Marka: AVM

Evolution A 5.2

Outlet

AVM Evolution A 5.2 - wzmacniacz zintegrowany

Najwyższa jakość dźwięku, niezrównane wzornictwo łączące w sobie elegancję i funkcjonalność przy zachowaniu prostoty obsługi są dla AVM standardem podczas tworzenia komponentów hi-fi. Zintegrowany wzmacniacz A5.2 jest perfekcyjnym przykładem doktryny inżynieryjnej niemieckiego producenta.

Najważniejsze cechy:

 • Wysoce wydajne stopnie wyjściowe 350 W / kanał (4 Ω)
 • Podwójne zasilanie mono
 • Pobór mocy w trybie czuwania <1W
 • Wejścia liniowe (jedno zbalansowane XLR), 2 wyjścia przedwzmacniacza (RCA-Cinch, XLR)
 • Gniazdo słuchawkowe alternatywnie używane jako wejście przednie
 • Opcje rozszerzenia poprzez dodatkowe 3 karty EVOLUTION: Phono, DAC, tuner FM
 •  USB z 192 kHz / 24 bity, upsampling (USB, koncentryczny SPDIF i TOS-link), USB działa na PC i MAC bez instalacji sterownika
 • Parametryczna regulacja głośności, basu i sopranów (możliwe obejście)
 • Duży, jasny, ściemniany niebieski wyświetlacz graficzny
 • W zestawie aluminiowy pilot zdalnego sterowania
 • Wiele funkcji dostępnych poprzez menu
 • Obudowa wykonana z litego aluminium anodowanego w kolorze srebrnym lub czarnym, opcjonalnie dostępny chromowany front
AVM Evolution A 5.2

A5.2 jest drugim obok A3.2 niesamowicie uniwersalnym wzmacniaczem zintegrowanym i podobnie jak on dzieli wiele rozwiązań technicznych z siostrzanym modelem PA 3.2. Należą do nich m.in. pięć wejść liniowych (w tym zbalansowane XLR), wejście na panelu frontowym (alternatywnie może być używane jako złącze słuchawkowe) i trzy sloty na opcjonalne moduły łączące wzmacniacz z dowolnym źródłem. Wzmacniacze mocy można podłączać za pomocą złączy RCA cinch, a aktywny subwoofer do wejścia/wyjścia procesora. Jednym z elementów wyróżniających A5.2 są dwie pary wyjść głośnikowych.

Fantastyczne możliwości urządzenia to w dużej mierze zasługa wysoko wydajnych stopni wyjściowych dostarczających moc aż 350 W na kanał przy obciążeniu 4 Ω (200 W na kanał przy 8  Ω). To kolejna rzecz, która odróżnia A5.2 od A3.2. Ta potężna moc pozwala z łatwością wysterować dowolne, nawet najbardziej wymagające kolumny głośnikowe dostępne na rynku. Drugim z wyróżników jest podwójne zasilanie mono.

AVM Evolution A 5.2

Na niezmienionym, bardzo wysokim poziomie,  pozostaje funkcjonalność urządzenia. Wśród udogodnień, pozwalających dopasować brzmienie do własnych preferencji, należą regulacja barwy brzmienia (basy i soprany z opcją ominięcia układu) oraz filtr parametryczny loudness. O wyjątkowości wzmacniacza decydują również opcjonalne moduły, dzięki którym Evolution A5.2 staje się tak uniwersalną konstrukcją. Są to przedwzmacniacz gramofonowy MM/MC, tuner FM-RDS i USB DAC z próbkowaniem w górę do 192 kHz/24 bity (USB, SPDIF koncentryczny i TOS-link).

Model A5.2 jest niezwykle przyjazny w użytkowaniu i zapewnia dostęp do wielu użytecznych funkcji. Interfejs wzmacniacza pozwala skonfigurować urządzenie zgodnie z własnymi preferencjami użytkownika. Dzięki temu można m.in. tworzyć własne nazwy dla wejść, a także określać ich czułość. To, w połączeniu z opcjonalnymi modułami, gwarantuje czystą, wieloletnią radość ze słuchania muzyki. Informacje o statusie pracy wzmacniacza przekazuje duży i jasny wyświetlacz (niebieski) z funkcją przyciemnienia.

Evolution A5.2, tak jak wszystkie komponenty hi-fi AVM, jest starannie projektowany i montowany w Malsch w Niemczech. W pobliżu znajdują się także dostawcy obudów i elementów elektronicznych. Ta bliskość pomaga z łatwością utrzymywać najwyższą jakość dostarczanych części i urządzeń hi-fi, w których są one wykorzystywane.

Podczas całego procesu produkcji wykonywane są wielokrotne testy, aby zapewnić absolutną jakość produktów AVM. Po zakończeniu montażu i przeprowadzeniu pierwszej kontroli każdy egzemplarz musi przejść test potwierdzający jego niezawodność. Następnie przeprowadzana jest dokładna inspekcja końcowa przed zapakowaniem urządzenia i jego wysyłką. Wszystko to jest gwarancją stworzenia doskonałego produktu.

Specyfikacja AVM Evolution A 5.2

Moc wyjściowa2 x 350 W
Impedancja głośników (min)4
Wyjście słuchawkoweTak
Korekcja tonówNie
PilotTak
Głośniki A/BNie
Transformatorbrak danych
Wymiary (S x W x G) mm430 x 130 x 370
Waga kg8

Opinie o AVM Evolution A 5.2

Masz ten produkt?

Dodaj Opinię

Polecane Produkty

Podobne produkty

Polecane

Umów się na prezentację w salonie

W każdym z naszych salonów znajduje się sala odsłuchowa, w której w miłej atmosferze zaprezentujemy Ci brzmienie wybranego przez Ciebie sprzętu audio.

Umów się na spotkanie

Zobacz listę salonów

Umów się na spotkanie

Top Hi-Fi & Video Design

Salony firmowe

Salony firmowe

Top Hi-Fi & Video Design: