X250.8

Kategoria
Wzmacniacze mocy
Cena na telefon

Porównywarka 0
Dostępność:
Dostępny tylko w salonach

Produkt nie jest dostępny w sprzedaży online. Skontaktuj się z najbliższym salonem w celu ustalenia możliwości prezentacji produktu.

Umów się na prezentację

Z przyjemnością zaprezentujemy możliwości dźwiękowe poszczególnych urządzeń, podczas indywidualnie przygotowanej prezentacji w wybranym salonie.

Bardzo prosimy o wypełnienie poniższego formularza, a będzie nam miło zarezerwować salę odsłuchową i przygotować odpowiedni system.

Termin prezentacji potwierdzimy mailem lub telefonicznie.

Wzmacniacz mocy Pass Labs X250.8

Pass Labs X250.8 to potężny, stereofoniczny wzmacniacz mocy, który parametrami ustępuje jedynie modelowi X350.8. Jak przystało na tak zaawansowaną i luksusową konstrukcję X250.8 gwarantuje najlepszy możliwy dźwięk i zachwyca perfekcyjną jakością wykonania.

Urządzenie dostarcza moc 250 W/kanał przy obciążeniu 8 Ω. Dzięki potężnemu transformatorowi toroidalnemu (1,2 kVA) oraz 20 kondensatorom magazynującym 221 J energii wzmacniacz podwaja swoją moc przy impedancji 4 Ω, gwarantując 500 W/kanał. Wszystkie podzespoły ukryte są w dużej, metalowej obudowie, przykuwającej uwagę aluminiowym frontem oraz potężnymi radiatorami.

Na przedniej ściance projektanci umieścili przycisk włączania/wyłączania urządzenia oraz podświetlany na niebiesko wskaźnik, który obrazuje poziom dostarczanej aktualnie mocy wyjściowej. Na tylnej ściance oprócz złączy głośnikowych, obsługujących widełki lub gołe kable, znajdują się także wejścia RCA i zbalansowane XLR.


Od strony konstrukcyjnej X250.8 wykorzystuje stopień wejściowy typu single-ended, ale zbalansowany, a także zbalansowany stopień wyjściowy, który wyjścia dwóch połówek zbalansowanego układu łączy w taki sposób (Pass Super-Symmetry), że 99 proc. zniekształceń zostaje wyeliminowane. W efekcie w stopniu wyjściowym wykorzystywane jest bardzo małe sprzężenie zwrotne. Ponadto projekt wewnętrznego układu oraz zastosowane podzespoły sprawiają, że Pass Labs X250.8 z łatwością napędza dowolne kolumny głośnikowe.

Stopnie końcowe X250.8, tak jak pozostałych modeli z serii Point.8, inspirowane były rozwiązaniami zastosowanymi w konstrukcjach Pass Labs serii X.5, ale zostały zaprojektowane tak, aby wzmacniacz w jeszcze większym zakresie operował w klasie A. Potężny układ push-pull, pracujący w klasie A, pozwala uzyskać niskie zniekształcenia i wspomaga urządzenie w skutecznym kontrolowaniu pracy kolumn głośnikowych.

W porównaniu z poprzednimi konstrukcjami wzmacniacze w X250.8, pracujące w klasie A, wykorzystują mocniejsze tranzystory Toshiba MOSFET. Zastosowane tranzystory korzystają jedynie z części swoich standardowych możliwości, co świadczy o bardzo dużych rezerwach potencjału konstrukcji. Model X250.8 wyposażony jest w 56 takich elementów.

Konstruktorzy firmy Pass Labs zadbali także o obwody wejściowe, które zostały dopasowane do specyfiki stopnia wyjściowego. Wprowadzone udoskonalenia gwarantują bardzo wysoką stabilność, niskie zniekształcenia, niski szum i bardzo wysokie impedancje wejścia. Co więcej, w porównaniu z poprzednimi konstrukcjami projektanci zastosowali zasilanie o trzykrotnie większej pojemności, a także nowe filtrowanie CRC (kondensator – opornik – kondensator). Układ zasilania, tak jak dotychczas, wykorzystuje transformatory toroidalne firmy Piltron, ale obwody pierwotne (od strony sieci zasilającej) teraz zostały wzbogacone o dodatkowe filtrowanie RF. Ponadto X250.8 może pochwalić się poprawionym o 10 dB szumem wyjściowym wzmacniacza oraz dużo większą odpornością na zmiany w zasilaniu.

Sekcja wzmacniacza
Moc wyjściowa 2 x 250 W
Ilość kanałów 2
Impedancja głośników (min) 8
Typ wzmacniacza Analogowy
Pasmo przenoszenia 1,5 Hz - 100 000 Hz
Wejścia / wyjścia
Analogowe RCA Tak
Analogowe XLR Tak
Wyzwalacz 12V Tak
Zasilanie
Pobór mocy (max) 450 W
Ogólne
Wymiary (S x W x G) mm 483 x 228 x 530
Waga kg 53
Test / Recenzja
Test PASS LABS XP-30 & XA 100.8 (Soundrebels Czerwiec 2015 Marcin Olszewski) - "... "Khmer" Nilsa Pettera Molvær a to jeden z bardziej zabójczych dla większości systemów krążek. To, co w drugim utworze wyprawia bas potrafi wywołać przysłowiowy opad szczęki nawet u doświadczonego słuchacza a u niedoświadczonego wytrzeszcz, niezbyt mądry wyraz twarzy a nawet napady obłąkańczego rechotu... Marcin Olszewski" PDF [575.85K]
Test PASS LABS XP-30 & XA 100.8 (Soundrebels Czerwiec 2015 Jacek Pazio) - "...Brać audiofilska wie, że gdy chcesz homogeniczności i dużej przyjemności słuchania bez napinania na szybkość dźwięku, jednym z adresów jest właśnie opisywany producent. Koniec, kropka... Jacek Pazio." PDF [523.56K]

Przewodniki

Chcesz skompletować swój pierwszy zestaw audio?
Chciałbyś pogłębić swoją wiedzę? Zapraszamy do
zapoznania się z naszymi przewodnikami.

Salony sprzedaży


Bydgoszcz
Katowice
Kielce
Kraków
Lublin
Łódź
Poznań (Woźna)
Poznań (Posnania)
Sopot
Szczecin
Warszawa (Andersa)
Warszawa (Naruszewicza)
Warszawa (Nowogrodzka)
Wrocław