Marka: Gryphon Audio

Atilla

Gryphon Atilla należy do tej samej rodziny urządzeń co Diablo, który w bardzo krótkim czasie zyskał wielu zwolenników wśród audiofili i specjalistów z branży audio. 

Przez długi czas Diablo był uznawany za urządzenie referencyjne i określany mianem najlepszego wzmacniacza zintegrowanego na świecie. Po udanym debiucie Diablo Gryphon zdobył wiele istotnych informacji i dostrzegł grupę audiofili, którym podobała się duża, solidna obudowa i filozofia marki odnośnie prezentacji muzyki, ale ze względu na mniejsze pomieszczenia odsłuchowe oraz stosowanie mniej wymagających głośników nie potrzebowali urządzenia o dużej mocy.
Wzmacniacz Zintegrowany Atilla Gryphon Audio Designs

W odpowiedzi na to zapotrzebowanie Gryphon z dumą przedstawił nowy wzmacniacz zintegrowany Atilla, w którym wykorzystano innowacje technologiczne użyte w droższych modelach. Wyróżnikiem wzmacniacza jest jego bogate wyposażenie przy zachowaniu „rozsądnej” mocy na poziomie 100 W na kanał. Atillę zaprojektował ten sam zespół inżynierów, który odpowiadał za stworzenie konceptu, stronę wizualną, projekt ścieżek audio i ostateczny efekt brzmieniowy wszystkich urządzeń z logo Gryphona. Ostatecznym rezultatem pracy grupy uznanych specjalistów jest niezwykle przejrzyste brzmienie, spójne w całym paśmie i odznaczające się niezwykłym timingiem, kontrolą najniższych częstotliwości, stereofonii oraz wielkości sceny.

Bezkompromisowa technologia
Niezwykle dużo uwagi I pracy poświęcono zaprojektowaniu układów elektronicznych oraz skonfigurowaniu płyty głównej. Pod uwagę wzięto szereg właściwości poszczególnych komponentów, oraz ich wzajemne interakcje. Wszystkie etapy prac były poddawane niezwykle dokładnej i drobiazgowej kontroli dzięki czemu urządzenia firmowane przez tego duńskiego producenta odznaczają się niezwykłą trwałością i bezawaryjnością. Zgodnie z filozofią Gryphona, Atilla została skonstruowana z dwóch niezależnych bloków mono w celu zmniejszenia przesłuchu oraz aby ograniczyć do minimum destrukcyjny wpływ jednego kanału na drugi. Krótka ścieżka sygnału wykorzystuje miedziane przewodniki i ma ograniczone do minimum okablowanie. Tylny panel wyposażono w cztery pary pozłacanych gniazd RCA i zamontowano je bezpośrednio na płycie głównej urządzenia. Jeżeli dodamy do tego pozłacane zbalansowane gniazda XLR to otrzymamy szeroką paletę możliwości w zakresie podłączeń źródeł dźwięku.

Konstruktorzy Atilli wyposażyli urządzenie w innowacyjny system regulacji głośności przygotowany specjalnie dla linii wzmacniaczy i przedwzmacniaczy. Ze względu na zdolność do „znikania” opracowany system został nazwany pieszczotliwie „Houdini”. Układ wykorzystuje minimalną liczbę cyfrowych obwodów i starannie dobranych komponentów co zapewnia gładką zmianę poziomu głośności. Dbałość o szczegóły widoczna jest także w przypadku obudowy. Dzięki zastosowaniu odpowiednich technik i procedur inżynierom Gryphona udało się zabezpieczyć przed wpływem drgań rezonansowych wszystkie wrażliwe elementy. Ponadto na liście wyposażenia Atilli znalazł się kompleksowy system ochronny, który nie wpływając w jakikolwiek sposób na jakość sygnału audio zabezpiecza przed zniszczeniem wzmacniacz i kolumny głośnikowe.

Bezkompromisowa wygoda
Dostęp do najczęściej używanych funkcji, w tym także tej pozwalającej na 5-stopniową regulację jasności wyświetlacza, ułatwia stylowy pilot zdalnego sterowania. Za jego pomocą lub korzystając z przedniego panelu urządzenia, można spersonalizować najważniejsze funkcje systemu. Oprogramowanie pozwala nadawać nazwy wejściom (długość nazwy do 8 znaków), ustawić maksymalny i startowy poziom głośności. Opcja AV umożliwia przekonfigurowanie sekcji wzmacniacza tak, by mogła współpracować z oddzielnym przedwzmacniaczem surround. To ukłon w stronę wymagających audiofili, którzy chcieliby zgłębić tajniki I odkryć możliwości dźwięku wielokanałowego bez poświęcania jakości charakterystycznej dla stereo.


Bezkompromisowa muzykalność
Przystępna cena oraz łatwość użytkowania sprawia, że Atilla wyznacza nowe standardy w świecie urządzeń high-end. Nowy wzmacniacz Gryphona jest bramą do całkowicie nowych doznań muzycznych, z niesamowitym zakresem dynamiki, delikatną intonacją i atmosferą oraz bardzo przejrzystą i mocno akcentowaną stereofonią pozwalającą poczuć ogrom powietrza i przestrzeni otaczającej wykonawców. Atilla w kontrolowany sposób dostarcza potężną dawkę basu, dzięki czemu zapewnia niesamowitą głębię oraz trójwymiarową scenę dźwiękową. Aby uwierzyć, trzeba usłyszeć!

Cechy wyróżniające:

Konfiguracja prawdziwe dual mono
Brak ujemnego sprzężenia zwrotnego
Sterowany mikroprocesorem 50-stopniowy potencjometr głośności dla uzyskania najlepszej jakości dźwięku
Ultra-krótka ścieżka sygnału
Minimalne okablowanie wewnętrzne
Płytki obwodów drukowanych obustronnie pokryte miedzią zgodnie ze specyfikacją wojskową
Transformator toroidalny Holmgren w konfiguracji dual mono
Gniazda zamontowane na płycie PCB w celu ograniczenia okablowania i skrócenia ścieżki sygnału
Pozłacane gniazda XLR Neutrik montowane na płycie głównej
Pozłacane gniazda cinch z izolacją teflonową (4 wejściowe, 1 wyjściowe)
Stałopoziomowe wejście AV dla bezkompromisowej integracji z przedwzmacniaczem surround
Wyświetlacz: 2 linie, 50 znaków w linii, możliwość regulacji intensywności podświetlenia (100%, 75%, 50%, 25%, wyłączony)
Przystosowany do montażu wkładek MM / MC w opcjonalnym modułe Phono
Aktualizacja pamięci flash za pomocą komputera
Nieinwazyjny dla sygnału system zabezpieczający
Pilot zdalnego sterowania
Zgodny ze standardami CE
Zaprojektowany I wykonany w Danii


 

Specyfikacja Gryphon Audio Atilla

Moc wyjściowa2 x 100 W
Impedancja głośników (min)-
Pasmo przenoszenia0 - 350 000
Stosunek sygnał/szum< 85
Zniekształcenia THD< 0,1
Wyjście słuchawkoweNie
Tryb Pure DirectNie
Korekcja tonówNie
PilotTak
Głośniki A/BNie
TransformatorToroidalny
Pobór mocy (max)1100
Pobór mocy (standby)5
Wymiary (S x W x G) mm480 x 135 x 420
Waga kg20

Opinie o Gryphon Audio Atilla

Masz ten produkt?

Dodaj Opinię

Polecane Produkty

Podobne produkty

Polecane

Umów się na prezentację w salonie

W każdym z naszych salonów znajduje się sala odsłuchowa, w której w miłej atmosferze zaprezentujemy Ci brzmienie wybranego przez Ciebie sprzętu audio.

Umów się na spotkanie

Zobacz listę salonów

Umów się na spotkanie

Top Hi-Fi & Video Design

Salony firmowe

Salony firmowe

Top Hi-Fi & Video Design: