Marka: Luxman

L-505Z

27 995 zł
/ sztuka
 • Moc wyjściowa: 100 W + 100 W (8Ω), 150 W + 150 W (4Ω)
 • Pasmo przenoszenia: 20 Hz ~ 100 kHz (+0, -3.0dB)
 • Stosunek sygnał/szum: > 105 dB
 • Zniekształcenia THD: < 0.009% (1kHz / 8Ω), < 0.09% (20 Hz ~ 20 kHz / 8 Ω)

Produkt w przedsprzedaży

Sprawdź szczegóły

Darmowa dostawa

Dowiedz się więcej

Rata 20 x 0% tylko 1400 zł

Sprawdź szczegóły

Wzmacniacz zintegrowany Luxman L-505Z

Model L-505Z to wzmacniacz zintegrowany z innowacyjnej serii Z japońskiego producenta. Urządzenie powstało w oparciu o bogate doświadczenie i olbrzymią wiedzę inżynierów Luxmana. Zastosowano w nim wysokiej klasy podzespoły i innowacyjne rozwiązania techniczne, co pozwoliło na uzyskanie bogatej funkcjonalności i świetnego brzmienia.

Wzmacniacz zintegrowany Luxman L-505Z

LIFES, układ sprzężenia zwrotnego wzmocnienia, który ożywia muzykę

Podobnie jak bardziej zaawansowane modele, czyli L-509Z i L-507Z, wzmacniacz L-505Z wyposażono w autorski układ sprzężenia zwrotnego, czyli LIFES (Luxman Integrated Feedback Engine System). Rozwiązanie to opiera się na założeniach stosowanej wcześniej w urządzeniach Luxmana techniki ODNF (Only Distortion Negative Feedback) i pozwala uzyskać wysoką wierność przetwarzania sygnału audio, a ponadto umożliwia skuteczną eliminację zniekształceń i zapewnia stabilniejsze zasilanie. Stopień wyjściowy wzmacniacza pracuje w klasie AB w układzie typu push-pull, gwarantując moc 2 x 100 W (przy 8 omach).

Elektronicznie sterowany tłumik LECUA o wysokiej czystości

We wzmacniaczu zastosowano układ LECUA (Luxman Electronically Controlled Ultimate Attenuator), czyli elektronicznie sterowany tłumik zintegrowany z obwodem wzmocnienia. LECUA jest sercem sekcji przedwzmacniacza i odpowiada za płynną zmianę głośności (w 88 krokach), minimalizując wpływ tego parametru na jakość odtwarzanego dźwięku. Rozwiązanie to jest powiązane z funkcją regulacji balansu między lewym i prawym kanałem stereo. Regulacja głośności jest możliwa również za pomocą pilota.

Wzmacniacz zintegrowany Luxman L-505Z

Dyskretny obwód buforowy i nie tylko

Urządzenie ma w sekcji przedwzmacniacza dyskretny układ buforowy, charakteryzujący się dużą wydajnością prądową. Zapewnia to odpowiednie warunki pracy dla sekcji wzmacniacza mocy i pozwala uzyskać czysty dźwięk, nawet w przypadku cichych sygnałów audio. Na uwagę zasługuje ponadto wysokiej jakości selektor wejścia, który poprawia separację i pozwala wyeliminować przesłuchy. Co więcej, pierwszy stopień przetwarzania sygnału audio w modelu L-505Z jest połączony równolegle, podobnie jak ma to miejsce w modelach z wyższej półki. Nie zabrakło także przedwzmacniacza gramofonowego, kompatybilnego z wkładkami MM/MC, pozwalającego uzyskać wysoką jakość odtwarzania winyli.

Zasilacz o dużej pojemności i dużej bezwładności

Model L-505Z ma tradycyjny zasilacz o dużej bezwładności firmy Luxman, który łączy w sobie transformator EI o dużej mocy (540 VA) z czterema specjalnie zaprojektowanymi kondensatorami blokowymi o pojemności 10 000 μF. Wydajne środowisko zasilania zapewnia duży poziom mocy chwilowej. Pozwala to z łatwością podążać za najbardziej wymagającymi sygnałami muzycznymi i spełnić wymagania muzyki o dużej dynamice, odtwarzanej przez głośniki podłączone do wzmacniacza.

Wskaźniki wychyłowe i wyświetlacz

Podobnie jak modele z wyższej półki, wzmacniacz L-505Z wykorzystuje białe podświetlenie LED i jest wyposażony w dwa duże wskaźniki wychyłowe, które pozwalają śledzić zmiany poziomów odtwarzanych sygnałów muzycznych. Dodatkowo, między lewym i prawym wskaźnikiem ulokowano wyświetlacz 7-segmentowy. Dzięki temu aktualnie zmierzona wartość (w decybelach) jest dobrze widoczna z miejsca odsłuchu. Podświetlane mierniki poziomu dźwięku oraz wyświetlacz LED mogą być włączane i wyłączane za pomocą pilota zdalnego sterowania.

Wzmacniacz zintegrowany Luxman L-505Z

Dwa wyjścia słuchawkowe

Lubisz słuchać muzyki nocą, a jednocześnie nie chcesz przeszkadzać pozostałym domownikom? Z modelem L-505Z firmy Luxman jest to możliwe. I to w wysokiej jakości! Wzmacniacz został wyposażony w dwa wyjścia słuchawkowe: standardowe jack 6,3 mm oraz wyjście 4,4-milimetrowe z niezależnym okablowaniem dla masy lewego i prawego kanału. Pozwoliło to na uzyskanie lepszej separacji międzykanałowej i szerszej sceny dźwiękowej przy wykorzystaniu kompatybilnych słuchawek.

Bogate funkcje i różnorodne wejścia/wyjścia

L-505Z to nie tylko świetnie brzmiący, ale również bogato wyposażony wzmacniacz. Zapewnia wygodną kontrolę głośności, barwy dźwięku i balansu między lewym i prawym kanałem audio. Funkcja wstępnej separacji zasilania umożliwia wykorzystanie modelu L-505Z w bi-ampingu np. we współpracy z dodatkowym wzmacniaczem mocy. Na tylnym panelu dostępne są terminale wejściowe/wyjściowe RCA o rozstawie 18 mm, co umożliwia wykorzystanie audiofilskiego okablowania. Solidne terminale głośnikowe są kompatybilne zarówno z kablami zakończonymi „widełkami”, jak i złączami bananowymi.

Autorskie rozwiązania techniczne

W modelu L-505Z wykorzystano wiele autorskich technologii Luxmana, a każdy element tego hi-endowego wzmacniacza zintegrowanego, łącznie z okablowaniem wewnętrznym, został zaprojektowany tak, aby priorytetowo traktować jakość dźwięku. Jednym z kluczowym rozwiązań jest konstrukcja Beeline, która kieruje wejściowe sygnały audio optymalną, najkrótszą drogą do wyjścia, czyli do głośników. Co więcej, poprowadzone odpowiednio ścieżki obwodów na płytce drukowanej zapewniają płynną transmisję. Dodatkowo, bezpętlowa struktura chassis skutecznie tłumi wzrost impedancji uziemienia.

Wzmacniacz zintegrowany Luxman L-505Z

Solidny pilot i kabel zasilający

W komplecie ze wzmacniaczem znajduje się masywny, aluminiowy pilot zdalnego sterowania. Pozwala on nie tylko na regulację głośności odtwarzania, ale również na obsługę kompatybilnych odtwarzaczy CD firmy Luxman. Zestaw zawiera także referencyjny kabel zasilający z przewodnikiem wykonanym z miedzi beztlenowej o dużej czystości. Co ważne, konstrukcja oplotu zapobiega skręcaniu się kabla.

Najważniejsze cechy wzmacniacza Luxman L-505Z:

 • Moc znamionowa: 2 x 100 W (8 omów), 2 x 150 W (4 omy)
 • 4 stereofoniczne liniowe wejścia analogowe (RCA)
 • Wejście gramofonowe kompatybilne z wkładkami MM i MC
 • 1 wejście zbalansowane 2 x XLR
 • 12-woltowe złącza wyzwalania (wejście i wyjście)
 • Wejście i wyjście Control (na zewnętrzne moduły sterowania)
 • Korekcja dźwięku: Bass (przy 100 Hz) i Treble (przy 10 kHz): ±8 dB
 • Regulacja balansu
 • Wyjścia słuchawkowe: 6,3 mm i 4,4 mm
 • Całkowite zniekształcenia harmoniczne: < 0,009 proc. (8 omów, 1 kHz)
 • Układ sprzężenia zwrotnego LIFES (Luxman Integrated Feedback Engine System)
 • Regulacja głośności LECUA (Luxman Electronic Controled Ultimate Attenuator)
 • Pilot zdalnego sterowania (RA-17A)
 • Masa urządzenia: 22,5 kg

Specyfikacja Luxman L-505Z

Moc wyjściowa100 W + 100 W (8Ω), 150 W + 150 W (4Ω)
Pasmo przenoszenia20 Hz ~ 100 kHz (+0, -3.0dB)
Stosunek sygnał/szum> 105 dB
Zniekształcenia THD< 0.009% (1kHz / 8Ω), < 0.09% (20 Hz ~ 20 kHz / 8 Ω)
Wyjście słuchawkoweTak
Tryb Pure DirectTak
Korekcja tonówTak
PilotTak
Głośniki A/BTak
TransformatorEI
Pobór mocy (max)270 W
Pobór mocy (standby)0.5 W
Wymiary (S x W x G) mm440 x 178 x 454
Waga kg22.5
InnePhono: MM, MC; LIFES (Luxman Integrated Feedback Engine System); LECUA (Luxman Electronic Controled Ultimate Attenuator)

Opinie o Luxman L-505Z

Masz ten produkt?

Dodaj Opinię

Polecane Produkty

Podobne produkty

Polecane

Umów się na prezentację w salonie

W każdym z naszych salonów znajduje się sala odsłuchowa, w której w miłej atmosferze zaprezentujemy Ci brzmienie wybranego przez Ciebie sprzętu audio.

Umów się na spotkanie

Zobacz listę salonów

Umów się na spotkanie

Top Hi-Fi & Video Design

Salony firmowe

Salony firmowe

Top Hi-Fi & Video Design: