CTA 506

Marka
Copland
Kategoria
Wzmacniacze mocy
17 999
sztuka

Porównywarka 0
Dostępność:
Dostępny natychmiast
Umów się na prezentację

Z przyjemnością zaprezentujemy możliwości dźwiękowe poszczególnych urządzeń, podczas indywidualnie przygotowanej prezentacji w wybranym salonie.

Bardzo prosimy o wypełnienie poniższego formularza, a będzie nam miło zarezerwować salę odsłuchową i przygotować odpowiedni system.

Termin prezentacji potwierdzimy mailem lub telefonicznie.

Wzmacniacz mocy CTA 506 Copland

Nie każdy wat mocy jest taki sam – 2 x 90 W czystego wzmocnienia lampowego!

Końcówka mocy CTA 506 została skonstruowana w oparciu o lampy KT 120. To nowa wersja legendarnych lamp 6550/KT 88. Przez ponad pół wieku te klasyczne konstrukcje stały się podstawą licznych wzmacniaczy wysokiej jakości i z pewnością nadal będą służyć jako jeden z najlepszych wyborów dla producentów wzmacniaczy lampowych o wysokiej mocy.


Obecnie KT 120 jest najmocniejszą lampą dedykowaną do sprzętu audio. W porównaniu z modelem KT 88 te niesamowite lampy pozwalają uzyskać niemal o 30% więcej mocy. Generując 60 W, para lamp KT 120 w konfiguracji push-pull potrafi zapewnić blisko 200 W mocy muzycznej.
Wygenerowanie mocy przekraczająca 50 W wiąże się z ogromny zapotrzebowaniem na prąd potrzebnym do zasilenia wzmacniacza. Nie ma to jednak większego znaczenia wtedy, kiedy urządzenie skonstruowane jest w oparciu o tranzystory bipolarne, tranzystory polowe (FET) lub technologię lamp próżniowych. Dzieje się tak również wtedy, gdy w konstrukcji zastosowano pojedyncze układy charakteryzujące się dużą mocą wyjściową lub gdy wzmacniacz wykorzystuje wiele układów o małej mocy w konfiguracji równoległej.


Chociaż do kontroli półprzewodników FET i lampy wymagane jest napięcie, to konieczne jest także stosowanie wydajnych prądowo obwodów o relatywnie niskiej impedancji. Częściowo jest to spowodowane wzrostem pojemności wejścia, a częściowo ze względu na często negowany fakt, że lampy są aktywowane prądowo poprzez terminale wejściowe.


Aby uniknąć zbytniego przeciążenia stopni wzmacniających, CTA 506 wykorzystuje wydajne obwody zabezpieczające jako sposób na oddzielenie obciążenia od lamp wzmacniających.  Bezpieczniki to wzmacniacze prądu charakteryzujące się bardzo małym zniekształceniem. Nie wzmacniają one sygnału, ale jedynie powodują, że ten staje się silniejszy. Kolejną korzyścią płynącą z użycia obwodów ochronnych jest to, że dopuszczają niską impedancję połączenia DC pomiędzy sterownikiem i lampami mocy wzmacniacza CTA 506.


Stopnie wyjściowe push pull CTA 506 zawierają parę lamp KT 120 umieszczonych szeregowo w stałej konfiguracji ultraliniowej. Dzięki temu udało się zapewnić niskie zniekształcenie triod połączonych z mocą lamp tetrodowych. Zasilacz dedykowany dla stopni wejściowych wzmacniacza zasila kondensatory o ogromnym zapasie pojemności wynoszącym ponad ponad 3000 µF i przeznaczonych  do niezależnej obsługi lamp wyjściowych.
Aby odizolować wahania zasilania stopnia mocy od wpływu stopnia wejściowego i stopni zasilających wzmacniacza, CTA 506 wykorzystuje aktywną regulację lamp przy użyciu dwuczęściowych lamp mocy 6550. Jedna z lamp dedykowana jest wyłącznie do paneli zasilających, kolejna do regulacji stopni wzmacniających.
Ogromne lampy mocy użyte w tej konstrukcji okazują się niezwykle atrakcyjne także pod względem wizualnym. Dlatego Copland  wyeksponował je i umieścił za bocznymi otworami na przednim panelu. W ten sposób udało się stworzyć konstrukcję zachwycającą formą i dopasowaną do wyjątkowych zalet brzmieniowych wzmacniacza.
 

 

Sekcja wzmacniacza
Moc wyjściowa 90 W
Moc w mostku -
Ilość kanałów 2
Impedancja głośników (min) 4 - 16
Typ wzmacniacza Lampowy
Pasmo przenoszenia 5 - 100 000
Zniekształcenia THD < 1
Stosunek sygnał/szum > 100
Wejścia / wyjścia
Analogowe RCA Tak
Analogowe XLR Tak
Wyzwalacz 12V Nie
Zasilanie
Pobór mocy (max) 600
Pobór mocy (standby) -
Ogólne
Wymiary (S x W x G) mm 403 x 190 x 390
Waga kg 26
Warunki gwarancji - Warunki gwarancji PDF [90.75K]
Test / Recenzja
Test Copland 405-A (Soundrebels Grudzień 2014 Jacek Pazio) - "... Muskularny Duńczyk..." PDF [527.52K]
Test Copland 405-A (Soundrebels Grudzień 2014 Marcin Olszewski) - "...Muskularny Duńczyk..." PDF [404.47K]
  • Jaki wzmacniacz stereo wybrać?

    Wzmacniacz stereo jest, bez cienia wątpliwości sercem całego systemu audio. Jego podstawowym zadaniem jest zasilenie kolumn głośnikowych. W tym celu musi dysponować odpowiednią mocą, oraz niską impedancją wyjściową. Oprócz tego wzmacniacze między sobą różnią się funkcjonalnością, wykonaniem, a przede wszystkim brzmieniem. W tym tekście postaramy się podpowiedzieć, jaki typ wzmacniacza może być dla Ciebie najlepszy.
  • Jakie stereo wybrać?

    Systemy stereo nigdy nie opuściły naszych domów, a my jako społeczeństwo coraz bardziej doceniamy wysoką jakość dźwięku. Postęp jaki następuje w tej dziedzinie jest ogromny, a nowoczesne technologie szybko opanowały rynek, dzieląc go z wracającymi do pierwszej ligi gramofonami.

Przewodniki

Chcesz skompletować swój pierwszy zestaw audio?
Chciałbyś pogłębić swoją wiedzę? Zapraszamy do
zapoznania się z naszymi przewodnikami.

Salony sprzedaży


Bydgoszcz
Katowice
Kielce
Kraków
Lublin
Łódź
Poznań (Woźna)
Poznań (Posnania)
Sopot
Szczecin
Warszawa (Andersa)
Warszawa (Naruszewicza)
Warszawa (Nowogrodzka)
Wrocław