Umów się na prezentację

Z przyjemnością zaprezentujemy możliwości dźwiękowe poszczególnych urządzeń, podczas indywidualnie przygotowanej prezentacji w wybranym salonie.

Bardzo prosimy o wypełnienie poniższego formularza, a będzie nam miło zarezerwować salę odsłuchową i przygotować odpowiedni system.

Termin prezentacji potwierdzimy mailem lub telefonicznie.

Devialet 120 - The ultimate audiophile system

Zaprojektowany dla najbardziej wymagających miłośników muzyki.

Devialet to więcej niż tylko wzmacniacz. Devialet redefiniuje i łączy po raz pierwszy wszystkie elementy zestawu audio: wzmacniacz zintegrowany, przetwornik C/A, streamer oraz przedwzmacniacz gramofonowy.

Devialet to również najwyższej jakości dźwięk, unikalna elektroniczna architektura, niesamowite parametry pracy urządzenia oraz charakterystyczna piękna, stylowa, nowoczesna obudowa. 

Poza tym Devialet 120 jest inny niż wszystkie dostępne urządzenia dając możliwość tworzenia tysięcy konfiguracji dla zapewnienia najlepszych wrażeń muzycznych.

Dzięki konfiguratorowi on line możesz w sposób łatwy i przyjemny modyfikować parametry pracy urządzenia czy ustawienia posiadanej wkładki gramofonowej. Nikt inny nie oferuje tak wiele! Z Devialet na nowo odkryjesz swoje ulubione utwory.

A co kryje wnętrze tego niezwykłego urządzenia? Poniżej znajdziesz odpowiedź na wszystkie nurtujące Cię pytania.


W stylowej obudowie inżynierowie Devialet umieścili podzespoły, które zapewniają najwyższej jakości dźwięk i zgodnie z założeniami projektantów sprawiają, że model 120 może zastąpić cały system hi-fi. Urządzenie łączy w sobie przedwzmacniacz, końcówkę mocy, przetwornik C/A oraz streamer Wi-Fi. Devialet 120 dostarcza moc maksymalnie do 120 W na kanał i wyposażony jest w gniazda: Ethernet, USB, optyczne (Toslink i minijack), współosiowe, analogowe Phono MM, a ponadto w wejścia/wyjścia RS 232 i wyzwalacza.

 

Sercem urządzenia jest opracowana i opatentowana przez Devialet technologia hybrydowa ADH (Analog Digital Hybrid), która łączy ekstremalną wierność wzmacniacza klasy A z mocą wzmacniacza klasy D, zapewniając najlepsze parametry jakie są obecnie możliwe.

 Technologia SAM, która umożliwia maksymalnie wykorzystać potencjał posiadanym kolumn głośnikowych

Wszystkie nowe urządzenia można doposażyć w najnowszą autorską technologię Devialet – SAM (Speaker Active Matching). Sygnał muzyczny obrabiany jest w czasie rzeczywistym i adaptowany jest do charakterystyki głośników, dzięki czemu ciśnienie dźwięku odtwarzanego przez przetworniki odpowiada dokładnie temu, co zostało zarejestrowane przez mikrofon. Do obróbki sygnału system wykorzystuje niezwykle mocny cyfrowy procesor dźwięku, który m.in. wykorzystując maksimum potencjału mechanicznego głośników rozszerza odpowiedź niskich częstotliwości (aż do 25 Hz) oraz zapewnia efektywną ochronę przetworników, eliminując możliwość zniszczenia ich podczas słuchania przy wysokim poziomie głośności. 

Kolejną zaletą SAM jest brak konieczności wprowadzania jakichkolwiek modyfikacji sprzętowych. Wystarczy w konfiguratorze online wybrać z listy model używanych głośników i aktywować SAM, a urządzenie Devialet automatycznie rozpozna profil głośników i będzie gotowe do tego, aby w kilka sekund przesłać perfekcyjnie dopasowany sygnał. Baza głośników jest wciąż rozszerzana, a użytkownicy mają wpływ na to, które kolumny zostaną przebadane w pierwszej kolejności.

Korzyści płynące z SAM to m.in. brak zniekształceń, brak opóźnienia i brak sprzężenia zwrotnego oraz maksymalne wykorzystanie potencjału mechanicznego głośników. Poprzez uwzględnienie charakterystyki podłączonych przetworników układ zapewnia bardzo precyzyjny i kontrolowany ruch membran, tak aby uzyskać dokładne wyrównanie pomiędzy sygnałem nagranej muzyki i ciśnieniem fali, która dociera do uszu słuchacza. Technologia SAM kompatybilna jest ze wszystkimi przebadanymi przez Devialet głośnikami, co wynika z faktu, że nie wymaga stosowania zewnętrznych akcesoriów, np. mikrofonu, ani też kalibracji głośników – wystarczy wybrać odpowiedni model kolumn głośnikowych w konfiguratorze online w trakcie konfiguracji urządzenia. 

Nowością przedstawioną na targach w Monachium w 2015 roku była przenośna, minimalistyczna wersja SAM Lab, która pozwala w sposób łatwy i przyjemny w Twoim domowym zaciszu stworzyć model SAM dla posiadanych kolumn głośnikowych. Nie musisz wysyłać kolumn głośnikowych do Devialet. To Devialet przyjdzie do Ciebie aby stworzyć profil SAM dla posiadanego zestawu. Takiego rozwiącania nie ma nikt i nikt nie oferuje takiej możliwości.


Kolejnym nowatorskim rozwiązaniem jest zastosowanie unikalnego przedwzmacniacza gramofonowego.

RAM - Record Active Matching jest rozwiązaniem, którym może poszczycić się jedynie Devialet. Od tej pory możesz w sposób najbardziej precyzyjny dostroić przedwzmacniacz gramofonowy do posiadanej wkładki gramofonowej. Wszelkich ustawień dokonujesz w konfiguratorze on line i na bieżąco zmieniasz parametry przedwzmacniacza gramofonowego. Do Twojej dyspozycji przekazane zostało aż 11 krzywych takich jak: RIAA 1953, RIAA 1976, NAB, RCA, COLUMBIA, EMI, AES, DECCA, L'OISEAU LYRE, TELEFUNKEN, CAPITOL, MGM czy ESOTERIC. To wszystko otrzymujesz z urządzeniem Devialet. Ponadto jeżeli chciałbyś w sposób szybki i przyjemny skonfigurować cały zestaw to wystarczy w konfiguratorze on line wybrać posiadają przez Ciebie markę wkładki gramofonowej a następnie model wkładki np. Audio-Technica AT-ART7 a parametry zostaną automatycznie zapisane w Twojej konfiguracji.

Natomiast jeżeli jesteś fanem muzyki zapisanej w postaci plików cyfrowych to Devialet będzie doskonałym urządzeniem, które poradzi sobie z plikami zapisanymi w wielu formatach.

Dzięki zastosowaniu własnego, opatentowanego przetwornika cyfrowo-analogowego DAC magic wire oraz najnowszego rozwiązania inżynierów z Francji aktualizacją MAT DSD ENGINE, będziesz mógł cieszyć się wysoką jakością utworów zapisanych w formacie DSD. Nowa funkcjonalność dostępna jest po aktualizacji oprogranowania do wersji V8, dostępna poprzez wejście USB, a także za pośrednictwem wejścia XLR, optycznego TOSLINK oraz wszystkich cyfrowych wejść koncentrycznych.

To jeszcze nie koniec rewolucji! Aby zwiększyć wygodę użytkowania na Twoje ręce zostało przekazane kolejne autorski rozwiązanie. Devialet AIR.

Streamer wysokiej rozdzielczości, dzięki któremu możesz odtwarzać dowolną muzykę zgromadzoną lub przesyłaną z komputera, tabletu i smartfonu w jakości HD poprzez wi-fi czy ethernet. Devialet AIR (Asynchronous Intelligent Route) jest najbardziej zaawansowaną na świecie technologią streamingu audio.

Najważniejsze jest jednak to, że Twoje urządzenie zawsze będzie na czasie z najnowszymi trendami. A to za sprawą platformy EVO.

Wszystkie urządzenia Devialet z linii Expert zostały zaprojektowane tak aby być cały czas na bieżąco z najnowszymi rozwiązaniami technicznymi. Platforma EVO jest obsługiwana przez program, który może stale podlegać modyfikacjom, dzięki którym możesz mieć pewność, że Twoje urządzenie nie "zestarzeje się" i będzie cały czas podążać za aktualnymi trendami rynkowymi. A to wszystko otrzymujesz w postaci regularnych, bezpłatnych aktualizacji oprogranowania!

Aby samemu przekonać się jak ponadczasowe, wyjątkowe, nowoczesne, bezkompromisowe jest to urządzenie oraz poznać jego wszystkie walory zapraszamy do jednego z naszych salonów Top Hi-Fi & Video Design. Emocje gwarantowane! 

Sekcja wzmacniacza
Moc wyjściowa 2 x 120 W
Impedancja głośników (min) od 2 do 8 Ω
Typ wzmacniacza Hybrydowy ADH
Pasmo przenoszenia -
Stosunek sygnał/szum 130dB
Zniekształcenia THD 0,001% przy pełnej mocy
Wejścia / wyjścia
Wejścia analogowe RCA
Wejścia cyfrowe Coaxial, Optyczne, USB
Wejście gramofonowe Tak (MM/MC)
Wyjście słuchawkowe Tak
Dodatkowe funkcje
Tryb Pure Direct Tak
Korekcja tonów Tak
Pilot Tak
Głośniki A/B Nie
Zasilanie
Transformator Impulsowy
Pobór mocy (max) -
Pobór mocy (standby) -
Ogólne
Wymiary (S x W x G) mm 383 x 40 x 383
Waga kg 5,65
Inne -

ADH (Analog Digital Hybrid)

ADH (Analog Digital Hybrid) obecnie odnosi się do serca Devialet. Łącząc opat...

ADH (Analog Digital Hybrid) obecnie odnosi się do serca Devialet. Łącząc opatentowany analogowy wzmacniacz klasy A, źródło wyśmienitej muzykalności, z ośmioma wzmacniaczami klasy D, gwarantującymi kompaktową konstrukcję o dużej mocy, Devialet oferuje najlepsze właściwości z obu światów. Ta inwencja opiera się licznych opatentowanych technologicznych udoskonaleniach.

  • Zmiennoprzecinkowa integralna cyfrowa obróbka sygnału 192 kHz/40 bitów
  • Bezstratna ścieżka prądowa pomiędzy przetwornikiem C/A i wzmacniaczem klasy A
  • Krótki, zaledwie 5-cm obwód pomiędzy przetwornikiem C/A i złączami głośnikowymi
  • Opatentowane przełączane zasilanie 600 W, wartość szczytowa 2500 W
  • Opatentowany przetwornik C/A z topologią „Magic Wire” 192 kHz/24 bity

AIR (Asynchronous Intelligent Route)

AIR (Asynchronous Intelligent Route) – opracowana przez Devialet najbar...

AIR (Asynchronous Intelligent Route) – opracowana przez Devialet najbardziej zaawansowana technologia przesyłu dźwięku. Dzięki asynchronicznemu projektowi, kiedy naciśniesz przycisk „Play”, do Devialet zostaje przesłany plik zawierający nagranie, a nie sama muzyka z komputera. Devialet natychmiastowo sprawdza wszystkie dane, odzyskuje zgubione pakiety, przetwarza całą ścieżkę i odtwarza ją w rytm zegara taktującego we wzmacniaczu. Efekt?  Niezwykle dokładna (bit-perfect) reprodukcja bez cyfrowego jitteru dla każdego z formatów i po raz pierwszy aż do 192 kHz/24 bitów. Devialet AIR jest łatwym i przyjemnym w użytkowaniu najlepszym możliwym źródłem dźwięku.

Urządzenia Devialet są już wyposażone w technologię AIR. Połącz urządzenie z siecią Wi-Fi, co wymaga zaledwie wybrania kilku opcji w konfiguratorze. Aby używać AIR na komputerze, pobierz program Devialet AIR i zainstaluj go w swoim komputerze Mac lub PC. Devialet natychmiast stanie się nowym wyjściem dźwiękowym dla twojego komputera. Wybierz go, a wszystkie materiały dźwiękowe z komputera będą od tej chwili przetwarzane i wzmacniane przez Devialet. Aplikacje iOS lub Android, wymagane do odtwarzania muzyki zgromadzonej w smartfonie należy pobrać z Appstore lub Google Play.

Warunki gwarancji - Warunki gwarancji PDF [90.75K]
Video
Devialet An Epic Story ENG - ... Tak to wszystko się zaczęło ... MP4 [37.97M]
Devialet ADH + SAM The Audio Revolution ENG - La Revolution ! MP4 [21.28M]
Katalog
Katalog Devialet Expert PL - Devialet Expert to urządzenia na lata, podlegające stałym aktualizacjom, unowocześnianiu, podążające razem z trendami rynkowymi. Nie możesz w to uwierzyć? Przeczytaj katalog i przekonaj się sam jak wyjątkowe są to urządzenia... PDF [6.10M]
Katalog Devialet Expert ENG - Urządzenia serii Expert z tej francuskiej stajni piszą nową historię w dziedzinie audio. Opatentowana, nowa technologia wzmocnienia dźwięku ADH ustawia urządzenia Devialet na pierwszym miejscu w dziedzinie innowacyjności i możliwości sonicznych. Devialet Expert wyznacza nowe standardy... PDF [376.88K]
Katalog Devialet Phantom ENG - Urządzenia, które wyznaczają nowy kierunek całej branży audio. Devialet Phantom zmienia reguły gry... PDF [1.71M]
Katalog Devialet Phantom PL - Niezwykle nowoczesne, zawierające wiele opatentowanych technologii. Urządzenie wyznaczające nowe standardy w dziedzinie przetwarzania dźwięku. Przed Państwem Devialet Phantom... PDF [1.73M]
Broszura Devialet PL - 88 patentów, ponad 40 nagród... Devialet zmienia świat muzyki... PDF [15.16M]
Devialet Phantom - Korzystanie z urządzenia - PDF [907.49K]
Devialet Phantom - Instalacja Urządzenia - PDF [659.19K]
Devialet Expert - Korzystanie z konfiguratora online - PDF [424.11K]
Devialet Expert - Informacje Ogólne - PDF [385.64K]
Press info
Oprogramowanie v8 Devialet Expert ENG - PDF [1.07M]
Test / Recenzja
Test Devialet Phantom Silver (iMagazine PAŹDZIERNIK 2015) - "...Jeden z bohaterów filmu "Włoska robota" zapytany o to, co sobie kupi za pieniądze uzyskane z wielkiego skoku, odpowiada: "Kupię sobie zestaw stereo tak mocny, że zrywa dziewczynom ubrania". Chyba ten film musieli oglądać inżynierowie Devialet w czasie tworzenia głośników Phantom..." Norbert Cała iMagazine PDF [1.34M]
Test Devialet Phantom Gold (iMagazine PAŹDZIERNIK 2017) - "... COŚ NIEWIARYGODNEGO... Mógłbym napisać takie oklepane hasło, jak "Devialet Gold Phantom, to Mercedes wśród głośników bezprzewodowych", ale uwierzcie mi, Mercedes nie wyróżnia się wśród samochodów tak, jak Phantom wśród głośników..." iMagazine PDF [5.38M]
Test Devialet Expert Pro 220 (Hi-Fi World PAŹDZIERNIK 2017) ENG - "...The Devialet Expert Pro 220 is a triumph of ingenious engineering hardnessed in the pursuit of excellent sound and 21 st century flexibility. If You like to hear Your music just as it was recorded, you'll love this amplifier..." Jon Myles Hi-Fi World PDF [2.86M]
Test DEVIALET PHANTOM (antyweb.pl LISTOPAD 2016) - ... "Zapewniam, że każdy gość po ujrzeniu Phantoma najpierw zapyta skonsternowany "a co to jest? po czym i tak nie uwierzy w wasze tłumaczenia i będzie chciał usłyszeć jak to gra. U mnie tak było za każdym razem...Każdy myślał, że to sam plastik, a tak naprawdę to 12 kilogramów bardzo solidnie zbudowanego małego dzieła sztuki w stylu hi-tech..." Marcin Matysiak Antyweb JPG [2.41M]
Informacje techniczne Devialet Expert Pro - Nowa odsłona doskonałości... Dowiedz się co oferuje nowy Devialet Expert Pro. EXT [4.00K]
Test Devialet Phantom Silver (iMagazine Październik 2015) - "Jeden z bohaterów filmu „Włoska robota” zapytany o to, co sobie kupi za pieniądze uzyskane z wielkiego skoku, odpowiada: „Kupię sobie zestaw stereo tak mocny, że zrywa dziewczynom ubrania”. Chyba ten film musieli oglądać inżynierowie Devialet w czasie tworzenia głośników Phantom..." Norbert Cała iMagazine PDF [3.14M]
Test Devialet Phantom, Silver Phantom, Dialog (Audio Magazyn październik 2015) - Test magazynu "Audio" głośników bezprzewodowych Devialet Phantom i Silver Phantom oraz modułu komunikacji bezprzewodowej Devialet Dialog PDF [558.94K]
Reportaż Poranek z Devialetem w Top Hi-Fi (Soundrebels lipiec 2014 Jacek Pazio) - "...Projekt plastyczny swą minimalistyczną, perfekcyjnie wykonaną bryłą podąża, a nawet wyprzedza dwudziestopierwszowieczne High Endowe konstrukcje. Wglądające jak błyszcząca srebrem polerowanego aluminium płaszczka urządzenie, w dążeniu do podkreślenia nietuzinkowego podejścia działu projektów plastycznych, otrzymało równie jak ono przyciągającego wzrok pilota... Jacek Pazio" PDF [459.99K]
Reportaż Poranek z Devialetem w Top Hi-Fi (Soundrebels lipiec 2014 Marcin Olszewski) - "...Kilkugodzinny odsłuch, a raczej wstępne zapoznanie się z możliwościami Devialeta 250 - ultranowoczesnego serca teraźniejszych i przyszłych wybitnie high-endowych systemów pokazał nam nad wyraz dobitnie, jaki potencjał drzemie we właściwy sposób okiełznanej cyfrze... Marcin Olszewski" PDF [452.57K]
Test Devialet 400 (Audio Magazyn marzec 2015) - "... Brzmienie krystalicznie czyste, przejrzyste, dynamiczne. Zjawiskowy bas - dokładny i pełen energii. Swobodnie wchodzi na wysokie poziomy głośności..." PDF [1.32M]
Test Devialet 240 (Audio Magazyn marzec 2014) - "... Nowoczesna, intrygująca, a jednocześnie subtelna forma w mistrzowskim wydaniu..." PDF [2.15M]
Test Devialet 110 (Audio-Video Magazyn styczeń 2014) - "...Tak zaawansowane technicznie urządzenie audio za nieco ponad 20 tyś. złotych - to autentyczna rzadkość w high-endzie. Devialet pisze nowy rozdział w historii sprzętu audio najwyższej jakości."... PDF [2.12M]

Przewodniki

Chcesz skompletować swój pierwszy zestaw audio?
Chciałbyś pogłębić swoją wiedzę? Zapraszamy do
zapoznania się z naszymi przewodnikami.

Kategorie produktów


Salony sprzedaży


Bydgoszcz
Katowice
Kielce
Kraków
Lublin
Łódź
Poznań (Woźna)
Poznań (Posnania)
Sopot
Szczecin
Warszawa (Andersa)
Warszawa (Naruszewicza)
Warszawa (Nowogrodzka)
Wrocław