Umów się na prezentację

Z przyjemnością zaprezentujemy możliwości dźwiękowe poszczególnych urządzeń, podczas indywidualnie przygotowanej prezentacji w wybranym salonie.

Bardzo prosimy o wypełnienie poniższego formularza, a będzie nam miło zarezerwować salę odsłuchową i przygotować odpowiedni system.

Termin prezentacji potwierdzimy mailem lub telefonicznie.

Wzmacniacz zintegrowany Krell S-550i

S-550i to wzmacniacz zintegrowany zapewniający moc 275 W na kanał (8 Ω), wyposażony w cztery wejścia analogowe (3 x RCA, 1 x XLR zbalansowane).

Wartość urządzenia zwiększają tryby Theater Throughput i Krell Current Mode, dzięki którym S-550i sprawdzi się także w systemach kina domowego i zaprezentuje piękno muzyki wysokiej rozdzielczości. Funkcjonalność zwiększają wyzwalacz 12 V i port RS-232, a zarządzanie wzmacniaczem ułatwia wyświetlacz LCD.

 


S-550i jest wzmacniaczem zintegrowanym, który potrafi „napędzić” niemal dowolne głośniki o impedancji przynajmniej 4-omowej. Sercem urządzenia jest potężny transformator toroidalny o mocy 1750 W, a uzyskiwana przez wzmacniacz moc sięga 275 W na kanał przy obciążeniu 8 Ω i  550 W przy 4 Ω. 

Krell S-550i wyposażony jest w zbalansowaną elektroniczną regulację poziomu (drabinka rezystorowa) i umożliwia podłączenie do czterech „tradycyjnych” źródeł sygnału analogowego – jedno zbalansowane (XLR) i trzy niezbalansowane (RCA). Funkcjonalność S-550i zwiększa tryb Theater Throughput, dzięki któremu dowolne z wejść RCA można przekształcić w wejście na końcówkę mocy.

Projektanci Krella w sekcji przedwzmacniacza zastosowali rozwiązanie analogiczne do tego z modelu Phantom, ze stabilizowanym zasilaniem i prądowym trybem pracy (Krell Current Mode). Ten tryb zapewnia niezrównane pasmo przenoszenia, co jest szczególnie ważne w przypadku dzisiejszych źródeł muzyki wysokiej rozdzielczości. Całość opiera się elementach dyskretnych przy jednoczesnym całkowitym braku sprzężenia zwrotnego i zachowaniu zbalansowanej topologii.

Obsługę S-550i ułatwia wyświetlacz LCD, za pośrednictwem którego użytkownik może programować wybrane parametry i zmieniać ustawienia, m.in. czułości wejść. Integrację z instalacjami i urządzeniami zewnętrznymi umożliwia 12-woltowy wyzwalacz oraz złącze RS-232. Standardowo do modelu S-550i Krell dołącza stację dokującą dla iPhona/iPada. 

Sekcja wzmacniacza
Moc wyjściowa 2 x 275 W
Impedancja głośników (min) -
Typ wzmacniacza Analogowy
Pasmo przenoszenia 2 – 140 000
Stosunek sygnał/szum > 89
Zniekształcenia THD < 0,025
Wejścia / wyjścia
Wejścia analogowe RCA, XLR
Wejścia cyfrowe Nie
Wejście gramofonowe Nie
Wyjście słuchawkowe Nie
Dodatkowe funkcje
Tryb Pure Direct Nie
Korekcja tonów Nie
Pilot Tak
Głośniki A/B Nie
Zasilanie
Transformator Nie
Pobór mocy (max) 1800
Pobór mocy (standby) 1
Ogólne
Wymiary (S x W x G) mm 438 x 148 x 450
Waga kg 29
Warunki gwarancji - Warunki gwarancji PDF [90.75K]

Przewodniki

Chcesz skompletować swój pierwszy zestaw audio?
Chciałbyś pogłębić swoją wiedzę? Zapraszamy do
zapoznania się z naszymi przewodnikami.

Salony sprzedaży


Bydgoszcz
Katowice
Kielce
Kraków
Lublin
Łódź
Poznań (Woźna)
Poznań (Posnania)
Sopot
Szczecin
Warszawa (Andersa)
Warszawa (Naruszewicza)
Warszawa (Nowogrodzka)
Wrocław