Sprawdź dlaczego warto przyjść do naszych salonów

Wzmacniacz mocy Pass Labs X250.8

Pass Labs X250.8 to potężny, stereofoniczny wzmacniacz mocy, który parametrami ustępuje jedynie modelowi X350.8. Jak przystało na tak zaawansowaną i luksusową konstrukcję X250.8 gwarantuje najlepszy możliwy dźwięk i zachwyca perfekcyjną jakością wykonania.

Urządzenie dostarcza moc 250 W/kanał przy obciążeniu 8 Ω. Dzięki potężnemu transformatorowi toroidalnemu (1,2 kVA) oraz 20 kondensatorom magazynującym 221 J energii wzmacniacz podwaja swoją moc przy impedancji 4 Ω, gwarantując 500 W/kanał. Wszystkie podzespoły ukryte są w dużej, metalowej obudowie, przykuwającej uwagę aluminiowym frontem oraz potężnymi radiatorami.

Na przedniej ściance projektanci umieścili przycisk włączania/wyłączania urządzenia oraz podświetlany na niebiesko wskaźnik, który obrazuje poziom dostarczanej aktualnie mocy wyjściowej. Na tylnej ściance oprócz złączy głośnikowych, obsługujących widełki lub gołe kable, znajdują się także wejścia RCA i zbalansowane XLR.


Od strony konstrukcyjnej X250.8 wykorzystuje stopień wejściowy typu single-ended, ale zbalansowany, a także zbalansowany stopień wyjściowy, który wyjścia dwóch połówek zbalansowanego układu łączy w taki sposób (Pass Super-Symmetry), że 99 proc. zniekształceń zostaje wyeliminowane. W efekcie w stopniu wyjściowym wykorzystywane jest bardzo małe sprzężenie zwrotne. Ponadto projekt wewnętrznego układu oraz zastosowane podzespoły sprawiają, że Pass Labs X250.8 z łatwością napędza dowolne kolumny głośnikowe.

Stopnie końcowe X250.8, tak jak pozostałych modeli z serii Point.8, inspirowane były rozwiązaniami zastosowanymi w konstrukcjach Pass Labs serii X.5, ale zostały zaprojektowane tak, aby wzmacniacz w jeszcze większym zakresie operował w klasie A. Potężny układ push-pull, pracujący w klasie A, pozwala uzyskać niskie zniekształcenia i wspomaga urządzenie w skutecznym kontrolowaniu pracy kolumn głośnikowych.

W porównaniu z poprzednimi konstrukcjami wzmacniacze w X250.8, pracujące w klasie A, wykorzystują mocniejsze tranzystory Toshiba MOSFET. Zastosowane tranzystory korzystają jedynie z części swoich standardowych możliwości, co świadczy o bardzo dużych rezerwach potencjału konstrukcji. Model X250.8 wyposażony jest w 56 takich elementów.

Konstruktorzy firmy Pass Labs zadbali także o obwody wejściowe, które zostały dopasowane do specyfiki stopnia wyjściowego. Wprowadzone udoskonalenia gwarantują bardzo wysoką stabilność, niskie zniekształcenia, niski szum i bardzo wysokie impedancje wejścia. Co więcej, w porównaniu z poprzednimi konstrukcjami projektanci zastosowali zasilanie o trzykrotnie większej pojemności, a także nowe filtrowanie CRC (kondensator – opornik – kondensator). Układ zasilania, tak jak dotychczas, wykorzystuje transformatory toroidalne firmy Piltron, ale obwody pierwotne (od strony sieci zasilającej) teraz zostały wzbogacone o dodatkowe filtrowanie RF. Ponadto X250.8 może pochwalić się poprawionym o 10 dB szumem wyjściowym wzmacniacza oraz dużo większą odpornością na zmiany w zasilaniu.

Moc wyjściowa2 x 250 W
Ilość kanałów2
Impedancja głośników (min)8
Pasmo przenoszenia1,5 Hz - 100 000 Hz
Pobór mocy (max)450 W
Wymiary (S x W x G) mm483 x 228 x 530
Waga kg53

Marka: Pass Laboratories

X250.8

41 999 zł
/ sztuka
  • Moc wyjściowa: 2 x 250 W
  • Ilość kanałów: 2
  • Impedancja głośników (min): 8
  • Pasmo przenoszenia: 1,5 Hz - 100 000 Hz

Produkt obecnie niedostępny

Prosimy o kontakt

Produkt chwilowo niedostępny

Powiadom o dostępności

Odbiór w salonie: Prosimy o kontakt

Sprawdź dostępność w salonie

Darmowa dostawa

Dowiedz się więcej

Rata 20 x 0% tylko 2100 zł

Sprawdź szczegóły

Polecane

Umów się na prezentację w salonie

W każdym z naszych salonów znajduje się sala odsłuchowa, w której w miłej atmosferze zaprezentujemy Ci brzmienie wybranego przez Ciebie sprzętu audio.

Umów się na spotkanie

Zobacz listę salonów

Umów się na spotkanie

Polecane Produkty

Podobne produkty

Top Hi-Fi & Video Design

Salony firmowe

Salony firmowe

Top Hi-Fi & Video Design: