Supercena Bestseller

A-S2100

Marka
Yamaha
Ocena
Seria
Seria S2100
8 399
sztuka
10 499 zł

Porównywarka 0
Dostępność w salonach:

Białystok

Produkt obecnie nie jest dostępny w salonie

Dojazd

Bydgoszcz

Produkt obecnie jest dostępny w salonie

Zdjęcia Dojazd

Katowice

Produkt obecnie nie jest dostępny w salonie

Dojazd

Kielce

Produkt obecnie jest dostępny w salonie

Dojazd

Kraków

Produkt obecnie jest dostępny w salonie

Dojazd

Lublin

Produkt obecnie jest dostępny w salonie

Dojazd Parking

Łódź

Produkt obecnie jest dostępny w salonie

Dojazd

Poznań (Posnania)

Produkt obecnie nie jest dostępny w salonie

Dojazd

Poznań (Woźna)

Produkt obecnie jest dostępny w salonie

Dojazd

Sopot

Produkt obecnie jest dostępny w salonie

Zdjęcia Dojazd

Szczecin

Produkt obecnie nie jest dostępny w salonie

Dojazd

Warszawa (Andersa)

Produkt obecnie jest dostępny w salonie

Dojazd

Warszawa (Naruszewicza)

Produkt obecnie jest dostępny w salonie

Dojazd

Warszawa (Nowogrodzka)

Produkt obecnie nie jest dostępny w salonie

Dojazd

Wrocław

Produkt obecnie nie jest dostępny w salonie

Dojazd
Dostępność:
Dostępny natychmiast
Umów się na prezentację

Z przyjemnością zaprezentujemy możliwości dźwiękowe poszczególnych urządzeń, podczas indywidualnie przygotowanej prezentacji w wybranym salonie.

Bardzo prosimy o wypełnienie poniższego formularza, a będzie nam miło zarezerwować salę odsłuchową i przygotować odpowiedni system.

Termin prezentacji potwierdzimy mailem lub telefonicznie.

 

Wzmacniacz zintegrowany Yamaha A-S2100

Zaawansowany autorski układ wzmacniacza i wyeliminowanie straty sygnału – rozwiązania zapewniające prawdziwie emocjonujący i dynamiczny dźwięk. Yamaha A-S2100 jest wyrafinowanym wzmacniaczem zintegrowanym klasy high-end wyróżniającym się bogactwem barw i muzykalnością, cechami charakterystycznymi dla brzmienia urządzeń Yamahy.

Wzmacniacz generuje moc 2 x 160 W (4 Ω, 1 kHz, 0,7% THD) i wykorzystuje zbalansowany wzmacniacz mocy typu pływającego z tranzystorami polowymi MOSFET. Najwyższa jakość dźwięku to zasługa wykorzystania elektronicznej kontroli głośności, zasilania o dużej pojemności, symetrycznego układu gwarantującego idealne stereo oraz w pełni dyskretnej konstrukcji dla wszystkich stopni. Dyskretna konfiguracja obejmuje również układy wzmacniaczy gramofonowego i słuchawkowego. Ekskluzywny charakter urządzenia podkreślają eleganckie drewniane panele boczne oraz wskaźniki poziomu sygnału, obrazujące dynamikę odtwarzanej muzyki.


 

Zbalansowany wzmacniacz mocy typu pływającego z tranzystorami MOSFET

Podstawowy projekt układu wzmacniacza mocy wykorzystuje unikatową autorską technologię zbalansowanego wzmacniacza mocy typu pływającego. Projektanci zastosowali m.in. wyjściowe elementy o tej samej polaryzacji po stronach dodatniej i ujemnej stopnia wyjściowego, a także całkowicie odseparowali obwód NFB (negatywne sprzężenie zwrotne) i zasilanie, dzięki czemu uzyskali całkowicie symetryczny układ push-pull stopnia wyjściowego. Całkowicie pływający układ wzmacniacza mocy niweluje jakikolwiek negatywny wpływ chwilowych wahań napięcia lub szumu uziemienia. Dodatkowo w stopniu wyjściowym umieszczono elementy MOSFET, które nadają brzmieniu ciepły i naturalny charakter.

W pełni dyskretna konstrukcja wszystkich stopni, zbalansowana transmisja i układ o niskiej impedancji

A-S2100 wykorzystuje w pełni dyskretną konfigurację – układ kontroli barwy jest całkowicie odseparowany od ścieżki sygnału. To nie tylko zwiększa odpowiedź, lecz także poprawia szybkość narastania napięcia wyjściowego wzmacniacza operacyjnego i gwarantuje większą witalność, bogactwo i płynność wysokich tonów. Transmisja sygnału i wzmocnienie przesyłane są w całkowicie zbalansowanej postaci, nawet z obwodu układu kontrolnego. W celu zminimalizowania utraty sygnału przy połączeniu przedwzmacniacza z końcówką mocy i końcówki mocy z gniazdami głośnikowymi projektanci zastosowali połączenia z zaciskami śrubowymi i grube kable. To rozwiązanie poprawia współczynnik tłumienia i zwiększa możliwości wysterowania głośnika, co przekłada się na energetyczne i mocne odtwarzanie basu.

Yamaha A-S2100

Najwyższej jakości elektroniczna regulacja głośności gwarantująca optymalne brzmienie

Inżynierowie Yamahy wyposażyli A-S2100 w wysokiej jakości cyfrową regulację głośności specjalnie opracowaną przez New Japan Radio Co, Ltd. Składa się ona wyłącznie z drabinki rezystancyjnej, dzięki czemu niweluje wpływ spadku szybkości narastania napięcia wyjściowego wzmacniacza operacyjnego lub podkolorowania dźwięku, a tym samym gwarantuje czystsze brzmienie i doskonałą, szybką odpowiedź przy dużych zmianach głośności. Dodatkowo, obwody regulacji barwy wykorzystują prostą konstrukcję, w której m.in. pominięto negatywne sprzężenie zwrotne wzmacniacza, zapewniając wyjątkowo czysty dźwięk nawet wtedy, gdy kontrola barwy jest włączona. Po jej odłączeniu sygnał przesyłany jest z układu regulacji głośności wprost do wzmacniacza buforowego z dyskretną konfiguracją.

Yamaha A-S2100 Regulacja głośności

Bardzo wydajne źródło zasilania zapewnia energetyczny i dynamiczny dźwięk charakteryzujący się szybką odpowiedzią

A-S2100 wykorzystuje oryginalny transformator El, starannie zaprojektowany w celu zapewnienia optymalnej kompatybilności z chassis. Połączenie czterech kondensatorów blokowych o dużej pojemności i wyposażonych w karbonową osłonę, zapewnia energetyczny dźwięk, nawet przy wysokim poziomie głośności. Transformator El zamontowany jest na ramie za pośrednictwem mosiężnych podkładek, ograniczających wewnętrzne drgania, które mogłyby negatywnie wpływać na dźwięk.

Yamaha A-S2100 źródło zasilania 

Symetryczna konstrukcja – w dążeniu do uzyskania idealnego stereo

A-S2100 został zbudowany w oparciu o symetryczną konstrukcję lewa-prawa, z zasilaniem w centralnej części urządzenia i sekcjami wzmacniacza mocy na końcach. Dzięki temu wzmacniacz zapewnia doskonałą separację kanału lewego i prawego, cechę umożliwiającą precyzyjne odtwarzanie dźwięku stereo oraz pozwalającą zachować idealne wyważenie całej konstrukcji. W centralnej części A-S2100, od panelu frontowego aż do tylnej ścianki, znajduje się specjalna rama, która maksymalnie usztywnia urządzenie i minimalizuje wpływ drgań na jakość dźwięku.
Yamaha A-S2100 konstrukcja symetryczna
 

Wzmacniacz gramofonowy z dyskretną konfiguracją

Wzmacniacz gramofonowy składa się z głowicy wzmacniacza MC i wzmacniacza korekcyjnego – każdy z tych układów wykorzystuje dyskretną konfigurację. To rozwiązanie zapewnia bogaty dźwięk z niezwykłą muzykalnością, którą można cieszyć się podczas odtwarzania płyt z gramofonów z wkładkami MC lub MM.
Yamaha A-S2100 Phono Amp 

Wzmacniacz słuchawkowy z w pełni dyskretną konfiguracją

Wzmacniacz słuchawkowy również wykorzystuje w pełni dyskretną konfigurację, co zapewnia mu wybitne możliwości „napędzenia” słuchawek i doskonałe właściwości tłumienia. Ponadto projektanci zastosowali specjalny trymer poziomu, który odpowiada na różne impedancje obciążenia.

Wskaźniki poziomu wizualnie obrazują dynamikę muzyki

W centralnej części przedniego panelu znajdują się wskaźniki poziomu. Obrazują one skoki dynamiki muzyki i podświetlone są diodami LED, generującymi miękkie i ciepłe światło. Szybka ochronna wskaźników jest precyzyjnie dopasowana – całkowicie płaska i bez jakichkolwiek szczelin pomiędzy nią i metalowym frontem.
Yamaha A-S2100 wskazniki poziomu 

Eleganckie wzornictwo i luksusowe drewniane panele boczne

Wyrafinowane wzornictwo i sama konstrukcja A-S2100 odzwierciedlają zamiłowanie Yamahy do doskonałego rzemiosła i sztuki, co bezpośrednio wiąże się z ponad wiekowym doświadczeniem firmy w tworzeniu światowej klasy instrumentów muzycznych. Metalowy panel przedni i drewniane panele boczne zostały doskonale zintegrowane za pomocą mistrzowskiej technologii obróbki materiałów. Ponadto pokrętła i regulatory także wykonane są z aluminium, dzięki czemu wyróżniają się szlachetną teksturą i są przyjemne w dotyku.
Yamaha A-S2100 eleganckie wzornictwo 

Izolatory umożliwiają zastosowanie kolców lub podkładek

Izolatory są kluczowymi elementami, które blokują zewnętrzne drgania. Użytkownik może wybrać punktowe ustawienie, wykorzystując dołączone kolce, lub płaskie ustawienie za pomocą dołączonych podkładek.
Yamaha A-S2100 izolatory 

Pilot zdalnego sterowania łączący eleganckie wzornictwo i doskonałą teksturę

Dołączony pilot zdalnego sterowania wyróżnia się wzornictwem dopasowanym do aluminiowego panelu frontowego wzmacniacza. Pilot przekonuje prostym i łatwym do odczytania układem przycisków i atrakcyjną, metaliczną teksturą. Oprócz podstawowych regulacji, takich jak zmiana głośności i wybór źródła A-S2100, pilot może również obsługiwać odtwarzacz CD-S2100.

 

Sekcja wzmacniacza
Moc wyjściowa 160 W
Impedancja głośników (min) 4 Ω
Typ wzmacniacza Analogowy
Pasmo przenoszenia 5 Hz – 100 000
Stosunek sygnał/szum 103
Zniekształcenia THD 0,025
Wejścia / wyjścia
Wejścia analogowe RCA, XLR
Wejścia cyfrowe Nie
Wejście gramofonowe Tak (MM/MC)
Wyjście słuchawkowe Tak
Dodatkowe funkcje
Tryb Pure Direct Tak
Korekcja tonów Tak
Pilot Tak
Głośniki A/B Tak
Zasilanie
Transformator EI
Pobór mocy (max) 350
Pobór mocy (standby) 0,3
Ogólne
Wymiary (S x W x G) mm 435 x 157 x 463
Waga kg 23,4
Warunki gwarancji YAMAHA - Warunki gwarancji YAMAHA PDF [67.95K]
Katalog
Katalog Yamaha 2018-2019 - Yamaha sprawia, ze jestes blizej artysty. Blizej jego ekspresji, energii, pasji. 130 lat tworzenia muzyki. Partnerstwo z najsłynniejszymi artystami. Dzwiek dla najwiekszych scen swiata. Kto lepiej rozumie dzwiek tak, jak powinien byc słyszany? Kto inny mógłby Ci zapewnic prawdziwy dzwiek? Od naszych głosników po soundbary, pracujemy niestrudzenie nad jego tworzeniem. Poniewaz kiedy poczujesz wpływ prawdziwego dzwieku, mozesz sie wyrazic przez swoja muzyke. PDF [7.92M]
Katalog Yamaha 2017-2018 - Sprawdź nowości technologiczne i produktowe Yamahy PDF [35.62M]
Ulotka systemu Yamaha MusicCast - Yamaha MusicCast - Domowy system bezprzewodowej muzyki PDF [2.49M]
Oceń produkt
Tylko zarejestrowani klienci mogą pisać recenzje. Prosimy zalogować się lub zarejestrować
 • Jaki wzmacniacz zintegrowany kupić?

  Wzmacniacz audio jest niezbędnym elementem każdego dobrego zestawu stereofonicznego. Jego główną rolą jest napędzenie kolumn głośnikowych, tak aby mogły odtwarzać dźwięk z jak najlepszą jakością. Wzmacniacz wraz z kolumnami ma kluczowy wpływ na brzmienie zestawu audio.
 • Jak wybrać właściwy wzmacniacz stereo?

  Zintegrowane czy dzielone na przedwzmacniacz i końcówkę mocy? Z wejściem optycznym, czy z USB? Zanim zdecydujemy się na zakup wzmacniacza stereo, szukamy odpowiedzi na dziesiątki pytań. Słusznie. Wzmacniacz to klucz do czystego, mocnego i… sprawiającego przyjemność dźwięku. Jak nie zgubić się w gąszczu rankingów i porównywarek cenowych podpowiadają eksperci salonów Top Hi-Fi & Video Design.
 • Jaki wzmacniacz stereo wybrać?

  Wzmacniacz stereo jest, bez cienia wątpliwości sercem całego systemu audio. Jego podstawowym zadaniem jest zasilenie kolumn głośnikowych. W tym celu musi dysponować odpowiednią mocą, oraz niską impedancją wyjściową. Oprócz tego wzmacniacze między sobą różnią się funkcjonalnością, wykonaniem, a przede wszystkim brzmieniem. W tym tekście postaramy się podpowiedzieć, jaki typ wzmacniacza może być dla Ciebie najlepszy.
 • Wygrzewanie sprzętu audio – prawda, czy mit?

  Często jesteśmy pytani, czy sprzęt audio należy wygrzewać. Jest to kwestia sporna, wiele osób puka się w czoło na samą myśl o wygrzewaniu urządzeń. W poniższym poradniku rozwiewamy mity dotyczące tego procesu. Opowiemy zarówno o zmianie brzmienia nowego urządzenia, jak i o procesie wygrzewania przed odsłuchem.
 • Moc głośnika i moc wzmacniacza

  Niemal każdy z nas podczas prezentowania naszego systemu znajomym lub gościom niejednokrotnie spotkał się z typową reakcją – pytaniem: a ile to ma watów? Chodzi oczywiście o moc jaką mają nasze głośniki albo cały system. Po części trudno się dziwić, ponieważ w powszechnym mniemaniu moc jest dla wielu osób wyznacznikiem jakości czy wręcz klasy sprzętu.

Przewodniki

Chcesz skompletować swój pierwszy zestaw audio?
Chciałbyś pogłębić swoją wiedzę? Zapraszamy do
zapoznania się z naszymi przewodnikami.

Kategorie produktów


Salony sprzedaży


Białystok
 • Apartamenty Jagiellońskie
  ul. Jurowiecka 19 lok. U3/U4
 • 85 722 29 02, 519 073 470
Bydgoszcz
Katowice
Kielce
Kraków
Lublin
Łódź
Poznań (Woźna)
Poznań (Posnania)
Sopot
Szczecin
Warszawa (Andersa)
Warszawa (Naruszewicza)
Warszawa (Nowogrodzka)
Wrocław