ELAC Element EA101EQ-G

Element EA101EQ-G to znacznie więcej niż wzmacniacz zintegrowany. Za pomocą tego całkowicie nowego urządzenia ELAC powraca do kategorii wzmacniaczy i jednocześnie rozwiązuje dwa istotne problemy związane z dźwiękiem stereo, tj. perfekcyjne powiązanie subwoofera z kolumnami głośnikowymi oraz dopasowanie do akustyki pokoju. Zaawansowany układ DSP i specjalnie opracowana innowacyjna aplikacja dostarczają wszystkie niezbędne narzędzia do tego, aby stworzyć prawdziwie audiofilski system przy zachowaniu atrakcyjnej ceny.

ELAC EA101EQ-G

Całkowicie nowy wzmacniacz zintegrowany ELAC-a wyznacza punkt odniesienia pod względem jakości dźwięku i szerokich możliwości samego urządzenia. Dzięki temu model ten jest idealnym rozwiązaniem dla bezkompromisowego systemu dźwiękowego. Sercem konstrukcji jest wzmacniacz BASH z samokontrolą zasilania, który dostarcza moc 80 W na kanał przy obciążeniu 4 i 8 Ω. Element EA101EQ-G wykorzystuje regulowane napięcie zasilania i konwencjonalny wzmacniacz klasy AB. Przetwornica zasilania pracuje z częstotliwością 400 kHz i śledzi wchodzący sygnał audio, dzięki czemu może zagwarantować, że wzmacniacz klasy AB pobierze tylko tyle napięcia (z lekką nadwyżką), ile jest niezbędne, aby sprostać dzisiejszym dynamicznym materiałom filmowym i muzycznym, maksymalizując w ten sposób wydajność i potencjał wzmacniacza.


Pełną kontrolę i możliwość skonfigurowania systemu zapewnia bezpłatna aplikacja ELAC-a dla urządzeń z systemem iOS lub Android. Oprogramowanie obejmuje innowacyjne wyposażenie, które niedostępne jest w żadnym innym produkcie w tej klasie. Użytkownik zyskuje m.in. dostęp do technologii ABC (Auto Blend & Calibrate). Aplikacja mierzy odpowiedź bliskiego pola głównych głośników i subwoofera, a następnie precyzyjnie określa optymalną częstotliwość zwrotnicy subwoofera. Auto Blend zapewnia perfekcyjną integrację czystego, klarownego basu. Kalibracja pokoju precyzyjnie dostosowuje system do najbardziej liniowej odpowiedzi częstotliwościowej w całym słyszalnym zakresie, zoptymalizowanym pod kątem miejsca, w którym znajduje się słuchacz oraz samego pomieszczenia.

Wygodę użytkowania zwiększa możliwość łatwej zmiany nazwy dla każdego wejścia. Zmodyfikowane nazwy pojawiają się zarówno w aplikacji, jak i na frontowym panelu wzmacniacza. Kolejną korzyść przynosi funkcja uczenia się zdalnego sterowania. Wykorzystując aplikację użytkownik może „nauczyć” wzmacniacz Element reakcji na sygnały wysyłane z pilota zdalnego sterowania.

ELAC Element EA101EQ-G z łatwością staje się także centrum salonu dziennego. Urządzenie wykorzystuje wbudowane dekodowanie Dolby Digital, dzięki czemu idealnie sprawdza się w roli domowego systemu rozrywkowego. Wystarczy podłączyć wyjście audio telewizora do wzmacniacza zintegrowanego Element, aby doświadczyć swoich ulubionych filmów i programów telewizyjnych w nieosiągalny dotychczas sposób.

Specyfikacja ELAC EA101EQ-G

Moc wyjściowa2 x 80 W
Impedancja głośników (min)
Pasmo przenoszenia20Hz to 40kHz +/- 1.8dB
Stosunek sygnał/szum101dB
Zniekształcenia THD4 Ω 70 W @ .07% / 8 Ω 40 W @ .03%
Wyjście słuchawkoweTak
Tryb Pure DirectNie
Korekcja tonówNie
PilotTak
Głośniki A/BNie
TransformatorEI
Pobór mocy (standby)0.86W
Wymiary (S x W x G) mm56 x 204 x 285
Waga kg2.5

Opinie o ELAC EA101EQ-G

Masz ten produkt?

Dodaj Opinię

Polecane Produkty

Podobne produkty

Polecane

Umów się na prezentację w salonie

W każdym z naszych salonów znajduje się sala odsłuchowa, w której w miłej atmosferze zaprezentujemy Ci brzmienie wybranego przez Ciebie sprzętu audio.

Umów się na spotkanie

Zobacz listę salonów

Umów się na spotkanie

Top Hi-Fi & Video Design

Salony firmowe

Salony firmowe

Top Hi-Fi & Video Design: