Umów się na prezentację

Z przyjemnością zaprezentujemy możliwości dźwiękowe poszczególnych urządzeń, podczas indywidualnie przygotowanej prezentacji w wybranym salonie.

Bardzo prosimy o wypełnienie poniższego formularza, a będzie nam miło zarezerwować salę odsłuchową i przygotować odpowiedni system.

Termin prezentacji potwierdzimy mailem lub telefonicznie.

Wzmacniacz zintegrowany 800 Devialet

Audiophile Evolutive Dual Mono System

Devialet 800 jest połączeniem dwóch egzemplarzy Devialet 250. Devialet 800 to nie tylko wzmacniacz. W urządzeniach tej francuskiej manufaktury znajdziesz wszystkie elementy zestawu audio: wzmacniacz zintegrowany, streamer, przetwornik D/A oraz zaawansowany przedwzmacniacz gramofonowy.

Devialet 800 to potężny, najwyższej jakości dźwięk, piękna stylistyka urządzenia, najnowocześniejsze rozwiązania techniczne, nowoczesne wzornictwo oraz niesamowite parametry pracy urządzenia. Jeżeli potrzebujesz urządzenia niezwykle wydajnego, które bez problemu będą w stanie wydobyć nawet najmniejsze szczegóły z posiadanych kolumn głośnikowych to Devialet 800 będzie doskonałym wyborem.

Tylko z Devialet możesz tworzyć, zmieniać i modyfikować konfigurację jego pracy. A wszystko to dla zapewnienia najlepszych wrażeń odsłuchowych i jak najlepszego zestrojenia całego zestawu muzycznego.

Żaden producent nie oferuje możliwości dostosowania mocy wzmacniacza do posiadanych kolumn głośnikowych, czy konfiguracji przedwzmacniacza gramofonowego w oparciu o 11 krzywych i ponad 100 parametrów. Z Devialet jest to możliwe. A jeżeli dodamy jeszcze możliwość wyboru poszczególnych wejść ich zmiany i modyfikacji to otrzymujemy urządzenie wyjątkowo elastyczne.

Czy powyższe informacje wywarły na Tobie wrażenie? To tylko początek rewolucji. Zapoznaj się z poniższym opisem a poznasz wszystkie najnowocześniejsze technologie, które zostały zamknięte w tej pięknej aluminowej obudowie.


Tryb Dual Mono jest łatwy do zrealizowania. Oba terminale są połączone cyfrowo, przy czym jeden działa jako urządzenie sterujące (master), a drugie jako pomocnicze (slave) i oba kontrolowane są za pomocą jednego pilota. Dzięki specjalnemu konfiguratorowi i systemowi, który jest w pełni kontrolowany przez oprogramowanie Devialet, z tej funkcjonalności mogą korzystać wszyscy użytkownicy Devialet 250. Ponadto łącząc większą liczbę urządzeń (od 2 do 8) użytkownik nie tylko może stworzyć system dual-mono, lecz także zestaw multi-amp lub multi-room.

Sercem urządzenia jest opracowana i opatentowana przez Devialet technologia hybrydowa ADH (Analog Digital Hybrid), która łączy ekstremalną wierność wzmacniacza klasy A z mocą wzmacniacza klasy D, zapewniając najlepsze parametry jakie są obecnie możliwe. Jest to połączenie dwóch światów analogowego, który charakteryzuje się niezwykłą muzykalnością oraz świata cyfrowego, którego walorem jest możliwość osiągania niezwykle wysokich paramentrów wzmocnienia.

Kolejną nowością, którą również może poszczycić się tylko i wyłącznie Devialet jest technologia SAM, maksymalnego, aktywnego dopasowania potencjału posiadanego zestawu kolumn głośnikowych.

Wszystkie nowe urządzenia można doposażyć w najnowszą autorską technologię Devialet – SAM (Speaker Active Matching). Co to jest SAM? Sygnał muzyczny obrabiany jest w czasie rzeczywistym i adaptowany jest do charakterystyki głośników, dzięki czemu ciśnienie dźwięku odtwarzanego przez przetworniki odpowiada dokładnie temu, co zostało zarejestrowane przez mikrofon. Do obróbki sygnału system wykorzystuje niezwykle mocny cyfrowy procesor dźwięku, który m.in. wykorzystując maksimum potencjału mechanicznego głośników rozszerza odpowiedź niskich częstotliwości (aż do 25 Hz) oraz zapewnia efektywną ochronę przetworników, eliminując możliwość zniszczenia ich podczas słuchania przy wysokim poziomie głośności.


Korzyści płynące z SAM to m.in. brak zniekształceń, brak opóźnienia i brak sprzężenia zwrotnego oraz maksymalne wykorzystanie potencjału mechanicznego głośników. Poprzez uwzględnienie charakterystyki podłączonych przetworników układ zapewnia bardzo precyzyjny i kontrolowany ruch membran, tak aby uzyskać dokładne wyrównanie pomiędzy sygnałem nagranej muzyki i ciśnieniem fali, która dociera do uszu słuchacza. Technologia SAM kompatybilna jest ze wszystkimi przebadanymi przez Devialet głośnikami, co wynika z faktu, że nie wymaga stosowania zewnętrznych akcesoriów, np. mikrofonu, ani też kalibracji głośników – jak wspomnieliśmy powyżej wystarczy wybrać odpowiedni model kolumn głośnikowych w konfiguratorze online w trakcie konfiguracji urządzenia.

Kolejną zaletą SAM jest brak konieczności wprowadzania jakichkolwiek modyfikacji sprzętowych. Wystarczy w konfiguratorze online wybrać z listy model używanych głośników i aktywować SAM, a urządzenie Devialet automatycznie rozpozna profil głośników i będzie gotowe do tego, aby w kilka sekund przesłać perfekcyjnie dopasowany sygnał np. dla kolumn głośnikowych

A co z kolumnami, które jeszcze nie posiadają profilu SAM? Nic straconego. Na stronie voteforsam.devialet.com pomożesz zagłosować na swoje kolumny głośnikowe. Im więcej głosów, tym szybciej Twoje kolumny zostaną „przebadane” przez inżynierów Devialet. Baza głośników jest wciąż rozszerzana, a użytkownicy mają wpływ na to, które kolumny zostaną przebadane w pierwszej kolejności.

Możesz również skorzystać z nowości przedstawionej na targach w Monachium w 2015 roku. Mianowicie z SAM Lab. Zminiaturyzowanego laboratorium SAM, które pozwala w sposób łatwy i przyjemny w Twoim domowym zaciszu stworzyć model SAM dla posiadanych kolumn głośnikowych.

Następnym innowacyjnym rozwiązaniem, które jest ukłonem w stronę fanów muzyki zapisanej w postaci plików cyfrowych jest MAT (Minimal Arithmetic Transform DSD core). Technologia, która poradzi sobie z plikami zapisanymi w wielu formatach.

Dzięki zastosowaniu własnego, opatentowanego przetwornika cyfrowo-analogowego DAC magic wire oraz najnowszego rozwiązania inżynierów z Francji aktualizacją MAT DSD ENGINE, będziesz mógł cieszyć się wysoką jakością utworów zapisanych w formacie DSD. Nowa funkcjonalność dostępna jest po aktualizacji oprogranowania do wersji V8, dostępna poprzez wejście USB, a także za pośrednictwem wejścia XLR, optycznego TOSLINK oraz wszystkich cyfrowych wejść koncentrycznych.

Aby zwiększyć wygodę użytkowania i szerokie możliwości wykorzystania plików zapisanych w postaci cyfrowej Devialet wyposażył urządzenie w streamer wysokiej rozdzielczości.

Jest to rozwiązanie autorskie zaproponowane przez Devialet dzięki któremu możesz odtwarzać dowolną muzykę zgromadzoną lub przesyłaną z komputera, tabletu i smartfonu w jakości HD poprzez wi-fi czy ethernet. Devialet AIR (Asynchronous Intelligent Route) jest najbardziej zaawansowaną na świecie technologią streamingu audio.

Jeżeli uważasz, że tak kompatkowe urządzenie potrafi tak wiele to informujemy, że to jeszcze nie koniec rewolucji! W 2015 roku Devialet zmienił reguły gry w segmecie przedwzmacniaczy gramofonowych przedstawiając swoje autorskie rozwiązanie RAM Phono Stage.

RAM - Record Active Matching jest rozwiązaniem, którym może poszczycić się jedynie Devialet. Od tej pory możesz w sposób najbardziej precyzyjny dostroić przedwzmacniacz gramofonowy do posiadanej wkładki gramofonowej. Wszelkich ustawień dokonujesz w konfiguratorze on line i na bieżąco zmieniasz parametry przedwzmacniacza gramofonowego. Do Twojej dyspozycji przekazane zostało aż 11 krzywych takich jak: RIAA 1953, RIAA 1976, NAB, RCA, COLUMBIA, EMI, AES, DECCA, L'OISEAU LYRE, TELEFUNKEN, CAPITOL, MGM czy ESOTERIC. To wszystko otrzymujesz z urządzeniem Devialet. Ponadto jeżeli chciałbyś w sposób szybki i przyjemny skonfigurować cały zestaw to wystarczy w konfiguratorze on line wybrać posiadają przez Ciebie markę wkładki gramofonowej a następnie model wkładki np. Audio-Technica  a parametry zostaną automatycznie zapisane w Twojej konfiguracji.

Wszystkie urządzenia Devialet z linii Expert zostały zaprojektowane tak aby być cały czas na bieżąco z najnowszymi rozwiązaniami technicznymi. Platforma EVO jest obsługiwana przez program, który może stale podlegać modyfikacjom, dzięki którym możesz mieć pewność, że Twoje urządzenie nie "zestarzeje się" i będzie cały czas podążać za aktualnymi trendami rynkowymi. A to wszystko otrzymujesz w postaci regularnych, bezpłatnych aktualizacji oprogranowania!


Chcesz wiedzieć więcej? Zapraszamy do salonów Top Hi-Fi & Video Design aby w szczegółach poznać te niezwykłe urządzenia.

Sekcja wzmacniacza
Moc wyjściowa 2 x 800 W
Impedancja głośników (min) od 2 do 8 Ω
Typ wzmacniacza Hybrydowy ADH
Pasmo przenoszenia -
Stosunek sygnał/szum 133dB
Zniekształcenia THD 0,00025% przy pełnej mocy
Wejścia / wyjścia
Wejścia analogowe RCA
Wejścia cyfrowe Coaxial, Optyczne, USB
Wejście gramofonowe Tak (MM/MC)
Wyjście słuchawkowe Tak
Dodatkowe funkcje
Tryb Pure Direct Tak
Korekcja tonów Tak
Pilot Tak
Głośniki A/B Nie
Zasilanie
Transformator Impulsowy
Pobór mocy (max) -
Pobór mocy (standby) -
Ogólne
Wymiary (S x W x G) mm 400 x 40,5 x 400
Waga kg 14

AIR (Asynchronous Intelligent Route)

AIR (Asynchronous Intelligent Route) – opracowana przez Devialet najbar...

AIR (Asynchronous Intelligent Route) – opracowana przez Devialet najbardziej zaawansowana technologia przesyłu dźwięku. Dzięki asynchronicznemu projektowi, kiedy naciśniesz przycisk „Play”, do Devialet zostaje przesłany plik zawierający nagranie, a nie sama muzyka z komputera. Devialet natychmiastowo sprawdza wszystkie dane, odzyskuje zgubione pakiety, przetwarza całą ścieżkę i odtwarza ją w rytm zegara taktującego we wzmacniaczu. Efekt?  Niezwykle dokładna (bit-perfect) reprodukcja bez cyfrowego jitteru dla każdego z formatów i po raz pierwszy aż do 192 kHz/24 bitów. Devialet AIR jest łatwym i przyjemnym w użytkowaniu najlepszym możliwym źródłem dźwięku.

Urządzenia Devialet są już wyposażone w technologię AIR. Połącz urządzenie z siecią Wi-Fi, co wymaga zaledwie wybrania kilku opcji w konfiguratorze. Aby używać AIR na komputerze, pobierz program Devialet AIR i zainstaluj go w swoim komputerze Mac lub PC. Devialet natychmiast stanie się nowym wyjściem dźwiękowym dla twojego komputera. Wybierz go, a wszystkie materiały dźwiękowe z komputera będą od tej chwili przetwarzane i wzmacniane przez Devialet. Aplikacje iOS lub Android, wymagane do odtwarzania muzyki zgromadzonej w smartfonie należy pobrać z Appstore lub Google Play.

ADH (Analog Digital Hybrid)

ADH (Analog Digital Hybrid) obecnie odnosi się do serca Devialet. Łącząc opat...

ADH (Analog Digital Hybrid) obecnie odnosi się do serca Devialet. Łącząc opatentowany analogowy wzmacniacz klasy A, źródło wyśmienitej muzykalności, z ośmioma wzmacniaczami klasy D, gwarantującymi kompaktową konstrukcję o dużej mocy, Devialet oferuje najlepsze właściwości z obu światów. Ta inwencja opiera się licznych opatentowanych technologicznych udoskonaleniach.

  • Zmiennoprzecinkowa integralna cyfrowa obróbka sygnału 192 kHz/40 bitów
  • Bezstratna ścieżka prądowa pomiędzy przetwornikiem C/A i wzmacniaczem klasy A
  • Krótki, zaledwie 5-cm obwód pomiędzy przetwornikiem C/A i złączami głośnikowymi
  • Opatentowane przełączane zasilanie 600 W, wartość szczytowa 2500 W
  • Opatentowany przetwornik C/A z topologią „Magic Wire” 192 kHz/24 bity
Warunki gwarancji - Warunki gwarancji PDF [90.75K]
Video
Devialet An Epic Story ENG - ... Tak to wszystko się zaczęło ... MP4 [37.97M]
Devialet ADH + SAM The Audio Revolution ENG - La Revolution ! MP4 [21.28M]
Katalog
Katalog Devialet Expert PL - Devialet Expert to urządzenia na lata, podlegające stałym aktualizacjom, unowocześnianiu, podążające razem z trendami rynkowymi. Nie możesz w to uwierzyć? Przeczytaj katalog i przekonaj się sam jak wyjątkowe są to urządzenia... PDF [6.10M]
Katalog Devialet Expert ENG - Urządzenia serii Expert z tej francuskiej stajni piszą nową historię w dziedzinie audio. Opatentowana, nowa technologia wzmocnienia dźwięku ADH ustawia urządzenia Devialet na pierwszym miejscu w dziedzinie innowacyjności i możliwości sonicznych. Devialet Expert wyznacza nowe standardy... PDF [376.88K]
Katalog Devialet Phantom ENG - Urządzenia, które wyznaczają nowy kierunek całej branży audio. Devialet Phantom zmienia reguły gry... PDF [1.71M]
Katalog Devialet Phantom PL - Niezwykle nowoczesne, zawierające wiele opatentowanych technologii. Urządzenie wyznaczające nowe standardy w dziedzinie przetwarzania dźwięku. Przed Państwem Devialet Phantom... PDF [1.73M]
Broszura Devialet PL - 88 patentów, ponad 40 nagród... Devialet zmienia świat muzyki... PDF [15.16M]
Devialet Phantom - Korzystanie z urządzenia - PDF [907.49K]
Devialet Phantom - Instalacja Urządzenia - PDF [659.19K]
Devialet Expert - Korzystanie z konfiguratora online - PDF [424.11K]
Devialet Expert - Informacje Ogólne - PDF [385.64K]
Press info
Oprogramowanie v8 Devialet Expert ENG - PDF [1.07M]
Test / Recenzja
Test DEVIALET PHANTOM (antyweb.pl LISTOPAD 2016) - ... "Zapewniam, że każdy gość po ujrzeniu Phantoma najpierw zapyta skonsternowany "a co to jest? po czym i tak nie uwierzy w wasze tłumaczenia i będzie chciał usłyszeć jak to gra. U mnie tak było za każdym razem...Każdy myślał, że to sam plastik, a tak naprawdę to 12 kilogramów bardzo solidnie zbudowanego małego dzieła sztuki w stylu hi-tech..." Marcin Matysiak Antyweb JPG [2.41M]
Informacje techniczne Devialet Expert Pro - Nowa odsłona doskonałości... Dowiedz się co oferuje nowy Devialet Expert Pro. EXT [4.00K]
Test Devialet Phantom Silver (iMagazine Październik 2015) - "Jeden z bohaterów filmu „Włoska robota” zapytany o to, co sobie kupi za pieniądze uzyskane z wielkiego skoku, odpowiada: „Kupię sobie zestaw stereo tak mocny, że zrywa dziewczynom ubrania”. Chyba ten film musieli oglądać inżynierowie Devialet w czasie tworzenia głośników Phantom..." Norbert Cała iMagazine PDF [3.14M]
Test Devialet Phantom, Silver Phantom, Dialog (Audio Magazyn październik 2015) - Test magazynu "Audio" głośników bezprzewodowych Devialet Phantom i Silver Phantom oraz modułu komunikacji bezprzewodowej Devialet Dialog PDF [558.94K]
Reportaż Poranek z Devialetem w Top Hi-Fi (Soundrebels lipiec 2014 Jacek Pazio) - "...Projekt plastyczny swą minimalistyczną, perfekcyjnie wykonaną bryłą podąża, a nawet wyprzedza dwudziestopierwszowieczne High Endowe konstrukcje. Wglądające jak błyszcząca srebrem polerowanego aluminium płaszczka urządzenie, w dążeniu do podkreślenia nietuzinkowego podejścia działu projektów plastycznych, otrzymało równie jak ono przyciągającego wzrok pilota... Jacek Pazio" PDF [459.99K]
Reportaż Poranek z Devialetem w Top Hi-Fi (Soundrebels lipiec 2014 Marcin Olszewski) - "...Kilkugodzinny odsłuch, a raczej wstępne zapoznanie się z możliwościami Devialeta 250 - ultranowoczesnego serca teraźniejszych i przyszłych wybitnie high-endowych systemów pokazał nam nad wyraz dobitnie, jaki potencjał drzemie we właściwy sposób okiełznanej cyfrze... Marcin Olszewski" PDF [452.57K]
Test Devialet 400 (Audio Magazyn marzec 2015) - "... Brzmienie krystalicznie czyste, przejrzyste, dynamiczne. Zjawiskowy bas - dokładny i pełen energii. Swobodnie wchodzi na wysokie poziomy głośności..." PDF [1.32M]
Test Devialet 240 (Audio Magazyn marzec 2014) - "... Nowoczesna, intrygująca, a jednocześnie subtelna forma w mistrzowskim wydaniu..." PDF [2.15M]
Test Devialet 110 (Audio-Video Magazyn styczeń 2014) - "...Tak zaawansowane technicznie urządzenie audio za nieco ponad 20 tyś. złotych - to autentyczna rzadkość w high-endzie. Devialet pisze nowy rozdział w historii sprzętu audio najwyższej jakości."... PDF [2.12M]

Przewodniki

Chcesz skompletować swój pierwszy zestaw audio?
Chciałbyś pogłębić swoją wiedzę? Zapraszamy do
zapoznania się z naszymi przewodnikami.

Salony sprzedaży


Bydgoszcz
Katowice
Kielce
Kraków
Lublin
Łódź
Poznań (Woźna)
Poznań (Posnania)
Sopot
Szczecin
Warszawa (Andersa)
Warszawa (Naruszewicza)
Warszawa (Nowogrodzka)
Wrocław