Przetwornik C/A 300D v2 Moon

MOON 300D to drugi obok modelu 100D przetwornik C/A w ofercie Simaudio. Urządzenie wyposażone jest w niezwykle wszechstronny interfejs, który umożliwia współpracę z komputerem za pomocą wejścia USB typu B, a także z innymi źródłami cyfrowego dźwięku, np. serwer muzyczny, transport cyfrowy, itd. Służą do tego gniazda S/PDIF oraz optyczne Toslink. 300D został zaprojektowany po to, by spełnić oczekiwania wymagających fanów muzyki. Przetwornik C/A 300D daje nowy wymiar dźwięku wszystkim cyfrowym plikom audio, bez względu na ich format.

 Dzięki wewnętrznemu nadpróbkowaniu, wykorzystującemu obróbkę 24-bit/352,8 kHz, MOON 300D reprodukuje cyfrową muzykę w niezwykle realistycznym stylu. Przetwornika C/A akceptuje sygnał wejściowy w zakresie od 44,1 do 192 kHz oraz między 16 i 24 bitami. Zastosowanie niezwykle cenionego cyfrowego systemu taktowania pozwoliło na praktyczne wyeliminowanie jitteru. Na tylnej ściance urządzenia znajduje się zestaw czterech cyfrowych gniazd wejściowych (USB, S/PDIF x 2, Toslink) oraz wyjścia analogowe: zbalansowane XLR i single-ended RCA. Zbalansowane wyjścia dostarczają znaczącą poprawę jakości w przypadku poziomu szumu, dynamiki i przejrzystości zakresu średniotonowego.

Od strony brzmieniowej MOON 300D prezentuje wszystkie pozytywne cechy, które są znakiem rozpoznawczym produktów Simaudio: czystość, moc, szybkość i rozciągnięcie niskich tonów, w połączeniu z otwartą średnicą i przestrzennymi wysokimi tonami. Podobnie jak inne urządzenia z serii MOON, 300D wyposażony jest w wejście IR, zasilacz. Układy elektroniczne umieszczono w niezwykle sztywnej robionej na zamówienie obudowie ze szczotkowanym i anodyzowanym panelem przednim.

Najważniejsze cechy:
 - Potężny zasilacz z 8-stopniową regulacją napięcia
 - Wewnętrzne nadpróbkowanie wykorzystujące obróbkę 24-bit/352,8 kHz
 - Układ BurrBrown PCM1793, przetwornik C/A 24-bit/192 kHz wysokiej rozdzielczości i cyfrowy filtr z 8x nadpróbkowaniem
 - Wejście IR do zewnętrznej kontroli
 - Dokładny cyfrowy system taktowania zapewniający niezwykle niski poziom wewnętrznego jittera
 - Wyjścia analogowe: zbalansowane XLR i single-ended RCA
 - Zaawansowana ścieżka sygnału audio
 - Ścieżki na płytce drukowanej z czystej miedzi z ekstremalnie niską charakterystyką impedancji
 - Bardzo sztywna obudowa minimalizująca wpływ zewnętrznych wibracji
 - Bardzo dobre spasowanie wysokiej jakości podzespołów elektronicznych, symetryczny projekt obwodu
 - Zaprojektowany do ciągłego zasilania gwarantującego optymalną wydajność

Istotne informacje dotyczące wejścia USB
Wejście USB w urządzeniu MOON 300D akceptuje nawet 16-bitowy/48 kHz cyfrowy sygnał audio. Przetwornik pozwala jednak na podanie sygnału o wyższej częstotliwości próbkowania. Zamiast montować wejście USB obsługujące częstotliwość próbkowania przekraczającą 48 kHz, w przetworniku 300D Simaudio zastosował najlepszy z dostępnych zasilaczy, przetwornik C/A i stopień analogowy. Warto dodać, że projektanci z Simaudio mają świadomość tego, że USB nie było oryginalnie przystosowane do audio wysokiej rozdzielczości. Podczas reprodukcji pojawiało się opóźnienie, które pogarszało sygnał audio (np. jitter, błędy fazowe, itd.). Z tymi problemami można sobie poradzić wykorzystując indywidualnie zaprojektowany kosztowny obwód, ale takie rozwiązanie w znaczący sposób zwiększyłoby koszt zakupu przetwornika 300D bez znaczącej poprawy jakości dźwięku przy wykorzystywaniu pozostałych gniazd wejściowych.

Wszyscy, którzy zamierzają wykorzystywać wejście USB w urządzeniu MOON 300D, najprawdopodobniej jako źródło danych do muzyki wykorzystają swoje komputery. Niemal wszystkie oferowane obecnie komputery mają wbudowaną kartę dźwiękową z cyfrowym wyjściem audio w postaci gniazda S/PDIF lub Toslink, dlatego nie ma potrzeby stosowania wejścia USB. Co więcej, jeśli trzeba wydobyć więcej szczegółów z muzyki zgromadzonej w komputerze, najprawdopodobniej konieczne okaże się zastosowanie alternatywnej karty dźwiękowej. Praktycznie wszystkie karty mają co najmniej jedno cyfrowe wyjście S/PDIF, optyczne lub AES/EBU (łącze XLR). W tym przypadku łączność USB staje się zupełnie niepotrzebna.

Specyfikacja Moon 300D v2

Phantom Reactor 600 black
Moc wzmacniacza600
Pasmo przenoszenia18 - 21 000 Hz
WiFiTak
AirPlayTak
BluetoothTak
Port USBNie
Wbudowany dockNie
Rodzaj złączaBrak
Wejście analogoweNie
Wejście cyfroweOptyczne
PilotNie
Wymiary (S x W x G) mmobjętość: 3l
Waga kg4.3

Opinie o Moon 300D v2

Masz ten produkt?

Dodaj Opinię

Polecane Produkty

Podobne produkty

Polecane

Umów się na prezentację w salonie

W każdym z naszych salonów znajduje się sala odsłuchowa, w której w miłej atmosferze zaprezentujemy Ci brzmienie wybranego przez Ciebie sprzętu audio.

Umów się na spotkanie

Zobacz listę salonów

Umów się na spotkanie

Top Hi-Fi & Video Design

Salony firmowe

Salony firmowe

Top Hi-Fi & Video Design: