Marka: AVM

MA 30.3

 

AVM MA 30.3 - wzmacniacz mocy mono

Model MA 30.3 firmy AVM to w praktyce para wysokiej klasy monobloków pracujących w klasie A/AB, zapewniająca 2 x 300 W.

Najważniejsze cechy modelu MA 30.3:

 • Monobloki pracujące w klasie A/AB o mocy 300 W (przy 4 Ω)
 • Wejścia symetryczne XLR i niesymetryczne RCA
 • Stabilizowany zasilacz z toroidalnym transformatorem mocy 550 VA
 • Dwa oddzielne zasilacze dla sekcji wejściowej i końcówki mocy
 • Obwody zabezpieczające przed napięciem stałym, nadmierną temperaturą i zwarciem
 • Tryb uruchamiania przez sygnał wejściowy i wejście Trigger (wł./wył.)
 • AIR (AVM Intelligent Remote) – wygodna funkcja włączania/wyłączania bez użycia wejścia wyzwalacza, w przypadku korzystania z przedwzmacniaczy AVM
 • Zaciski bi-wiring
 • Przyjazny dla środowiska – pobór mocy w trybie czuwania poniżej 1 W

AVM MA 30.3

Nawiązanie do legendy

Podobnie jak wszystkie komponenty z serii AVM30.3, również monobloki MA 30.3 bazują na legendarnym poprzedniku – modelu M3. Dawne monofoniczne wzmacniacze mocy M3 pracujące w klasie A/AB do dziś uważane są na całym świecie za jedne z najlepszych brzmieniowo konstrukcji. Wszystko zaczęło się w połowie lat 80. od prac rozwojowych, które doprowadziły do powstania M1 i założenia w 1986 r. firmy AVM. Model M3 zastąpił M1 na początku lat 90. XX w. i był budowany w różnych stadiach ewolucji aż do 2011 r. Do dziś te doskonałe brzmieniowo wzmacniacze mocy są najpopularniejszymi monoblokami AVM. Wraz z pojawianiem się MA 30.3 dostępna jest obecnie 14. generacja tych słynnych wzmacniaczy mocy AVM – na tym etapie ewolucji zostało zawarte całe doświadczenie firmy AVM od 1986 roku.

Połączenie tradycji z nowoczesnością

Monobloki A 30.3 mają również wspaniałą tradycję pod względem brzmienia. Ich protoplaści, AVM M3 stanowiły wzór dla swojego współczesnego potomka, MA 30.3. Istotne cechy, takie jak struktura stopni wyjściowych MOS-FET wokół potężnego transformatora głównego, zostały zachowane. Dodano jednak nowoczesne funkcje, takie jak np. inteligentne zdalne włączanie. W MA 30.3 zaprezentowano również daleko idące innowacje w projektowaniu układów z wielokrotnie nagradzanych, dużych wzmacniaczy mocy AVM z serii Ovation. Te innowacje są możliwe dzięki zastosowaniu najnowocześniejszych komponentów, które można znaleźć również we flagowych wzmacniaczach mocy firmy AVM: SA i MA 8.3. W rezultacie zaowocowało to powstaniem nowych, ultranowoczesnych monobloków, które zapewniają najwyższą jakość dźwięku przy zachowaniu przystępnej ceny w swojej klasie.

AVM MA 30.3

Zautomatyzowane działanie

Wszystkie funkcje MA 30.3 są zautomatyzowane (obwód ochronny itp.). Ponadto istnieją szerokie możliwości ustawień, za pomocą których można wybrać tryb włączania (automatyczny, wyzwalacz, włączenie na stałe). Dzięki funkcji AIR (AVM Intelligent Remote), stopnie wyjściowe obecnych przedwzmacniaczy AVM (np. PA 30.3, PA 8.3 itp.) mogą być włączane i wyłączane bez potrzeby stosowania oddzielnego kabla wyzwalającego. Sygnał sterujący jest po prostu przesyłany za pomocą kabla RCA lub XLR.

Stylowe wzornictwo

Perfekcyjnie wykonana obudowa z lakierowanej blachy stalowej zapewnia skuteczną osłonę dla ogromnych transformatorów głównych i wrażliwej elektroniki, które skrywa wnętrze modelu MA 30.3. Wzornictwo frontu wykonanego ze szczotkowanego aluminium nawiązuje do obecnych urządzeń z serii Evolution, jak również monobloków AVM M3. Standardowe wersje obudowy to srebrna i czarna.

Projekt „Made in Germany”

Tak jak wszystkie urządzenia AVM, również MA 30.3 został w całości opracowany w centrum badawczo-rozwojowym AVM w Malsch. Pozwoliło to zastosować w sprzęcie z serii AVM30.3 najnowsze układy pochodzące z wielokrotnie nagradzanych elementów należących do linii Ovation i Evolution. Liczne, intensywne kontrole jakości na wszystkich etapach produkcji oraz kilkudniowy okres wygrzewania każdego urządzenia są gwarantem niezawodności wzmacniaczy mocy MA 30.3 na wiele lat użytkowania.

Oto, co niemiecka prasa napisała o wzmacniaczach mocy MA 30.3:

AVM znacząco poprawił monobloki zaprezentowane na rocznicę firmy w 2016 roku i dał im potężny wzrost wydajności. W dodatku te klocki brzmią fantastycznie. Trudno o lepszy wzmacniacz za te pieniądze – „Stereo”, Niemcy

Specyfikacja techniczna modelu MA 30.3:

 • Moc wyjściowa: 2 x 300 W (przy impedancji 4 Ω)
 • Wejścia analogowe: 1 x RCA, 1 x XLR
 • Wyjścia głośnikowe: dwie pary
 • Pobór mocy (max): 550 W
 • Pobór mocy (w trybie czuwania): < 1 W
 • Wymiary (S x W x G): 380 x 230 x 100 mm
 • Masa: 13 kg

 

Specyfikacja AVM MA 30.3

Moc wyjściowa300 W
Ilość kanałów1
Pobór mocy (standby)< 1 W
Wymiary (S x W x G) mm133 x 230 x 351
InneA / AB Class; transformator toroidalny; Bi-wiring;

Opinie o AVM MA 30.3

Masz ten produkt?

Dodaj Opinię

Polecane Produkty

Podobne produkty

Polecane

Umów się na prezentację w salonie

W każdym z naszych salonów znajduje się sala odsłuchowa, w której w miłej atmosferze zaprezentujemy Ci brzmienie wybranego przez Ciebie sprzętu audio.

Umów się na spotkanie

Zobacz listę salonów

Umów się na spotkanie

Top Hi-Fi & Video Design

Salony firmowe

Salony firmowe

Top Hi-Fi & Video Design: