Promocja

A-S1100

Marka
Yamaha
5 999
sztuka
7 399 zł

Porównywarka 0
Dostępność w salonach:

Bydgoszcz

Produkt obecnie jest dostępny w salonie

Zdjęcia Dojazd

Katowice

Produkt obecnie jest dostępny w salonie

Dojazd

Kielce

Produkt obecnie jest dostępny w salonie

Dojazd

Kraków

Produkt obecnie nie jest dostępny w salonie

Dojazd

Lublin

Produkt obecnie jest dostępny w salonie

Dojazd Parking

Łódź

Produkt obecnie jest dostępny w salonie

Dojazd

Poznań (Posnania)

Produkt obecnie nie jest dostępny w salonie

Dojazd

Poznań (Woźna)

Produkt obecnie jest dostępny w salonie

Dojazd

Sopot

Produkt obecnie jest dostępny w salonie

Zdjęcia Dojazd

Szczecin

Produkt obecnie jest dostępny w salonie

Dojazd

Warszawa (Andersa)

Produkt obecnie jest dostępny w salonie

Dojazd

Warszawa (Naruszewicza)

Produkt obecnie nie jest dostępny w salonie

Dojazd

Warszawa (Nowogrodzka)

Produkt obecnie nie jest dostępny w salonie

Dojazd

Wrocław

Produkt obecnie jest dostępny w salonie

Dojazd
Dostępność:
Dostępny natychmiast
Umów się na prezentację

Z przyjemnością zaprezentujemy możliwości dźwiękowe poszczególnych urządzeń, podczas indywidualnie przygotowanej prezentacji w wybranym salonie.

Bardzo prosimy o wypełnienie poniższego formularza, a będzie nam miło zarezerwować salę odsłuchową i przygotować odpowiedni system.

Termin prezentacji potwierdzimy mailem lub telefonicznie.

 

Wzmacniacz zintegrowany Yamaha A-S1100

Pełne dziedzictwo doskonałych cech emocjonującego i dynamicznego dźwięku Yamahy. Perfekcyjnie dopracowana konstrukcja wysokiej klasy wzmacniacza zintegrowanego single-ended, który wiernie ujawnia wrodzone zalety twojego odtwarzacza lub przetwornika C/A.

Yamaha A-S1100 to wzmacniacz zintegrowany single-ended wyposażony w niezbalansowany układ od wejścia do sekcji wzmacniacza mocy. Począwszy od końcówki mocy urządzenie wykorzystuje zbalansowaną metodę amplifikacji, opartą na autorskiej technologii Floating and Balanced Power Amplifier z tranzystorami MOSFET dla elementów wyjściowych. Ten mistrzowsko zaprojektowany wzmacniacz zawiera dyskretnie skonfigurowany korektor gramofonowy i niezwykle precyzyjną regulację głośności opracowaną przez New Japan Radio Co., Ltd., a do tego dziedziczy wiele doskonałych rozwiązań ze wzmacniacza zintegrowanego A-S2100, m.in. obwód głośności/barwy, który minimalizuje pogorszenie jakości dźwięku, a także piękne, eleganckie wzornictwo podkreślone przez wskaźniki poziomu sygnału. Ta najnowsza, wspaniała konstrukcja w klasie wzmacniaczy zintegrowanych przybliża cię do emocjonującego i dynamicznego dźwięku.

 • Technologia Floating and Balanced Power z tranzystorami MOSFET
 • Wzmacniacz single-ended przeznaczony dla każdego rodzaju źródła
 • Wszystkie stopnie wzmacniacza wykonane w technologii pojedynczych elementów dla mocnej reprodukcji wysokich tonów
 • Konstrukcja o niskiej impedancji zapewnia mocny bas z niezwykle dynamicznym, energetycznym charakterem
 • Doskonałej jakości elektroniczna regulacja głośności gwarantuje optymalne brzmienie
 • Zasilanie o dużej pojemności dostarcza energetyczny, dynamiczny dźwięk wyróżniający się szybką odpowiedzią
 • Symetryczna konstrukcja zapewnia idealną reprodukcję stereo
 • Przedwzmacniacz gramofonowy wykonany w technologii pojedynczych elementów
 • Wskaźniki poziomu sygnału obrazują dynamikę muzyki
 • Eleganckie wzornictwo z luksusowymi drewnianymi panelami bocznymi
 • Oryginalne zaciski głośnikowe łączą łatwość użycia i piękny kształt z wysoką jakością dźwięku

Technologia Floating and Balanced Power z tranzystorami MOSFET

Podstawowa konstrukcja układu wzmacniacza mocy wykorzystuje autorską, unikatową technologię Pływającego i Zbalansowanego Wzmacniacza Mocy. Zastosowanie elementów wyjściowych z taką samą polaryzacją po dodatniej i ujemnej stronie stopnia wyjściowego, a także całkowite odseparowanie obwodu ujemnego sprzężenia zwrotnego (NFB) oraz zasilania w łącznej liczbie czterech dodatnich i ujemnych stron kanałów lewego i prawego, umożliwia całkowicie symetryczną pracę stopnia wyjściowego w trybie push-pull. W pełni odizolowany od masy obwód wzmacniacza mocy usuwa jakikolwiek negatywny wpływ chwilowych wahań napięcia lub szumu uziemienia. Ponadto elementy wyjściowe składają się z tranzystorów MOSFET, zapewniających ciepły i naturalny charakter dźwięku. Zastosowanie tranzystorów MOSFET, które mają tę samą polaryzację po stronach dodatniej i ujemnej, jeszcze dalej rozwija ideał całkowicie symetrycznej konstrukcji, aby wyeliminować odchyłki jakości dźwięku w zależności od różnicy w polaryzacji - główną rozpoznawalną cechą Odizolowanego i Zbalansowanego Wzmacniacza Mocy - zapewniając brzmienie wyróżniające się wybitnym stosunkiem sygnału do szumu i doskonale zdefiniowanym polem dźwięku.

Wzmacniacz single-ended przeznaczony dla każdego rodzaju źródła

Ponieważ ten model wyposażony jest we wbudowany niesymetryczny wzmacniacz, zapewnia doskonałą reakcję przy wzmacnianiu niesymetrycznego analogowego audio ze wszystkich źródeł dźwięku, takich jak odtwarzacze CD z przetwornikami C/A - A-S1100 korzysta z tego będąc  perfekcyjnie dostrojonym pod kątem optymalnej jakości dźwięku. Poprzez pełne wykorzystanie niesymetrycznej amplifikacji, A-S1100 w przejrzysty sposób wydobywa wewnętrzne zalety twoich ulubionych urządzeń audio, wliczając te opracowane przez innych producentów.

Wszystkie stopnie wzmacniacza wykonane w technologii pojedynczych elementów dla mocnej reprodukcji wysokich tonów

Każdy stopień wzmacniacza został wykonany w technologii pojedynczych elementów, natomiast cały tor dźwiękowy wykorzystuje tylko najbardziej skrupulatnie wyselekcjonowane wysokoprecyzyjne podzespoły od początku do końca układu. (Zastosowano metodę wyłączania z toru dźwiękowego układu regulacji barwy dźwięku). Udoskonalona została szybkość narastania impulsu dźwiękowego, aby zapewnić tętniącą życiem i mocną odpowiedź wysokich tonów muzyki. Ponadto można dezaktywować układ regulacji barwy dźwięku i uaktywnić w pełni dyskretną konfigurację poprzez ominięcie układów scalonych wzmacniacza operacyjnego wewnętrznego toru, wystarczy ustawić pokrętła BASS/TREBLE w centralnej pozycji.

Konstrukcja o niskiej impedancji zapewnia mocny bas z niezwykle dynamicznym, energetycznym charakterem

Poprzez zwiększenie wydajności obwodów wysokoprądowych (zwiększenie przekrojów żył przewodów o ok. 60% w porównaniu z A-S1000) oraz poprzez rozwiązania niskoimpedancyjne, wliczając w to dokładne ukształtowanie mocowań przewodów za pomocą wkrętów w najważniejszych punktach masy, wzmacniacz szczyci się doskonałą mocą kierowaną do głośnika ze współczynnikiem tłumienia przekraczającym 250 (8 Ω, 1 kHz). Wraz ze źródłowym transformatorem mocy o dużej wydajności, wyposażonym w rdzeń EI, ta konstrukcja gwarantuje mocną i podnoszącą na duchu reprodukcję basu.

Doskonałej jakości elektroniczna regulacja głośności gwarantuje optymalne brzmienie

Wykorzystaliśmy wysokiej jakości cyfrową kontrolę głośności, specjalnie opracowaną przez New Japan Radio Co., Ltd., która składa się z wyłącznie z drabinki rezystancyjnej, usuwając tym samym wpływ obniżenia współczynnika szybkości narastania sygnału lub podkolorowania dźwięku, zapewniając większą czystość brzmienia i znakomitą, szybką odpowiedź na duże zmiany głośności i strome transienty. Ponadto regulatory barwy wykorzystują potrójną-równoległą metodę, minimalizując szkodliwy wpływ na jakość dźwięku dostrzegalny w przypadku liniowych regulatorów barwy. Dodatkowo basy, soprany i wspólne obwody wykorzystują prostą konstrukcję, która nie wykorzystuje ujemnego sprzężenia zwrotnego wzmacniacza, a kondensatory i rezystory zamocowane są w prostej linii, gwarantując niezwykle czystą reprodukcję dźwięku nawet przy aktywnej kontroli barwy i doskonałej odpowiedzi na transienty sygnału audio. Gdy kontrola barwy jest wyłączona, sygnał wypływa wprost z tylko jednego układu i biegnie do bufora wzmacniacza z dyskretną konfiguracją.

Zasilanie o dużej pojemności dostarcza energetyczny, dynamiczny dźwięk wyróżniający się szybką odpowiedzią

A-S1100 wykorzystuje oryginalny transformator EI, starannie dopracowany pod kątem optymalnej kompatybilności z ramą. Połączenie czterech kondensatorów blokowych o dużej pojemności, wykorzystujących karbonowe osłony, zapewnia energetyczne brzmienie - nawet przy wysokim poziomie głośności - które możliwe jest tylko w A-S1100. Stabilne i czyste zasilanie jest zasługą wzbogacenia wzmacniacza kontrolnego i systemu kontrolnego w lokalne regulatory typu bocznikowego, które chronią przed pogorszeniem jakości dźwięku spowodowanym przez wahania częstotliwościowe. Transformator EI przymocowany jest do ramy za pośrednictwem mosiężnych podkładek, ograniczających wewnętrzne wibracje, które mogłyby wpływać na jakość dźwięku. 

Symetryczna konstrukcja zapewnia idealną reprodukcję stereo

Symetryczna konstrukcja lewy-prawy z zasilaniem w centralnej części i blokami końcówek mocy na końcach gwarantuje doskonalsze rozdzielenie kanałów lewego i prawego - niezbędny element do właściwej dwukanałowej reprodukcji stereo - i idealnego wyważenia konstrukcji. Wliczając precyzyjne strojenie poprzez centralną ramę, która rozciąga się od przodu do tyłu obudowy i specjalnie opracowane metalowe nóżki (możliwość wyboru kolców lub podkładek), A-S1100 wyróżnia się doskonałą sztywnością mechaniczną i stabilnością ustawienia, co znacząco zmniejsza wpływ zewnętrznych wibracji na jakość dźwięku. 

Wzmacniacz gramofonowy wykonany w technologii pojedynczych elementów

Wzmacniacz gramofonowy składa się ze wzmacniacza głównego MC i wzmacniacza korekcyjnego, z których każdy wykorzystuje dyskretną konfigurację, czego odzwierciedleniem jest bogaty dźwięk z wyrazistą muzykalnością podczas odtwarzania płyt winylowych za pośrednictwem wkładek gramofonowych MC i MM.

Wskaźniki poziomu sygnału obrazują dynamikę muzyki

Centralna część przedniej ścianki została zarezerwowana dla wskaźników poziomu, które wizualizują muzyczną radość za pomocą dynamicznych i delikatnych ruchów igieł. Wskaźniki są lekko podświetlone diodami LED, nadającymi im ciepły, lampowy wygląd. Wskaźniki wraz z wyświetlaczem VU, w zależności od preferencji użytkownika, można przełączyć na wskazania wartości szczytowej. Szybka chroniąca wskaźniki została precyzyjnie dopasowana do panelu - jest całkowicie płaska, bez żadnych szczelin - aby nadać całości piękny, elegancki charakter.

Eleganckie wzornictwo z luksusowymi drewnianymi panelami bocznymi

Szlachetne wzornictwo i doskonała budowa A-S1100 urzeczywistnia poświęcenie Yamahy dla mistrzostwa i sztuki, czerpiąc ze swojej bogatego doświadczenia jako wiodącego światowego producenta instrumentów muzycznych. Metalowy panel przedni i drewniane panele boczne zostały idealnie połączone za pośrednictwem mistrzowskiego wykorzystania zaawansowanej techniki obróbki. Aluminiowe pokrętła oraz regulatory barwy przekonują doskonałą fakturą i są przyjemne w dotyku.

Oryginalne zaciski głośnikowe łączą łatwość użycia i piękny kształt z wysoką jakością dźwięku

Nasza staranna dokładność o najwyższą jakość prowadzi aż do zacisków głośnikowych, które są ostatnim i kluczowym ogniwem w łańcuchu audio. Nasze zakręcane terminale z dużymi uchwytami wyróżniają się oryginalnym wzornictwem i wykonane są poprzez cięcie czystego mosiądzu, umożliwiając bezpieczne połączenie bez pogarszania jakości dźwięku. Ich kształt jest precyzyjnie dopasowany do ludzkich palców i jednocześnie zachwyca eleganckim stylem oraz umożliwia użytkownikowi łatwe ich odkręcenie i pewne zaciśnięcie przy użyciu minimalnej siły. Zaciski akceptują także wtyki bananowe.

Ekskluzywny i łatwy w obsłudze pilot zdalnego sterowania

Dołączony pilot zdalnego sterowania cechuje się wzornictwem nawiązującym stylistycznie do aluminiowego panelu wzmacniacza i wyróżnia prostym, czytelnym układem przycisków i zachwycającą metaliczną fakturą. Oprócz regulacji głośności i wyboru wejść w A-S1100 pilot może być także wykorzystywany do obsługi CD-S2100.

Sekcja wzmacniacza
Moc wyjściowa 2 x 90 W
Impedancja głośników (min) 8 Ω
Typ wzmacniacza Analogowy
Pasmo przenoszenia 5 Hz - 100 kHz
Stosunek sygnał/szum 100 dB
Zniekształcenia THD 0.025%
Wejścia / wyjścia
Wejścia analogowe RCA
Wejścia cyfrowe Nie
Wejście gramofonowe Tak (MM/MC)
Wyjście słuchawkowe Tak
Dodatkowe funkcje
Tryb Pure Direct Tak
Korekcja tonów Tak
Pilot Tak
Głośniki A/B Tak
Zasilanie
Transformator EI
Pobór mocy (max) 350 W
Pobór mocy (standby) 0,3 W
Ogólne
Wymiary (S x W x G) mm 435 x 157 x 463 mm
Waga kg 23,3
Warunki gwarancji YAMAHA - Warunki gwarancji YAMAHA PDF [67.95K]
Katalog
Katalog Yamaha 2018-2019 - Yamaha sprawia, ze jestes blizej artysty. Blizej jego ekspresji, energii, pasji. 130 lat tworzenia muzyki. Partnerstwo z najsłynniejszymi artystami. Dzwiek dla najwiekszych scen swiata. Kto lepiej rozumie dzwiek tak, jak powinien byc słyszany? Kto inny mógłby Ci zapewnic prawdziwy dzwiek? Od naszych głosników po soundbary, pracujemy niestrudzenie nad jego tworzeniem. Poniewaz kiedy poczujesz wpływ prawdziwego dzwieku, mozesz sie wyrazic przez swoja muzyke. PDF [7.92M]
Katalog Yamaha 2017-2018 - Sprawdź nowości technologiczne i produktowe Yamahy PDF [35.62M]
Ulotka systemu Yamaha MusicCast - Yamaha MusicCast - Domowy system bezprzewodowej muzyki PDF [2.49M]
Test / Recenzja
Test "Audio"- Yamaha A-S1100 - Yamaha A-S1100 – test magazynu „Audio” Nr 01/2016 "Kontynuacja firmowego stylu, nawiązującego do Hi-Fi z lat 70. i 80. Do wyboru kilka kombinacji kolorystycznych metalowego frontu i drewnianych boczków. Elegancki i efektowny. Bardzo staranny układ i krótka ścieżka sygnału." PDF [819.33K]
 • Jaki wzmacniacz zintegrowany kupić?

  Wzmacniacz audio jest niezbędnym elementem każdego dobrego zestawu stereofonicznego. Jego główną rolą jest napędzenie kolumn głośnikowych, tak aby mogły odtwarzać dźwięk z jak najlepszą jakością. Wzmacniacz wraz z kolumnami ma kluczowy wpływ na brzmienie zestawu audio.
 • Czym jest pasmo przenoszenia?

  Pasmo przenoszenia to najczęściej spotykany, obok mocy, parametr sprzętu audio. Budzi on wiele kontrowersji, a szczególnie jego przełożenie na jakość brzmienia. W poniższym poradniku nasz ekspert rozwiewa wątpliwości i mity, oraz wyjaśnia, jakie pasmo przenoszenia jest nam naprawdę potrzebne.

Przewodniki

Chcesz skompletować swój pierwszy zestaw audio?
Chciałbyś pogłębić swoją wiedzę? Zapraszamy do
zapoznania się z naszymi przewodnikami.

Kategorie produktów


Salony sprzedaży


Bydgoszcz
Katowice
Kielce
Kraków
Lublin
Łódź
Poznań (Woźna)
Poznań (Posnania)
Sopot
Szczecin
Warszawa (Andersa)
Warszawa (Naruszewicza)
Warszawa (Nowogrodzka)
Wrocław