Marka: TEAC

AP-505

6 699 zł
/ sztuka
  • Moc wyjściowa: 130W + 130W stereo/bi-amp; 250W BTL
  • Ilość kanałów: 2
  • Waga kg: 5.8

Produkt chwilowo niedostępny

Powiadom o dostępności

Odbiór w salonie: Prosimy o kontakt

Sprawdź dostępność w salonie

Darmowa dostawa

Dowiedz się więcej

Rata 20 x 0%

Sprawdź szczegóły

TEAC AP-505

AP-505 jest wszechstronnym, dostrojonym przez TEAC-a stereofonicznym wzmacniaczem mocy, który w kompaktowej, eleganckiej obudowie mieści technologię Hypex Ncore. Lekkie panele aluminiowe otaczają wytrzymałą stalową ramę. Para dużych wskaźników poziomu zapewnia całej konstrukcji atrakcyjny efekt wizualny podczas korzystania z urządzenia. W uzyskaniu wysokiej jakości dźwięku, z bardziej szczegółowym i stabilnym obrazowaniem stereo, pomagają unikatowe nóżki TEAC rozmieszczone w trzech ściśle określonych miejscach.

TEAC AP-505

Technologia wzmocnienia Hypex Ncore dostrojona przez TEAC-a

Model AP-505 wyposażony jest w niezwykle wydajny, energooszczędny moduł wzmacniacza mocy Hypex Ncore, który zapewnia moc 2 × 130 W w trybach stereo/bi-amp lub 250 W w trybie mostkowym. Moduł wzmacniacza potrafi wysterować szeroką gamę kolumn głośnikowych, z łatwością odtwarzając najcichsze oraz najgłośniejsze dźwięki oraz wszystko, co jest pomiędzy tymi skrajnościami. Innymi słowy bardzo dobrze odwzorowuje dynamikę prawdziwej muzyki.

Eleganckie wzornictwo

Panele frontowy, górny i boczne wykonane są z wysokiej jakości stopu aluminium i mocno przytwierdzone do wytrzymałej wewnętrznej ramy stalowej. Rozwiązanie to pomaga redukować transmisję mechanicznych wibracji i zapewnia, że każdy pojedynczy element wewnątrz urządzenia pracuje najlepiej, jak potrafi. Dzięki niewielkiej obudowie, AP-505 wymaga wolnej przestrzeni o powierzchni kartki A4, urządzenie z łatwością mieści się w niemal dowolnym miejscu i pasuje do nowoczesnego wystroju wnętrz. To wyraźne zaprzeczenie większości tradycyjnych wzmacniaczy mocy obsługujących tryby bi-amp/BTL, które zazwyczaj mieszczą się w dużych obudowach o standardowej szerokości.

Niezakłócony sygnał

Wykorzystując w pełni zbalansowaną konstrukcję od sekcji wejściowej do stopnia wyjściowego, AP-505 zachowuje całkowicie niezakłócony sygnał w całym torze. Efektem jest niezwykle niski poziom zniekształceń, a także doskonały stosunek sygnału do szumu.

Starannie dobrane komponenty

Wzmacniacz wykorzystuje wysokiej jakości podwójne wzmacniacze operacyjne MUSES8820E dla wejść XLR i RCA. W sekcji zasilania dla stopnia wejściowego, obwody prostowniczy kanałów lewego i prawego są całkowicie niezależne od transformatora mocy i wykorzystują cztery kondensatory o dużej pojemności – 4700 µF – w każdym kanale (łącznie osiem), osiągając wyraźną separację sceny dźwiękowej między kanałami. Perfekcyjnie zaprojektowany układ zapewnia doskonałą integralność sygnału, którą częściowo uzyskano poprzez wyeliminowanie kondensatorów sprzęgających, które często tracą informację audio, gdy przechodzi przez nie sygnał.

TEAC AP-505

Wysokiej klasy toroidalny transformator mocy

AP-505 wyposażony jest w transformator toroidalny o dużej pojemności i diody Schottky’ego w obwodzie prostowniczym. W przeciwieństwie do tradycyjnych diod, diody separujące Schottky’ego minimalizują zakłócenia prostownika, zapewniając czystsze zasilanie i bardziej stabilny prąd.

Dokładnie rozmieszczone nóżki

W AP-505 projektanci zastosowali zgłoszone do opatentowania nóżki „Pin-Point”, które w jednej, zintegrowanej obudowie łączą dwie oddzielne metalowe sekcje. Cała konstrukcja nóżki ma za zadanie minimalizować wibracje i rezonans, co korzystnie wpływa na dźwięk średnich i niskich tonów, poprawiając tym samym scenę dźwiękową i uwypuklając dźwiękowe detale.

Podwójne analogowe mierniki poziomu

Igły analogowych mierników poziomu, umieszczonych na frontowym panelu, poruszają się w odpowiedzi na zmieniające się poziomy sygnału, zapewniając przyjemne w odbiorze potwierdzenie, że wzmacniacz wykonuje swoją pracę. Czterostopniowa funkcja przyciemnienia (jasny, średni, przyciemniony, wyłączony) pozwalają użytkownikowi dopasować intensywność podświetlenia wskaźników do własnych oczekiwań, a funkcja zmiany czułości (+/- 0 dB, +/- 20 dB, wyłączone) pozwala cieszyć się większymi lub mniejszymi wychyłami w zależności od preferencji.

Specyfikacja TEAC AP-505

Moc wyjściowa130W + 130W stereo/bi-amp; 250W BTL
Ilość kanałów2
Waga kg5.8

Opinie o TEAC AP-505

Masz ten produkt?

Dodaj Opinię

Polecane Produkty

Podobne produkty

Polecane

Umów się na prezentację w salonie

W każdym z naszych salonów znajduje się sala odsłuchowa, w której w miłej atmosferze zaprezentujemy Ci brzmienie wybranego przez Ciebie sprzętu audio.

Umów się na spotkanie

Zobacz listę salonów

Umów się na spotkanie

Top Hi-Fi & Video Design

Salony firmowe

Salony firmowe

Top Hi-Fi & Video Design: