Marka: AVM

Ovation PA 8.2

AVM Ovation PA 8.2 - przedwzmacniacz 

Idealnym partnerem dla końcówek mocy z flagowej serii AVM Ovation jest modułowy przedwzmacniacz Ovation PA 8.2 z opcjonalnymi modułami wejście/wyjście: liniowe, gramofonowe, DAC, tuner FM, moduł lampowy AVM Ovation 803 T. Urządzenie jest w pełni zbalansowaną konstrukcją, a jego obsługę ułatwiają dwa pokrętła osadzone w łożyskach kulkowych oraz dołączony aluminiowy pilot zdalnego sterowania  RC 3.

Linię Ovation tradycyjnie tworzą najbardziej złożone i najdroższe konstrukcje w ofercie  firmy AVM.  Modele te konsekwentnie skupiają się tylko na jednej ważnej rzeczy: doskonałym odwzorowaniu dźwięku, który ma brzmieć zgodnie z zamierzeniami artysty. Osiągnięcie tego pozornie prostego celu jest trudnym zadaniem i wymaga ogromnej wrażliwości muzycznej. Urządzenia AVM zdobywając niezliczone nagrody udowadniają, że ten cel można osiągnąć, a same konstrukcje firmy stają się punktem odniesienia dla wielu specjalistycznych magazynów audio.

Już od wielu lat wzmacniacze mocy Ovation MA 8.2 i SA 8.2 należą do najlepszych konstrukcji w swojej klasie. Ułatwiło to określenie oczekiwań w stosunku do dopełniającego je przedwzmacniacza z linii Ovation – musiał być idealny. Rozpoczynając prace nad przedwzmacniaczem Ovation drugiej generacji, projektanci skupili się nie tylko na stworzeniu konstrukcji najlepszej z najlepszych. W ostatnich latach wiele nowych technologii i komponentów stało się dostępnych, w serii prototypów wypróbowane zostały również nowe projekty obwodów i architektura układów. Teraz koncepcje te dojrzały w wystarczającym stopniu, aby można było wykorzystać je w referencyjnym przedwzmacniaczu przygotowanym do seryjnej produkcji.

AVM Ovation PA 8.2

Aby zbliżyć się do ekstremum, projektanci zamierzali stworzyć przedwzmacniacz, który będzie na tyle wszechstronnym, aby z łatwością nadążać za szybko rozwijającym się „dźwiękiem komputerowym”, jak to określa AVM. Ten przedwzmacniacz powinien móc rozwijać się wraz z rosnącymi wymaganiami w kolejnych latach. Mając na uwadze jasno określony cel PA 8.2 wyróżnia się całkowicie nową, w pełni modułową konstrukcją. Podobnie jak w przypadku poprzednika, ten modułowy koncept pozwala dodawać, wymieniać i udoskonalać w zależności od osobistych upodobań i zmian preferencji. Od strony wzorniczej PA 8.2 jest idealnie dopasowany do stylistyki końcówek mocy z serii Ovation.

Nowe funkcje i wyposażenie PA 8.2 w porównaniu z poprzednikiem

Od strony technicznej główna jednostka jest całkowicie nowym projektem, ale w niewielkim stopniu różni się wizualnie od swojego poprzednika, podkreślając typowe wzornictwo linii Ovation. Uwagę przykuwa szklany panel w masywnej aluminiowej pokrywie i wyjście słuchawkowe, umieszczone po prawej stronie przedniego panelu, z własnym wzmacniaczem słuchawkowym. Głębokość PA 8.2 zwiększyła się o 10 mm i teraz oferowany jest w walizce lotniczej z linii Ovation. Nowa sekcja zasilania teraz sygnalizuje prawidłową fazę prądu przemiennego za pomocą diody LED na tylnej ściance.

Architektura głównej jednostki PA 8.2 jest wyraźnie podzielona na dwie części: w części znajdującej się za przednim panelem umieszczone zostało zasilanie. Dwa opatentowane transformatory toroidalne 35 VA dostarczają dodatnie i ujemne napięcie dla wszystkich obwodów audio PA 8.2. Zasilacze są podwójnie stabilizowane. To znacząco ponadwymiarowe zasilacze liniowe są największą zmianą w stosunku do PA 8 pierwszej generacji. W tylnej części urządzenia znajdują się gniazda modułów, które dzięki temu można z łatwością zamontować.

Modułowa koncepcja PA 8.2

PA 8.2 składa się z dwóch głównych części: jednostki podstawowej i dostępnych oddzielnie specjalnych kart, które mogą być aranżowane w dowolnej kombinacji wybranej przez użytkownika. Podstawowa jednostka wyposażona jest w potężne i w pełni liniowe zasilanie, które zostało całkowicie  przeprojektowane przez AVM i zapewnia energię dla analogowych i cyfrowych sekcji tego audiofilskiego arcydzieła. W jednostce podstawowej znajduje się również inteligentny układ sterujący zarządzający zarówno całym urządzeniem, jak i wszystkimi funkcjami dostępnymi w kartach rozszerzeniowych. Jednostka podstawowa automatycznie wykrywa, który moduł jest podłączony do danego gniazda i dostosowuje odpowiednie funkcje menu. Na przykład, funkcje menu dla tunera wyświetlane są tylko wtedy, gdy podłączony jest odpowiedni moduł tunera FM. W ten sposób zmiana lub dodanie modułu do PA 8.2 jest niesamowicie łatwe i odbywa się niemal błyskawicznie – nawet, gdy robi to sam użytkownik. Najnowszy PA 8.2 wyposażony jest także w zaawansowany wzmacniacz słuchawkowy Class A, który nawet najbardziej wymagające słuchawki high-endowe wynosi na nowy poziom.

Całkowicie nowe karty rozszerzeń

Karty rozszerzeń AVM zostały całkowicie przeprojektowane, aby dopełnić bezprecedensową koncepcję pozwalającą uzyskać w pełni konfigurowalny przedwzmacniacz klasy high-end, praktycznie bez żadnych ograniczeń pod względem możliwości łączenie różnych kart wejściowych i wyjściowych. Każda karta dostarczana jest z osobnym źródłem napięcia, co zapewnia stabilne wrarunki pracy i eliminuje niepożądane zakłócenia ze wszystkimi stopniami wzmacniacza. Całkowicie nowy tryb pracy jednostki podstawowej dostarcza 100 proc. niezakłóconej przyjemności słuchania dzięki automatycznemu wyciszaniu kart, które nie pracują. W rezultacie nawet cyfrowa karta może zostać umieszczona obok niezwykle czułego przedwzmacniacza gramofonowego, bez ryzyka generowania jakichkolwiek zakłóceń. Chociaż karty rozszerzeń Ovation zostały przeprojektowane pod kątem idealnej współpracy z całkowicie nową jednostką podstawową PA 8.2, to są one kompatybilne wstecz z przedwzmacniaczem Ovation pierwszej generacji, co pozwala ulepszyć również jednostkę podstawową PA 8.

Karty wyjściowe Ovation

 PA 8.2 oferuje dwie wyróżniające się karty wyjściowe: lampową kartę wyjściową wyposażoną w specjalną technologię lampową AVM 803 T oraz półprzewodnikową kartę z wyselekcjonowaną i sprawdzoną technologię tranzystorową Ovation. Obie karty wyposażone są w parę zbalansowanych i niezbalansowanych wyjść stereo, które mogą być obsługiwane w tym samym czasie, dzięki ich indywidualnym stopniom wyjściowym. Dodatkowo karty wykorzystują high-endową regulację głośności, która umieszczona jest na końcu toru sygnałowego, eliminując w ten sposób wszelkie możliwe zakłócenia, nie wpływając przy tym w żaden sposób na charakter brzmienia PA 8.2 – bez względu na poziom głośności.

Lampowa karta wyjściowa

Tym, co zapewnia przedwzmacniaczowi Ovation 8.2 wyjątkowy i wyróżniający się charakter brzmienia, jest opcjonalna lampowa karta wyjściowa – specjalnie zaprojektowana przez AVM w Niemczech. Łącząc ekskluzywną technikę lampową AVM 803 T i opartą na specjalnie opracowanej lampie z podwójną triodą i dodatkowo wydłużoną anodą, każdy przedwzmacniacz PA 8.2 wyposażony w układ lampowy wynosi audiofilskie emocje muzyczne na całkowicie nowy poziom. W pełni symetryczna karta wyjściowa uzyskuje swoje własne napięcie z całkowicie niezależnego zasilacza, który jest standardowo instalowany w każdej jednostce podstawowej PA 8.2. Dzięki specjalnie opracowanym układom ochronnym wszystkie lampy Ovation 803 T wyróżniają się niezwykle długą żywotnością na poziomie około 10 tys. godzin.

Półprzewodnikowa karta wyjściowa

Wyselekcjonowana technologia półprzewodnikowa Ovation: w oparciu o sprawdzoną i powszechnie cenioną technologię półprzewodnikową Ovation, tranzystorowa karta wyjściowa także została całkowicie przeprojektowana i wyposażone we w pełni symetryczny i sprzężony z prądem stałym przepływ sygnału, aby wynieść na nowy poziom precyzję dźwięku i przyjemność słuchania.  

W przypadku obu typów kart regulacja głośności znajduje się bezpośrednio przed wyjściami, co pozwala uzyskać doskonały stosunek dźwięku do szumu. PA 8.2 może być wyposażony w trzy karty wyjściowe (półprzewodnikowa i lampowe stopnie wyjściowe).

Karty wejściowe Ovation

PA 8.2 oferuje szeroki zakres całkowicie nowych kart wejściowych, które zostały przeprojektowane od podstaw, aby zapewnić maksymalną elastyczność i niezrównaną audiofilską wydajność.

Karta wejścia liniowego

Karta wejścia liniowego udostępnia dwie pary pozłacanych złączy stereofonicznych: parę wejść zbalansowanych (XLR) i parę wejść niezbalansowanych (RCA/cinch). Obie pary można obsługiwać indywidualnie w tym samym czasie, oferując dwa niezależne wejścia stereo na jednej karcie. W przypadku konfiguracji kina domowego sygnały wejściowe docierające do karty można również przełączyć w tryb „ThruPut”.

Karta barwy wejścia liniowego

Karta barwy wejścia liniowego do funkcji dostępnych w karcie wejścia liniowego dodaje wszechstronną kontrolę barwy. Wszystkie opcje – takie jak bas, soprany, skalowalny Loudness i balans – nie tylko dostępne są dla wejść stereo na odpowiedniej karcie, lecz także mogą być wykorzystywane globalnie w całym urządzeniu.

Gramofonowa karta wejściowa

Karta Phono kompatybilna jest z wkładkami MM oraz MC i może być konfigurowana za pośrednictwem menu na przednim panelu urządzenia (brak przełączników typu DIP na samej karcie). Ponadto użytkownik może według własnych upodobań aktywować w menu również przełączalny filtr subsoniczny.

Cyfrowa karta wejściowa

Całkowicie nowa cyfrowa karta wejściowa obejmuje modułowy Ultra DAC Ovation, który jest dobrze znany z innych modeli AVM, takich jak MP, SD lub CS 6.2 i 8.2. Niezwykle precyzyjna karta DAC udostępnia cztery cyfrowe wejścia: 1 × USB (asynchroniczne), 2 × S/PDIF koncentryczne, 1 × S/PDIF optyczne. Wszystkie cyfrowe wejścia mogą być wykorzystywane jednocześnie. Karta obsługuje pliki PCM aż do 384 kHz/32 bitów, a pliki DSD do 5,6 MHz (DSD128).

Karta wejściowa tunera FM

Karta tunera FM dopełnia gamę wszechstronnych modułów wejściowych i dodaje najlepszy w swojej klasie tuner FM z systemem RDS i wieloma funkcjami pozwalającymi wyeliminować interferencje i zapewnić niesamowitą czystość analogowego radia.

Opinie o AVM Ovation PA 8.2

Masz ten produkt?

Dodaj Opinię

Polecane Produkty

Podobne produkty

Polecane

Umów się na prezentację w salonie

W każdym z naszych salonów znajduje się sala odsłuchowa, w której w miłej atmosferze zaprezentujemy Ci brzmienie wybranego przez Ciebie sprzętu audio.

Umów się na spotkanie

Zobacz listę salonów

Umów się na spotkanie

Top Hi-Fi & Video Design

Salony firmowe

Salony firmowe

Top Hi-Fi & Video Design: