten, podobnie jak pozostałe kolumny z tej serii, opracowano w oparciu o cenioną linię Debut, wzbogacając nowe konstrukcje o liczne akustyczne i stylistyczne udoskonalenia. Ponadto konstruktorzy zadbali o to, aby każda z kolumn Debut Reference stanowiła połączenie klasyki z nowoczesnością i brzmiała równie wspaniale, jak wygląda.

ELAC Debut Reference F5

Chcąc uzyskać najwyższą możliwą jakość dźwięku, inżynierowie zastosowali zaawansowane rozwiązania. Jednym z nich jest połączenie nowo opracowanego falowodu i bardziej otwartej konstrukcji maskownicy, które udoskonala odpowiedź wysokich częstotliwości. Głośnik niskotonowy korzysta z nowo odlewanego chassis, dzięki któremu udaje się uzyskać lepszą sztywność, wzmocnić przednią ściankę i zminimalizować rezonans samego chassis.

ELAC Debut Reference F5

Dążąc do zminimalizowania zniekształceń generowanych przez wibracje, projektanci opracowali specjalne wzmocnienia. Sztywne połączenie płyty górnej i bocznych paneli pozwoliło ograniczyć do minimum drgania obudowy, dzięki czemu udało się zredukować podbarwienia dźwięku. Kolejne korzyści brzmieniowe przynosi nowy port wentylacyjny, który odpowiada za obniżenie poziomu szumu generowanego podczas pracy układu bas-refleks i który jednocześnie zwiększa dynamikę basu.

Dowiedz się więcej o kolumnach ELAC Debut Reference F5.

Specyfikacja Rotel A12 + Debut Reference F5

A12 (czarny)
Moc wyjściowa2 x 60 W
Impedancja głośników (min)4
Pasmo przenoszenia10 HZ - 100 kHz
Stosunek sygnał/szum100 dB
Zniekształcenia THD< 0.03%
Wyjście słuchawkoweTak
Korekcja tonówTak
PilotNie
Głośniki A/BTak
TransformatorToroidalny
Pobór mocy (max)230 W
Wymiary (S x W x G) mm430 x 93 x 345 mm
Waga kg8
Debut Reference F5 (DFR52) biały/drewno
System3-drożny
ObudowaBass-reflex
Rekomendowana moc wzmacniacza / Nominalna moc wejściowa<140 Watts
Przetwornik niskotonowy / nisko/średniotonowy2 x 5.25 Inch Aramid Fiber
Przetwornik średniotonowy5.25 inch Aramid Fiber
Przetwornik wysokotonowy1″ Cloth Dome
Pasmo przenoszenia42Hz - 35000hz
Skuteczność87db @ 2.83v/1m
Częstotliwość podziału90Hz/2200Hz
Wymiary (S x W x G) mm185 x 1016 x 242
Waga kg16,69
Wersje wykończeniaBiały, Czarny

Polecane Produkty

Akcesoria do Rotel A12 + Debut Reference F5

Opinie o Rotel A12 + Debut Reference F5

5
Ocena:
Średnia ocen: 5

(2 oceny)

 • 5 2
 • 4 0
 • 3 0
 • 2 0
 • 1 0

Masz ten produkt?

Dodaj Opinię

2 opinie

 1. Magic Mike

  Ocena:
  Ocena: 5
  Dobrze zestrojony zestaw stereo. Doposażyłem go tylko o odtwarzacz do grania z sieci (Tidal i radio internetowe) Audio Pro z wyjściem cyfrowym. Kupując Rotela A12, warto skorzystać z jego świetnego daca, a więc streamerek jest podłączony przewodem optycznym do wzmacniacza, tak samo z resztą jak telewizor. Przejdźmy jednak do brzmienia. Kolumny wybrałem oczami (kolor biały z brązową okleiną). Same kolumny słuchałem też z innymi wzmacniaczami i muszę przyznać, że dopiero Rotel mi się z nimi zgrał. Z innymi wzmacniaczami grały mi za ciemno, jakby zarzucić na nie koc. Po podłączeniu Rotela koc został zrzucony. Cały dźwięk dostał od razu życia. Spokojnie mogę takie zestawienie polecić każdemu fanowi naturalnych dźwięków. Diana Krall zabrzmiała jakby stała przede mną.
 2. An Tek

  Ocena:
  Ocena: 5
  Zestaw za normalne pieniądze, który zachwyca dźwiękiem. Mały wzmacniacz mieści się bez problemu w niskich szafkach pod telewizorem. TV spięty mam optycznym kablem ze wzmacniaczem. Tak oglądam filmy i słucham muzyki z serwisu Spotify, który mam na Smart TV. Kolumienki Elaca chociaż nie są przesadnie wielkie potrafią zagrać pełnym dźwiękiem. Detali nie brakuje. Bas jest miękki i miły dla ucha. Warto porównać zawsze kilka zestawów. Ja wybrałem ten, jednak każdy słucha innej muzyki, ma inne pomieszczenie, inne preferencje brzmieniowe no i inne poczucie piękna. Mnie ten zestaw też bardzo się podoba. Kolumny musiały być białe, jednak nie jednolite i tutaj Elac to jedna z ciekawszych ofert na rynku w takim wykończeniu. Daję 5 gwiazdek.

Polecane Produkty

Podobne produkty

Polecane

Umów się na prezentację w salonie

W każdym z naszych salonów znajduje się sala odsłuchowa, w której w miłej atmosferze zaprezentujemy Ci brzmienie wybranego przez Ciebie sprzętu audio.

Umów się na spotkanie

Zobacz listę salonów

Umów się na spotkanie

Top Hi-Fi & Video Design

Salony firmowe

Salony firmowe

Top Hi-Fi & Video Design: