Umów się na prezentację

Z przyjemnością zaprezentujemy możliwości dźwiękowe poszczególnych urządzeń, podczas indywidualnie przygotowanej prezentacji w wybranym salonie.

Bardzo prosimy o wypełnienie poniższego formularza, a będzie nam miło zarezerwować salę odsłuchową i przygotować odpowiedni system.

Termin prezentacji potwierdzimy mailem lub telefonicznie.

Wzmacniacz mocy Classé Sigma AMP5

Wzmacniacze Classé z serii Sigma zostały zaprojektowane tak, aby dostarczać ogromną moc i wyróżniać się doskonałymi parametrami w odniesieniu do niewielkiej i efektywnej energetycznie konstrukcji. Sigma AMP5, podobnie jak stereofoniczny wzmacniacz AMP2, wywodzi się wprost z niezwykle cenionego modelu CA-D200 z serii Delta i dostarcza moc 200 W/kanał (8 Ω). W tej konstrukcji projektanci wprowadzili jednak niezbędne zmiany, które pozwoliły dopasować urządzenie do 5-kanałowej konfiguracji.

Classé Sigma AMP5 wykorzystuje technologie impulsowe w układzie zasilania oraz w stopniach wzmocnienia. Nowa topologia wzmacniacza Class D gwarantuje szeroki zakres dynamiki, wyrównane i rozszerzone pasmo przenoszenia oraz bogactwo harmonicznych detali, dzięki czemu zapewnia doskonałą wydajność i wspaniały dźwięk. Zastosowanie efektywnego wzmacniacza Class D skutkuje niską emisją ciepła i bardzo kompaktowymi rozmiarami urządzenia. Classé Sigma AMP5 wraz z procesorem Sigma SSP tworzy zaawansowany system 5-kanałowy, a po połączeniu dodatkowo z końcówką mocy AMP2 umożliwia stworzenie systemu 7-kanałowego.


Podstawą konstrukcji są technologie impulsowe, wykorzystywane w układzie zasilania i stopniach audio. Opracowane przez Classé zasilacz impulsowy (Switch Mode Power Supply – SMPS) i układ poprawy współczynnika mocy (Power Factor Correction – PFC) pracują z wydajnością ponad 90%, gwarantując czystą moc przekraczającą 1 kW. Dynamika niskich częstotliwości, kontrola wzmacniacza i możliwość łatwego wysterowania dowolnych, nawet tych z trudnym obciążeniem, kolumn głośnikowych są w dużej mierze zasługą mocnego i wyrafinowanego zasilania. Połączenie SMPS z PFC sprawia, że wzmacniacze z serii Sigma pobierają tylko niezbędną ilość prądu, unikając ostrych skoków, jakie wiążą się z konwencjonalnymi zasilaczami.

Obwody audio modelu Sigma AMP5 wykorzystują prawdziwą cyfrową architekturę, która współpracuje z zaawansowanym układem DSP, dzięki czemu możliwe było niemal całkowite wyeliminowanie zniekształceń. Dzięki temu w modelach Classé z serii Sigma możliwe było zastosowanie niskiego poziomu całkowitego ujemnego sprzężenia zwrotnego, co pomaga zachować niskie zniekształcenia intermodulacyjne.

Sekcja wzmacniacza
Moc wyjściowa 5 x 200 W
Ilość kanałów 5
Typ wzmacniacza Cyfrowy
Pasmo przenoszenia 10Hz – 20kHz
Wejścia / wyjścia
Analogowe RCA Nie
Analogowe XLR Nie
Wyzwalacz 12V Nie
Warunki gwarancji - Warunki gwarancji PDF [90.75K]

Przewodniki

Chcesz skompletować swój pierwszy zestaw audio?
Chciałbyś pogłębić swoją wiedzę? Zapraszamy do
zapoznania się z naszymi przewodnikami.

Salony sprzedaży


Bydgoszcz
Katowice
Kielce
Kraków
Lublin
Łódź
Poznań (Woźna)
Poznań (Posnania)
Sopot
Szczecin
Warszawa (Andersa)
Warszawa (Naruszewicza)
Warszawa (Nowogrodzka)
Wrocław