Kalliope

Kategoria
Przetworniki C/A
Cena na telefon

Porównywarka 0
Dostępność:
Dostępny tylko w salonach

Produkt nie jest dostępny w sprzedaży online. Skontaktuj się z najbliższym salonem w celu ustalenia możliwości prezentacji produktu.

Umów się na prezentację

Z przyjemnością zaprezentujemy możliwości dźwiękowe poszczególnych urządzeń, podczas indywidualnie przygotowanej prezentacji w wybranym salonie.

Bardzo prosimy o wypełnienie poniższego formularza, a będzie nam miło zarezerwować salę odsłuchową i przygotować odpowiedni system.

Termin prezentacji potwierdzimy mailem lub telefonicznie.

Przetwornik C/A Kalliope Gryphon Audio

Kalliope – pierwszy w historii Gryphona przetwornik cyfrowo-analogowy

Duńscy projektanci swoje najnowsze urządzenie wyposażyli w wyselekcjonowane podzespoły i innowacyjne technologie, chroniące m.in. przed jitterem i zapewniające neutralność brzmieniową. Kalliope może pochwalić się asynchroniczną konwersją częstotliwości próbkowania (210 kHz/32 bity) oraz wzbogaceniem każdego kanału w 32-bitowy przetwornik C/A ESS Sabre ES9018


Stabilność i kontrola

Najnowsza konstrukcja Gryphona korzysta z wielu zaawansowanych rozwiązań wprowadzonych przez producenta w już obecnych modelach, wliczając ścisłą konfigurację dual mono, minimalne wewnętrzne okablowanie, w pełni izolowane oddzielne zasilanie dla sekcji analogowej, cyfrowej i obwodu kontroli/wyświetlacza, a także ekskluzywne, przygotowane na zamówienie precyzyjne oscylatory kryształowe i toroidalne transformatory.

Aby zapewnić wszystkim układom nieograniczone, czyste zasilanie, uzwojenia transformatora dla sekcji cyfrowej i analogowej są fizycznie oddzielone, a czterowarstwowa płytka drukowana wykorzystuje 70 mm miedziane ścieżki w celu zagwarantowania optymalnego uziemienia, rozdziału mocy i przesyłania sygnału. Do uzyskania maksymalnej kontroli i stabilności każdy kanał analogowy w Kalliope wykorzystuje specjalny, zbudowany na zamówienie transformator toroidalny 65 VA i baterię kondensatorów o pojemności 34 000 µF.

Direct Stream Digital

Oprócz obsługi źródeł PCM o rozdzielczości do 32 bitów i częstotliwości próbkowania 384 kHz, Kalliope należy do nielicznych przetworników cyfrowo-analogowych, które są w pełni kompatybilne z formatem audio DSD (Direct Stream Digital). Ponadto przetwornik Gryphona wyposażony jest w inwerter fazy, co wynika z faktu, że niektóre urządzenia, takie jak wzmacniacze mocy a nawet nagrania, mogą przypadkowo odwrócić fazę sygnału. Kalliope umożliwia użytkownikowi poprawienie tego błędu.

Aby zapewnić wygodę i intuicyjność użytkowania, dostęp do funkcji Kalliope możliwy jest za pomocą zdalnego sterowania lub przycisków na przednim panelu, m.in. włączanie/tryb czuwania, wyciszenie, wybór wejścia, wybór filtra cyfrowego, wł./wył. konwersji częstotliwości próbkowania. Korzystając z pilota zdalnego sterowania można także regulować jasność wyświetlacza (100%, 75%, 50%, 25%, wyłączony).

Ponadto menu dostępne na przednim panelu umożliwia kontrolowanie dodatkowych funkcji, wliczając nadawanie nazw źródłom, ustawienie domyślnej jasności wyświetlacza, synchronizację zegara do użycia z zegarem zewnętrznym, tłumienie wyjścia z 0 dB (wyłączony) lub -6 dB, aby dopasować poziomy dla innych źródeł, a także wybierany przez użytkownika automatyczny tryb czuwania, który można aktywować po 30 minutach, 60 minutach, 2 godzinach lub 4 godzinach. Czytelność wskazań zwiększa próżniowy wyświetlacz fluorescencyjny.

Dobrze połączony

W dodatku do starannie wykonanych, galwanicznie izolowanych wejść cyfrowych (3 x 75 Ω BNC i 1 x 110 Ω XLR) minimalizujących jitter i szum, Kalliope wyposażony został także w cyfrowe wyjście XLR 110 Ω, dzięki czemu pozbawiony jitteru sygnał z wybranego wejścia dostępny jest dla innego urządzenia. Przetwornik Gryphona nie ma natomiast złączy gramofonowych S/PDIF, ponieważ złącze BNC jest jedynym sposobem zapewnienia prawdziwej impedancji 75 Ω dla optymalnego transferu danych.

W związku z coraz popularniejszymi komputerowymi źródłami dźwięku, Kalliope wykorzystuje najnowsze, zgodne bitowo, asynchroniczne i galwanicznie izolowane wejście USB, umożliwiające transmisję danych 384 kHz/32 bity. Ze względu na asynchroniczny tryb transferu USB, zegar taktujący Kalliope nie zostaje zsynchronizowany do zegara w komputerze. Zamiast tego niezwykle precyzyjny zegar wewnętrzny w przetwornika Gryphona kontroluje strumień danych płynących z komputera do buforu w pobliżu przetwornika C/A, eliminując główne źródło błędów taktowania.

 

Sekcja przetwornika
Częstotliwość próbkowania 384
Współczynnik bitowy 32
Jakość
Pasmo przenoszenia 0 - 192 000
Zniekształcenia THD < 0,007
Stosunek sygnał / szum < 118
Wejścia
Cyfrowe Coaxial Tak
Cyfrowe Optyczne Nie
USB Tak (asynchroniczne)
AES/EBU Tak
HDMI Nie
Wyjścia
RCA Tak
XLR (zbalansowane) Tak
Zasilanie
Pobór mocy (max) 54
Pobór mocy (standby) < 0,5
Ogólne
Wymiary (S x W x G) mm 480 x 135 x 387
Waga kg 10,6
Warunki gwarancji - Warunki gwarancji PDF [90.75K]
Video
Gryphon Scorpio ENG - MP4 [17.10M]
Gryphon Mephisto ENG - MP4 [21.25M]
Gryphon Pandora ENG - MP4 [27.58M]
Gryphon Kalliope ENG - MP4 [26.14M]
Product card
Karta produktu Gryphon Scorpio CD PL - Karta produktu Scorpio CD. PDF [637.49K]
Test / Recenzja
Gryphon Kalliope - test "Audio" - Kalliope oznacza w mitologii greckiej muzę poezji epicznej, która (wraz z innymi muzami Olimpu) uświetniała śpiewem biesiady. W innym znaczeniu jest to po prostu „piękny głos”, a od początku 2014 roku również przetwornik cyfrowo-analogowy duńskiej marki Gryphon. PDF [967.09K]
Test Gryphon Scorpio/Atilla/Atlantis/VIP (Hi-Fi i Muzyka Czerwiec 2013) - "...Główna idea przyswiecajaca Flemmingowi Rasmussenowi było odwzorowanie atmosfery wystepu na zywo. Po kilku godzinach z systemem Gryphona moge stwierdzic, ze osiagnał swój cel..." PDF [937.23K]
Test Gryphon Diablo (Audio Stereo Grudzień 2012) - "... Duńskiej marki Gryphon, założonej w 1985 r. przez Flemminga E. Rasmussena audiofilom przedstawiać nie trzeba. Nieaudiofilom z resztą też, gdyż brand na tyle mocno zakorzenił się w High-Endzie, że osobom w miarę normalnie podchodzącym do życia nawet przez myśl nie przemknie przeznaczenie wymaganych w tych kręgach kwot na element systemu audio... Marcin Olszewski." PDF [1.00M]

Przewodniki

Chcesz skompletować swój pierwszy zestaw audio?
Chciałbyś pogłębić swoją wiedzę? Zapraszamy do
zapoznania się z naszymi przewodnikami.

Salony sprzedaży


Bydgoszcz
Katowice
Kielce
Kraków
Lublin
Łódź
Poznań (Woźna)
Poznań (Posnania)
Sopot
Szczecin
Warszawa (Andersa)
Warszawa (Naruszewicza)
Warszawa (Nowogrodzka)
Wrocław