Wzmacniacz mocy Constellation Audio Taurus z serii Revelation

  • Bardzo duża moc wyjściowa,
  • Zwarta konstrukcja w obudowie o umiarkowanych wymiarach,
  • Konstrukcja dual mono: zasilana przez dwa masywne transformatory toroidalne,
  • Klasyczna topologia stopnia mocy – własny pomysł firmy Constellation Audio – w układzie mostkowym,
  • Zastosowanie modułów Line Stage Gain Module z możliwością pracy w trybie bezpośrednim.

W odróżnieniu od szczytowych modeli w ofercie firmy (Hercules, Centaur) Taurus charakteryzuje się mniejszą obudową. Ma zaledwie 21,6 cm wysokości, ale jest głębsza. Wykorzystuje te same techniki konstrukcyjne. Wydajny układ odprowadzania ciepła składa się z gęsto ożebrowanych radiatorów i dobrze wentylowanej licznymi otworami pokrywy górnej wzmacniacza.

Constellation Revelation Taurus


Tor syganałowy

Na wejściu wzmacniacza znajduje się firmowy moduł  Line Stage Gain Module. Jest to w pełni symetryczny układ, wykorzystujący ultra niskoszumne tranzystory FET i obwód serwa. Zapewnia to idealną równowagę składowych sygnału, co przekłada się na wierne oddanie informacji subtelnych. Rozwiązanie to pozwala na współpracę Taurusa z dowolnym przedwzmacniaczem czy źródłem o regulowanym poziomie sygnału wyjściowego. W przypadku korzystania z firmowego przedwzmacniacza np. Pictora, można skorzystać z wejścia bezpośredniego (Constellation Link). Dalej sygnał wędruje do mostkowego układu wzmacniaczy mocy, w którym pracują dwa stopnie o mocy 125 W każdy. Korzyścią wynikającą z takiego rozwiązania jest osiągnięcie delikatnego i muzykalnego brzmienia, typowego dla mniejszych wzmacniaczy, ale w tym wypadku z większą mocą i dynamiką. Zastosowano tranzystory mocy o jednakowym typie przewodnictwa (npn), dzięki czemu obydwie połówki wzmacnianego sygnału są identyczne.

Moc wyjściowa wynosi 250 watów przy 8 omach, wzrastając do 500 watów na obciążeniu 4 omowym oraz 800 W dla 2 omów. Niezależnie od poziomu wykorzystywanej mocy Taurus pozostaje całkowicie stabilny. W przeciwieństwie do wielu innych wysokiej klasy wzmacniaczy, nie potrzebuje zabezpieczenia obwodem Zobela na wyjściu (który stanowi kompromis), w celu odfiltrowania częstotliwości ultradźwiękowych i zapewnienia stabilności dla wysokich częstotliwości.

Zasilanie

Praktycznie nieograniczoną dynamikę i duży zapas mocy zapewniają dwa masywne transformatory toroidalne i zestaw kondensatorów filtrujących o bardzo dużej pojemności. Zapewnia to prawidłowe wysterowania nawet bardzo wymagających zestawów głośnikowych, których impedancja spada nawet do 2 omów.

Przyjazny design, nieskrępowana moc

Od samego początku istnienia firmy Constellation znakiem rozpoznawczym są bardzo duże wzmacniacze. Znakomicie współpracują nawet z bardzo trudnymi do wysterowania zestawami głośnikowymi. Taurus charakteryzuje się tymi sami cechami, ale ma mniejszą obudowę. Łatwiej więc ustawić go w dowolnym pomieszczeniu czy stojaku na sprzęt. Może być idealnym rozwiązaniem na uzyskanie dużej mocy, wszędzie tam gdzie inne wzmacniacze zawiodły.

Specyfikacja Constellation Audio Taurus

Moc wyjściowa250 W na kanał (8Ω); 500 W na kanał (4Ω);
Ilość kanałów2
Pasmo przenoszenia 10 Hz - 100 kHz, +1/-0.5 dB
Zniekształcenia THD <0.05% (1 kHz @ rated power)
Wymiary (S x W x G) mm297 x 476 x 603
Waga kg54,4

Opinie o Constellation Audio Taurus

Masz ten produkt?

Dodaj Opinię

Polecane Produkty

Podobne produkty

Polecane

Umów się na prezentację w salonie

W każdym z naszych salonów znajduje się sala odsłuchowa, w której w miłej atmosferze zaprezentujemy Ci brzmienie wybranego przez Ciebie sprzętu audio.

Umów się na spotkanie

Zobacz listę salonów

Umów się na spotkanie

Top Hi-Fi & Video Design

Salony firmowe

Salony firmowe

Top Hi-Fi & Video Design: