Marka: Pass Laboratories

X250.8

Cena na telefon
 • Moc wyjściowa: 2 x 250 W
 • Ilość kanałów: 2
 • Impedancja głośników (min): 8
 • Pasmo przenoszenia: 1,5 Hz - 100 000 Hz

Odbiór w salonie: Dostępny tylko w salonie

Sprawdź dostępność w salonie

Darmowa dostawa

Dowiedz się więcej

Rata 20 x 0%

Sprawdź szczegóły

Wzmacniacz mocy Pass Labs X250.8

Pass Labs X250.8 to potężny, stereofoniczny wzmacniacz mocy, który parametrami ustępuje jedynie modelowi X350.8. Jak przystało na tak zaawansowaną i luksusową konstrukcję X250.8 gwarantuje najlepszy możliwy dźwięk i zachwyca perfekcyjną jakością wykonania.

Urządzenie dostarcza moc 250 W/kanał przy obciążeniu 8 Ω. Dzięki potężnemu transformatorowi toroidalnemu (1,2 kVA) oraz 20 kondensatorom magazynującym 221 J energii wzmacniacz podwaja swoją moc przy impedancji 4 Ω, gwarantując 500 W/kanał. Wszystkie podzespoły ukryte są w dużej, metalowej obudowie, przykuwającej uwagę aluminiowym frontem oraz potężnymi radiatorami.

Na przedniej ściance projektanci umieścili przycisk włączania/wyłączania urządzenia oraz podświetlany na niebiesko wskaźnik, który obrazuje poziom dostarczanej aktualnie mocy wyjściowej. Na tylnej ściance oprócz złączy głośnikowych, obsługujących widełki lub gołe kable, znajdują się także wejścia RCA i zbalansowane XLR.


Od strony konstrukcyjnej X250.8 wykorzystuje stopień wejściowy typu single-ended, ale zbalansowany, a także zbalansowany stopień wyjściowy, który wyjścia dwóch połówek zbalansowanego układu łączy w taki sposób (Pass Super-Symmetry), że 99 proc. zniekształceń zostaje wyeliminowane. W efekcie w stopniu wyjściowym wykorzystywane jest bardzo małe sprzężenie zwrotne. Ponadto projekt wewnętrznego układu oraz zastosowane podzespoły sprawiają, że Pass Labs X250.8 z łatwością napędza dowolne kolumny głośnikowe.

Stopnie końcowe X250.8, tak jak pozostałych modeli z serii Point.8, inspirowane były rozwiązaniami zastosowanymi w konstrukcjach Pass Labs serii X.5, ale zostały zaprojektowane tak, aby wzmacniacz w jeszcze większym zakresie operował w klasie A. Potężny układ push-pull, pracujący w klasie A, pozwala uzyskać niskie zniekształcenia i wspomaga urządzenie w skutecznym kontrolowaniu pracy kolumn głośnikowych.

W porównaniu z poprzednimi konstrukcjami wzmacniacze w X250.8, pracujące w klasie A, wykorzystują mocniejsze tranzystory Toshiba MOSFET. Zastosowane tranzystory korzystają jedynie z części swoich standardowych możliwości, co świadczy o bardzo dużych rezerwach potencjału konstrukcji. Model X250.8 wyposażony jest w 56 takich elementów.

Konstruktorzy firmy Pass Labs zadbali także o obwody wejściowe, które zostały dopasowane do specyfiki stopnia wyjściowego. Wprowadzone udoskonalenia gwarantują bardzo wysoką stabilność, niskie zniekształcenia, niski szum i bardzo wysokie impedancje wejścia. Co więcej, w porównaniu z poprzednimi konstrukcjami projektanci zastosowali zasilanie o trzykrotnie większej pojemności, a także nowe filtrowanie CRC (kondensator – opornik – kondensator). Układ zasilania, tak jak dotychczas, wykorzystuje transformatory toroidalne firmy Piltron, ale obwody pierwotne (od strony sieci zasilającej) teraz zostały wzbogacone o dodatkowe filtrowanie RF. Ponadto X250.8 może pochwalić się poprawionym o 10 dB szumem wyjściowym wzmacniacza oraz dużo większą odpornością na zmiany w zasilaniu.

Specyfikacja Pass Laboratories X250.8

Moc wyjściowa2 x 250 W
Ilość kanałów2
Impedancja głośników (min)8
Pasmo przenoszenia1,5 Hz - 100 000 Hz
Pobór mocy (max)450 W
Wymiary (S x W x G) mm483 x 228 x 530
Waga kg53

Opinie o Pass Laboratories X250.8

5
Ocena:
Średnia ocen: 5

(1 ocena)

 • 5 1
 • 4 0
 • 3 0
 • 2 0
 • 1 0

Masz ten produkt?

Dodaj Opinię

1 opinia

 1. Antoni

  Ocena:
  Ocena: 5
  Miałem okazję posłuchać tej końcówki w salonie z dedykowanym przedwzmacniaczem (modelu nie pamiętam, ale powiedziano mi, że to najniższy model w ofercie Pass Labs) i kolumnami B&W 802 d4. Dźwięk dosłownie posadził mnie na kanapie i ciężko było się podnieść. Genialnie to ze sobą grało. Dłuuuuugo nie zapomnę.

Polecane Produkty

Podobne produkty

Polecane

Umów się na prezentację w salonie

W każdym z naszych salonów znajduje się sala odsłuchowa, w której w miłej atmosferze zaprezentujemy Ci brzmienie wybranego przez Ciebie sprzętu audio.

Umów się na spotkanie

Zobacz listę salonów

Umów się na spotkanie

Top Hi-Fi & Video Design

Salony firmowe

Salony firmowe

Top Hi-Fi & Video Design: